Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (01.04.2019 - 07.04.2019)

Peaminister
Neljapäev, 4. aprill 2019

Kell 10:00 Valitsuse istung ja kabinetinõupidamine 
Kell 11:00 Osalemine Riigikogu XIV koosseisu 1. istungjärgu avaistungil
Kell 16.00 Kohtumine Vabariigi Presidendiga

Haridus- ja teadusministeerium
Esmaspäev, 1. aprill 2019

Asekantsler Ivar Sikk osaleb SA Kutsekoda nõukogu koosolekul.


Eesti Keele Instituudis tehakse algusega kell 11 kokkuvõtteid kampaaniast „Märka kantseliiti!“. Lähem info.

Teisipäev, 2. aprill 2019

Hiiumaal, Kärdlas toimub täiskasvanuhariduse maakondlik koostööseminar. Lähem info.


Eesti Noorsootöö Keskus korraldab Tallinnas algusega kell 10 noortevaldkonna ekspertidele mõeldud noorte ettevõtlikkuse ja loovuse teemalise seminari. Lähem info.

Kolmapäev, 3. aprill 2019

Kantsler Mart Laidmets ning asekantslerid Ivar Sikk ja Mikk Kasesalk osalevad Tartus Tamme gümnaasiumis Vabariigi Valitsuse ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu hariduse- ja noorsootöö eelarve läbirääkimiste töörühma koosolekul.


Jõgeval toimub täiskasvanuhariduse maakondlik koostööseminar. Lähem info.


Asekantsler Indrek Reimand osaleb Bukarestis Euroopa Liidu Konkurentsivõime Nõukogu mitteametlikul kohtumisel.


Eesti keele aasta ürituste raames korraldavad Laurentsiuse Selts, Eesti Keele Instituut, Emakeele Selts ja Tallinna Toomkool algusega kell 11 Tallinna Toomkoolis Eduard Ahrensi IV konverentsi „Meil oma sõna kinnita“. Lähem info.

Neljapäev, 4. aprill 2019

Minister Mailis Reps osaleb Vabariigi Valitsuse istungil.


Viljandis toimub täiskasvanuhariduse maakondlik koostööseminar. Lähem info.


Asekantsler Indrek Reimand osaleb 4. – 5. aprillil Pariisis OECD teadus- ja tehnoloogiapoliitika komitee kõrgetasemelisel kohtumisel.

Justiitsministeerium
Esmaspäev, 1. aprill 2019

• 1.-5. aprillini viibib õiguspoliitika asekantsler Kai Härmand Singapuris, kus osaleb rahvusvahelise assotsiatsiooni INSOL korraldataval maksejõuetuse teemasid käsitleval konverentsil. Lisaks väisab ta peaprokuröri ametkonda, mis tegeleb ka õigusloomega, käib ülemkohtus ning meedia ja kommunikatsioonikeskuses tutvumas Singapuri tehisintellekti strateegiaga.

Neljapäev, 4. aprill 2019

• Justiitsminister Urmas Reinsalu osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 1. aprill 2019

1. aprillil tähistab mereväebaas Tallinnas kontradmiral Johan Pitka monumendi juures peetava tseremooniaga väeüksuse 92. aastapäeva. Kell 10.15 algavat pidulikku sündmust on vaatama oodatud kõik huvilised. Lisainfo: Karl Alfred Baumeister, 5854 0982, karl.baumeister[at]mil[dot]ee


1-4. aprillini korraldab Kuperjanovi jalaväepataljon Nursipalu harjutusväljal lahinglaskmised, et harjutada jalaväerühma ründavaid tegevusi. Kasutatakse käsitulirelvi, tankitõrjegranaadiheitjaid ja miinipildujaid. Lisainfo: Karmo Kiilmann, 53333645, karmo.kiilmann[at]mil[dot]ee.

Kolmapäev, 3. aprill 2019

3. aprillil harjutavad mereväelase baaskursuse õppurid Miinisadamas paikneva lekkesimulaatoriga laeva uppumisest päästmist. Baltikumi ainsas omalaadses simulaatoris on võimalik tegelikkuse lähedastes tingimustes jäljendada madalikule sõidul, kokkupõrkel või vastase relvakasutusel tekkida võivaid laeva vigastusi. Lisainfo: Karl Alfred Baumeister, 5854 0982, karl.baumeister[at]mil[dot]ee

Neljapäev, 4. aprill 2019

4. aprillil toimub Estonia Kontserdimajas taas traditsiooniline kaitseväe orkestri kevadkontsert, kus esitamisele tuleb orkestri repertuaari paremik. Seekordne kontsert on seda erilisem, et jääb viimaseks peagi erru minevale orkestri kauaaegsele ülemale kolonelleitnant Peeter Saanile. Lisainfo: Martin Hiir, 58875378, martin.hiir[at]mil[dot]ee.

Reede, 5. aprill 2019

5. aprillil kell 9.00 algavad Kõrgema Sõjakooli 100. aastapäeva pidustused piduliku jalutuskäiguga Tartus, kus osalevad Kaitseväe Akadeemia allstruktuuriüksused, partnerid ja tudengiorganisatsioonid, linnarahvale toimub relvanäitus KVA peahoone ees. Päeva teises pooles toimub vilistlaste kokkutulek. Lisainfo: Kristjan Kostabi, 5203180, kristjan.kostabi[at]mil[dot]ee

Laupäev, 6. aprill 2019

6. aprillil toimub Pärnus Sinilillejooks ja perepäev, mis on avalöögiks kogu aprilli kui veteranikuu kestel toimuvatele temaatilistele jooksudele ja muudele veteranide toetuseks korraldatavatele üritustele üle Eesti. Lisaks 2 miili jooksmisele saab proovida ka kaitseväelastele kohustusliku üldfüüsilise testi teiste osade sooritamist. Esineb ajateenijate bänd ning saab tutvuda Kaitseliidu, Politsei ja Piirivalveameti ning Päästeameti väljapanekutega. Traditsioonilised Sinilillejooksud toimuvad sel aastal lisaks Pärnule ka Tartus, Narvas ja Tallinnas, lisaks joostakse veteranide toetuseks ka Brüsselis ning Kopenhaagenis. Lisainfo: Martin Hiir, 58875378, martin.hiir[at]mil[dot]ee.


6. aprillil toimub Kõrgema Sõjakooli 100. aastapäeva kadetiball Vanemuise Teatris Tartus. Lisainfo: Kristjan Kostabi, 5203180, kristjan.kostabi[at]mil[dot]ee


6. aprillil toimub Harglas Valgamaal noorte võistlusmatk „Väle jänes“. Lisainfo: Kaimo Vahtra, tel 5146384, kaimo.vahtra[at]kaitseliit[dot]ee

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 1. aprill 2019

• Kell 13 on Euroopa merenduse ja Kalanduse Fondi 2021-2027 rakenduskava ettevalmistava ekspertkomisjoni avakoosolek Maaeluministeeriumis.
Lisainfo: Kadri Kauksi, avalike suhete osakonna peaspetsialist, kadri.kauksi[at]envir[dot]ee, tel 5330 3448

Kolmapäev, 3. aprill 2019

• Kell 15 toimub Harjumaa kalanduspiirkonna kohtumine. Osalevad ka keskkonnaministeeriumi ja keskkonnainspektsiooni esindajad, et vajadusel vastata kalurite küsimustele.
Lisainfo: Kadri Kauksi, avalike suhete osakonna peaspetsialist, kadri.kauksi[at]envir[dot]ee, tel 5330 3448


• Kell 18 on Karula rahvuspargi külastuskeskuses Ähijärvel loodusõhtu teemal „Igaühe looduskaitse – mis see on?“. Tartu Ülikooli botaanika vanemteadur ja looduskaitsepraktik Aveliina Helm annab ülevaate, mis on igaühe looduskaitse, millised globaalsed ja kohalikud väljakutsed vajavad meie kõigi tähelepanu ning millised on praktilised teaduspõhised tegevused, millega meist igaüks saab elurikkuse paremale käekäigule kaasa aidata. Loodusõhtu on tasuta.
Lisainfo telefonil 782 8350, e-posti aadressil info.karula[at]rmk[dot]ee või RMK kodulehel https://loodusegakoos.ee/sundmuste-kalender/sundmus#1477

Neljapäev, 4. aprill 2019

• Kell 13 on Läänemaa kalanduspiirkonna kohtumine. Osalevad ka keskkonnaministeeriumi ja keskkonnainspektsiooni esindajad, et vajadusel vastata kalurite küsimustele.
Lisainfo: Kadri Kauksi, avalike suhete osakonna peaspetsialist, kadri.kauksi[at]envir[dot]ee, tel 5330 3448


• SA Erametsakeskus võtab 4.-22. aprillini vastu NATURA metsa toetuse taotlusi. Hüvitatakse looduskaitseliste piirangute tõttu saamata jäävat tulu Natura 2000 võrgustiku alal piiranguvööndis, sihtkaitsevööndis ja projekteeritaval alal ning sihtkaitsevööndis väljaspool Natura 2000 ala. Hüvitise taotlemise tingimustega saab tutvuda erametsaportaalis Natura lehel. Taotluse täitmisel on metsaomanikele abiks metsaühistud üle Eesti.
Lisainfo: Kertu Kekk, SA Erametsakeskuse kommunikatsioonijuht, kertu.kekk[at]eramets[dot]ee; tel 5596 7682

Laupäev, 6. aprill 2019

• RMK külastuskorraldusosakond osaleb Tallinna Lauluväljakul toimuval Matkamessil, et tutvustada messikülastajatele Eesti metsapuhkuse pärleid puhke- ja kaitsealadel.
Lisainfo telefonil 676 7532 või e-posti aadressil loodusegakoos[at]rmk[dot]ee.


• Nädalavahetusel, 6.-7. aprillini kogunevad metsanduse järgmise kümnendi arengukava (MAK2030) koostamise tarbeks teistkordselt metsakogu liikmed. Metsakogusse valiti kõigi eraisikutest soovijate vahel loosiga 50 inimest, kes hakkavad kokku kahel nädalavahetusel arutama metsanduses lahendamist vajavaid probleeme ning töötavad neile välja võimalikud lahendused. Metsakogu ettepanekud esitatakse ekspertidest ja teadlastest koosnevale juhtkogule, kes arvestab nendega uue arengukava koostamisel. Seekordsel, viimasel metsakogu kohtumisel arutatakse ettepanekuid MAK2030 koostamiseks ning valitakse kaks metsakogu esindajat, kes viivad need ettepanekud protsessi järgmisesse etappi. MAK2030 koostamise, metsakogu ja selle liikmete kohta saab täpsemalt lugeda Keskkonnaministeeriumi kodulehelt siit: www.envir.ee/et/eesmargid-tegevused/metsandus/metsanduse-arengukava-aast... Lisainfo: Kady-Ann Sutt, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist, kady-ann.sutt[at]envir[dot]ee, 626 2811, 5693 0213


• 6.-7. aprillini on Paunküla Heaolukeskuses 16-le KIKi ressursisäästu konkursi Negavatt parimale meeskonnale seminar, kus koolitaja Mart Kikase ja ekspertide käe all konkursile saadetud ideed juba reaalsemaks vormitakse. 16 parima meeskonna ideed leiab Negavati kodulehelt.

Lisainfo: Negavati projektijuht Kadi Mitt (kadi.mitt[at]kik[dot]ee, 524 2602)

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 1. aprill 2019

Kell 18.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Eesti filmi- ja teleauhindade galal 2019, kus annab üle filmikategooria auhinna „Aasta Tegija“.
Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, 527 8089, silver.meikar[at]kul[dot]ee

Neljapäev, 4. aprill 2019

Kell 11.00 tutvustab Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli  Rahvakultuurikeskuse korraldataval infopäeval kohalike omavalitsuste esindajatele Kultuuriministeeriumi juhtimisel loodava kultuuripoliitika alusdokumendi „Kultuur 2030“ protsessi. Üritus toimub Tallinnas Rahvakultuuri Keskuse ruumides, J. Vilmsi 55.
Lisainfo: Katre Väli, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik, „Kultuur 2030“ protsessi juht, 6 282 212, katre.vali[at]kul[dot]ee

Reede, 5. aprill 2019

Kell 11.00 koguneb Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaali Kultuuriministeeriumis loodava kultuuripoliitika alusdokumendi „Kultuur 2030“ teemarühm, et arutleda teemal: „Kuidas luua eeldusi, et 2030. aastaks suureneks kultuuri väärtustavate inimeste arv“. Arutelu viivad läbi Jorma Sarv ja Anu Kivilo.
Lisainfo: Katre Väli, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik, „Kultuur 2030“ protsessi juht, 6 282 212, katre.vali[at]kul[dot]ee


Kultuuriminister Indrek Saar alustab visiiti New Yorki, kus osaleb ja avab Eesti kultuuripäevad New Yorgis 2019, visiidi käigus osaleb kultuuriminister muuhulgas The Shed keskuses Reich/Richter/Pärt näituse avamisel ning ÜRO hoones näituse „From Island to Island – the Creative Journey of Louis Kahn“ avamisel.

Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, 527 8089, silver.meikar[at]kul[dot]ee

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Kolmapäev, 3. aprill 2019

• Minister Kadri Simson osaleb Vilniuses Rail Baltica Global Forumil. Lisainfo: Taavi Audo, 6256455, taavi.audo[at]mkm[dot]ee


• Minister Rene Tammist kohtub Kuveidi delegatsiooniga ning allkirjastab digikoostööleppe. Lisainfo: Laura Laaster, 6256428, laura.laaster[at]mkm[dot]ee 


• Minister Rene Tammist avab ehitusmessi Eesti ehitab 2019. Lisainfo: Mihkel Loide, 53001777, mihkel.loide[at]mkm[dot]ee


• Minister Rene Tammist osaleb riigi osalusega ühingute vastutustundliku ettevõtluse põhimõtete järgimise kokkuleppe allkirjastamisel. Lisainfo: Taavi Audo, 6256455, taavi.audo[at]mkm[dot]ee

Neljapäev, 4. aprill 2019

• Ministrid Kadri Simson ja Rene Tammist osalevad valitsuse istungil.

Reede, 5. aprill 2019

• Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis toimub I kvartali konjunktuuri pressikonverents. Lisainfo: Taavi Audo, 6256455, taavi.audo[at]mkm[dot]ee

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 1. aprill 2019

• Kell 13 toimub Maaeluministeeriumi suures saalis Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) järgmise programmeerimisperioodi (2021–2027) avaistung. Istungile on kutsutud EMKF 2021–2027 rakenduskava ettevalmistava ekspertkomisjoni ning valdkondlike töörühmade (vesiviljelus, vee-elusressursside töötlemine, kalapüük) liikmed. Kohtumisel antakse ülevaade EMKF 2021–2027 määruse eelnõu läbirääkimiste hetkeseisust ning rakenduskava koostamise aluseks oleva „Põllumajanduse ja kalanduse valdkondlik arengukava aastani 2030“ eesmärkidest ja kavandatud sekkumistest.

Teisipäev, 2. aprill 2019

• Kell 13.00 toimub Maaeluministeeriumi väikeses saalis rahastamisvahendi nõuandva komisjoni istung. Komisjonis tutvustatakse rahastamisvahendi rakendamise hetkeseisu ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse muudatusettepanekuid rahastamisvahendi rakendamiseks tulevikus. Komisjoni juhib Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban.


• Maaeluministeeriumis toimub esimene kohtumine, kus arutatakse Eestis võimaliku uue vabatahtliku märgisüsteemi loomist, mis aitaks teha tarbijal teadlikke valikuid oma toitumise asjus. Üritusel osalevad Tervise Arengu Instituut, Sotsiaalministeerium ja erinevate jaekettide ja tööstuse esindajad.

Neljapäev, 4. aprill 2019

• 4.–5. aprill toimub Riias SCARi ja Läti Põllumajandusministeeriumi koostöös korraldatav seminar „Baltic Workshop on SCAR and Bioeconomy Strategies“, mille tähelepanu keskmes on biomajanduse strateegiad Balti riikides. Maaeluministeeriumi esindavad seminaril teadus- ja arendusosakonnast peaspetsialist Maarja Malm, kes modereerib sessiooni Balti riikide biomajanduse tugevustest ja puudustest, ning peaspetsialist Helena Pärenson, kes teeb ettekande Eesti biomajanduse strateegiliste suundade kujundamise kontekstist ja valdkondlikust ulatusest.


• 4.–5. aprill toimub Rumeenias Bukarestis kõrgetasemeline konverents “Agricultural research and innovation– a basis for the development of European agriculture, rural areas and the bioeconomy”. Kohtumisel osalevad Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai ja teadus- ja arendusosakonna juhataja Sirli Pehme.


• Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Vabariigi Valitsuse istungil.


• Maaeluministeeriumis toimub Põhjamaade ja Balti riikide esindajate kohtumine valmistamaks ette järgmist põllumajanduse ja kalanduse ministrite nõukogu. Räägitakse läbi nõukogu päevakava, sh lisateemana pakub Eesti välja ÜPP reformi rohelise arhitektuuri muudatusettepaneku. Kohtumisel osalevad Maaeluministeeriumi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiidemann, välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna nõunik Peeter Seestrand ja sama osakonna juhataja asetäitja Madis Pärtel, maakasutuspoliitika osakonnajuhataja Katrin Rannik ja mitmed eksperdid.

Rahandusministeerium
Kolmapäev, 3. aprill 2019

• Kantsler Veiko Tali ja asekantsler Märten Ross osalevad 3.-5. aprillini toimuval eurorühma ja Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu (Ecofin) mitteametlikul kohtumisel Bukarestis.
Lisaks võtavad nad osa finantssektori mõttekoja Eurofi kõrgetasemelisest seminarist.

Neljapäev, 4. aprill 2019

• Kell 13 esitletakse rahandusministeeriumi kevadist majandusprognoosi ministeeriumide ühishoones toimuval pressikonverentsil.

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 1. aprill 2019

- tervise- ja tööminister Riina Sikkut ning terviseala asekantsler Maris Jesse osalevad 31. märtsist 2. aprillini San Marinos toimuval Euroopa väikeriikide terviseministrite kohtumisel. Lisainfo: eva.lehtla[at]sm[dot]ee


- tööala asekantsler Sten Andreas Ehrlich osaleb SA Kutsekoda nõukogu koosolekul.

Teisipäev, 2. aprill 2019

- sotsiaalkaitseminister Kaia Iva avab Olümpia hotellis meeste tervise konverentsi „Südamega mees“. Konverentsil osaleb ka sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse. Lisainfo: https://www.conference-expert.eu/et/konverentsid/s2/486-mehe-tervise-kon...


- asekantsler Rait Kuuse osaleb Radisson Blu Sky hotellis toimuval konverentsil „Eesti majanduse konkurentsivõime ja tuleviku investeeringud“.

Kolmapäev, 3. aprill 2019

- minister Riina Sikkut osaleb Viljandis Eesti Arstide Liidu korraldataval üritusel „Eesti Arstide Päevad 2019“. Lisainfo: https://arstideliit.ee/eesti-arstide-paevad-2019

Neljapäev, 4. aprill 2019

- minister Kaia Iva ja minister Riina Sikkut osalevad Vabariigi Valitsuse istungil.


- minister Riina Sikkut ja asekantsler Maris Jesse osalevad Eesti Arstide Liidu korraldataval ümarlaual, kus räägitakse väikehaiglate jätkusuutlikkusest Eestis. Arutelul osalevad suur- ja väikehaiglate juhid ning sotsiaalministeeriumi ja terviseameti esindajad.