Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (10.06.2019 - 16.06.2019)

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 10. juuni 2019

Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross osalevad riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil.


Riigikantselei ja rahandusministeerium korraldavad Pärnus strateegia "Eesti 2035" seminari, et arutada Eesti pikaajaliste strateegiliste sihtide ja nendega seotud reformide üle. Seminar toimub kell 13.30-17.00 Estonia Resort hotelli konverentsikeskuses.

Teisipäev, 11. juuni 2019

Rahandusminister Martin Helme külastab Eesti Energia tootmisüksusi Ida-Virumaal.


Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Jõhvi vallavalitsuse liikmetega ja osaleb Pargi tänava teelõigu avamisel Jõhvis ning külastab kohalikke ettevõtteid Ida-Virumaal.


Kantsler Veiko Tali ja asekantsler Dmitri Jegorov osalevad riigikogu rahanduskomisjoni ja Maksumaksjate liidu koostöös korraldataval salaturu ja aktsiisipoliitika ümarlaual riigikogus.


Riigikantselei ja rahandusministeerium eestvedamisel toimub Kuressaares strateegia "Eesti 2035" seminar, et arutada Eesti pikaajaliste strateegiliste sihtide ja nendega seotud reformide üle.  Seminar toimub kell 12.30-16.00 Estonia Resort hotellis.

Kolmapäev, 12. juuni 2019

Rahandusminister Martin Helme esineb ettekandega Maksukorralduse seaduse, kohtute seaduse ja vedelkütuse seaduse eelnõu ning Väärtpaberituru seaduse ja muude seaduste muutmise seaduse eelnõu esimesel lugemisel riigikogus.

Neljapäev, 13. juuni 2019

Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Põlva ja Räpina omavalitsusjuhtidega, külastab kohalikku ettevõtet Ahja Mooduahi, ütleb tervitussõnad teabepäeval Ministeeriumite ja ametite ootused seoses kohalike omavalitsuste koostatavate üldplaneeringutega Põlvas ning teeb ettekande Lõuna-Eesti arendusorganisatsioonide seminaril Karilatsis.  


Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross osalevad 13.-14. juunini eurorühma ja Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu (Ecofin) kohtumisel Brüsselis.


Tallinnas kohtub Euroopa Komisjoni esindajatega Euroopa Liidu struktuurivahendite kasutamist jälgiv ühtekuuluvuspoliitika rakenduskava seirekomisjon, mille esimees on rahandusministeeriumi asekantsler Kaie Koskaru-Nelk. Euroopa Komisjoni ja seirekomisjoni esindajad tutvuvad neljapäeval ja reedel Tartus ja Kagu-Eestis struktuurivahendite toel ellu viidud projektidega. Neljapäeval on kavas külastada Tartu raudteejaama, kuhu sõidetakse ELi toetusel soetatud Elroni rongiga, läbides ka Ühtekuuluvusfondi toel rekonstrueeritud Tapa–Tartu raudteelõiku. Lisaks tutvutakse Tartus tegutseva tööturu projekte läbi viiva Johannes Mihkelsoni Keskuse, Põlva esmatasandi tervisekeskuse ja Valgesoo vaatetorniga Kiidjärve–Kooraste puhkealal.

Reede, 14. juuni 2019

Riigihalduse minister Jaak Aab tutvustab 8.-16.augustini toimuva Kagu-Eesti ametnike välitööde eesmärki, programmi ja osalejaid. Pressibriifing algab kell 10.30 rahandusministeeriumis.