Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (13.11.2017 - 19.11.2017)

Haridus- ja teadusministeerium
Esmaspäev, 13. november 2017

Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) tutvustatakse kell 13 Rakvere Ametikooli arhitektuurikonkursi tulemusi, kantsler Tea Varrak kuulutab välja konkursi võitja. Ajakirjanikud on oodatud!

Minister Mailis Reps külastab Stockholmi eesti kooli ning osaleb Rootsi haridusministri Anna Ekströmi kutsel kõrgetasemelisel seminaril, kus arutatakse hariduse ja tööturu lõimumise teemasid.

Üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets osaleb Pariisis OECD hariduskomitees, kus arutatakse õpetajate heaolu, õpetajakoolituse ja koolivõrgu korraldamisega seotud küsimusi.

Teisipäev, 14. november 2017

Minister Mailis Reps osaleb Teadus- ja Arendusnõukogu koosolekul kell 15 Stenbocki majas.

Kolmapäev, 15. november 2017

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab piirkondlikud infopäevad, kus tutvustatakse võimalikke muudatusi hariduslike erivajadustega õpilaste õppe korraldamisel.
Esimene, Järva-, Rapla-, Viljandi- ja Jõgevamaa infopäev toimub 15. novembril Paide kultuurikeskuse kammersaalis algusega kell 10.30.
Kokku toimub kaheksa piirkondlikku infopäeva ja need on mõeldud omavalitsuste haridus- ja sotsiaalvaldkonna juhtidele, koolijuhidele, Rajaleidja juhtidele ja spetsialistidele, puuetega lastega tegelevatele ühendustele ja lapsevanematele. Ajakava ja lähem info: https://www.hm.ee/et/piirkondlikud-infopaevad
Ajakirjanikud on oodatud kõigile piirkondlikele infopäevadele!

Minister Mailis Reps kohtub Tartu Ülikoolis rektor Volli Kalmuga kell 11.15 ning kell 13.30 Eesti Maaülikoolis rektor Mait Klaasseniga.

Kell 15 külastab minister Mailis Reps Hugo Treffneri Gümnaasiumi, kus kohtub direktor Ott Ojaveeri ja Tamme Gümnaasiumi direktori Ain Tõnissoniga.

Minister Mailis Reps esineb kell 16 kõnega Haridusportaali konverents-messil Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Lähem info konverentsi kohta: http://www.haridusportaal.ee/hariduskonverents-ja-mess-2017.html

Neljapäev, 16. november 2017

Tartus toimub infopäev, kus tutvustatakse võimalikke muudatusi hariduslike erivajadustega õpilaste õppe korraldamisel. Infopäev algab kell 10.30 Dorpati konverentsikeskuses Baeri ruumis. Lähem info: https://www.hm.ee/et/piirkondlikud-infopaevad. Ajakirjanikud on oodatud!

Minister Mailis Reps kohtub kell 13 ministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) Euroopa Komisjoni kõrghariduse turundushanke Study in Europe võitnud projekti meeskonnaga, kes annab ülevaate Euroopa kõrghariduse turunduse hetkeseisust. Euroopa kõrghariduse ülemaailmse turunduse hanke võitis 2014. aastal kuueliikmeline konsortsium, kuhu kuuluvad lisaks Eesti sihtasutusele Archimedes ka Ühendkuningriigi, Hollandi, Saksamaa ja Prantsusmaa sihtasutused.

Minister Mailis Reps avab kell 9.15 KuMu-s Läänemere teadusvõrgustiku Baltic Science Network konverentsi „Uued meetmed tipptaseme levitamiseks ja koostöövõrgustikes osaluse laiendamiseks teadus- ja arendustegevuses“. Kõrghariduse ja teaduse asekantsler Indrek Reimand annab ülevaate võrgustiku kujunemisest ja senisest tegevusest ning osaleb paneeldiskussioonis. Täpsem info ja ajakava: https://www.hm.ee/en/seminar_16.11.2017

Minister Mailis Reps osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Kell 14 avab minister Mailis Reps Okupatsioonide muuseumis Euroopa ettevõtlusõppe projekti lõpukonverentsi, kus räägitakse ettevõtlusõppe mõjust ning tunnustatakse viie projektis osaleva riigi ettevõtlikumaid koole. Konverents toimub Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise egiidi all ning selle korraldab Junior Achievement Eesti koostöös Haridus- ja Teadusminsiteeriumiga. Lisainfo: https://www.eu2017.ee/political-meetings/final-conference-icee-innovatio...

Kantsler Tea Varrak viibib 16.-17. novembril Pariisis ja esineb sõnavõtuga rahvusvahelisel konverentsil “Erasmus+, koostöö ja innovatsioon”, mis keskendub Erasmus+ programmi tulemustele ning edasistele tegevustele. Kantsler osaleb ka töögrupis „Haridus tulevikukoolis. Meie noored digiajastu keskmes“. Lähem info ja päevakava: http://archimedes.ee/avatud-registreerumine-konverentsile-erasmus-koosto...

Reede, 17. november 2017

Minister Mailis Reps osaleb kell 13 Noorte Nõukogu koosolekul ministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11).

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 13. november 2017

Kell 15 kohtub maaeluminister Tarmo Tamm Hiina Rahvakongressi (Hiina parlament) põllumajanduse ja maaelukomisjoni aseesimehe Long Zhuangweiga. Kohtumisel on kavas  arutada Eesti ja Hiina vahelist koostööd põllumajanduses. Kohtumisel osalevad Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, Hiina Suursaatkonna esindajad ja Maaeluministeeriumi ametnikud.

13.‒15. novembrini korraldab kalanduse teabekeskus Toiduakadeemias (Lootsi 8, Tallinn) restoranide peakokkadele ümarmudila ukrainapärase meistriklassi Kiievi restorani GraZvognem peakoka juhendamisel. Lisainfo: Kalanduse Teabekeskuse koolitusspetsialist, Ave Menets 517 5003, ave.menets[at]ut[dot]ee. Veebileht: https://goo.gl/QFySVe.

Teisipäev, 14. november 2017

Kell 13 kohtub maaeluminister Tarmo Tamm Maaeluministeeriumi väikeses saalis kindlustusseltside esindajatega, kellega arutatakse põllukultuuride saagikindlustuse teemal.

Teadus- ja arendusosakonna peaspetsialist Helena Pärenson osaleb Pariisis toimuval Euroopa Liidu teaduskoostöövõrgustiku FACCE SURPLUS Eranet juhtkomitee koosolekul. Päevakorras on rahvusvahelise projektikonkursi tulemuste ja rahastatavate projektide nimekirja kinnitamine ning võrgustiku võimalike lisategevuste ja tulevikuplaanide arutelu.

Kolmapäev, 15. november 2017

Kell 14.30 kohtub maaeluminister Tarmo Tamm Maaeluministeeriumi kollases saalis teravilja kokkuostjate esindajatega, kellega räägitakse saagitarne lepinguliste kohustuste täitmisest.

Kell 13 osaleb maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Riigikogu infotunnis.

15.-16. novembril osaleb teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai  Brüsselis TP Organics poolt korraldatava mahesektori innovatsioonipäevade (Organic Innovation Days) raames toimuval OK-NET Arable lõpukonverentsil. Samuti osaleb asekantsler ümarlaual, kus arutletakse teemal „Teadus ja innovatsioon jätkusuutlike toidusüsteemide kujundamiseks pärast 2020“. Ürituse info: http://tporganics.eu/wp-content/uploads/2017/10/TPOrganics_InnovationDay... (PDF).

15.‒16. novembril osaleb kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron Hispaanias Madriidis toimuval Ida- ja Kesk-Euroopa kalanduse arendamise rahvusvahelise organisatsiooni EUROFISH nõukogu korraldatud piirkondlikul konverentsil „New opportunities for value creation“, kus osalevad EUROFISH liikmesriikide esindajad.

Neljapäev, 16. november 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

teadus- ja arendusosakonna juhataja Külli Kaare osaleb Brüsselis toimuval Biomajanduse Poliitika Päeval (Bioeconomy Policy Day), kus Euroopa Biomajanduse huvirühmade paneel tutvustab Biomajanduse manifesti, mille eesmärgiks on anda sisend Biomajanduse Agendasse.

Reede, 17. november 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Soomes Eesti Suursaatkonnas (Itäinen Puistotie 10, Helsingi) toimuval Eesti toitu tutvustaval seminaril Makuja Virosta, kus muu hulgas tutvustavad oma tooteid üle 20 Eesti toidusektori ettevõtte. Seminari ja promotsiooniüritust korraldab Maaeluministeerium koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Tallinna Ettevõtlusameti ning Eesti Suursaatkonnaga Helsingis. Lisainfo: https://www.visittallinn.ee/static/files/005/makuja_virosta.pdf (PDF)

Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti avab Tartus Eesti Maaülikoolis (Kreutzwaldi 1A) toimuva konverentsi „Ühistegevuse rahvusvahelised kogemused ja edulood“. Lisainfo: http://ms.emu.ee/et/uldinfo/sundmused/kalender/2017-11-17/konverents-uhi....

Teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai osaleb Brüsselis toimuval Euroopa Komisjoni poolt korraldataval konverentsil „Põllumajanduse ja toiduväärtusahela digitaliseerimine“, kus esineb ettekandega, milles kirjeldab riikliku digistrateegia kasutamise potentsiaali põllumajandus- ja toidusektoris Eesti näitel. Konverentsi eesmärgiks on tõsta teadlikkust innovaatiliste digitehnoloogiate kasutuspotentsiaalist põllumajandus- ja toidusektoris, kirjeldada tehnoloogiate arengusuundasid ja vajadust jätkuva teadus-arendustegevuse järgi.

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 13. november 2017

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski vastab Riigikogu liikmete arupärimisele Haigekassa juhtimise muutmise kohta.

Teisipäev, 14. november 2017

Sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse osaleb 14. ja 15. novembril Dublinis üritusel Foundation Forum 2017. Lisainfo: https://www.eurofound.europa.eu/events/foundation-forum-2017

Kolmapäev, 15. november 2017

Minister Ossinovski osaleb Eesti Töötukassa nõukogu koosolekul.

Minister Ossinovski osaleb Riigikogu infotunnis.

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo esineb Düsseldorfis World Forum for Medicine konverentsil ettekannetega „Digitaalne terviseühiskond kui Euroopa juhtpõhimõte“ ja „Digitaalne terviseuuring: suured andmetöötlusvahendid tervishoiuandmetele“. Lisainfo: https://www.medica-tradefair.com/

Neljapäev, 16. november 2017

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ja minister Ossinovski osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ning kabineti nõupidamisel.

Asekantsler Kuuse osaleb Narva Kolledžis laste kehalise karistamise ennetamise infopäeval.

Terviseala asekantsler Maris Jesse osaleb 16. ja 17. novembril Brüsselis Euroopa Liidu Nõukogu kõrgetasemelise rahvatervise töögrupi kohtumisel.

Reede, 17. november 2017

Minister Iva kohtub Järvamaa omavalitsusjuhtidega, et rääkida SA Koeru Hooldekeskuse tulevikust.

Minister Ossinovski osaleb Nordic Hotel Forumis väitluses „Lõimuv Eesti: nii palju veel teha, kohtades käia, inimesi lõimida“.