Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (02.07.2018 - 08.07.2018)

Peaminister
Kolmapäev, 4. juuli 2018

Kell  9:40 Osalemine Itaalia presidendi tervitustseremoonial Kadriorus

Kell 12:30 Kohtumine Itaalia presidendiga Stenbocki majas

Kell 16:00 Osalemine USA suursaadiku vastuvõtul

Neljapäev, 5. juuli 2018

Kell 10:00 Valitsuse istung ja kabinetinõupidamine

Kell 12:00 Valitsuse pressikonverents

Kell 13:00 Kohtumine Riigikogu väliskomisjoniga

Kell 14:00 Valitsuse kabinetinõupidamine

Reede, 6. juuli 2018

6.-7. juulil viibib peaminister 16+1 tippkohtumisel Sofias

Haridus- ja teadusministeerium
Teisipäev, 3. juuli 2018

Minister Mailis Reps ja kantsler Tea Varrak osalevad presidendi vastuvõtul parimatele koolilõpetajatele ning minister peab tervituskõne. Vastuvõtt toimub presidendi roosiaias algusega kell 12 üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste parimatele lõpetajatele ja kell 15 kõrgkoolide parimatele lõpetajatele.

Neljapäev, 5. juuli 2018

Minister Mailis Reps osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 2. juuli 2018

2. juulil tähistab merevägi Miinisadamas oma taasloomise 25. aastapäeva piduliku rivistuse ning mereväe ülema vastuvõtuga parimate teenistujate tänamiseks. Lisainfo: Karl Alfred Baumeister, 58540982, karl.baumeister[at]mil[dot]ee

Teisipäev, 3. juuli 2018

3. juulil allkirjastavad kaitseminister Jüri Luik ja Tapa vallavanem Alari Kirt heade kavatsuste kokkuleppe ning külastavad Tapa sõjaväelinnakut. Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

3. juulil algab mereväe miinijahtijate võimeuuendusprogrammi aktiivne faas, milles mereväe sõjalaev Admiral Cowan suundub Ühendkuningriiki. Poole aasta jooksul paigaldatakse igale miinijahtijale uued radarid, lahingjuhtimissüsteemid ja miinijahtimise sonarid. Ühtlasi saavad mereväelased täiendõppe uue tehnikaga opereerimiseks. Lisainfo: Karl Alfred Baumeister, 58540982, karl.baumeister[at]mil[dot]ee

Pühapäev, 8. juuli 2018

8.–9. juulil võtavad Eesti mereväelased miinijahtijaga Sakala osa Soome mereväe 100. aastapäeva tähistamisest osaledes Turku juures peetaval mereparaadil ning avades laeva kõigile huvilistele külastuseks. Lisainfo: Karl Alfred Baumeister, 58540982, karl.baumeister[at]mil[dot]ee

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 2. juuli 2018

Kultuuriministeeriumi välisvahendite juht, ministeeriumi esindaja Ida-Virumaal Eduard Odinets osaleb Hispaanias Barcelonas rahvusvahelise migratsiooni, integratsiooni ja sotsiaalse sidususe võrgustiku aastakonverentsil.
Lisainfo: Eduard Odinets, välisvahendite juht, 6 282 208, eduard.odinets[at]kul[dot]ee

Kolmapäev, 4. juuli 2018

Rakveres algab teatrifestival Baltoscandal, festivali avamisel ja teistel olulisematel sündmustel osaleb Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli.
Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 628 2212, katre.vali[at]kul[dot]ee

Neljapäev, 5. juuli 2018

Kultuuriminister Indrek Saar suundub Leetu ning sealt Lätti, et osaleda koos Balti riikide kultuuriministritega nii Leedu kui ka Läti laulu- ja tantsupeol. Mõlema riigi peod on pühendatud riikide 100. aastapäevale. Ministri visiit kestab nädala lõpuni.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild[at]kul[dot]ee

Pühapäev, 8. juuli 2018

Kultuuriminister Indrek Saar allkirjastab Riias oma Läti ja Leedu kolleegidega kolme riigi laulu- ja tantsupidude traditsioonide hoidmist puudutava lepingu ning Balti kultuurifondi lepingu.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild[at]kul[dot]ee

Viljandis algab noore tantsu festival festival NoTaFe.
Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 628 2212, katre.vali[at]kul[dot]ee

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Esmaspäev, 2. juuli 2018

Minister Kadri Simson kohtub saksa transpordi- ja logistikafirma Hamburger Hafen und Logistik AG juhatusega. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda[at]mkm[dot]ee

Teisipäev, 3. juuli 2018

Minister Urve Palo kohtub Jaapani suursaadikuga. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Kolmapäev, 4. juuli 2018

Ministrid Kadri Simson ja Urve Palo osalevad Itaalia presidendi tervitustseremoonial. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Neljapäev, 5. juuli 2018

Ministrid Kadri Simson ja Urve Palo osalevad valitsuse istungil.

Reede, 6. juuli 2018

Minister Urve Palo on visiidil Lääne-Virumaal, kus kohtub Kadrina vallavanema, volikogu ja ettevõtjatega ning külastab kohalikke ettevõtteid. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Maaeluministeerium
Kolmapäev, 4. juuli 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Itaalia presidendi Sergio Mattarella ja proua Laura Mattarella riigivisiidi ametlikul tervitustseremoonial Kadriorus.

4.‒6.07 osalevad maaelupoliitika ja analüüsi osakonna juhataja Olavi Petron ja põllumajanduspoliitika osakonna juhataja Kristel Maidre maaeludirektorite informaalsel kohtumisel Austrias, kus arutatakse, kuidas uue perioodi ühise põllumajanduspoliitika strateegiakavades kajastada maaelu arengut.

Neljapäev, 5. juuli 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Laupäev, 7. juuli 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb koos peaminister Jüri Ratasega Sofias toimuval Hiina ja Kesk-ja Ida-Euroopa (KIE) riikide koostööformaadi tippkohtumisel. Kohtumisel on kavas kirjutada alla Eesti-Hiina põllumajandusvaldkonna tegevuskavale aastateks 2018‒2022. Tegevuskava sisaldab meie jaoks järgmisi olulisi koostöövaldkondi: kaubanduse edendamine, maaelu areng ning teaduse-ja tehnoloogia alane koostöö. Maaeluminister osaleb ka valitsusjuhtide kohtumisel, kus tehakse ülevaade Hiina ja KIE riikide vahelise koostöö tulemustest ja lepitakse kokku nn Sofia suunistes edasiseks koostööks.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 2. juuli 2018

Asekantsler Märten Ross osaleb Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil.

Neljapäev, 5. juuli 2018

Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigihalduse minister Janek Mäggi osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Reede, 6. juuli 2018

Rahandusminister Toomas Tõniste kohtub Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga presidendi Suma Chakrabartiga.

Asekantsler Dmitri Jegorov esineb ettekandega Viinis toimuval digitaalmajanduse maksustamise konverentsil.

Siseministeerium
Esmaspäev, 2. juuli 2018

Siseministeeriumi Euroopa Liidu ja välissuhete osakonna juhataja Kristi Värk ja nõunik siseküsimustes Eesti alalises esinduses EL juures Annika Talmar osalevad 2.-3. juulil mitteametlikul sisejulgeolekualase operatiivkoostöö alalise komitee (COSI) kohtumisel Viinis. Kohtumisel jätkub Viini protsessi raames üles kerkinud teemade alane arutelu kõigi liikmesriikide osalusel.
COSI-l valmistatakse ette mitteametlikku justiits- ja siseministrite juuli keskel toimuvat kohtumist, mis omakorda annab sisendi septembrikuiseks mitteametlikuks valitsusjuhtide ja riigipeade kohtumiseks. Austria näeb viimase väljundina Viini programmi sündimist. Mitteametlikul COSI-l on liikmesriikide ees laual järgmised teemad: välispiiride kaitse, politseikoostöö tugevdamine (fookusega inimsmuugeldamisevastasel võitlusel ja kogukonnapolitseil) ning ekstremism, terrorism ja antisemitism.

Teisipäev, 3. juuli 2018

Siseminister Andres Anvelt annetab USA suursaadik James D. Melville, Jr.´le siseministeeriumi kuldteenetemärgi silmapaistvalt hea koostöö eest USA ja Eesti kahepoolsete suhete arendamisel siseturvalisuse ja -julgeoleku valdkonnas.

Kolmapäev, 4. juuli 2018

Siseministeeriumi juhtkond osaleb 4. juulil Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeva tähistamisel USA suursaatkonnas.

Neljapäev, 5. juuli 2018

Minister Andres Anvelt osaleb valitsuse istungil ning sellele järgneval valitsuskabineti nõupidamisel.

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 2. juuli 2018

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut võtab osa naiste emakakaelavähi ennetusele suunatud üleeuroopalisest teavituskampaaniast Ride4Women. Tegu on Euroopa Günekoloogilise Onkoloogia Seltsi algatatud ettevõtmisega, mille raames sõidab rahvusvaheline arstidest koosnev jalgratturite grupp läbi erinevatest Euroopa riikidest, et tõsta avalikkuse teadlikkust emakakaelavähist ja selle ennetusest. Juba viiendat aastat toimuv sõit saab alguse Tallinnast ja lõppeb Viinis. Jalgratturid asuvad teekonnale 2. juulil kell 09.00 ning koos kulgetakse Tallinnast Pärnusse ning sealt edasi Kesk-Euroopasse. Tervise- ja tööminister saadab ratturid teele ning sõidab kolonniga koos Tallinna linnas. Kampaania toetuseks sõidavad lisaks ministrile kaasa Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige Agris Peedu ja Eesti Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane.

Teisipäev, 3. juuli 2018

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kohtub Eesti erihoolekandeteenuste arendajatega MTÜ-st Henk ning Hollandi ekspertidega.

Kolmapäev, 4. juuli 2018

Minister Sikkut osaleb Itaalia Vabariigi president härra Sergio Mattarella ja proua Laura Mattarella riigivisiidi puhul Vabariigi Presidendi korraldataval ametlikul tervitustseremoonial.

Neljapäev, 5. juuli 2018

Minister Sikkut ja minister Iva osalevad valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Välisministeerium
Esmaspäev, 2. juuli 2018

Kultuuriüritused välismaal

2.07-31.08 esitletakse Krakowis C. K. Norwidi nimelises Kultuurikeskuses Eesti raamatuillustraatorite  näitust „Maalitud lood“. Lisainfo: http://www.okn.edu.pl/index.php/propozycjekulturalne/wystawy/galeria-okn...

Kolmapäev, 4. juuli 2018

4.07 kohtub välisminister Sven Mikser Itaalia välisministri Enzo Moavero Milanesiga, kellega arutab Euroopa Liiduga seonduvat ning eelseisvat NATO tippkohtumist. Itaalia välisminister on Eestis seoses Itaalia president Sergio Mattarella visiidiga.  

4.07 osaleb välisminister Sven Mikser USA suursaadiku James D. Melville Jr vastuvõtul Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeva tähistamiseks.

Reede, 6. juuli 2018

Kultuuriüritused välismaal

6.-13.07 Leedu kuurortlinnades Nidas ja Neringas toimuval kammermuusika festivalil "The Land of Disobedient" on külalisesinejaks  Eesti helilooja ja viiuldaja Mihkel Kerem. Lisainfo: http://impetus.lt/news/en

6.07-5.08  esitletakse  Szczecinis Pommeri Hertsogilossi (Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie) galeriis vendade Grimmide muinasjuttudele pühendatud Eesti lasteraamatute illustraatorite näitust “Elas kord…“, mille kuraator on Viive Noor Eesti Lastekirjanduse Keskusest.

Pühapäev, 8. juuli 2018

Kultuuriüritused välismaal

8.07 linastub Podgoricas, Euroopa filmipäevadel Hardi Volmeri ajalooline mängufilm „Elavad pildid“. Lisainfo: https://www.facebook.com/euic.me/photos/p.1379181022214585/1379181022214...