Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (05.08.2019 - 11.08.2019)

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 5. august 2019

• Pressibriifing ametnike välitöödest Kagu-Eestis kell 11.30 Põlva riigimaja III korruse nõupidamiste ruumis (Kesk 20, Põlva). Briifingul tutvustavad rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna nõunik Eveli Kuklane ja Põlvamaa arenduskeskuse juhatuse liige Lennart Liba 8.–16.augustil Kagu-Eestis toimuvate ametnike välitööde programmi ja osalejaid. Samuti annavad nad ülevaate toimunud ettevalmistustest ja välitööde oodatavatest tulemustest.

Neljapäev, 8. august 2019

• Rahandusminister Martin Helme osaleb valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.
• Algavad 8.-16. augustini toimuvad ametnike välitööd Kagu-Eestis, mille avavad riigihalduse minister Jaak Aab ja kantsler Veiko Tali. Välitöödel osalevad kantsler Veiko Tali ning asekantslerid Dmitri Jegorov ja Kaia Sarnet. Ametnike välitööd on töömeetod, mis toob ühise laua taha Kagu-Eesti kohalikud omavalitsused ja eestvedajad ning ministeeriumid ja riigiametid. Välitööde programmi käigus räägitakse läbi vastastikused ootused ja võimalused Kagu-Eesti arengueelduste parandamiseks paljudes erinevates valdkondades. Välitöödel otsitakse väga konkreetseid lahendusi, mida oleks võimalik peatselt rakendada. Samuti on kavas välitööde tulemusi kasutada sisendina riiklike, maakondlike ja kohalike arengudokumentide ja tegevuskavade jaoks. Vaata lähemalt: https://www.rahandusministeerium.ee/et/eesmargidtegevused/regionaalareng...

Välisministeerium
Esmaspäev, 5. august 2019

5.08 allkirjastavad Marylandi pealinnas Annapolises Eesti suursaadik USAs Jonatan Vseviov ja Marylandi kuberner Lawrence J. Hogan Jr. vastastikuse mõistmise memorandumi. Memorandumi eesmärk on uuendada ja taaskinnitada soovi tugevdada kõikehõlmavat koostööd.

Kolmapäev, 7. august 2019

7.08 kohtub välisminister Urmas Reinsalu lahkuva Kreeka suursaadiku Maria Karnoutsouga. Kohtumisel arutatakse eelkõige kahe riigi vaheliste suhete arengut viimaste aastate jooksul.

Laupäev, 10. august 2019

10.08 osaleb välisminister Urmas Reinsalu Arvamusfestivalil Paides, kus arutleb alal „Eesti maailmas“ teemal „Idapartnerlus ja mis kasu Eesti sellest saab?“ (16:00-17:30).