Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (21.05.2018 - 27.05.2018)

Peaminister
Esmaspäev, 21. mai 2018

Kell 09:45 Kohtumine Armeenia suursaadikuga

Kell 11:30 Kohtumine Islandi suursaadikuga

Kell 12:15 Kohtumine Häädemeeste kooli õpilastega Stenbocki majas

Kell 13:00 Koalitsiooninõukogu nõupidamine

Kell 14:00 EAS-i külastus

Kell 15:45 RKAS-i külastus

Teisipäev, 22. mai 2018

Kell 11:00 Kohtumine iduettevõtete esindajatega

Kell 13:00 Kolmepoolne kohtumine Eesti Ametiühingute Keskliidu ning Eesti Tööandjate Keskliidu esindajatega

Kell 17:00 Kohtumine Eesti Piibliseltsiga

Kolmapäev, 23. mai 2018

Kell 13:00 Kohtumine Fukuoka linna esindajate ja äridelegatsiooniga

Kell 14:15 Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse külastus

Neljapäev, 24. mai 2018

Kell 10:00 Valitsuse istung ja kabinetinõupidamine

Kell 12:00 Valitsuse pressikonverents

24.-29. mail viibib peaminister välisvisiidil Kanadas koos äridelegatsiooniga. 29.-30. mail viibib peaminister välisvisiidil Islandil.

Haridus- ja teadusministeerium
Esmaspäev, 21. mai 2018

Minister Mailis Reps, kantsler Tea Varrak ning asekantslerid Mart Laidmets ja Ivar Sikk kohtuvad huvigruppidega ümarlauas, mille peateemad on õpitulemuste välishindamise ja kodutööd. Ümarlaud toimub kell 10-13 ministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11).

Teisipäev, 22. mai 2018

Minister Mailis Reps osaleb Euroopa Liidu haridus- ja noorteministrite nõukogu istungil Brüsselis ning kohtub Euroopa Komisjoni eelarvevoliniku Günther Oettingeriga Euroopa Koolide tuleviku teemal.

Kolmapäev, 23. mai 2018

Kantsler Tea Varrak osaleb 23.-24. mail ministeeriumite kantslerite ühisel visiidil Kopenhaagenisse.

23.-24. mail toimub Vihula mõisas huvihariduse ja huvitegevuse kevadkool, kuhu kogunevad huvihariduse ja -tegevuse edendajad kohalikest omavalitsustest ja esindusühingutest. Lähem info.

Neljapäev, 24. mai 2018

24.-25. mail osaleb minister Mailis Reps Euroopa kõrgharidusruumi ministrite kohtumisel ning Bologna poliitikafoorumil Pariisis.

Kell 11 algab Tartus Dorpati konverentsikeskuses haridusuuenduse võrgustikufoorum, kuhu on oodatud kõik Eesti haridusmaastikul toimetajad ja uuendustest huvitatud – õpetajad, koolijuhid, hariduspoliitika kujundajad, haridusteaduse ja õpetajakoolituse üliõpilased ja õppejõud. Kell 14 autasustatakse kasvatusteaduslike tööde riikliku konkursi parimaid, auhinnad annab üle asekantsler Mart Laidmets. Lähem info.

Kell 10.30 algab Tallinnas hotellis Euroopa kõrghariduse kevadkonverents „Muutuste tuuled“, kus räägitakse Eesti kõrghariduse tugevustest ja kitsaskohtadest kvaliteedihindamise tulemuste põhjal. Lähem info.

Pühapäev, 27. mai 2018

Minister Mailis Reps osaleb 27.-29. mail Iisraelis Jeruusalemmas konverentsil „Thinking out of the Box“, mille teemaks on innovatsioon ja valitsuste roll selle edendamisel. Konverentsi info.

Kantsler Tea Varrak osaleb 27.-29. mail Hiinas Shenzhenis hariduskonverentsil, mis toob kokku Hiina ja 16 Euroopa riigi haridusvaldkonna kõrgel tasemel ametnikud.

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 21. mai 2018

21. mail toimub Tallinnas Miinisadamas aasta mastaapseima Eesti territoriaalmeres peetava miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külalistepäev, kus antakse ülevaade senistest tulemustest ning lõhatakse operatsioonil leitud veealune lõhkekeha Tallinna lahes. Lisainfo: Karl Alfred Baumeister, 5854 0982, karl.baumeister[at]mil[dot]ee

Teisipäev, 22. mai 2018

22.-24. mail korraldavad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli kadetid koostöös riigikaitseõpetajatega Tartumaa koolinoortele riigikaitselaagri, kus noored saavad teadmisi meditsiinist, topograafiast ja sidest ning õpivad, kuidas välitingimustes valmistada toitu, püstitada varjualust, varjatult liikuda, moondada ja varjuda. Lisaks saavad nad kadettide juhendamisel kätt proovida lasketiirus. Laagrist võtab osa ligi 400 õpilast. Lisainfo: Ivika Lehtsalu, 528 0489, ivika.lehtsalu[at]mil[dot]ee

Kolmapäev, 23. mai 2018

23.-24. mail osaleb kaitseminister Jüri Luik Klaipedas, Leedus peetaval kolme Balti riigi kaitseministrite kohtumisel. Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

23. mail möödub 10 aastat logistikapataljonis teeninud vanemveebel Ivar Broki langemisest Afganistanis. Selle puhul toimub iga-aastaselt peetav logistikapataljoni pidulik rivistus Ämaris ning külastatakse v-vbl Broki hauda Ambla kalmistul, Järvamaal. Lisainfo: Martin Hiir, 58875378, martin.hiir[at]mil[dot]ee

Neljapäev, 24. mai 2018

24. mail korraldab kaitseväe toetuse väejuhatuse staap Eametsas, Pärnumaal avatud uste päeva. Avatud uste päeva raames külastavad staapi neljateistkümne Pärnumaa kooli õpilased, et tutvuda staabi ja väejuhatuse töö, kasutatava varustuse, relvastuse ning muude huvipakkuvate väljapanekutega. Lisainfo: Martin Hiir, 58875378, martin.hiir[at]mil[dot]ee

Reede, 25. mai 2018

25. mail on Eestis visiidil Poola kaitseminister Mariusz Błaszczak. Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 21. mai 2018

Algusega kell 19 toimub ministeeriumide ühishoones (Suur-Ameerika 1, Tallinn) Keskkonnaministeeriumi seminar „Kuhu viid, kliimapoliitika?“. Uurime kliimaalaste otsuste kokkupuutepunkte igapäevaelu ja teadusega ning kõneleme järgmistest sammudest riigi, kohalikul ja isiku tasandil. Täpsemalt vaatleme, mida kliimapoliitikas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal kokku lepiti, kuidas see Eesti edasist tegevust mõjutab ning kuidas rahvusvahelistesse arengutesse sobitub. Samuti arutleme kahes vestlusringis, kuidas toime tulla kliimamuutustega, leida võimalusi arendustegevusteks ja anda oma panus rahvusvahelisse tegevusse. Päevakava leiab siit
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, berit-helena.lamp[at]envir[dot]ee, 6262 910, 5303 6253.

Kell 14 avab keskkonnaminister Siim Kiisler Tartumaal asuva Laeva jõe kaldal Happyriveri projekti raames ellu äratatud jõelõigu.
Ummistunud ja oma elujõu kaotanud jõelõik ja sealne vee-elustik on pärast viie aasta pikkust Happyriveri projekti taas selline, nagu ta olema peab.  Esmaspäeval tutvustame Laeva jõge ja sealset elustikku, aga loomulikult räägime ka selle  unikaalse taastamisprojekti käigust. Ühtlasi asustatakse jõkke ka noori tõugjaid. Täpsemalt siin
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, kadri.kauksi[at]envir[dot]ee, 53303448

Kolmapäev, 23. mai 2018

Algusega kell 10.30 toimub Eesti Mootorispordi Muuseumis (Tööstuse 3, Tuba) ümarlaud „Alternatiivkütused Eestis – edusammud, tagasilöögid ning tulevikusuundumused“. Rohkem infot KIKi kodulehelt või KIKi kommunikatsioonispetsialist Kati Raudsaar, kati.raudsaar[at]kik[dot]ee, 52 58 569.

Algusega kell 13.00 toimub Keskkonnaameti Pärnu kontoris (Roheline 64, Pärnu) Oese soo hoiuala kaitsekorralduskava tutvustav avalik arutelu, kuhu on oodatud kohalikud elanikud ja teised huvitatud isikud. Materjalidega saab tutvuda Keskkonnaameti kodulehel. Lisainfo: Liis Jääger, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 674 4810, liis.jaager[at]keskkonnaamet[dot]ee

Kolmapäeval ja neljapäeval on keskkonnaminister Siim Kiisler Balti keskkonnaministrite kohtumisel Leedus. Arutatakse riiklike integreeritud energia- ja kliimakavade koostamise hetkeseisu, ettevalmistusi järgmise EL eelarveraamistiku (2021-2027) läbirääkimisteks ja loodusdirektiivi rakendamisega seonduvat.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, kadri.kauksi[at]envir[dot]ee, 53303448

Neljapäev, 24. mai 2018

Loodusmuuseum ootab kõiki huvilisi õhtuhämaruses toimuvale linnulauluõhtule Paljassaarde. Linnulauluõhtul kuulatakse, kes on meie kevadesse juba jõudnud ning milline on saabunute laul. Lisainfo: www.loodusmuuseum.ee

Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhataja Veiko Kaufmann ning finants- ja haldusüksuse juht Maarika Kõrm osalevad Vastutustundliku Ettevõtluse Galal. KIK omab vastutustundliku ettevõtluse sertifikaadi ning hõbetaseme kvaliteedimärgist. Rohkem infot KIKi kommunikatsioonispetsialist Kati Raudsaar, kati.raudsaar[at]kik[dot]ee, 52 58 569.

Laupäev, 26. mai 2018

Keskkonnaamet kutsub kõiki 26.-27. mail loodusesse matkama, et koos tähistada looduskaitsekuud matkapäevadega „Terve Eesti“. Looduses liikumine virgutab meie kõigi keha ja vaimu. Bussid tasuta matkadele väljuvad kõigist maakonnakeskustest, vajalik on vaid registreeruda. Matkapäevi „Terve Eesti“ korraldab Keskkonnaamet SA KIK toel. Täpsem info matkadest ja registreerimine Keskkonnaameti kodulehel.

Laupäeval ja pühapäeval toimuvad Eesti Loodusmuuseumis selle hooaja viimased perehommikud. Sel korral on kogupereürituste kangelasteks tigu ja vihmauss. Kell 11 algavatel perehommikutel uurime, millised nad välja näevad, mida nad söövad ja mida talvel teevad. Lisaks  saame vastuse küsimusele, miks vihmaussid pärast vihma kõnniteedel on. Lisainfo: www.loodusmuuseum.ee

Kultuuriministeerium
Kolmapäev, 23. mai 2018

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb Euroopa Liidu haridus-, noorte-, spordi- ja kultuurinõukogu istungil Brüsselis. Brüsselisse sõidavad kaasa nõunik Silver Meikar, spordi asekantsler Tarvi Pürn ja ministeeriumi Euroopa Liidu asjade nõunik Heili Jõe.
Lisainfo: Heili Jõe,  ministeeriumi Euroopa Liidu asjade nõunik, 6 282 228, heili.joe[at]kul[dot]ee


Muinsuskaitseamet

Kell 11.15 toimub Pühakodade programmi juhtnõukogu koosolek.
Lisainfo: Sille Sombri, Pühakodade programmi koordinaator, 6403068, sille.sombri[at]muinsuskaitseamet[dot]ee

Neljapäev, 24. mai 2018

Algab Kultuuriminister Indrek Saare visiit Veneetsia arhitektuuribiennaalile. Ministrit saadavad arhitektuuribiennaalil nõunik Silver Meikar, kunstide asekantsler Hillar Sein,  arhitektuuri- ja disaininõunik Indrek Rünkla, finantsosakonna juhataja Merju Künnapuu ja välissuhete osakonna nõunik Reet Palis. Minister osaleb Eesti paviljoni „Nõrk monument“ avamisel, tutvub teiste Eesti üritustega Veneetsia biennaalil, külastab mitmeid väljapanekuid ning osaleb Eesti, Läti ja Leedu kultuuriministrite vahelisel kohtumisel. Visiit kestab kuni 26. maini.
Lisainfo: Indrek Rünkla, arhitektuuri- ja disaininõunik, 6 282 207, indrek.rynkla[at]kul[dot]ee
Silver Meikar, ministri nõunik, 527 8089, silver.meikar[at]kul[dot]ee.

Teatrinõunik Katre Väli tutvustab Saaremaa vallavolikogus Kuressaare Linnateatrist valla ja riigi koostöös ühise sihtasutuse moodustamise plaane.
Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 6 282 212, katre.vali[at]kul[dot]ee


Eesti kultuurisündmused maailmas

Eesti suursaatkond Helsingis osaleb eesti toitudega üritusel „Bulgaaria eesistumise toidusild“, mis toimub Eurooppasalis ehk Euroopa Komisjoni Soome esinduses.
Lisainfo: Anu Kippasto, kultuurinõunik Helsingis, +358 962202631, anu.kippasto[at]mfa[dot]ee

Reede, 25. mai 2018

Kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits peab Mõisate Visioonikonverentsil ettekande teemal „Mõisapärandi hoidmine riigi vaatenurgast“. Konverents toimub Raikküla mõisas.
Lisainfo: Tarvi Sits, kultuuriväärtuste asekantsler, 6 282 210, tarvi.sits[at]kul[dot]ee

Teatrinõunik Katre Väli esineb ministeeriumi-poolse tervituse ja Eesti teatrisüsteemi tutvustusega PEARLE-i konverentsil Rahvusooper Estonia talveaias. Viimati toimus liikmesorganisatsioonide vahel roteeruv konverents Eestis 2011. aastal. Konverentsi Eesti-poolne korraldaja on Eesti Etendusasutuste Liit.
Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 6 282 212, katre.vali[at]kul[dot]ee

Laupäev, 26. mai 2018

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb PEARLE-i konverentsil ning peab konverentsi lõpukõne.
Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 6 282 212, katre.vali[at]kul[dot]ee


Eesti kultuurisündmused maailmas

Pariisi Ladina kvartalis toimub populaarne kirjandussündmus „Kirjanduse öö“, mis on osa kirjandusfestivalist „Quartier du Livre“. Eesti kirjanikest osaleb festivalil Doris Kareva, kes esitleb koos tõlkija Antoine Chalviniga luulekogu „Aja kuju“/“ La forme du temps“. Lugemised leiavad aset igal täistunnil kell 18.00-22.00 Saint Geneviève´i raamatukogus. Lugege lähemalt SIIT.
Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, +33156622205, kultuurinõunik Pariisis, rea.rannu-ideon[at]mfa[dot]ee

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 21. mai 2018

Kell 12 avab maaeluminister Tarmo Tamm AS-is Balbiino avatud toidutööstuste nädala. Ajakirjanikud on oodatud! Osalemisest palume teada anda: Kertu Kärk, press[at]agri[dot]ee, tel 6256 152.

Toidutööstuste nädala avaüritusel räägitakse teemal „Tööstuslik toidutootmine – müüdid ja tegelikkus“. Vestlusringis osalevad HKScan Estonia juht Anne Mere, Tere ja Farmi Piimatööstuse juht Katre Kõvask, Tervise Arengu Instituudi toitumise ja liikumise valdkonna juht Haidi Kanamäe, Veterinaar- ja Toiduameti toiduosakonna juhataja Heneli Lamp ja peaspetsialist Tiiu Rand ning Maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Martin Minjajev. Diskussiooni modereerib Eesti Toiduainetööstuse Liidu juht Sirje Potisepp. Toidutööstuste nädalal saab külastada 28 toidutööstusettevõtet. Registreeri end külastajaks: http://eestitoit.ee/et/content/avatud-toidutoostuste-nadal-2018.

21.–25. mail osaleb taimetervise osakonna nõunik Olga Lavrentjeva rahvusvahelise taimekaitsekonventsiooni (IPPC) rakendamise ja suutlikkuse arendamise komitees, kus arutatakse taimetervise küsimusi seoses IPPC rakendamisega ning moodustatakse strateegiline suund IPPC suutlikkuse arendamises. Olga Lavrentjeva on komitee esimees. Komitee ajakava https://www.ippc.int/en/events/event/618/.

21.–22. mail on maaeluminister Tarmo Tamm visiidil Saaremaal, kus kohtub kohalike inimestega ja külastab põllumajandusettevõtteid Kõljala Põllumajanduslik OÜ, Aquamyk ja Tuuliku talu.

Teisipäev, 22. mai 2018

Kell 10.15 toimub Maaeluministeeriumi suures saalis põllumajanduse ja kalanduse arengukava 2030 kalanduse töörühma kohtumine.
Lisainfo arengukava väljatöötamise kohta: https://www.agri.ee/et/pollumajanduse-ja-kalanduse-valdkonna-arengukava-....

Kolmapäev, 23. mai 2018

Kell 10 toimub Maaeluministeeriumi väikeses saalis Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) 2014–2020 seirekomisjoni istung.

Neljapäev, 24. mai 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Kell 9 alustatakse ettekannetega Laulasmaa SPA konverentsikeskuses toimuval Baltimaade maaparanduskonverentsil „Maaparanduse alaste tegevuste digitaliseerimise võimalused ja vaade tulevikku“, mis kestab 23.–25. maini. Ettekande teeb ka Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban. Konverentsi ajakava: https://www.agri.ee/sites/default/files/content/ministeerium/uritused/ko... (PDF)
Koos Eesti spetsialistidega on osalejaid üle 100. Külalistena võtavad konverentsist osa veel ülemaailmse vihmutuse ja maaparanduse organisatsiooni (ICID) esindajad ning Gruusia, Läti, Leedu, Soome, Valgevene, Ukraina ja Venemaa riikide esindajad.
25. mai kell 9.15 toimub konverentsi raames Padisel Vesisoo maaparandusobjektil praktiline tehnika tutvustamine.

24.-26. mail osalevad maaeluminister Tarmo Tamm ja kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron Leedus Vilniuses toimuval rahvusvahelisel põllumajandusmessil Agrobalt 2018. Messi raames toimub ka kõrgetasemeline foorum toidukadude ja toiduraiskamise teemal koos Euroopa Liidu toiduohutuse voliniku Vytenis Andriukaitisega ja ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) peadirektori Jose Graziano Da Silvaga.
Samuti kogunevad Vilniuses ka Hiina, Kesk- ja Ida-Euroopa koostööformaadi ministrid, kelle arutelu fookuses on innovatsioon põllumajanduses ja teadusalase koostöö vajalikkus osalejate riikide vahel.
Samal päeval toimuvad maaeluminister Tarmo Tamme kohtumised Hiina põllumajandusministri Han Changfu ja Leedu põllumajandusministri Giedrius Surplys’ga.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 21. mai 2018

Riigihalduse minister Janek Mäggi külastab koos peaminister Jüri Ratasega Riigi Kinnisvara ASi.

Teisipäev, 22. mai 2018

Rahandusminister Toomas Tõniste külastab Tartu ettevõtteid.

Asekantsler Dmitri Jegorov esineb ettekandega maksupoliitika teemal raamatupidajate konverentsil.

Kolmapäev, 23. mai 2018

Riigihalduse minister Janek Mäggi esineb ettekandega Ida-Viru Keskhaigla kevadseminaril Pärnus.

Neljapäev, 24. mai 2018

Rahandusminister Toomas Tõniste ja asekantsler Märten Ross osalevad 24.- 25. maini eurorühma ja Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu (Ecofin) kohtumisel Brüsselis.

Riigihalduse minister Janek Mäggi puhkab 24.-25.mai.

Siseministeerium
Teisipäev, 22. mai 2018

Siseminister Andres Anvelt kohtub Eesti Välisinvesteerijate Nõukogu (FICE) esindajatega, kes tutvustavad ministrile 91 ettevõtte seas läbi viidud küsitluse tulemusi ning edastavad ettevõtete ettepanekud kvalifitseeritud välistööjõudu puudutavates küsimustes.

Korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt ning korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna juhataja Veiko Kommusaar kohtuvad Leedu ja Läti erialaliitude juhtide ning Läti siseministeeriumi esindajatega. Läti ministeeriumi ametnikud soovivad kuulda Eesti kogemust uue turvaseaduse kontseptsiooni osas, erialaliitude kaasamisest ning sellest, kuidas määrata töötajate pädevust läbi kutsekvalifikatsioonisüsteemi.

Kolmapäev, 23. mai 2018

Siseminister Andres Anvelt avab Eesti Turvaettevõtete Liidu 25. aastapäeva turvakonverentsi ning osaleb debatis, mis käsitleb turvalisuse trende ja väljavaateid ning väljakutseid kohalikul tasandil. Debatti modereerib Ilmar Raag. Lisainfo turvakonverentsi teemal siin.

Korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt esineb turvakonverentsil ettekandega teemal, kuidas liikuda edasi turvaettevõtjate laiapindse vajaduspõhise kaasamisega riigi sisejulgeoleku tagamisel. Asekantsler annab ülevaate siseturvalisuse arengukava 2015-2020. aastate elluviimise hetkeseisust ning väljakutsetest uueks perioodiks aastatel 2020-2025.

Päästepoliitika asekantsler Hannes Kont kõneleb turvaettevõtjate võimalikest tegevusest laiapindse riigikaitse ja elanikkonnakaitse vaates ning arutleb, kuidas oleks võimalik riigi ja kohaliku omavalitsuse tasandil ümber mõtestada seniseid tööpraktikaid.

Siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna nõunik Eimar Veldre annab ülevaate hädavajalikest uuendustest õigusruumis, uue turvaseaduse koostamise hetkeseisust ning sellega seotud tegevustest lähiaastatel.

Neljapäev, 24. mai 2018

Minister Andres Anvelt osaleb valitsuse istungil ning sellele järgneval valitsuskabineti nõupidamisel.

Sotsiaalministeerium
Teisipäev, 22. mai 2018

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut kohtub Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Tööandjate Keskliidu esindajatega Stenbocki majas.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kohtub Paide eakatega nende uues päevakeskuses Paides.

Kolmapäev, 23. mai 2018

Minister Kaia Iva kohtub Narva eakate ja puuetega inimestega ning külastab Jõhvi Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir.

Neljapäev, 24. mai 2018

Ministrid Kaia Iva ja Riina Sikkut osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Reede, 25. mai 2018

Minister Riina Sikkut sõidab visiidile Pärnusse, kus külastab Pärnu Haiglat ning kohtub Pärnu Naiste Tugikeskuse juhiga.

Laupäev, 26. mai 2018

Minister Kaia Iva osaleb lapsendamiskeskuse Oma Pere 10. aastapäevale pühendatud üldkoosolekul.

Välisministeerium
Teisipäev, 22. mai 2018

22.05 osaleb välisminister Sven Mikser Brüsselis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu arenguministrite kohtumisel, kus arutatakse ELi Aafrika usaldusrahastu hetkeolukorda ja edasisi samme, ELi suhteid Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani (AKV) riikidega pärast 2020. aastat, välistegevuse rahastamisvahendite tulevikku ning soolise võrdõiguslikkuse teemat.

Kultuurisündmused välisriikides

22-26.05 toimub Tokios muusika ja loomemajanduse üritus FinEst Sounds (koostöös Soomega). Tegemist on ühe seni suurema ühise muusikaekspordi üritusega Jaapanis, kus esindatud on erinevad muusikastiilid. Eestist osalevad koostööprojektis Mari Kalkun, Curly Strings, Talbot, Weekend Guitar Trio ja Peedu Kass Momentum. Lisaks muusikale tutvustatakse ka Tanel Veenre ja Mare Kelpmani loomingut. Täpsem info: finestsounds.eu/about-the-project

22.05 toimub Pariisi Musée d´Orsay auditooriumis 2 kontserti : Kl 12.30 annab kontserdi Eesti Filharmoonia Kammerkoor Kaspars Putniņš´i juhatusel. Kavas on Balti heliloojate, sealhulgas Mart Saare ja Cyrillus Kreegi looming. Kl 20.30 annab Eesti Filharmoonia Kammerkoor kontserdi koos Kremerata Balticaga. Teiste Balti autorite kõrval esitatakse Lepo Sumera ja Arvo Pärdi muusikat.  Lisainfo: goo.gl/ficvCH

22.-29.05 toimub Pariisi Musée d´Orsay´s Balti festival „Festival Baltique“. Festivali kese koondub 26.-27.maile, mil leiab aset rida Eesti ja Balti riikide kultuuri laiemalt tutvustavaid üritusi. Kirjanduse-, kunsti- ja muusikaürituste kõrval saab maitsta eesti toite ja õppida eesti keelt. Laupäevane ürituste seeria lõpeb elektroballiga (Bal Electro), kus astub üles Eesti muusik NOËP. Festivali rikka programmiga saab tutvuda aadressil: goo.gl/R4v1c2

Kolmapäev, 23. mai 2018

23.05 kohtub välisminister Sven Mikser Brüsselis Belgia välisministri Didier Reyndersiga. Kohtumisel räägitakse kahe riigi suhetest, Balti-Beneluxi koostööst, julgeolekuolukorrast Euroopas, suhetest Venemaaga ja lähenevast NATO tippkohtumisest.

23.-24.05 osaleb kantsler Rainer Saks kantslerite iga-aastasel ühisvisiidil, mis sellel korral toimub Taanis. Kavas on külastada Eesti saatkonda Kopenhaagenis, IDA (Danish association for engineers) innovatsioonikeskust, pidada kohtumine avaliku halduse ministeeriumis ning kohtuda oma kolleegidega Taani ministeeriumitest.

23.05 esineb suursaadik Poolas Harri Tiido Varssavis Blockchain Alliance (www.blockchainalliance.org/)  üritusel sõnavõtuga Eesti e-residentsuse teemal.


Kultuurisündmused välisriikides

23.05 toimub Viini Raekojas kontsert „Eesti, Läti, Leedu 100“. Kontserdil esineb kolme riigi juhtivatest jazzmuusikutest koosnev orkester, milles Eesti muusikutest osalevad Villu Veski, Tiit Kalluste ja Taavo Remmel. Ürituse korraldavad kolme Balti riigi suursaatkonnad koos alaliste esindustega rahvusvaheliste organisatsioonide juures Viinis. Sündmuse aukülaline on Austria president Alexander Van der Bellen.

Neljapäev, 24. mai 2018

24.05 toimuvad Oslos Eesti ja Norra Euroopa Liidu teemalised konsultatsioonid, mille raames arutatakse kahe riigi suhteid, regionaalset koostööd, Euroopa Liidu tulevikku, sealhulgas Brexitit ja rändega seonduvat. Eesti delegatsiooni juhib Euroopa Liidu osakonna peadirektor Aino Lepik von Wiren.

24.05 annab Eesti suursaadik Kirgiisi Vabariigis Heiti Mäemees Biškekis president Sooronbay Jeenbekovile üle oma volikirja.


Kultuurisündmused välisriikides

24.-25.05 linastub Astana Euroopa Päeva filmiprogrammis  Anu Auna mängufilm „Polaarpoiss“.

24.05 toimub Helsingis Bulgaaria EL eesistumist märkiv sündmus „Cooking a Dialogue“, kuhu on oodatud kõigi EL liikmesriikide kulinaarne panus. Eesti hõrgutisi valmistab ja serveerib gurmeekondiiter Älis Eber.

24.05 toimub Norras Bergeni Rahvusvaheline Festival, kus esineb teiste hulgas Kremerata Baltica.  Lisainfo: www.fib.no/en/Programme/?TLp=1284475

Reede, 25. mai 2018

25.05 osaleb välisminister Sven Mikser Diplomaatide kooli lõpuaktusel, kus ta peab kõne ning annab üle lõputunnistused.


Kultuurisündmused välisriikides

25.05 avatakse Tokios Euroopa Liidu filmifestival mängufilmiga „Minu näoga onu“. Filmipäevade linastused toimuvad kolmes linnas: Tokios, Kyotos ja Hiroshimas. Filmi tutvustavad publikule režissöör Andres Maimik ja produtsent Maie Rosmann-Lill ning peaosatäitjad Evelin Võigemast ja Rain Tolk. Filmifestivali info: eufilmdays.jp/en/schedule/.

Laupäev, 26. mai 2018

26.05 viibib välisminister Sven Mikser Stockholmis, kus ta osaleb Balti riikide 100. aastapäevale pühendatud Balti päeval. Lisaks kohtub ta oma Balti kolleegidega Rootsi välisministri Margot Wallströmiga, kellega arutatakse Põhja-Balti koostööd, Euroopa Liidu tulevikku ja julgeolekuolukorda Euroopas.


Kultuurisündmused välisriikides

26.05 toimub Pariisi Ladina kvartalis populaarne kirjandussündmus „Kirjanduse öö“, mis on osa kirjandusfestivalist „Quartier du Livre“. Eesti kirjanikest osaleb festivalil Doris Kareva, kes esitleb koos tõlkija Antoine Chalviniga luulekogu „Aja kuju“/“ La forme du temps“. Lugemised leiavad aset igal täistunnil  ajavahemikus 18.00-22.00 Saint Geneviève´i raamatukogus. Lisainfo www.ficep.info/single-post/2018/04/01/La-Forme-du-Temps

26.05 esineb ansambel Etnosfäär Biškekis Euroopa Päeva kontserdil.

26.05 toimub Pariisi Ladina kvartalis populaarne kirjandussündmus „Kirjanduse öö“, mis on osa kirjandusfestivalist „Quartier du Livre“. Eesti kirjanikest osaleb festivalil  Doris Kareva, kes esitleb koos tõlkija Antoine Chalviniga   luulekogu „Aja kuju“/“ La forme du temps“. Lugemised leiavad aset igal täistunnil kl 18.00-22.00 Saint Geneviève´i raamatukogus. Lisainfo aadressil www.ficep.info/single-post/2018/04/01/La-Forme-du-Temps

Pühapäev, 27. mai 2018

Kultuurisündmused välisriikides

27.05 -03.06 Euroopa kultuurifestivalil Moldovas esitletakse Andres Maimiku ja Katrin Maimiku mängufilmi „Kirsitubakas“. Linastused toimuvad  27. mail Baltis ja 3. juunil Tiraspolis. Lisainfo: eeas.europa.eu/delegations/moldova/44427/european-village-2018_en