Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (08.04.2019 - 14.04.2019)

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 8. aprill 2019

• 8.‒12. aprill toimub Roomas 161. ÜRO toidu- ja põllumajanduse organisatsiooni nõukogu istung, kus osaleb Maaeluministeeriumi välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna nõunik Galina Jevgrafova. Peateemadeks on organisatsiooni tehniliste komiteede tulemuste ja rahaliste tegevuste ülevaade ja korrigeerimine ning ettevalmistus suvel toimuvaks peadirektori valimiseks.

Neljapäev, 11. aprill 2019

• Brüsselis toimub Euroopa Komisjoni ja Eesti Teadusagentuuri ning Tartu Ülikooli koostöös korraldatav seminar „Sustainable bio-manufacturing solutions for Europe“. Seminaril esineb ettekandega Eesti biomajanduse arengutest Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai. Täpsem info:
https://www.synbio.ut.ee/sustainable-bio-manufacturing-solutions-for-eur...


• Maaeluministeeriumi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiidemann kohtub Poolas resideeruva Ameerika Ühendriikide põllumajandusatašee hr Jonn Slettega, et arutada kahepoolset koostööd taime- ja loomakasvatuses ning toiduainete kaubanduses. Ümarlauakohtumisel osalevad ka USA saatkonna Eestis resideeruv majandusnõunik ja Maaeluministeeriumi eksperdid.


• Algusega kell 13 toimub Pärnumaa Talupidajate liidu korraline üldkoosolek, kus Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban teeb  ettekande ühise põllumajanduspoliitika tuleviku teemal.

Reede, 12. aprill 2019

• Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb koos peaminister Jüri Ratasega Dubrovnikus toimuval Hiina ja Kesk- ja Ida-Euroopa riikide koostööformaadi tippkohtumisel. Kohtumisel on kavas alla kirjutada lõheliste protokoll, mis võimaldab Eesti ettevõtetel eksportida oma tooteid Hiinasse.


• Toimub Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni istung. Arutatakse ministrite nõukogu ettevalmistust. Seekord räägitakse ühise põllumajanduspoliitika reformi keskkonnameetmetest ja kliimaeesmärkide täitmisest põllumajanduse valdkonnas.