Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (13.11.2017 - 19.11.2017)

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 13. november 2017

Saksamaal Bonnis jätkuvad sel nädalal läbirääkimised Pariisi kliimaleppe rakendamiseks vajalike reeglite välja töötamise üle. Ministrite ja riigipeade tasemel arutelud toimuvad kolmapäevast reedeni. Eestit ja ka Euroopa Liitu esindab keskkonnaminister Siim Kiisler.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, avalike suhete osakonna nõunik, berit-helena.lamp[at]envir[dot]ee, 6262910, 53036253.
 
Inglismaal Londonis toimub sel nädalal  Kirde-Atlandi kalanduskomisjoni aastakoosolek. Seal lepitakse kokku 2018. aasta Kirde- Atlandi kalapüügivõimalustes ja püügitingimustes. Veel käsitletakse meriahvena, erinevate süvaliikide, makrelli, haide, putassuude ning heeringatega seotud kontrollmeetmeid. Keskkonnaministeeriumist osaleb koosolekul kalavarude osakonna juhataja Kaire Märtin.
Lisainfo: Kadri Kauksi, pressiesindaja, kadri.kauksi[at]envir[dot]ee, 53303448
 
Esmaspäevast kolmapäevani korraldab Maa-amet koostöös Keskkonnaministeeriumiga EL Katastrite Püsikomitee konverentsi "Towards Digital Europe and Spatially Enabled Societies", kus osalevad Euroopa riikide katastri-, kinnistus- ja kaardistusvaldkonna juhtivtöötajad ja eksperdid. Konverentsil kõlavad ettekanded, mis räägivad värskematest katastri- ja kinnistusvaldkonna arengutest ja uutest tehnoloogiatest, sh blokiahela tehnoloogia. Samuti tutvustab Eesti oma digilahendusi eri valdkondades - andmete vaba liikumise põhimõtet, e-residentsust, andmesaatkonda, Smart ID, X-teed jne.
Lisainfo: Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, karmen.kaukver[at]maaamet[dot]ee, 5694 5407

Teisipäev, 14. november 2017

Teisipäeval, algusega kell 10.30 toimub Soomaa rahvuspargis soode taastamistöid tutvustav ringkäik. Soode taastamisega seotud töid tutvustab RMK looduskaitsespetsialist Priit Voolaid. Osalemine eelregistreerimisega.
Lisainfo Pille Saarnits, Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist, pille.saarnits[at]keskkonnaamet[dot]ee  

Kolmapäev, 15. november 2017

Algusega kell 18 toimub Keskkonnaameti loodusõhtu „Palveränd – ühe unistuse algus“ Otepää looduskeskuses (Kolga tee 28). Keskkonnaameti keskkonnaosakonna juhataja Rein Kalle räägib oma kogemustest sel rännakul ning sellest, miks seiklustel peab sabast kinni võtma. Lisainfo Keskkonnaameti kodulehel https://www.keskkonnaamet.ee/et/node/3220

Neljapäev, 16. november 2017

Neljapäeval kell 18 ootab Eesti Loodusmuuseum huvilisi Öökulli akadeemiasse, kus sel korral avastatakse muuseumi geoloogiakogusid. Loodusõhtut juhendab loodusmuuseumi geoloogia osakonna juhataja Sander Olo. Lisainfo: http://www.loodusmuuseum.ee/

Pühapäev, 19. november 2017

Pühapäeval ootab Eesti Loodusmuuseum kõiki peresid perehommikule, kus tutvutakse muuseumi näitustega ning räägitakse lähemalt sellest, mis praegusel aastaajal looduses aktuaalne on. Perehommik kestab umbes tund aega ning pakub tegevusi nii suurtele kui väikestele. Lisainfo: www.loodusmuuseum.ee

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 13. november 2017

Kultuuriminister Indrek Saar tutvustab kell 11.15 Riigikogu rahanduskomisjonile 2018. aasta kultuurieelarvet. Kell 14.00 annab minister Euroopa Liidu Asjade Komisjonile ülevaate 20.-21.11 toimuvast haridus-, noorte-, kultuuri- ja spordinõukogu istungist.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild[at]kul[dot]ee, Heili Jõe, Euroopa Liidu asjade nõunik, 5623 7991, heili.joe[at]kul[dot]ee

Teisipäev, 14. november 2017

SA Eesti Pillifond esitleb kell 14.00 Mustpeade majas viiulit, mille andis fondi kasutusse Vladimir Sapožnin. Pilli kasutajaks saab Hans Christian Aavik. Instrumendi tutvustuskontserdil osalevad kultuuriminister Indrek Saar ja kantsler Paavo Nõgene.
Lisainfo: Madli-Liis Parts, muusikanõunik, 628 2252, madli-liis.parts[at]kul[dot]ee

Kultuuriministeeriumi kantsler, Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige Paavo Nõgene osaleb kell 16.00 algaval ringhäälingunõukogu koosolekul.
Lisainfo: Meelis Kompus, kommunikatsiooninõunik, 5202 318, meelis.kompus[at]kul[dot]ee

Kolmapäev, 15. november 2017

Tallinnas toimub Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise osana Euroopa integratsioonivõrgustiku (https://ec.europa.eu/migrant-integration/main-menu/eus-work/networks) kohtumine. Kaks korda aastas kogunevasse võrgustikku kuuluvad valdkonda reguleerivate riigiasutuste esindajad Euroopa Liidu maadest ning Islandilt ja Norrast. Kohtumine algab Nordic Hotel Forumis kell 9.00.
Lisainfo: Kai-Ines Nelson, EL eesistumise kommunikatsioonikoordinaator, 5568 9644, kai-ines.nelson[at]kul[dot]ee 

Kultuuriminister Indrek Saar juhatab kell 15.15 algavad Kultuurkapitali nõukogu koosolekut.
Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, 5278 089, silver.meikar[at]kul[dot]ee

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunikud Malle Englas ja Tiina Möll osalevad ettekannetega spordivaldkonna arenguist Värskas toimuval Eestimaa Spordiliidu Jõud (http://joud.ee/est/g173s4236) sügisseminaril.
Lisainfo: Malle Englas, nõunik, 628 4260, malle.englas[at]kul[dot]ee

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn osaleb Hiinas Shanghais esmakordselt toimuval kõrgetasemelisel Euroopa Liidu ja Hiina spordidialoogil, kus vahetatakse kogemusi ja otsitakse koostöövõimalusi. Kohtumise teisel päeval on fookuses treenerite koolitus ja tööjõu liikumine, kehalise aktiivsuse propageerimine, riikide spordistrateegiad jpm. Delegatsiooni juhib Euroopa Komisjoni volinik Tibor Navracsics.
Lisainfo: Tarvi Pürn, spordi asekantsler, 628 2206, tarvi.purn[at]kul[dot]ee

Neljapäev, 16. november 2017

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
Lisainfo: Meelis Kompus, kommunikatsiooninõunik, 5202 318, meelis.kompus[at]kul[dot]ee

Kultuuriminister Indrek Saar ja kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman osalevad Tallinnas algaval kahepäevasel rahvusvahelisel  lõimumiskonverentsil „Ühtsustunne mitmerahvuselistes kogukondades: kultuuri, meedia ja kodanikuühiskonna roll“ (http://integrationconference.ee/et/). Konverentsi korraldab Integratsiooni Sihtasutus (INSA).
Lisainfo: Agnes Aaslaid, INSA kommunikatsioonijuht, 5661 2775, agnes.aaslaid[at]integratsioon[dot]ee

Reede, 17. november 2017

Kultuuriminister Indrek Saar avab XXI Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) (https://poff.ee/).
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678