Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (14.10.2019 - 20.10.2019)

Peaminister
Esmaspäev, 14. oktoober 2019

Kell 10:00 Riigikogu Keskfraktsiooni nõupidamine
Kell 13:30 Kohtumine Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoniga
Kell 14:00 Koalitsiooninõukogu nõupidamine
Kell 15:30 E-Eesti Nõukogu nõupidamine

Teisipäev, 15. oktoober 2019

Kell 17:00 Kohtumine Belgia peaministri ja tulevase Euroopa Ülemkogu eesistuja hr. Charles Micheliga

Kolmapäev, 16. oktoober 2019

Kell 12:00 Riigikogu infotund
Kell 15:00 Majandusarengu valitsuskomisjoni nõupidamine

Neljapäev, 17. oktoober 2019

17.-18. oktoober viibib peaminister Brüsselis, kus osaleb Euroopa Liidu Ülemkogu nõupidamisel

Haridus- ja teadusministeerium
Kolmapäev, 16. oktoober 2019

Kantsler Mart Laidmets osaleb Belgradis 141. parlamentide ühenduse (Inter-Parliamentary Union, IPU) kohtumisel Belgradis, Serbias, kus antakse Eestile üle Future Policy Award noori võimestava poliitika kujundamise eest.

Paide Muusika- ja Teatrimajas tunnustatakse aasta õppijasõbralikke tööandjaid.  Tunnustussündmus algab kell 10. Konkursi eesmärk on tunnustada tööandjaid, kes toetavad oma organisatsioonis täiskasvanute õppimist, suunavad pilgu tulevikku ja väärtustavad elukestvat õpet. Konkurss toimus 20. korda ja sel aastal esitati konkursile 53 kandidaati, kellest riiklik komisjon valis välja võitja ja eripreemia laureaadi.

Neljapäev, 17. oktoober 2019

Euroopa kutseoskuste nädala raames leiab ka Eestis aset suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Neljandat aastat toimuva Euroopa Komisjoni aktsiooniga on ühinenud Eesti kutsekoolid, kes korraldavad erinevaid oskusõpet tutvustavaid sündmusi. Kutsekoolides üle Eesti on sel õhtul avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskustega seotud tegevusi. Lähem info: http://www.kutseharidus.ee/oskuste-oo/

Justiitsministeerium
Esmaspäev, 14. oktoober 2019

• Justiitsminister Raivo Aeg osaleb riigikogu rahanduskomisjoni istungil, kus räägib justiitsministeeriumi ja haldusala 2020. aasta eelarvest.

Teisipäev, 15. oktoober 2019

• Justiitsminister Raivo Aeg osaleb riigikogu põhiseaduskomisjoni istungil, kus räägitakse kriminaalpoliitika ja õiguspoliitika põhialustest aastani 2030.

Kolmapäev, 16. oktoober 2019

• Justiitsminister Raivo Aeg osaleb valitsuse majandusarengu komisjoni istungil, kus teeb ettekande ühinguõiguse revisjonist.

Neljapäev, 17. oktoober 2019

• Justiitsminister Raivo Aeg osaleb valitsuse istungil.

Reede, 18. oktoober 2019

• Justiitsminister Raivo Aeg teeb ettekande kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja seminaril Meritoni hotellis.

Kaitseministeerium
Teisipäev, 15. oktoober 2019

15. oktoobril külastab Kaitseväe Akadeemia ülem kolonel Enno Mõts Jõhvi ja Tapa väeosade ajateenijaid, kes on sooritanud edukalt sisseastumiskatsed enne ajateenistust Kaitseväe Akadeemiasse. Lisainfo: Kristjan Kostabi, 717 6091, kristjan.kostabi[at]mil[dot]ee

Reede, 18. oktoober 2019

18. oktoobril korraldab Kaitseväe Akadeemia lahtiste uste päeva, mille raames räägivad kadetid külalistele Eesti riigikaitsest, kadetielust, tutvustavad oma õppetingimusi ning huvilised saavad infot sisseastumistingimuste ja õppesuundade kohta. Lisainfo: Mari-Liis Päären, 5100 231, mari-liis.paaren[at]mil[dot]ee

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 14. oktoober 2019

• Esmaspäevast teisipäevani, 14.-15. oktoobril osalevad keskkonnaminister Rene Kokk, kalavarude osakonna juhataja Herki Tuus ja osakonna nõunik Kaire Märtin Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogus Luxembourgis. Põhiteemadena on päevakorras Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) 2014–2020 arutelu.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete peaspetsialist, 53303448

• Esmaspäevast reedeni, 14.-18. oktoobrini toimub Metropol SPA Hotellis Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri (IAEA) ja Keskkonnaministeeriumi koostöös korraldatav koolitus, mis toimub kahes paralleelses grupis inglise ja vene keeles ning on suunatud kiirgusohutuse spetsialistide koolitajatele. Kokku osaleb 44 inimest 20 eri riigist, sh Kõrgõzstanist, Kasahstanist, Aserbaidžaanist, Sloveeniast, Küproselt, Ukrainast, Bosnia Hertsegoviinast, Poolast, Lätist, Leedust jne. Koolituse lektorid tulevad Kanadast, Prantsusmaalt, Leedust ja Ukrainast.
Eestist osalevad koolitusel kiirgusohutuse spetsialistid Keskkonnaametist, Keskkonnainspektsioonist, Põhja-Eesti Regionaalhaiglast ja Maaülikoolist.
Lisainfo: avalike suhete osakonna nõunik Agnes Aaslaid, tel 56 612775, agnes.aaslaid[at]envir[dot]ee

• Keskkonnaministeerium kutsub kokku töörühma, mis ühendab riigisektorit, teadusasutusi, turuosalisi jt huvigruppe. Meie eesmärgiks on välja selgitada, kas ja kuidas saab vesiniktehnoloogia kaasa aidata kliimaeesmärkide täitmisele ning kuhu ja kuidas see sobitub meie kavades ja strateegiates.
Kutsume kõiki vesiniku huvilisi kick-off kohtumisele 25. oktoobril kell 10.00 Keskkonnaministeeriumisse.
Esimesel kohtumisel soovime kuulata ära teie mõtted ning mis tegevused praegu käsil on ja lepime kokku edasised tegevused.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete peaspetsialist, 53303448

Reede, 18. oktoober 2019

• Reedel, 18. oktoobril osaleb keskkonnaminister Rene Kokk Viru Keemia Grupi keskkonnapäeval „Põlevkivisektor ja kliimapoliitika muutustes“ Tulivee kontserdikeskuses Liimala külas Ida-Virumaal.
Lisainfo: avalike suhete osakonna nõunik Agnes Aaslaid, tel 56 612775, agnes.aaslaid[at]envir[dot]ee

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 14. oktoober 2019

Kultuuriminister Tõnis Lukas osaleb Riigikogu kultuurikomisjoni ja rahanduskomisjoni istungil, kus annab ülevaate Kultuuriministeeriumi osast järgmise aasta riigieelarves ning olulisematest töös olevatest teemadest.
Lisainfo: Margus Kasterpalu, ministri nõunik, 628 2338, margus.kasterpalu[at]kul[dot]ee

Kolmapäev, 16. oktoober 2019

Kultuuriministeeriumi esindus osaleb 16.-18. oktoobril Frankfurdi raamatumessil ning messiga seotud kõrvalsündmustel. Frankfurdi raamatumess on maailma tähtsaim meedia- ja kirjastustööstuse äriline, kultuuriline ja sotsiaalne kohtumispaik kirjanikele, kirjastajatele, loomeinimestele, raamatukogude spetsialistidele ja erinevate alade ekspertidele.
Lisainfo: Meelis Kompus, kommunikatsiooniosakonna juhataja, 520 2318, meelis.kompus[at]kul[dot]ee

Neljapäev, 17. oktoober 2019

Kultuuriminister Tõnis Lukas osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
Lisainfo: Margus Kasterpalu, ministri nõunik, 628 2338, margus.kasterpalu[at]kul[dot]ee

Kultuuriminister Tõnis Lukas osaleb kell 13.00 teatrifestivali „Kuldne Mask Eestis“ pressikonverentsil Rahvusooper Estonia Valges saalis.
Lisainfo: Margus Kasterpalu, ministri nõunik, 628 2338, margus.kasterpalu[at]kul[dot]ee

Pühapäev, 20. oktoober 2019

Kultuuriminister Tõnis Lukas kohtub Tartus Hiina kultuuri- ja turismiministri Luo Shugangiga.
Lisainfo: Kristel Vissor, ministri nõunik, 5686 6018, kristel.vissor[at]kul[dot]ee

Tallinnas Vaba Laval toimub hõimupäevade peakontsert, kus esinevad mari, ersa ja udmurdi folklooriansamblid ning pärimusmuusikud. Eesti keelemurdeid ja kultuuripärandit tutvustavad setod ja mulgid. Kontserdi lõpetuseks joiub saam Wimme. Kultuuriministeeriumi lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht Anne-Ly Reimaa osaleb kontserdi eel tervituskõnega.
Lisainfo: Anne-Ly Reimaa, lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht, 628 2217, anne-ly.reimaa[at]kul[dot]ee

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Esmaspäev, 14. oktoober 2019

Minister Taavi Aas on puhkusel 9.10-16.10.

• Majandusarengu asekantsler Viljar Lubi juhib 12.-18. oktoobrini kõrgetasemelist visiiti Hiina Rahvavabariiki. Visiidi eesmärk on Eesti–Hiina vahelise koostöö arendamine e-kaubanduse, logistika ja IKT valdkonnas. Delegatsioon külastab Pekingit ja Shanghaid, toimuvad ärikohtumised ning e-kaubanduse valdkonna ettevõtete külastused. Lisainfo: Kristiin Jets, 5197 9882, kristiin.jets[at]mkm[dot]ee

Teisipäev, 15. oktoober 2019

• Minister Kert Kingo osaleb Riigikogu majanduskomisjoni istungil.

Kolmapäev, 16. oktoober 2019

• Minister Kert Kingo osaleb Riigikogu infotunnis. 
• Ministrid Taavi Aas ja Kert Kingo osalevad valitsuse majandusarengu komisjoni istungil.

Neljapäev, 17. oktoober 2019

• Ministrid Taavi Aas ja Kert Kingo osalevad valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
• Minister Kert Kingo osaleb Riigikogu väliskomisjoni istungil.

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 14. oktoober 2019

• Maaeluminister Mart Järvik, toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai, kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiidemann ja põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban osalevad Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogus Luxembourgis. Põhiteemadena on päevakorras Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) 2014–2020 arutelu, ühise põllumajanduspoliitika reformipakett ning turuolukord. Lisaks antakse ülevaade sigade Aafrika katkust ning biomajanduse konverentsist.

• 14.‒18. oktoobril toimub Roomas ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsioonis maailma toiduga kindlustatuse komitee 46. istung, kus arutatakse toiduga kindlustatuse ja toitumuse trende ning väljakutseid üle maailma. Nädala kulminatsioon on 16. oktoobril maailma toidupäeval. Maaeluministeeriumist osaleb välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna nõunik Galina Jevgrafova.

Teisipäev, 15. oktoober 2019

• Maaeluminister Mart Järvik ja toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai osalevad Riigikogu maaelukomisjoni istungil haldusala eelarve tutvustusel.

Kolmapäev, 16. oktoober 2019

• Brüsselis toimub Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja Soome ja Euroopa Komisjoni korraldatav kõrgetasemeline arutelu Euroopa kestliku toidupoliitika tuleviku kujundamise üle, kus osalevad maaelupoliitika ja analüüsi osakonna juhataja Olavi Petron ning Eesti Vabariigi alalises esinduses nõunik  põllumajandusküsimustes Reili Kivilo.

Neljapäev, 17. oktoober 2019

• Maaeluminister Mart Järvik osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

• Kell 13 osaleb Maaeluministeeriumi juhtkond Sakus Teaduse 4/6 saalis Põllumajandusuuringute Keskuse 20. aastapäeva seminaril „Põllumajandusuuringute Keskus ajas ja ruumis“. 

• Kell 10 toimub „Põllumajanduse ja kalanduse valdkonna arengukava aastani 2030“ (PõKa 2030) juhtkomisjoni istung. Koosolekul on kavas tutvustada PõKa 2030 eelnõu uut versiooni, anda lühiülevaade eelnõule laekunud ettepanekutest ning mõjude eelhindamise lõpparuande ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande põhitulemustest.

Reede, 18. oktoober 2019

• Maaeluministeeriumi juhtkonna esindajad osalevad Tartus Eesti Maaülikooli visioonikonverentsil, millega tähistatakse emakeelse põllumajandusliku kõrghariduse 100 aasta juubelit.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 14. oktoober 2019

• Rahandusminister Martin Helme viibib 14.-18. oktoobrini Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi aastakoosolekul Washingtonis.

Teisipäev, 15. oktoober 2019

• Riigihalduse minister Jaak Aab on Narvas, kus kohtub linnajuhtidega ning külastab kultuuri- ja ettevõtluskeskust Vaba Lava Narva, Eesti keele maja ja Loomeinkubaatori OBJEKT ning kohalikke ettevõtteid.

Kolmapäev, 16. oktoober 2019

• Riigihalduse minister Jaak Aab esineb ettekandega Tööandjate Keskliidu volikogu koosolekul.
• Kantsler Veiko Tali osaleb 16.-18. oktoobrini Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi aastakoosolekul Washingtonis

Neljapäev, 17. oktoober 2019

• Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb valitsuse istungil.

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 14. oktoober 2019

• sotsiaalminister Tanel Kiik tutvustab Riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil riigieelarve sotsiaalvaldkonna osa.
• sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse osaleb SA Koeru Hooldekeskuse nõukogu koosolekul.

Teisipäev, 15. oktoober 2019

• minister Tanel Kiik osaleb Riigikogus pensionitõusu seaduseelnõu esimesel lugemisel.
• asekantsler Rait Kuuse avab Nordic Hotel Forumis Euroopa Sotsiaalfondi lihtsustamise teemalise võrgustiku (ESF Thematic Network on Simplification) kohtumise. Koostöövõrgustiku kohtumisel osaleb umbes 80 inimest erinevatest Euroopa Liidu liikmesriikidest.

Kolmapäev, 16. oktoober 2019

• minister Tanel Kiik osaleb Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri EU-OSHA korraldataval töötervishoiupäeva konverentsil.
• asekantsler Rait Kuuse teeb ministeeriumide ühishoones toimuval üldhooldusteenuse osutajate teabepäeval ettekande „Minu unistuste (hoolde)kodu“.
• tööala asekantsler Sten Andreas Ehrlich osaleb 16. ja 17. oktoobril Euroopa Tööjõuameti kohtumisel.

Neljapäev, 17. oktoober 2019

• minister Tanel Kiik osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ning kabinetinõupidamisel.
• minister Tanel Kiik Põhja-Eesti Regionaalhaigla korraldataval konverentsil „Põhja-Eesti Regionaalhaigla kui interdistsiplinaarne südamekeskus“.
• minister Tanel Kiik osaleb sotsiaalministeeriumi eestvedamisel korraldatud peresõbraliku tööandja märgise tunnustusüritusel. Sotsiaalminister annab koos rahvastikuministriga üle peresõbraliku tööandja märgise tunnustused.

Reede, 18. oktoober 2019

• minister Tanel Kiik on visiidil Saaremaal, kus kohtub vallavalitsuse ja vallavolikogu esindajatega ning külastab Kuressaare Päevakeskust, Kuressaare Haiglat ja SA Lääne-Saare Hoolekanne hooldekodu Saaremaa Valss.
• asekantsler Rait Kuuse osaleb Nurkse Instituudi korraldataval koolitusel ettekandega „Vastutuslagi – KOV ja riik – kelle eesmärgid, kelle tulemused, kelle vastutus? Sotsiaalpoliitika näide – kuidas suhestuvad poliitikaeesmärkide seadmisel ja poliitikate elluviimisel ning hindamisel ministeeriumid ja KOVid?“.

Välisministeerium
Esmaspäev, 14. oktoober 2019

14.-15.10 viibib välisminister Urmas Reinsalu Luksemburgis. Esmaspäeval toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil arutavad Euroopa Liidu välisministrid Türgi puurimistegevust Vahemere idaosas ning olukorda Süürias, Afganistanis ja Ukrainas. Samuti toimub kahepoolne kohtumine Horvaatia välisminister Gordan Grlić Radmaniga. Teisipäevasel üldasjade nõukogu istungil on fookus Euroopa Liidu laienemispoliitikal. Lisainfo: britta.tarvis[at]mfa[dot]ee

Teisipäev, 15. oktoober 2019

15.-16.10 külastab Eestit UNICEF Gruusia kontori ülem Dr. Ghassan Khalil, haridusnõunik Maya Kuparadze ja UNICEF regionaalse kontori nõunik Genfist Stela Grigoras. Visiidi eesmärk on avaldada Eestile tänu tehtud koostöö eest, arutada uusi projekte ning tutvuda meie IT- teenustega hariduse, lasteõiguste ja e-tervise valdkonnas. Lisainfo: armo.vask[at]mfa[dot]ee

Neljapäev, 17. oktoober 2019

17.10 toimub välisministeeriumis Kolme mere algatuse liikmesriikide šerpade kohtumine. Kohtumisel alustatakse algatuse tulevikku ja arengut ning tehakse ettevalmistusi Tallinna tippkohtumiseks. Lisainfo: britta.tarvis[at]mfa[dot]ee