Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (23.09.2019 - 29.09.2019)

Välisministeerium
Esmaspäev, 23. september 2019

23.-26.09 osaleb välisminister Urmas Reinsalu New Yorkis toimuval ÜRO Peaassamblee 74. istungjärgu avanädala sündmustel, millest võtavad ka osa teiste maailma riigi- ja valitsusjuhtide, ministrite ning rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad.

23.09 kõneleb välisminister Reinsalu Columbia ülikoolis toimuval loengul, samuti osaleb ta Ameerika Ühendriikide ja Hollandi poolt korraldatud küberjulgeoleku teemalisel arutelul ning võtab osa Euroopa Liidu välisministrite kohtumisest.
24.09 osaleb välisminister Euroopa Liidu korraldatud kõrgetasemelisel Süüria üritusel.
25.09 kohtub Eesti välisminister Ameerika Juudi Komitee delegatsiooniga ning kõneleb sel päeval ka kõrvalüritusel, mis keskendub väikeste ja keskmiste riikide osalemisele rahu ja julgeoleku tagamises. Ühtlasi on kavas kohtumine kolme Balti välisministri vahel.
26.09 toimub Rahvusvahelise Kriminaalkohtu ministrite võrgustiku mitteametlik hommikusöök ning ennelõunal osaleb minister Reinsalu Saksamaa ja Prantsusmaa ühisüritusel.
Lisaks on nädala jooksul välisministril mitmeid kohtumisi kolleegide ja esindajatega teistest riikidest ning organisatsioonidest.
Täpsem ülevaade välisministri kavast: https://vm.ee/et/uudised/valisminister-osaleb-uro-peaassamblee-avanadalal-mitmekumnel-kohtumisel
Lisainfo: liisa.toots[at]mfa[dot]ee

Teisipäev, 24. september 2019

24.09 kõneleb Eesti suursaadik Celia Kuningas-Saagpakk Milanos toimuval e-residentsust tutvustaval seminaril, mille korraldajateks on EAS-i e-residentsuse tiim ja SuccessHub Estonia. Loe lähemalt: https://www.facebook.com/events/664367997307709

Kolmapäev, 25. september 2019

25.09 annab Eesti suursaadik Indias Katrin Kivi üle oma volikirja president Ram Nath Kovindile. Lisainfo: armo.vask[at]mfa[dot]ee

25.09 kõneleb Eesti suursaadik Norras Janne Jõesaar-Ruusalu iga-aastase Oslo Innovatsiooninädal raames toimuval e-Eestile pühendatud üritusel. Ürituse peaesinejaks on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut, kes tutvustab e-Eestit ja e-valitsemist. Ürituse teemadeks on e-tervis, e-residentsus ja küberjulgeolek, Samuti on fookuses investeerimisvõimalused Eestisse.