Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (30.10.2017 - 05.11.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 30. oktoober 2017

30.-31.10 kohtub välisminister Sven Mikser Eestit külastava Makedoonia välisministri Nikola Dimitroviga. Dimitrov saab samuti kokku riigikogu välisasjade komitee aseesimehe Keit Pentus-Rosimannuse ja eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikaga. Kohtumistel räägitakse Makedoonia ja Euroopa Liidu koostööst ja integratsioonist, rändest, terrorismist ja Venemaa mõjutustegevusest.

30.10 kohtub eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Saksamaa Bundestagi delegatsiooniga, et vahetada mõtteid Euroopa Liidu tuleviku ning Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni ettepanekute teemal ELi reformimiseks.

Teisipäev, 31. oktoober 2017

31.10 kell 10.15-11.00  toimub välisministeeriumis Eesti Välispoliitika Instituudi poolt korraldatav Makedoonia välisministri Nikola Dimitrovi avalik loeng teemal „Republic of Macedonia on the challenging road to EU and NATO – achieving strategic commitments through new reform policy.“

Registreerimine aadressil: kirsika[at]evi[dot]ee

31.10 kohtub eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Komisjoni eelarve ja personali eest vastutava voliniku Günther Oettingeriga. Kohtumisel arutatakse uue mitmeaastase finantsraamistiku ja EL rahanduse tuleviku arutelupaberiga seonduvaid teemasid.

Kolmapäev, 1. november 2017

01.11 kohtub välisminister Sven Mikser Eestit külastava Liibüa Ühtsusvalitsuse välisministri Mohamed Taha Syalaga. Eesmärgiks on tugevdada Eesti ja Liibüa suhteid ning nõustada Eestit kui ELi eesistujariiki illegaalsete immigrantide teemal. Uuritakse võimalusi ka e-riigi alaseks koostööks.