Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (18.12.2017 - 24.12.2017)

Peaminister
Esmaspäev, 18. detsember 2017

Kell 10.30 Kohtumine ja ühine pressikonverents Leedu ja Läti peaministritega Tallinnas

Teisipäev, 19. detsember 2017

Kell 11:00 Majandusarengu valitsuskomisjoni nõupidamine

Kell 13:00 Põhja-Tallinna Sotsiaalkeskuse külastus

Kell 15:30 Kohtumine maavanematega

Kell 17:00 Kohtumine Seto Kuningriigi delegatsiooniga Stenbocki majas

Kolmapäev, 20. detsember 2017

Kell 11:45 Kohtumine kodanikupäeva viktoriinide võitjatega Stenbocki majas

Kell 13:00 Riigikogu infotund

Kell 14:00 Pirita Sotsiaalkeskuse külastus

Kell 15:00 Kohtumine Eestis resideeriva diplomaatilise korpuse esindajatega

Neljapäev, 21. detsember 2017

Kell 10:00 Valitsuse istung ja kabinetinõupidamine

Kell 12:00 Valitsuse pressikonverents

Kell 15:00 Valitsuse kabinetinõupidamine

Kaitseministeerium
Kolmapäev, 20. detsember 2017

20. detsembril kell 18 toimub tasuta Kaitseliidu jõulukontsert-jumalateenistus EELK Tallinna Toomkirikus, kus jutlustab peapiiskop Urmas Viilma ja kontserdi solist on Kadi Toom. Lisainfo: Tanel Rütman, 5105584, tanel.rutman[at]kaitseliit[dot]ee

Neljapäev, 21. detsember 2017

21. detsembril toimub Tallinna Toomkirikus kaitseväe orkestri jõulukontsert ja jumalateenistus. Lisainfo: Martin Hiir, 58875378, martin.hiir[at]mil[dot]ee

21. detsembril saavad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis vanemallohvitseride põhi- ja keskastmekursused põhiõpingute lõpetamise puhul lõputunnistused. Tseremoonial tunnustatakse parimaid ning põhikursuse õppuritele omistatakse nooremveebli auastmed. Lisainfo: Ivika Lehtsalu, 5280489, ivika.lehtsalu[at]mil[dot]ee

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 18. detsember 2017

Jõhvi kontserdimaja III korruse fuajees on kuni 2. jaanuarini 2018 üleval RMK rändnäitus “Eesti mets räägib Eesti lugu”.
Näitus tutvustab matkateede võrgustikku, mille tuleval aastal valmiv kolmas haru Penijõe-Aegviidu-Kauksi (611 km) on üks osa RMK kingitusest Eesti Vabariigile 100. aastapäevaks. Näitust rikastavad Eesti loodusfotograafide jäädvustused meie looduse kõige erilisematest paikadest. Näitust saab külastada E-R 10.00-18.00. Lisainfo telefonil +372 334 2003

Teisipäev, 19. detsember 2017

Algusega kell 10 toimub Keskkonnaministeeriumis (Narva mnt 7a) radooniseminar, mille eesmärk on tutvustada kavandatavaid muudatusi õigusloomes, jagada radoonialast infot ja parandada inimeste teadlikkust radooniga seonduvast. Seminaril teevad ettekande Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaameti spetsialistid radooni reguleerimisest Eesti õigusloomes ja radoonisisalduse mõõtmistest elu- ja tööruumides.
Lisaks räägitakse radoonikaitse meetmete kasutamisest uutes ja olemasolevates hoonetes ning tutvustatakse Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastatud ning Eesti Geoloogiakeskuse koostatud Eesti pinnase radooniriski ja looduskiirguse atlast. Seminaril osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.
Registreerimiseks tuleb hiljemalt 15. detsembriks saata e-kiri Keskkonnaministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna peaspetsialistile Maris Arrole (maris.arro[at]envir[dot]ee). 
Päevakava leiab http://www.envir.ee/sites/default/files/radooniseminar_19_12_2017.pdf (PDF)
Lisainfo: Maris Arro, Keskkonnaministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna peaspetsialist, maris.arro[at]envir[dot]ee, 626 2908

Kolmapäev, 20. detsember 2017

20. detsembril koguneb metsandusnõukogu, kus keskkonnaminister tutvustab uue metsanduse arengukava koostamise ajakava ja huvirühmade kaasamise plaani. Lisainfo: Kady-Ann Sutt, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete peaspetsialist, kady-ann.sutt[at]envir[dot]ee, 6262 811, 5693 0213

Algusega kell 15 toimub Metsapoole hoiuala muutmise määruse eelnõu avalik arutelu Treimani rahvamajas (Treimani küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa), kuhu on oodatud kohalikud elanikud, maaomanikud ja teised huvitatud isikud. Materjalidega saab tutvuda Keskkonnaameti kodulehel.
Lisainfo: Kätlin Kurg, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, katlin.kurg[at]keskkonnaamet[dot]ee, 447 7379

Laupäev, 23. detsember 2017

Laupäeval kutsub RMK Kiidjärve külastuskeskus nautima jõuluaegset loodust ja liikumist ning ootab kell 11.00 kõiki jõulumatkale. Loodusfotograaf Taavi Nageli juhtimisel matkatakse Ahja jõe kaldal ja hea õnne korral loodetakse näha ka seal talvituvat jäälindu. Matka lõppedes on võimalik külastuskeskuses vaadelda Taavi Nageli näitust "Pildikesi Lõuna-Eesti loodusest“ ning jäälindu tutvustavat ekspositsiooni. Pakutakse sooja teed ja piparkooke. Vajalik eelregistreerimine.
Lisainfo e-postil info.kiidjarve[at]rmk[dot]ee või telefonil 676 7122

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 18. detsember 2017

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits osaleb SA Narva Muuseum nõukogu koosolekul, mille päevakorras juhatuse liikme valimine.
Lisainfo: Tarvi Sits, kultuuriväärtuste asekantsler, 628 2210, tarvi.sits[at]kul[dot]ee

UNESCO (http://www.unesco.ee/organisatsioonist/) Eesti rahvusliku komisjoni nõukogu koosolekul antakse ülevaade IV kvartali tegevustest ja kinnitatakse muuhulgas 2018. aasta eelarve ja tegevused.
Lisainfo: Kadri Jauram, välissuhete osakonna juhataja, 628 2323, kadri.jauram[at]kul[dot]ee

Kolmapäev, 20. detsember 2017

Eesti Teatriliidu majas (Uus tn 5, Tallinn) antakse kell 12.00 üle Kristi ja Siim Kallase fondi (http://www.erkf.ee/allfondid/kristi-ja-siim-kallase-fond) stipendium, mis toetab Eesti ajaloo mõtestamist teatris. Preemia üleandmisel osaleb Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli.
Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 628 2212, katre.vali[at]kul[dot]ee

Neljapäev, 21. detsember 2017

Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Kadri Jauram osaleb kell 12.30 algaval Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise lõpuseminaril Filmimuuseumis.
Lisainfo: Kai-Ines Nelson, eesistumise kommunikatsioonikoordinaator, 5568 9644, kai-ines.nelson[at]kul[dot]ee

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 18. detsember 2017

Kell 11.10 osalevad põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban ja toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) teatise tutvustusel Riigikogu maaelukomisjonis.

Teisipäev, 19. detsember 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm avab Pariisis toimuva Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) konverentsi. Ministrit saadab eurokoordinatsiooni osakonna juhataja Madis Pärtel.

Neljapäev, 21. detsember 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 18. detsember 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste kohtub Seto Kuningriigi saatkonnaga, kes tulevad aastalõpu eel Tallinna, et tänada oma naabreid meeldiva koostöö eest.

Asekantsler Dmitri Jegorov osaleb 18.–19. detsembril digimajanduse maksustamisele ülemineku seminaril Viinis.

Kantsler Veiko Tali osaleb iganädalasel valitsuse istungipunktide ja kabinetipunktide arutelul.

Teisipäev, 19. detsember 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb valitsuse majandusarengu komisjoni istungil.

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb Eesti Panga nõukogu istungil.

Riigihalduse minister Jaak Aab, kantsler Veiko Tali ja asekantsler Kaia Sarnet osalevad maavalitsuste sulgemise eel endistele ja senistele maavanematele korraldatud tänuüritusel.

Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Armeenia Territoriaalhaldus- ja Arengu Ministeeriumi delegatsiooniga, kellega arutatakse Eesti kohalike omavalitsuste reformi läbiviimist.

Asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osaleb PERH nõukogu koosolekul.

Kantsler Veiko Tali ja asekantsler Raigo Uukkivi osaleb Riigi Tugiteenuste Keskuse nõukogu koosolekul.

Kolmapäev, 20. detsember 2017

Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Seto Kuningriigi saatkonnaga, kes tulevad aastalõpu eel Tallinna, et tänada oma naabreid meeldiva koostöö eest.

Riigihalduse minister Jaak Aabi külastavad Tallinna Ülikooli magistrandid, kellele minister annab ülevaate regionaalpoliitikast.

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb Riigikogu infotunnis.

Neljapäev, 21. detsember 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Kantsler Veiko Tali ja asekantslerid Märten Ross, Kaie Koskaru-Nelk, Dmitri Jegorov, Märten Ross, Raigo Uukkivi ja Kaia Sarnet osalevad aastalõpuseminaril "Eesti eesistumise tulemused ja EL sihid järgmiseks aastaks".

Toimub rahandusministeeriumi aastakoosolek. Külalisena esineb Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei, kes räägib Euroopast ja selle tulevikust. Asekantsler Märten Ross teeb kokkuvõtte ELi eesistumisest.

Siseministeerium
Esmaspäev, 18. detsember 2017

Siseminister Andres Anvelt annab riigikogu õiguskomisjonile ülevaate 2017. aasta tegevustest.

Sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort osaleb 18.-19. detsembril Viinis toimuval AT siseministeeriumi eestvedamisel II mitmik-eesistuja kohtumisel, mille eesmärgiks on nn Viini protsessi raames süvendada koordinatsiooni üheksa eesistuja vahel Slovakkiast (2016) Saksamaani (2020) julgeoleku vallas aasta 2025 perspektiiviga.

Teemad, millele kohtumine keskendub: kriisikindel EL varjupaigasüsteem, terviklik lähenemine ekstremismi ja terrorismi ennetamisele, euroopalike väärtuste edendamine, kontseptsiooni arendamine digitaalses maailmas vabaduse ja turvalisuse tugevdamiseks, proaktiivne koostöö ühiskonna ja politsei vahel.

Kohtumisel osalevad ka kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja asetäitja Liana Roosmaa ning Kertu Kaera Brüsseli Eesti alalisest esindusest EL-i juures (AEEL).

Teisipäev, 19. detsember 2017

Päästepoliitika asekantsler Hannes Kont juhib Brüsselis PROCIV töörühma. Töörühmast võtavad osa ka pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonna esindajad Priit Laaniste ja Jaanus Heinsar. Töörühmas annavad komisjoni esindajad ülevaate ning esitavad ettepaneku elanikkonnakaitse mehhanismi muudatuseks, millega soovitakse luua EL-ülene kriisidele reageerimise võimekus rescEU ning Bulgaaria tutvustab oma eesistumise prioriteete.

Siseministeeriumi juhtkond osaleb kohtumisel justiitsministeeriumi juhtkonnaga, et arutada koostöö küsimusi.
 

Kolmapäev, 20. detsember 2017

Piirivalvepoliitika osakonnajuhataja Janek Mägi kohtub Sloveenia suursaadik Robert Krmeljga, kes soovib arutada Schengeni piirieeskirja ja sisepiiride kontrolli teemasid.

Siseminister Andres Anvelt õnnitleb Minister õnnitleb sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse kooli parimaid lõpetajaid

Neljapäev, 21. detsember 2017

Kantsler Lauri Lugna ja korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt osalevad riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaadi ja Euroopa Komisjoni Eesti esinduse koostöös korraldataval "Eesti eesistumise tulemused ja EL sihid järgmiseks aastaks". 

Kantsler Lauri Lugna osaleb Eesti Schengeni alaga liitumise 10. aastapäeva tähistamisel Tallinna Lennujaamas

Reede, 22. detsember 2017

Siseminister Andres Anvelt osaleb Narvas kodakondsustseremoonial.

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 18. detsember 2017

Kell 15 vastab tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski Riigikogus arupärimistele hambaravi teemal.

Teisipäev, 19. detsember 2017

Kell 11 kohtub sotsiaalkaitseminister Kaia Iva Setomaa ülemsootska Tormi-Kriisi Pireti, Setomaa nuursootska  Huigi Annabeli, Setomaa Valdade Liidu päälik Timmo Marguse, Setomaa Valdade Liidu välis- ja kultuuriministre Hõrna Aare ja pillinaane Leima Eveliniga.

Neljapäev, 21. detsember 2017

Ministrid Kaia Iva ja Jevgeni Ossinovski osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo kohtub Kanada saatkonnas Kanada valitsuse infojuhi Alex Benay’ga e-tervise teemadel.

Sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse osaleb riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaadi ja Euroopa Komisjoni Eesti esinduse koostöös korraldataval aastalõpuseminaril „Eesti eesistumise tulemused ja EL sihid järgmiseks aastaks.“

Välisministeerium
Esmaspäev, 18. detsember 2017

18.-20.12 osaleb välisminister Sven Mikser Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani riikide ning Euroopa Liidu 34. parlamentaarsel ühisassambleel Port-au-Prince’s, Haitil. Kohtumisel arutatakse võimalusi turismi arendamiseks, säästva arengu ning kliimamuutuste ja looduskatastroofide teemal. Lisaks kohtub välisminister Mikser Haiti kolleegi Antonio Rodrigue´ga. Lisainfo http://www.europarl.europa.eu/intcoop/acp/10_01/default_en.htm

 

18.12 toimuvad Euroopa osakonna peadirektori asekantsleri ülesannetes Aino Lepiku juhtimisel Eesti ja Bulgaaria Euroopa Liidu teemalised konsultatsioonid Sofias. Eesmärk on Bulgaariale kui järgmisele EL-i eesistujale jagada Eesti eesistumise kogemust ning arutada EL-i laienemise, rände, Brexiti ja idapartnerluse teemadel.