Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (18.06.2018 - 24.06.2018)

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 18. juuni 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm, kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron, põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban, eurokoordinatsiooni osakonna juhataja Madis Pärtel ja välissuhete osakonna nõunik Siim Tiidemann osalevad Luksemburgis Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusnõukogu istungil.
Nõukogu istungil tutvustab Euroopa Komisjon järgmise eelarveperioodi ühise põllumajanduspoliitika reformipaketti, käsitletakse Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi  uue perioodi eelnõud ja arutatakse kuue liikmesriigi ühisdeklaratsiooni ÜPP ja MFFi tuleviku teemal ning üheteistkümne liikmesriigi (sh Eesti) ühisavaldust, mis käsitleb teadmistepõhist põllumajandust, vesiviljelust ja metsandust biomajanduses (BIOEAST).

Kell 13 algab Värska kultuurikeskuses visioonikonverents “Mahe Setomaa”, mille eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust mahepõllumajanduse mõjudest ja võimalustest. Maaeluministeeriumist teeb ettekande taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu.

18.–19. juunil osaleb Maaeluministeeriumi teadus- ja arendusosakonna peaspetsialist Helena Pärenson tulevase ERA-NET COFUND on Climate Change and Food Systems: Risks, Vulnerability and Resilience for Food Security väljatöötamise seminaril Brüsselis.

Kolmapäev, 20. juuni 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm kohtub Poola suursaadik Grzegorz Kozłowskiga.

Maaeluministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja Külli Kaare osaleb Riigikantselei ja Rahandusministeeriumi korraldataval strateegia  „Eesti 2035“ avaseminaril. Lisainfo: https://riigikantselei.ee/Eesti2035

Neljapäev, 21. juuni 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

20.–22. juunil osaleb Maaeluministeeriumi kalamajandusosakonna juhataja Ain Soome Bulgaarias Burgas toimuval Euroopa Liidu liikmesriikide kalandusadministratsiooni juhtide kohtumisel, kus arutatakse Euroopa Liidu kalanduse kontrollimääruse muudatusi.