Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (10.06.2019 - 16.06.2019)

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 10. juuni 2019

Kell 11.10 osalevad maaeluminister Mart Järvik, Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti, toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai, kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiidemann ning põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban Riigikogu maaelukomisjonis. Istungi päevakorras on ülevaade ministeeriumi vastutusalast.

Kell 13.15 osalevad maaeluminister Mart Järvik, Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai ja ministeeriumi nõunik Maido Pajo Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungil.

3.‒14. juunil on kõigil võimalik hääletada Eesti aasta küla valimisel, et välja selgitada rahva lemmik. Kodukandi kodulehel on täpsustav info kandidaatide kohta ning iga küla on enda kohta teinud ka tutvustava videoklipi. Enda lemmiku poolt on võimalik oma hääl anda ERRi kodulehel.

Teisipäev, 11. juuni 2019

Kell 10 osaleb maaeluminister Mart Järvik HKScan Estonia Rakvere lihatööstuse äsjavalminud laienduse pidulikul avamisel Rakveres. Tegemist on selle aasta suurima investeeringuga Eesti toiduainetööstustes.

Kell 10 toimub Maaeluministeeriumi suures saalis Eesti maaelu arengukava 2014‒2020 seirekomisjoni istung. Antakse ülevaade seirearuandest, teavitustegevustest, 2019. aasta vahehindamise tulemustest ning arengukava rakendamise hetkeseisust.

Kell 15 kohtub maaeluminister Mart Järvik sektoriga Eesti Toiduainetööstuse Liidu volikogu koosolekul Kreutzwald Hotel Tallinnas.

Kolmapäev, 12. juuni 2019

Kell 10.30 osalevad maaeluminister Mart Järvik ja ministri nõunik Maido Pajo PRIA nõukoja istungil, mis toimub M.V.Wooli kalatööstuses Angerja tee 32, Hüüru küla, Saue vald, Harjumaa.

Kell 16 kohtub maaeluminister Mart Järvik Eestis visiidil oleva VH Groupi juhtkonnaga.

Kell 10 toimub Maaeluministeeriumis Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondi (EMKVF) 2021‒2027 rakenduskava koostamise ekspertkomisjoni koosolek.

Kell 13 toimub Maaeluministeeriumi väikeses saalis järjekorras kolmas ühistegevuse ümarlaud, kus arutatakse põllumajandussektori ühistegevuse tuleviku tegevusi.

Neljapäev, 13. juuni 2019

Maaeluminister Mart Järvik osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Kell 13 osaleb maaeluminister Mart Järvik Maaeluministeeriumi väikeses saalis ekspordinõukogu istungil sektori esindusorganisatsioonide ning toidusektori ekspordi edendamisesse panustavate riigiasutuste esindajatega.

Reede, 14. juuni 2019

Maaeluminister Mart Järvik tutvub Põllumajandusameti ja Põllumajandusuuringute Keskuse tööga. Ministrit saadavad külastusel Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti, toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai ja ministri nõunik Maido Pajo. 

Maaeluministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja Sirli Pehme osaleb Brüsselis põllumajandusteaduste alalise komitee istungil ja initsiatiivi BIOEAST seminaril, kus arutletakse, millist tuge riigid biomajanduse strateegiate väljatöötamisel vajavad.

Maaeluministeeriumi teadus- ja arendusosakonna nõunik Helena Pärenson osaleb Brüsselis Euroopa Maaeluvõrgustike Assamblee juurde moodustatud innovatsiooni töögrupi korralisel koosolekul. Päevakorra keskmes on Euroopa Innovatsioonipartnerluse (EIP) tegevusgruppide toetamiseks kavandatud ja läbiviidud tegevuste arutelu.

Välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna juhataja asetäitja Madis Pärtel osaleb Riigikogus toimuval Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) istungil. Päevakorras on ministrite nõukogu ettevalmistus.