Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (18.06.2018 - 24.06.2018)

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 18. juuni 2018

Jätkub kultuuriminister Indrek Saare Taani visiit. Minister kohtub muuhulgas Taani Rahvusliku Olümpiakomitee ja Spordiorganisatsiooni (DIF) ning Team Denmark esindajatega. Samuti kohtub minister Põhjamaade Ministrite Nõukogu Sekretariaadi kultuuriosakonna juhi Mikael Höystiga. Toimuvad ka mitmed filmivaldkonna kohtumised, kus ministrit saadab Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp. Külastatakse Taani Filmiinstituuti ning stuudiot, kus toimuvad teleseriaali „Badehotellet“ võtted.
Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, 527 8089, silver.meikar[at]kul[dot]ee

Välissuhete osakonna juhataja asetäitja Madis Järv osaleb kell 13.00 Metsakalmistul Eesti Heliloojate Liidu korraldatud mälestustseremoonial seoses helilooja Eduard Tubina ja tema abikaasa ümbermatmisega.
Lisainfo: Madis Järv, välissuhete osakonna juhataja asetäitja, 6 282 256, madis.jarv[at]kul[dot]ee


Muinsuskaitseamet

Avapaugu saab selle suve suurim üle-eestiline avastusmäng Eesti 100 aaret. Mängu käigus saab nutitelefoniga Eesti kultuuri- ja looduspärandirikkaid paiku külastades vastata kohapeal nende aarete kohta käivatele küsimustele. Mänguga tutvustatakse nende 100 erilise paiga lugu ning see on valminud Euroopa kultuuripärandiaastal Muinsuskaitseameti eestvedamisel kingitusena Eesti 100. sünnipäevaks.
Lisainfo: Madle Lippus, avalike suhete nõunik, 53 4888 41, madle.lippus[at]muinsuskaitseamet[dot]ee

Teisipäev, 19. juuni 2018

Eesti kultuurisündmused maailmas

Londonis, Regent Street Cinemas linastub Martti Helde ajalooline mängufilm „Risttuules“, mida on publikule tutvustamas kostüümikunstnik Anna-Liisa Liiver. Filmi linastus on jätkuks 17.06 juuniküüditamise aastapäeva tähistavale mälestusaktusele, mida korraldab Baltic View ja Baltic Council in Great Britain.
Lisainfo: Kersti Kirs, kultuurinõunik Londonis, +442078385386, kersti.kirs[at]mfa[dot]ee

Brüsseli keskses kunstikeskuses BOZAR avatakse kunstinäitus SOMEWHERE IN BETWEEN. CONTEMPORARY ART SCENES IN EUROPE. Tegu on grupinäitusega, kus osalevad kunstnikud Euroopa eri paigust. Näitus kajastab kunstisuundi idas ja läänes pärast Teist maailmsõda. Eestit esindavad Kris Lemsalu ja Aili Vint, kuraator on Maria Arusoo. Näitus jääb avatuks kuni 19. augustini.
Lisainfo: Eike Eller, kultuurinõunik Brüsselis, +322 2273 917, eike.eller[at]mfa[dot]ee

Kuni 24. juunini toimub Berliinis Haus der Kulturen der Welt´is kaasaegse filmi ja kunsti festival „Rencontres Internationales Paris/Berlin“. Kokku saab näha 110 tööd 40 riigist. Eestit esindavad Ivar Veermäe filmiga „Our Word Our Bond“ (21. juunil kell 20.00) ja Kai Kaljo lühifilmiga „Isegi nimi on mõnikord sama" ("Even the Name Is Sometimes the Same") (24. juunil kell 17.00).
Lisainfo: Merit Kopli, kultuurinõunik Berliinis, +4930254 60604, merit.kopli[at]mfa[dot]ee

Kolmapäev, 20. juuni 2018

Kultuuriminister Indrek Saar kohtub kell 13.30 Kultuuriministeeriumis Eesti Paraolümpia Komitee täitevkomitee liikmetega.
Lisainfo: Tiina Möll, spordiosakonna nõunik, 6 282 239, tiina.moll[at]kul[dot]ee

Neljapäev, 21. juuni 2018

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild[at]kul[dot]ee


Eesti kultuurisündmused maailmas

Pariisis, Orsay Muuseumis toimub näituse „Metsikud hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“ programmi raames mitmeid avalikke üritusi. Eesti kunstnik Norman Orro osaleb ühe õhtu näitusel „Solar Bodies“. Muuhulgas annavad kontserte tuntud Eesti muusikud Liisi Koikson, Sander Mölder ja Marti Tärn, toimub Kalevipoja tekstide ettekandmine ning erinevad töötoad.
Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, kultuurinõunik Pariisis, +33156622205, rea.rannu-ideon[at]mfa[dot]ee

Reede, 22. juuni 2018

Kultuuriminister Indrek Saar on visiidil Saaremaal. Muuhulgas kohtub minister kohalike laulu- ja tantsupeo liikumise eestvedajate ja huvitegevuse juhendajatega.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild[at]kul[dot]ee