Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (27.11.2017 - 03.12.2017)

Peaminister
Esmaspäev, 27. november 2017

27. novembril viibib peaminister Budapestis, 16 Kesk- ja Ida-Euroopa riigi ja Hiina tippkohtumisel.

Lisainfo: Triin Oppi, valitsuse meedianõunik, (+372)502 5120, triin.oppi[at]riigikantselei[dot]ee

Kolmapäev, 29. november 2017

29.-30. novembril viibib peaminister Euroopa Liidu ja Aafrika Liidu tippkohtumisel Abidjanis, Elevandiluurannikul.

Lisainfo: Triin Oppi, valitsuse meedianõunik, (+372)502 5120, triin.oppi[at]riigikantselei[dot]ee

Neljapäev, 30. november 2017

30. novembril - 1. detsembril toimub peaministri visiit Ghanasse.

Lisainfo: Triin Oppi, valitsuse meedianõunik, (+372)502 5120, triin.oppi[at]riigikantselei[dot]ee

Haridus- ja teadusministeerium
Esmaspäev, 27. november 2017

Üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets osaleb Narvas venekeelsel infoseminaril, kus lapsevanematele ja õpetajatele tutvustatakse võimalikke muudatusi hariduslike erivajadustega õpilaste õppe korraldamisel. Üritus algab kell 16 Tartu Ülikooli Narva Kolledžis (ruum 202). Ajakirjanikud on oodatud!

Teisipäev, 28. november 2017

Kell 11 osaleb minister Mailis Reps Eesti riigivanemate kenotaafi avamisel kell 11 Metsakalmistul.

Kell 13 osaleb minister Mailis Reps Eesti rahvusliku enesetäiendamise 100. aastapäeva tähistamisel Toompea lossis.

Minister Mailis Reps kohtub Euroopa Nõukogu digihariduse raportööri Konstantinos Efstathiou’ga ja annab ülevaate digiharidusest Eestis. Kohtumine toimub kell 16 ministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11). Raportöör on Eestis kolmepäevasel visiidil ja külastab ka Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli Mektory keskust, Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi ja Tallinna Mardi lasteaeda. Lisaks toimuvad kohtumised Sihtasutuse Innove, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse, Vaata Maailma Sihtasutuse, Eesti Õpilasesinduste Liidu jt digihariduse arengusse panustavate organisatsioonide esindajatega.

Kantsler Tea Varrak osaleb kell 14 Tallinna Tehnikakõrgkooli renoveeritud fuajee avamisel.

Kolmapäev, 29. november 2017

Kell 10 algab Tallinnas Erinevate Tubade Klubis ettevõtete ja koolide koostööseminar „Õppetöö põnevaks ja eluliseks koostöös ettevõtjatega“, mille eesmärk on soodustada üldharidus- ja kutsekoolide koostööd ettevõtetega. Seminaril tunnustatakse ka parimaid ettevõtlusõppe edendajaid. Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu auhinnad annab üle minister Mailis Reps kell 15.30. Seminarile on oodatud ettevõtjad, koolide esindajad ja ajakirjanikud! Lisainfo ja ajakava.                                    

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab Harjumaa piirkondliku infopäeva, kus tutvustatakse võimalikke muudatusi hariduslike erivajadustega õpilaste õppe korraldamisel. Infopäev algab kell 10.30 Tallinnas Rahvusraamatukogu suures saalis. Lähem info. Ajakirjanikud on oodatud!

Neljapäev, 30. november 2017

Kell 10 algab Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis Kutsekoja korraldatav OSKA konverents TÖÖTURG-HARIDUS, kus otsitakse lahendusi tööturu ja haridussüsteemi vastuoludele. OSKA koostab kõigil elualadel Eesti tööjõu ja oskuste vajaduste prognoosid ning võrdleb neid pakutava koolitusega kutse- ja kõrghariduses. Konverentsi ajakava. Lähem info: Marit Valge (56645598, marit.valge[at]kutsekoda[dot]ee). Ajakirjanikud on oodatud!

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab Tallinna piirkondliku infopäeva, kus tutvustatakse võimalikke muudatusi hariduslike erivajadustega õpilaste õppe korraldamisel. Infopäev algab kell 10.30 Tallinnas Õpetajate maja kroonisaalis. Lähem info. Ajakirjanikud on oodatud!

Minister Mailis Reps osaleb Brüsselis toimuval Euroopa Liidu programmi Erasmus 30. aastapäeva tähistava kõrgetasemelise konverentsi paneeldiskussioonis, kus osalevad ka Euroopa Komisjoni volinik Tibor Navracsics ning Euroopa Parlamendi hariduse ja kultuuri komisjoni esinaine Petra Kammerevert. Euroopa Komisjon kannab konverentsi osaliselt ka veebis üle.

Reede, 1. detsember 2017

Minister Mailis Reps juhatab Euroopa Liidu teadusministrite kohtumist, mis toimub EL konkurentsivõime nõukogu raames. Plaanis on kinnitada nõukogu järeldused raamprogrammi Horisont2020 vahehindamise ning järgmise, 9. raamprogrammi kohta. Nõukogu järeldustes lepivad liikmesriigid kokku, kuidas suurendada teaduse ja innovatsiooni mõju ning milline on liikmesriikide nägemus järgmisest Euroopa Liidu raamprogrammist, mis algab 2021. aastal.

Justiitsministeerium
Esmaspäev, 27. november 2017

Kell 14 koguneb justiitsministeeriumis põhiseaduse asjatundjate kogu

Kriminaalpoliitika asekantsler Kristel Siitam-Nyiri osaleb justiits- ja sisevaldkonna EL agentuuride kohtumisel Lissabonis

Teisipäev, 28. november 2017

Justiitsminister Urmas Reinsalu osaleb riigivanemate kenotaafi avamisel

Justiitsminister Urmas Reinsalu osaleb Eesi rahvusliku enesemääramise 100. aastapäeva tähistamisel Toompea lossis

Õiguspoliitika asekantsler Kai Härmand osaleb Euroopa Liidu eesistumise konverentsil „Let´s make the future work for us“ Radisson Blu Hotel Olümpias

Kolmapäev, 29. november 2017

Kantsler Tõnis Saar ütleb avasõnad Euroopa kohtuekspertiisiasutuste koostöö võrgustiku juhtide tippkohtumisel Tallinnas

Õiguspoliitika asekantsler Kai Härmand osaleb riigikogu kantselei arenguseire keskuse konverentsil „Innovatsioonikonverents otsustajatele: riigi võimalused ja valikud“. Eesti innovatsioonipoliitika kujundajatele suunatud konverentsil jagavad oma visiooni rahvusvahelised eksperdid.

Neljapäev, 30. november 2017

Justiitsminister Urmas Reinsalu osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel

Justiitsminister Urmas Reinsalu ja õiguspoliitika asekantsler Kai Härmand osalevad avasõnaga Euroopa justiitskoostöö võrgustiku kohtumisel tsiviil- ja kaubandusasjades

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 27. november 2017

Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov peab Riigikaitse erikursusel küberekspertidele kõne Eesti kaitsepoliitikast ja -planeerimisest. Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

Teisipäev, 28. november 2017

Liibanonist rahuvalvemissioonilt naaseb jalaväerühm ESTPLA-23. Lisainfo: leitnant Simmo Saar, 53024226, simmo.saar[at]mil[dot]ee

Reede, 1. detsember 2017

Kaitseminister Jüri Luik peab kõne kaitsetööstuse aastafoorumil. Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee 

Kaitseminister Jüri Luik ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terras osalevad NATO lahingugrupi prantsuse sõdurite medalitseremoonial Tapa linnakus. Lisainfo: Roland Murof, 58553594, roland.murof[at]kaitseministeerium[dot]ee  

1–3. detsembril toimub Saaremaal õppus Orkaan, milles osalevad Kaitseliidu sisekaitseüksused Saare-, Pärnu-, Lääne- ja Raplamaalt ning üks jalaväerühm soomukitel Kalevi jalaväepataljonist. Kokku on osalejaid ligi 600. Peamised ülesanded on kaitselahingute ja rünnaku läbiviimine ning lisaks harjutatakse rännakut ja toimuvad tegevused koondumis- ja paiknemisalal. Ka Politsei- ja Piirivalveametiga tehakse koostööharjutus. Õppuse lõpetab paraad Leisi alevikus. Lisainfo: Tanel Rütman, 5105584, tanel.rutman[at]kaitseliit[dot]ee

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 27. november 2017

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutab kell 17.00 Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones algaval tseremoonial välja aasta kodaniku 2017.  Samas annab siseminister Andres Anvelt üle kodanikupäeva aumärgid.
Lisainfo: Aneth Kilumets, kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist, 5180 751, aneth.kilumets[at]kul[dot]ee

Kultuuriminister Indrek Saar avab kell 9.30 Tallinnas kinos Kosmos IMAX kahepäevase audiovisuaal- ja filmivaldkonna visioonikonverentsi „Pictured Futures“. Konverentsil hinnatakse tehnoloogiliste muudatuste mõju Euroopa Liidu audiovisuaalmaastiku arengule. Ettekandeid teevad teiste seas meediahiiu Sky Group tegevjuht Jeremy Darroch, aga ka Google’i, Netflixi, Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU), Euroopa Komisjoni ning Euroopa Filmifondide ühenduse (EFADS) esindajad. Konverentsi võtab kokku mainekas filmiprodutsent Lord David Puttnam.

Lisainfo: Kai-Ines Nelson, EL eesistumise kommunikatsioonikoordinaator, 5568 9644, kai-ines.nelson[at]kul[dot]ee
 

Teisipäev, 28. november 2017

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb kell 13.00 maapäeva, Eesti rahvusliku enesemääramise 100. aastapäeva puhul toimuval Riigikogu pidulikul istungil.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild[at]kul[dot]ee

Kultuuriministeeriumi välisvahendite juht, ministeeriumi esindaja Ida-Virumaal Eduard Odinets osaleb Jõhvis Ida-Virumaa rahvuskultuuriseltside ümarlaual, mille põhiteema on kultuuriseltside panus ja kaasamine turismi arengusse maakonnas.
Lisainfo: Eduard Odinets, välisvahendite juht, 628 2208, eduard.odinets[at]kul[dot]ee

Kultuuriministeeriumis kohtuvad kell 11.00 rahvaraamatukogude juhid, aruteluteemade seas on teenuse automatiseerimine, innovatsioon ning haldusreformi mõju raamatukogude tegevusele.
Lisainfo: Ülle Talihärm, raamatukogunõunik, 628 2244, ulle.taliharm[at]kul[dot]ee

Eesti kultuurisündmused maailmas

Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts tutvustab Rootsis Göteborgis Põhjamaade juhtiva uue muusika festivalide võrgustiku Fenoba konverentsil koostöövõimalusi Eesti muusikainstitutsioonidega.
Lisainfo: Madli-Liis Parts, muusikanõunik, 628 2252, madli-liis.parts[at]kul[dot]ee

Kolmapäev, 29. november 2017

Kultuuriminister Indrek Saar juhib kell 11.00 algavat Kultuurkapitali nõukogu koosolekut.
Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, 5278 089, silver.meikar[at]kul[dot]ee

Nordic Hotel Forumis algab kell 9.00 Storytek Forum, millel räägitakse muuhulgas sisutööstuse tulevikust, intellektuaalomandil põhinevatest ärimudelitest ja muust. Sündmus toob Tallinna 12 oma ala tippu nagu Disney Hiina endine tegevjuht Charles Lei, varasem Tribeca filmifestivali programmijuht David Kwok jt.
Lisainfo: Anu-Maaja Pallok, loomemajandusnõunik, 628 2234, anu-maaja.pallok[at]kul[dot]ee

Eesti kultuurisündmused maailmas

Londoni Euroopa majas toimub eesti keelt tutvustav sündmus, kus viiakse läbi keeleloeng ja keeletund ning muusikat ja laule õpetab Ree naiskoor Reet Kromeli juhatusel. Sündmus on osa eesistumise kultuuriprogrammist Suurbritannias ning see toimub koostöös Euroopa Komisjoni Londoni esindusega. 
Lisainfo: Kersti Kirs, kultuurinõunik, +442078385386, kersti.kirs[at]mfa[dot]ee


29. ja 30. novembril annab Paavo Järvi koos Orchestre de Paris’ga kaks kontserti Pariisi Filharmoonias, kavas Jean Sibeliuse Viiulikontsert ja Šostakovitši Sümfoonia nr. 7 „Leningrad“.
Lisainfo: Kersti Kirs, kultuurinõunik, +442078385386, kersti.kirs[at]mfa[dot]ee

Neljapäev, 30. november 2017

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
Lisainfo: Meelis Kompus, kommunikatsiooniosakonna juhataja, 5202 318, meelis.kompus[at]kul[dot]ee

Tallinnas Mustpeade Majas tähistatakse Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) 60. aastapäeva. Kultuuriministeeriumi välisvahendite juht Eduard Odinets teeb ettekande ESFi panusest lõimumisvaldkonda alates 2004. aastast, mil fondi raha Eestisse jõudis.
Lisainfo: Eduard Odinets, välisvahendite juht, 628 2208, eduard.odinets[at]kul[dot]ee

Kultuuriministeeriumis koguneb kell 14.00 Muinsuskaitse Nõukogu.
Lisainfo: Liina Jänes, muinsuskaitsenõunik, 6282381, liina.janes[at]kul[dot]ee

Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli osaleb kell 21.00 algaval EMTA Lavakunstikooli 60. aasta juubeli ja Panso päevade tähistamisel lavakunstikoolis.
Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 628 2212, katre.vali[at]kul[dot]ee

Eesti kultuurisündmused maailmas

Grenoble’i muuseumis toimub seotuna Euroopa Liidu eesistumisega Eestile pühendatud sündmusi, toimub konverents ning pianist Mihkel Polli soolokontsert.
Lisainfo: Kersti Kirs, kultuurinõunik, +442078385386, kersti.kirs[at]mfa[dot]ee
 

Reede, 1. detsember 2017

Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene juhib Tartus Vanemuise teatri nõukogu koosolekut.
Lisainfo: Meelis Kompus, kommunikatsiooniosakonna juhataja, 5202 318, meelis.kompus[at]kul[dot]ee 

Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli osaleb kell 17.00 algaval Pärnu Endla teatri suure saali avamisel, millega tähistatakse ka 50 aasta möödumist teatrimaja valmimisest.
Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 628 2212, katre.vali[at]kul[dot]ee

Eesti kultuurisündmused maailmas

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb kell 11.00 Helsingis Säätytalos Soome ja Eesti vaimse koostöö konventsiooni 80. aastapäeva pidustustel.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild[at]kul[dot]ee

Laupäev, 2. detsember 2017

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb Läti kultuuriministri Dace Melbārde kutsel Valkas Läti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud konverentsil.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild[at]kul[dot]ee

Eesti kultuurisündmused maailmas

Antwerpeni Klokhui teatris algab kell 19.30 EV100-le ja Euroopa Liidu eesistumisele pühendatud kontsert „Stella Polaris”, kus kõlab eesti muusika ja luule. Esinevad Heli Jakobson ja Tomas Ooms (klaver), Heldur Harry Põlda (laul), Marten Sirendi ja Joonas Tamm (luule). 
Lisainfo: Jaanika Saarmets, kultuuriprogrammi nõunik, +32492158714, jaanika.saarmets[at]mfa[dot]ee

Maaeluministeerium
Teisipäev, 28. november 2017

Kell 11 osalevad maaeluminister Tarmo Tamm ja põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban osalevad maaeluministeeriumi suures saalis toimuval aianduse ümarlaual. Päevakorras on sektori ülevaade oma tegevustest ning Maaeluministeeriumi esindajate ettekanded uuenenud puuvilja- ja marjakultuuride paljundusmaterjali nõuetest, aiandussektori arengukava hetkeseisust ja FADN 2016. aasta aiandussektori ülevaatest.

Kell 13 avab toiduohutuse ning teaduse ja arenduse Toomas Kevvai Tartu Dorpat Hotel konverentsikeskuses (Soola 6, Tartu) toimuval kaunviljade teemalise konverentsi. Päevakava: http://www.etki.ee/index.php/üldinfo/ueritused/514-28-30-novembril-kaunviljade-teemaline-konverents.

Kolmapäev, 29. november 2017

Kell 10 teeb maaeluminister Tarmo Tamm ettekande Tartu Dorpat Hotel konverentsikeskuses (Soola 6, Tartu) toimuval konverentsil „Põllumajanduse äriplaan 2018“ ettekande „Põllumajanduse ja maaelu arengusuunad aastal 2018“. Lisainfo: http://www.pollumajandus.ee/uritused/2017/10/23/pollumajanduse-ariplaan-....

Toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai ja taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu osalevad mahepõllumajanduse arengukava ja selle rakendusplaani hindamise seminaril. Seminaril vaadatakse üle aastate 2015-2016 tegevused mahepõllumajanduse valdkonnas ja mahepõllumajanduse arengukava rakendusplaani täitmisel ning hinnatakse mahepõllumajanduse arengukava eesmärkide saavutustaset.

Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti osaleb Brüsselis Euroopa Parlamendis toimuval Põllumajanduskoostöö Keskkomitee (Cogeca) innovatsiooniauhindade kätteandmisel. Lisainfo Cogeca innovatsiooniauhinnast:  http://www.copa-cogeca.eu/eaci.aspx?lang=en.

Neljapäev, 30. november 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Raplamaal Toosikannu Puhkekeskuses toimub üleriigiline metsanduse infopäev, kus käsitletakse erametsandusse suunatud Euroopa Liidu toetuste ja siseriiklike toetuste rakendamise tulemusi ning teisi metsandusega seotud aktuaalseid teemasid. Infopäev on suunatud erametsaomanikele ja metsaühistute tugiisikutele, metsanduse konsulentidele ning asjaomastele ametnikele ja töötajatele. Ajakava: http://www.eramets.ee/uudised/metsanduse-uleriigiline-infopaev-30-novemb...

Reede, 1. detsember 2017

Kell 15 osaleb maaeluminister Tarmo Tamm Võrumaal Nursis Eesti Lambakasvatajate Ühistu Nursi tapamaja avamisel.

Kell 10. 30 osaleb maaeluminister Tarmo Tamm Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) kliendinõukogu istungil.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 27. november 2017

Kantsler Veiko Tali osaleb iganädalasel kantslerite koosolekul, kus arutatakse valitsuse istungi ja valitsuskabineti materjale.

Teisipäev, 28. november 2017

Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Soome regionaal- ja kommunikatsiooniminister Anu Vehviläineniga Helsingis. 

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb Eesti Panga nõukogu koosolekul.

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb Eesti enesemääramise 100. aastapäeva tähistamisel riigikogus.

Kolmapäev, 29. november 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste avab eesistumise raames toimuva Finantsinspektsiooni, Tartu Ülikooli ja  Euroopa Pangandusinstituudi(EIB) konverentsi, kus arutatakse Euroopa panganduskoostöö tõhustamist.

Neljapäev, 30. november 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Kantsler Veiko Tali osaleb Riigimetsa Majandamise Keskuse nõukogu koosolekul.

Asekantsler Raigo Uukkivi osaleb Eesti Raudtee nõukogu koosolekul.

Reede, 1. detsember 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb Euroopa Liidu asjade komisjoni koosolekul riigikogus.

Rahandusminister Toomas Tõniste kohtub Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) missioonijuhi Cheikh Anta Gueyega.

Siseministeerium
Esmaspäev, 27. november 2017

Kantsler Lauri Lugna osaleb MyData Eesti VII kohtumisel, Tallinnas. Kohtumist viib läbi IKT valdkonna teadus-arendusettevõte Cybernetica, mis tegeleb riist- ja tarkvarasüsteemide arendamise ja tootmisega, olles ühteaegu süsteemide integraator ja infoturbealane kompetentsikeskus.
Kohtumise käigus tutvustab Cybernetica teadlane Dan Bogdanov asutuse arendusi, mis võimaldavad andmete jagamist ja töötlemist efektiivsemaks muuta ning räägib ka sellega seonduvatest inspireerivatest lahendustest laias maailmas. Lisaks jätkatakse eelmistel kohtumistel alustatud väärtuspakkumiste otsingutega.

Siseminister Andres Anvelt annab kell 17.00 Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimuval pidulikul tseremoonial üle kodanikupäeva aumärgid. Kodanikupäeva aumärgiga tunnustab siseministeerium hoolivaid inimesi, kes edendavad kodanikukasvatust või teevad vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Tänavu esitati kokku 81 ettepanekut, aumärgi pälvivad 15 inimest. Üritusele on oodatud ajakirjanikud.

Teisipäev, 28. november 2017

Sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort osaleb JHA agentuuride juhtide iga-aastasel kohtumisel, Lissabonis. Kohtumisel keskendutakse interneti ja küberkuritegevuse teema valdkondade laienemisele ja väljakutsetele ning räägitakse koostöö tulemustest seoses Euroopa migratsiooni ning julgeoleku agendade rakendamisega. Kohtumisel osaleb nõunik Annika Talmar Brüsseli Eesti alalisest esindusest EL-i juures (AEEL).

Neljapäev, 30. november 2017

Korrakaitse-ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt osaleb Läänemeremaade organiseeritud kuritegevuse vastase võitluse rakkerühma (BSTF) aastakoosolekul Lätis, Jurmalas. Raivo Küüt annab kohtumisel kolleegidele ülevaate Eesti EL Nõukogu eestistumise prioriteetidest ja seatud eesmärkide saavutamise hetkeseisust.

Reede, 1. detsember 2017

Siseminister Andres Anvelt kohtub Briti suursaadiku Theresa Bubbeariga. Kohtumise käigus on arutluse all Eesti kogemus seoses eesistumisega. Kohtumisel osaleb ka Euroopa Liidu ja välissuhete osakonna juhataja Kristi Värk.

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 27. november 2017

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo esineb eesistumise raames Belfasti personaalmeditsiini konverentsil kõnega. Lisainfo: http://eapmbelfast2017.com/

Teisipäev, 28. november 2017

Kl 13 tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kõneleb sündmusel „Let’s make the future work for us,“ kus maailma juhtiv konsultatsiooniettevõte McKinsey & Company tutvustab tulevikutöö raportit „Shaping the future of work in Europe’s digital front runners.“ Raport analüüsib digitehnoloogia mõju tööturule ja annab riikidele soovitusi, kuidas tänu muutuvale tööle inimeste heaolu suurendada. Analüüs keskendub Euroopa üheksale digiliidrile, sealhulgas Eestile. Lisainfo: silvia.peets[at]sm[dot]ee.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva osaleb Tallinna Metsakalmistul Kenotaafi avamisel nendele riigivanematele, kelle hauapaik on teadmata.
Minister Iva osaleb Eesti riikliku enesemääramise 100. aastapäeva tähistamise pidulikul riigikogu istungil ning riigikogu esimehe vastuvõtul.

Kantsler Marika Priske osaleb Põhja-Eesti Regionaalhaigla nõukogu koosolekul.

Asekantsler Aaviksoo osaleb kahepäevasel e-Tervise võrgustiku koosolekul Brüsselis.

Neljapäev, 30. november 2017

Ministrid Iva ja Ossinovski osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Asekantsler Aaviksoo osaleb Belfastis European Connected Health Alliance ja DHS kohtumisel ning esineb seal kõnega ”E-tervishoiule keskendunud Eesti e-teenuste tutvustamine.“

Sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse osaleb Brüsselis kahepäevasel Sotsiaalkaitsekomitee kohtumisel.

Tööala asekantsler Janar Holm osaleb Euroopa Sotsiaalfondi 60. aastapäeva konverentsil Tallinnas.

Reede, 1. detsember 2017

Minister Ossinovski osaleb Euroopa Sotsialistliku Partei nõukogu töös Lissabonis, kus ta kohtub Euroopa sotsiaaldemokraatidest tipppoliitikutega.

Asekantsler Aaviksoo kohtub Helsingis koostöö eesmärgil Soome sotsiaalministeeriumi asekantsleri pr Päivi Sillanaukee’ga.

Asekantsler Holm kohtub Rahvusvahelise Valuutafondi Artikkel IV missioonijuhi Cheikh Anta Gueye ning endise missioonijuhi Christoph Klingen’iga.

Välisministeerium
Esmaspäev, 27. november 2017

Välisministeeriumis toimub esseekonkursi „Diplomaatia & rahu!” vastuvõtt. 2017. aasta kodanikupäevaks Eesti Õpilasesinduste Liidu ja välisministeeriumi poolt väljakuulutatud esseekonkurss on pühendatud Eesti Vabariik 100 teemadele ja idapartnerite väärtustamisele. Auhinnad annab üle väliminister Sven Mikser. Lisainfo: Liisa Toots, liisa.toots[at]mfa[dot]ee, 5342 4541

Eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas kohtub Euroopa Liidu pealäbirääkija Ühendkuningriigi lahkumiskõnelustel Michel Barnier’ga.

Välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart osaleb Aafrika Liidu ja Euroopa Liidu (AL-EL) tippkohtumise kõrvalüritustel. Kohalike omavalitsuste foorumil esineb Väino Reinart avakõnega ning AL-EL ärifoorumi raames juhatab sisse Eesti korraldatud ja e-valitsemisele keskenduva paneeli.

Teisipäev, 28. november 2017

Välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart asendab AL-EL välisministrite kohtumisel välisminister Mikserit. Kohtumisel kiidetakse heaks AL-EL tippkohtumise lõppdokumendid.

Eriesindaja Matti Maasikas kohtub Prantsuse Rahvusassamblee Euroopa asjade komisjoni Euroopa reformimise töörühma esimehe Michel Herbillon’i ja raportööri Valérie Gomez-Bassac’ga, kellega vahetatakse mõtteid erinevate Euroopa Liidu reformiideede üle.

Välisminister Mikser Berliini osaleb julgeolekukonverentsil, kus peab Rootsi kaitseministri kõrval konverentsi ühe avakõnedest. Lisaks kõneleb minister mõttekoja German Marshall Fund of the United States poolt korraldatud "German-American Dialogue on the Post-Soviet Space" konverentsil ning kohtub Rootsi kaitseminister Peter Hultqvistiga ja ka Saksa kantsler Angela Merkeli välisnõuniku Jan Heckeriga.

28. - 29.11 osaleb välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal OECD Global Strategy Groupi (GSG) aastakoosolekul "Unprecedented Unpredictability: Digital Transformation - The Future of Jobs and Trade in a Digitalised World" Pariisis. Kahepäevase kohtumise fookuses on digitaliseerumise positiivsed tagajärjed ja väljakutsed. Seejuures arutatakse digitaliseerumise mõju tööturule, ettevõtetele ja haridusele, aga ka laiemas plaanis maailmamajandusele ja kaubandusele.

Kolmapäev, 29. november 2017

29. - 30.11 osaleb eriesindaja EL institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi esindajana Euroopa Parlamendi plenaaristungil Brüsselis.

Neljapäev, 30. november 2017

30.11 ja 1.12 toimuvad Jõhvis ja Tallinnas välisministeeriumi ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja koostöös lühiseminaride sarja „Hommikukohv suursaadikuga“ kohtumised Eesti suursaadikuga Minskis pr Merike Kokajeviga. Kohtumistel arutletakse Valgevene poliitilisest olukorrast ja majandusest, kohalikust suhtlemis-, asjaajamis- ja ärikultuurist ning saatkonna võimalustest toetada äritegemist Valgevenes. Jõhvis toimuv üritus on vene keeles.

Reede, 1. detsember 2017

asendabälisminister Sven Mikser asendab Euroopa välisasjade kõrge esindajat Federica Mogherinit The Heart of Asia-Istanbul Process (HoA) konverentsil Bakuus. Minister teeb konverentsil ka avalduse Euroopa Liidu nimel.
Heart of Asia on 14 riigi ja nende partnerite koostööformaat, mille keskmes on piirkondliku stabiilsuse ja turvalisuse saavutamine ning hoidmine, keskendudes Afganistanile. Täpsem info: http://hoa.gov.af/

Tallinnas toimuvad järjekordsed Eesti-Venemaa Föderatsiooni poliitilised konsultatsioonid välisministeeriumite peadirektorite tasemel. 2016 toimusid konsultatsioonid Moskvas. Konsultatsioonidel arutatakse kahepoolseid suhteid, EL-Vene suhteid ning Eesti teeb ülevaate EL Nõukogu eesistumisest, samuti käsitletakse teisi päevakohaseid rahvusvahelisi küsimusi.

Londonis toimub iga-aastane aukonsulite ümarlaud, millest võtavad osa Eesti aukonsulid Suurbritannias ja Jersey saarel. Aukonsulitele esineb ettekandega EASi ekspordi valdkonnajuht Sven Aulik. Lisainfo: Triinu Rajasalu, triinu.rajasalu[at]mfa[dot]ee