Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (25.09.2017 - 01.10.2017)

Peaminister
Esmaspäev, 25. september 2017

Kell 10:00 Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni nõupidamine

Kell 13:00 Koalitsiooninõukogu nõupidamine

Kell 14:00 Kohtumine Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoniga

Teisipäev, 26. september 2017

Kell 10:30 Majandusarengu valitsuskomisjoni nõupidamine

Kell 18:00 Kõrgemate Riigikaitsekursuste lõpetamine, peaminister peab kõne

Kell 19:00 EWC kaitsealane konverents, peaminister peab kõne
 

Kolmapäev, 27. september 2017

Kell 09:00 Valitsuse istung riigieelarve teemal

Kell 13:00 Riigikogu infotund

Kell 14:00 2018. aasta riigieelarve üleandmine Riigikogule

Neljapäev, 28. september 2017

Kell 09:00 Avakõne majanduskonverentsil „Äriplaan 2018“

Kell 10:00 Valitsuse istung ja kabinetinõupidamine

Kell 12:00 Valitsuse pressikonverents

Kell 14:00 Valitsuse kabinetinõupidamine

Reede, 29. september 2017

Digitaalvaldkonna tippkohtumine Tallinnas

Kell 11:00 Digital Summit, külaliste saabumine

Kell 12:00 Digital Summit, töösessioonid

Kell 18:00 Digital Summit, pressikonverents

Haridus- ja teadusministeerium
Esmaspäev, 25. september 2017

Minister Mailis Reps ning üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets osalevad Luksemburgis ülemaailmsel haridusministrite, innovaatorite ja erasektori esindajate tippkohtumisel (Global Education Industry Summit). Kohtumise teemaks on koolid ja innovatsioon ning ühe näitena tuuakse ka Eestit ja Väätsa põhikooli. Kohtumisel osalevad ka Euroopa Komisjoni haridusvolinik Tibor Navracsics, OECD hariduse peadirektor Andreas Schleicher ning Luksemburgi haridusminister Claude Meisch. 2018. aastal toimub tippkohtumine Tallinnas.

25.-29. septembrini toimub 12. Teadlaste Öö festival, mille teemaks on tänavu teaduseetika. Huvilisi ootab üle 900 põneva teadussündmuse erinevates paikades üle Eesti. Lähem info: http://teadlasteoo.ee/et

Teisipäev, 26. september 2017

Minister Mailis Reps osaleb Tallinna linna ning Haridus- ja Teadusministeeriumi vahelise pilootprogrammi lepingu sõlmimisel. Üritus algab kell 15 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis
(Kreutzwaldi 25).

Kantsler Tea Varrak osaleb Euroopa Liidu noorte teadlaste konkurssi EUCYS2017 auhinnatseremoonial Estonia kontserdisaalis kell 11.

26. septembril tähistatakse Euroopa Komisjoni eestvedamisel Euroopa keeltepäeva, et rõhutada keeleõppe tähtsust ja erinevate keelte õppimist. Eestis saavad õpilased osaleda keeleteemalises veebiviktoriinis ja Rahvusraamatukogus on avatud keeltekohvik, kus lühitundides on võimalik tutvuda paljude maailma keeltega. Lähem info: https://ec.europa.eu/estonia/20170926_Euroopa_keeltepaev_et

Kolmapäev, 27. september 2017

Üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets avab kell 9.30 rahvusvahelise karjääriteenuste poliitika ja praktika konverentsi Maarjamäe lossis. Konverentsi peateemad on IKT võimaluste kasutamine elukestvas nõustamises ning haridus- ja tööturuinfo edastamisel, riikide trendid ja parimad praktikad, kliendi vajadustest lähtuv lähenemine teenuste osutamisel ja teenuste integreerimise võimalused, samuti koostöövõimalused ja -vajadused Euroopas. Konverents on osa karjäärinädalast European Guidance Week 2017, mille korraldab SA Innove hariduse tugiteenuste agentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Cedefopiga.

27. septembrist kuni 3. oktoobrini viibivad minister Mailis Reps ja kantsler Tea Varrak koos ülikoolide esindajate delegatsiooniga visiidil Jaapanis. Minister ja kantsler osalevad EL nõukogu esindajana 8. Euroopa Liidu - Jaapani teaduspoliitika foorumil, kus minister peab ettekande. Lisaks võtab ta sõna foorumil The Science and Technology in Society, kohtub Jaapani haridus-, kultuuri-, spordi-, teadus- ja tehnoloogiaminister Yoshimasa Hayashiga ning osaleb Jaapani teadus- ja tehnoloogiaminister Masaji Matsuyama võõrustatavas teadusministrite ümarlauas. Minister ja kantsler külastavad ka mitut õppeasutust, kohtuvad Euroopa Liidu esindusega Jaapanis, Jaapani-Eesti parlamendirühma ning Jaapani Teaduse Edendamise Ühinguga. Minister, kantsler ja kogu delegatsioon osalevad ka Eestiga seotud Jaapani idufirma Planetway Tokio kontori avamisel.

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 25. september 2017

25.–27. septembril toimub Tartus Eesti esimene rahvusvaheline kaitsetööstusnäitus „Electronic Warfare & Military Cyber live“, mis on suunatud elektroonilise sõjapidamise ja kübervaldkonna juhtidele, ekspertidele ja hangete projektijuhtidele. Lisainfo: Susan Lilleväli, 58667113, susan.lillevali[at]kaitseministeerium[dot]ee

25.–30. septembril võistleb Eesti Kaitseväe meeskond Kanadas Invictuse mängudel, kus võetakse mõõtu kergejõustikus, rinnaltsurumises, ujumises, istevõrkpallis, golfis, jalgrattasõidus ja sõudeergomeetril sõudmises. Lisainfo: Taavi Laasik, 5887 5378, taavi.laasik[at]mil[dot]ee

Teisipäev, 26. september 2017

26. septembril allkirjastavad kaitseminister Jüri luik ja välisminister Sven Mikser Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse ja Eesti Välispoliitika Instituudi heade kavatsuste kokkuleppe. Lisainfo: Rauno Veri, 53408908, rauno.veri[at]kaitseministeerium[dot]ee

Kolmapäev, 27. september 2017

27. septembril külastab kaitseminister Jüri Luik Võrus Nursipalus Ameerika Ühendriikide õhudessantkompaniid. Lisainfo: Andres Sang, 56481759, andres.sang[at]kaitseministeerium[dot]ee

Reede, 29. september 2017

29. septembril algab Kaitseväe keskpolügoonil Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkonna malevate kolme päeva pikkune suurõppus Sibul 2017. Lisainfo: Sander Silm, 56621285, sander.silm[at]kaitseliit[dot]ee

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 25. september 2017

Keskkonnaminister Siim Kiisler külastab 24.-25. septembril Poolat. Poola ministri kutsel toimuva visiidi raames tulevad arutelule metsa- ja kliimateemad.

24.-29. septembrini toimub Genfis, Šveitsis Minamata konventsiooni elavhõbeda kohta osapoolte esimene kohtumine (COP1), kus Eesti esindab eesistujana Euroopa Liidu positsioone.

Algusega kell 13 toimub Kersti Võlu koolituskeskuses (Kooli 7, Jõhvi) keskkonnahariduse infopäev. Infopäevadele on oodatud nii lasteaia- kui kooliõpetajad, huvijuhid, koolijuhid kui ka teised huvilised. Infopäev on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine maakonna keskkonnahariduse spetsialistile.
Lisainfot leiab keskkonnaameti kodulehelt: http://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/kesk...

KIKi energeetika juhtivkoordinaator Siim Umbleja ja projektikoordinaator Jaanika Lilienberg osalevad kell 14 uue Adven Eesti AS Laagri katlamaja (Kuuse põik 38) pidulikul avamisel. KIK toetas Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahendusel projekti 635 486 euroga. Uus puiduhakke katlamaja varustab soojusega ligi 5000 elanikuga Laagri aleviku majapidamisi ja ettevõtteid.
Lisainfo: Jaanika.Lilienberg[at]kik[dot]ee, 627 4124.

Teisipäev, 26. september 2017

Algusega kell 13 toimub Viljandi Maavalitsuses (Vabaduse plats 2) keskkonnahariduse infopäev. Infopäevadele on oodatud nii lasteaia- kui kooliõpetajad, huvijuhid, koolijuhid kui ka teised huvilised. Infopäev on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine maakonna keskkonnahariduse spetsialistile.
Lisainfot leiab keskkonnaameti kodulehelt: http://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/kesk...

Algusega kell 14 toimub Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis (Narva mnt 7a, Tallinn) seminar, kus tutvustatakse värskelt valminud Eesti rohetehnoloogiasektori analüüsi tulemusi ning arutletakse tulemuste üle.

Kolmapäev, 27. september 2017

Algusega 13 korraldab Keskkonnaamet Lahemaa rahvuspargi koostöökogu juhtgrupi ja kultuuripärandi sektsiooni laiendatud koosoleku Keskkonnaameti Palmse kontoris. Koosolekule on oodatud kõik kohaliku kogukonna liikmed ja Lahemaa rahvuspargi kultuuripärandi ning looduskasutuse temaatikaga seotud inimesed.
Lisainfo ja päevakava keskkonnaameti kodulehel: https://www.keskkonnaamet.ee/et/node/3130

·         Algusega kell 14 toimub Jõgeva Kultuurikeskuse kammersaalis (Aia tn 6) keskkonnahariduse infopäev. Infopäevadele on oodatud nii lasteaia- kui kooliõpetajad, huvijuhid, koolijuhid kui ka teised huvilised. Infopäev on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine maakonna keskkonnahariduse spetsialistile.
Lisainfot leiab keskkonnaameti kodulehelt: http://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/kesk...

·         Kolmapäevast reedeni toimub rahvusvahelise projekti “Implementation of sustainable tourism development principles in national park/protected area regions” avaseminar Roosta Puhkekülas Läänemaal, kus esinevad mitmete rahvusparkide ja muude kaitsealade esindajad nii Eestist, Lätist kui ka Sloveeniast. Seminari põhifookuses on loodusharidus säästva turismi valguses.
Lisainfo ja programm keskkonnaameti kodulehel: https://www.keskkonnaamet.ee/et/node/3143

Neljapäev, 28. september 2017

Neljapäevast reedeni toimub Eestis Euroopa Liidu looduskaitsedirektorite kohtumine.

Keskkonnaministeeriumi külastab Põhjamaade Keskkonnainvesteeringute Korporatsiooni (Nordic Environment Finance Corporation) juhatus.

Algusega kell 14 toimub Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis (Narva mnt 7a, Tallinn) keskkonnahariduse infopäev. Infopäevadele on oodatud nii lasteaia- kui kooliõpetajad, huvijuhid, koolijuhid kui ka teised huvilised. Infopäev on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine maakonna keskkonnahariduse spetsialistile.
Lisainfot leiab keskkonnaameti kodulehelt: http://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/kesk...

Algusega kell 18 toimub Eesti Loodusmuuseumis järjekordne Öökulli akadeemia, kus sel korral on külas meteoroloog, klimatoloog ja publitsist Ain Kallis. Juttu tuleb ilmast ja poliitikast: kuidas mõjutab kliima poliitikat ning kuidas poliitika mõjutab kliimat? Kas ilm mõjutab valimistulemusi?
Lisainfot leiab loodusmuuseumi kodulehelt: http://www.loodusmuuseum.ee/%C3%B6%C3%B6kulli-akadeemia-ilm-poliitika-po...

Laupäev, 30. september 2017

Laupäeval toimub sarja „Mis on puude taga“ raames Aegviidus noore metsa päeva, kus lisaks ühisele sügisistutusele tutvustab RMK metsakasvatustalitus noore metsa hooldamisega seotud töid riigimetsas.
Lisainfo: Toomas Väät, RMK metsakasvatustalituse juhataja, toomas.vaat[at]rmk[dot]ee, 520 5734.

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 25. september 2017

Kultuuriminister Indrek Saar annab kell 11.15 Riigikogu kultuurikomisjonile ülevaate poolaasta plaanidest ja arengustrateegia „Eesti sport 2030“ aruandest.
Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, 5278 089, silver.meikar[at]kul[dot]ee

Algab Pariisi moenädal, kus eksponeerivad oma loomingut muuhulgas Liina Stein, Jo Nurm ja Ragne Kikas.
Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, kultuurinõunik Pariisis, +33 1 56 62 22 00, rea.rannu-ideon[at]mfa[dot]ee

Teisipäev, 26. september 2017

Minister Saar juhatab Kultuurkapitali nõukogu koosolekut.
Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, 5278 089, silver.meikar[at]kul[dot]ee

Narvas kestab XX Eesti Muuseumide Festival. Marju Niinemaa Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste osakonnast teeb ettekande MuISi arendamisest, kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits kõneleb lähenevast muinsuskaitsereformist ja selle mõjust muuseumidele.
Lisainfo: Marju Niinemaa, 628 2230, marju.niinemaa[at]kul[dot]ee

Kultuurilise mitmekesisuse osakonna nõunik Anne-Ly Reimaa osaleb rahvusvähemuste kultuurinõukoja koosolekul Maarjamäe lossi Tallihoones. Integratsiooni Sihtasutus (INSA) annab samas üle tänukirjad rahvuste päeva sündmustel osalejaile.
Lisainfo: Anne-Ly Reimaa, 628 2217, anne-ly.reimaa[at]kul[dot]ee

Muinsuskaitsenõunik Liina Jänes, muuseuminõunik Mirjam Rääbis ja välissuhete osakonna juhataja Kadri Jauram osalevad Brüsselis kultuuriküsimuste töörühmas, kus jätkub arutelu kultuurile ligipääsu küsimuste üle ning publiku arendamisest digivahendite abil. Lisaks on kõne all Euroopa Noorteorkestri rahastamine.
Lisainfo: Kadri Jauram, 628 2323, kadri.jauram[at]kul[dot]ee

Brüsselis avatakse Euroopa keeltepäeva puhul St Catherine’i väljakul installatsioon Poetry Jukebox, kuhu on salvestatud luuletusi paljudes Euroopa keeltes. Eesti luuletajatest on luuleautomaadis Paul-Eerik Rummo „Miks ma välismaale ei põgene“. 
Lisainfo: Jaanika Saaremets, kultuuriprogrammi nõunik, +32 492 158 714, jaanika.saarmets[at]mfa[dot]ee

Kolmapäev, 27. september 2017

Minister Saar peab kell 14.00 Riigikogu suures saalis spordivaldkonna aastakõne, mis tugineb arengustrateegia „Eesti sport 2030“ aruandele.
Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, 5278 089, silver.meikar[at]kul[dot]ee

Neljapäev, 28. september 2017

Minister Saar avab kell 13.00 Paide kultuurikeskuses konverentsi "Hermann Hesse 140".
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild[at]kul[dot]ee

Kultuuriväärtuste osakonna peaspetsialist Kadri Nigulas teeb Tbilisis Rahvusvahelise Muuseumide Nõukogu konverentsil „Documentation: Past, Present and Future…“ ettekande sellest, kuidas kaasata kasutajaid museaalide dokumenteerimisse MuISis.
Lisainfo: Kadri Nigulas, 628 2352, kadri.nigulas[at]kul[dot]ee

Reede, 29. september 2017

Minister Saar peab kell 12.00 Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledžis loengu „Hõbeakadeemia“ sarjas.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild[at]kul[dot]ee

Kell 13.00 algab Kultuuriministeeriumi suures saalis Euroopa kultuuripärandi aasta 2018 infotund kaasatavatele asutustele.
Lisainfo: Liina Jänes, muinsuskaitsenõunik, 628 2381, liina.janes[at]kul[dot]ee 

Minister Saar ja ministeeriumi kantsler Paavo Nõgene osalevad Vanemuise teatri renoveeritud suure maja avamisel.
Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 628 2212, katre.vali[at]kul[dot]ee

Minister Saar kohtub kell 16.00 Läti kultuuriministri Dace Melbārdega.
Lisainfo: Madis Järv, välissuhete osakonna juhataja asetäitja, 6 282 256, madis.jarv[at]kul[dot]ee

Pariisi Võõrkultuuride nädalal annab klubis Le Kibele kontserdi Pariisis elav muusik ja näitleja Lembe Lokk.
Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, kultuurinõunik Pariisis, +33 1 56 62 22 00, rea.rannu-ideon[at]mfa[dot]ee

Laupäev, 30. september 2017

Pariisis toimub „Euroopa jalutuskäik“ ehk rännak Euroopa suurkujude jälgedes, mille käigus külastatakse ka Eduard Wiiraltiga seotud paiku suurlinnas.
Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, kultuurinõunik Pariisis, +33 1 56 62 22 00, rea.rannu-ideon[at]mfa[dot]ee

Pühapäev, 1. oktoober 2017

Minister Saar osaleb kell 19.00 rahvusvahelise muusikapäeva galal Estonia kontserdisaalis.
Lisainfo: Madli-Liis Parts, muusikanõunik, 628 2252, madli-liis.parts[at]kul[dot]ee

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 25. september 2017

Kell 11 avab maaeluminister Tarmo Tamm Jõgevamaa Gümnaasiumis Eesti toidu kuu raames toimuva kalanädala. Kalanädalal osalevad Jõgevamaa, Tarvastu, Põlva, Võru ja Kuressaare gümnaasiumid. Täpsem info: http://eestitoit.ee/et/content/kalanadal-koolides.

Eesti toidu kuu raames üle-Eesti toimuvate ürituste programm: http://eestitoit.ee/et/kategooriad/eesti-toidu-kuu-2017.

Taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu osaleb maaelukomisjonis toimuval mesindusteemalisel arutelul, kuhu on kutsutud mesinike, põllumeeste ja teadlaste esindajad. Kõne all on mesinduse hetkeolukord, olukorra parandamise meetmed ja taimekaitsetööde teavitustegevuse arendamine.

Kell 14.30 kohtuvad toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai, toiduohutuse osakonnajuhataja Martin Minjajev, eurokoordinatsiooni osakonnajuhataja Madis Pärtel, Veterinaar- ja Toiduameti (VTA), Tarbijakaitseameti ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindajatega arutamaks edasisi samme toidu topeltstandardite küsimuses.

Teisipäev, 26. september 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm ja toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai osalevad 26.‒28. septembrini Brüsselis toimuval fiproniiliga saastunud munade teemalisel kohtumisel, kus arutatakse fiproniili juhtumi lahendamise edasisi tegevusi ning milliseid strateegilisi ja süstemaatilisi tegevusi on vaja selliste pettuste käsitlemise parandamiseks.

26.‒27. septembrini toimub Tallinnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) kommunikatsiooniekspertide koostöövõrgustiku kohtumine. Eesti toiduohutuse süsteemi tutvustava sõnavõtuga esineb Maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Martin Minjajev. Võrgustikus vahetavad EFSA ja liikmesriikide eksperdid kogemusi toiduahela riskidest teavitamisel. Kohtumisel koordineeritakse ka riski- ja kriisikommunikatsiooni tegevusi, et tarbijale antavad soovitused, eriti piiriüleste haiguspuhangute korral oleksid järjepidevad ja üheselt mõistetavad.

Kolmapäev, 27. september 2017

Kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron osaleb 27.‒29. septembrini Bulgaarias Varnas toimuval neljandal Rahuleiva (Peace Bread) projekti rahvusvahelisel konverentsil „Sustainable Management of Agricultural Land“.

Neljapäev, 28. september 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm ja toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai osalevad Brüsselis toimuval kõrgetasemelisel konverentsil „Kaasaegsed biotehnoloogiad ja innovatsioon jätkusuutlikus põllumajanduses“. Konverentsi eesmärk on innustada sidusrühmade teadlikku ja avatud arutelu selle kohta, kuidas EL toidu- ja põllumajandussektor saaksid kasu tänapäevasest biotehnoloogiast ja innovatsioonist, samal ajal säilitades kõrged toiduohutuse- ja kvaliteedistandardid. Kõrgetasemelisel konverentsil osalevad EL poliitikakujundajad, tööstuste ja kodanikuühiskonna esindajad, teadlased ja liikmesriikide eksperdid. Veebileht: http://ec.europa.eu/dgs/health_food-safety/events/20170928_modern_biotec....

Reede, 29. september 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm ja põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban osalevad Toris toimuval kohtumisel, kus arutatakse Sihtasutuse Eesti Maaelumuuseumid tegevusplaane ning Tori hobusekasvanduse tulevikuga seonduvaid plaane.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 25. september 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb haigekassa nõukogu koosolekul.

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb riigikogu rahanduskomisjonis väärtpaberituru seaduse muudatuste (507 SE) arutelul.

Riigihalduse minister Jaak Aab ja asekantsler Kaia Sarnet osalevad riigikogu põhiseaduskomisjonis püsiasustusega väikesaarte seaduse ja maapõueseaduse muudatuste (493 SE) arutelul.

Rahandusministri eriesindaja ELi eelarve küsimuses Märt Kivine ja asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osalevad Euroopa Komisjoni korraldataval konverentsil „Euroopa Liidu rahanduse tulevik“ Brüsselis. Märt Kivine osaleb konverentsi paneeldiskussioonis „Tuleviku Euroopa jaoks valmis Euroopa Liidu eelarve“, mida modereerib Euroopa Komisjoni eelarve peadirektoraadi peadirektor Nadia Calviño.

Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Mustvee linnapea Max Kauriga.

Kantsler Veiko Tali osaleb riigikogu riigireformi probleemkomisjoni väljasõiduistungil rahandusministeeriumis.

Teisipäev, 26. september 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb valitsuse majandusarengu komisjoni istungil.

Rahandusminister Toomas Tõniste ja asekantslerid Märten Ross ning Dmitri Jegorov kohtuvad Tallinna külastava Norra rahandusminister Siv Jenseniga, et arutada Eesti ELi nõukogu eesistumise, finantsteenuste, digimajanduse maksustamise ja majanduse arengu teemasid. Kohtumisel osalevad ka Norra rahandusministeeriumi riigisekretär Tore Vamraak, finantsturgude osakonna peadirektor Erling Rikheim ja rahvusvahelise majanduskoostöö peadirektor Halvor Hvideberg.

Riigihalduse minister Jaak Aab peab ettekande „Regionaalpoliitika ja arengud kohalike omavalitsuste valdkonnas“ Eesti II omavalitsuspäeval Kalevi spordihallis Tallinnas.

Asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osaleb 26.–27. septembril Tallinnas toimuval Euroopa Liidu liikmesriikide ühtekuuluvuspoliitika peadirektorite kohtumisel.

Asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osaleb SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla nõukogu koosolekul.

Asekantsler Raigo Uukkivi osaleb Riigi Tugiteenuste Keskuse nõukogu koosolekul.

Kolmapäev, 27. september 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse erakorralisel istungil, mis on pühendatud 2018. aasta riigieelarve eelnõule ja sellega seotud eelnõudele.

Rahandusminister Toomas Tõniste vastab infotunnis riigikogu liikmete küsimustele.

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb riigikogu täiskogu istungil ja esineb ettekandega sotsiaalmaksuseaduse ja tulumaksuseaduse (499 SE) ning makseasutuste ja e-raha asutuste seaduse (498 SE) muudatuste esimesel lugemisel.

Neljapäev, 28. september 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste juhatab sisse Tallinnas Nordic Hotel Forumis toimuva kõrgetasemelise seminari tollivaldkonna infotehnoloogia pikaajalise strateegia teemal. Seminaril osalevad Euroopa Liidu liikmesriikide tolliametite peadirektorid ja juhtivad eksperdid, et arutada tolli IT-süsteemide juhtimise, arendamise ja rahastamise tulevikku pärast 2020. aastat, nii et süsteemid oleksid võimalikult tõhusad ja kuluefektiivsed. Seminari juhatab 28.–29. septembril rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov.

Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Rahandusminister Toomas Tõniste ja asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osalevad riigikogu rahanduskomisjoni istungil, et tutvustada komisjonile 2018. aasta riigieelarve eelnõu.

Reede, 29. september 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb ärihommikusöögil kaubandus-tööstuskoja Pärnu esinduses ning külastab Pärnu linnavalitsust ja Pärnu sadamat.

Asekantsler Kaia Sarnet osaleb Rail Balticu Pärnumaa trassiplaneeringu vaiete ärakuulamisel Pärnu maavalitsuses.

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 25. september 2017

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski osaleb Eesti Haigekassa nõukogu koosolekul.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva osaleb Riigikogu sotsiaalkomisjonis valitsuse algatatud sotsiaalhoolekande seaduse muutmise ja riikliku matusetoetuse seaduse kehtetuks tunnistamise ning nendega seonduvalt teiste seaduste muutmise eelnõu 490 SE arutelul.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva on visiidil Keila vallas ja Paldiski linnas.

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo osaleb Helsingis tervise ja sotsiaalhoolekande andmete workshopil.

Teisipäev, 26. september 2017

Kell 10.30 osaleb tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski Vabariigi Valitsuse majandusarengu komisjoni töös.

Kell 15.40 osaleb tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski omavalitsuspäeva paneeldiskussioonis „Eesti kohalik omavalitsus täna ja homme – vaade ka kaugemale“ Kalevi Spordihallis.

Kantsler Marika Priske osaleb PERHi nõukogu koosolekul.

Tööala asekantsler Janar Holm kohtub Saksi-Anhalti liidumaa majandus-, teadus- ja digitaliseerimise ministeeriumi riigisekretär Thomas Wünschi ja teda saatva delegatsiooniga. Kohtumise peamine teema on e-teenused.

Sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse viibib Brüsselis, kus osaleb ettekandega „Committee of the Regions - deinstitutionalisation opinion“ teemalisel kohtumisel.

Kolmapäev, 27. september 2017

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva osaleb Riigikogus sotsiaalhoolekande seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus 489 SE esimesel lugemisel.

Kell 9.00 osalevad tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning sotsiaalkaitseminister Kaia Iva Vabariigi Valitsuse kabineti nõupidamisel.

Terviseala asekantsler Maris Jesse osaleb Eesti Haigekassa ümarlaua arutelus „Solidaarne ravikindlustus 25 – kuidas edasi?“

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo esineb Pekingis suurimal digiteenuste konverentsil PTEXPO, et suurendada koostööd Euroopa ja Hiina vahel. Asekantsler räägib teemal: „Kodanike ja majanduse õitsengu jaoks Euroopas digitaalse ühiskonna loomine“ Lisainfo: http://www.ptexpo.com.cn/index.html

Sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse osaleb Heaolu arengukava juhtkomisjoni arutelul, mis toimub ministeeriumide ühishoones.

Neljapäev, 28. september 2017

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ning tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Terviseala asekantsler Maris Jesse osaleb Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu koosolekul.

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo osaleb Pekingis suurimal digiteenuste konverentsil PTEXPO, et suurendada koostööd Euroopa ja Hiina vahel. Lisainfo: http://www.ptexpo.com.cn/index.html

Välisministeerium
Esmaspäev, 25. september 2017

25.09 juhatab eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Brüsselis Euroopa Liidu üldasjade nõukogu istungit, kus tulevad arutluse alla Eesti ELi Nõukogu eesistumise prioriteedid ja Euroopa Komisjoni 2018. aasta tööprogrammi kavatsuste deklaratsioon. Lisaks valmistatakse ette 19.-20. oktoobri Ülemkogu. Sama päeva pärastlõunal toimub ELi 27 liikmesriigi üldasjade nõukogu istung, kus käsitletakse Ühendkuningriigi EList väljaastumise läbirääkimiste hetkeseisu ning valmistatakse ette oktoobrikuus toimuvat artikkel 50 Ülemkogu.

25.-26.09 toimub Tallinnas Euroopa Liidu välissuhete nõunike mitteametlik kohtumine, kus arutatakse sanktsioonide rakenduse ja Euroopa Liidu missioonidega seonduvaid küsimusi. Eesti delegatsiooni juhib välissuhete nõunike töörühma eesistuja Artur Kink.

Kolmapäev, 27. september 2017

27.09 avab suursaadik Norras Janne Jõesaar-Ruusalu Oslo innovatsiooninädala raames toimuva ürituse „e-ESTONIA - explore the most advanced digital society”. Lisainfo: oiw.no/program/insight-into-the-worlds-most-advanced-digital-society

27.09 toimub välisministeeriumis Eesti Välispoliitika Instituudi loeng ​"NATO-Russia relations in the 21st century“. Ettekande teeb Toronto ülikooli rahvusvaheliste suhete ja poliitikateaduste professor Aurel Braun.

Neljapäev, 28. september 2017

28.09 osaleb välisminister Sven Mikser Riias  Friedrich Eberti Fondi konverentsi „The State of the Union - European Perspectives from the Baltic States“ arutelus koos endise Läti presidendi Vaira Vīķe-Freiberga ja Leedu Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Gintautas Paluckasega.

28.09 osaleb välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart avasõnavõtuga Brüsselis Euroopa kestliku arengu fondi (European Fund for Sustainable Development) strateegilise juhatuse esimesel kohtumisel. Lisaks Väino Reinartile avavad kohtumise ELi kõrge esindaja Federica Mogherini ja volinikud Neven Mimica ning Johannes Hahn. Euroopa kestliku arengu fondi eesmärgiks on garantiide abil toetada investeeringuid Aafrikasse ja EL naabrusriikidesse.

28.09 avab suursaadik Norras Janne Jõesaar-Ruusalu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt Oslos korraldatava Eestit tutvustava ürituse „Our secret –your possibility“.

Reede, 29. september 2017

29.09 kohtub välisministeeriumi kantsler Rainer Saks  Norra välisministeeriumi kantsleri Wegger Strømmeniga. Kohtumisel arutatakse Euroopa koostööd, regionaalset julgeolekut ja Brexiti küsimust, lisaks tutvustatakse Strømmenile  NATO Küberkaitsekeskuse ja Eesti Idapartnerluskeskuse tööd.

Laupäev, 30. september 2017

30.09 osaleb välisminister Sven Mikser kõrgetasemelisel välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil Riias arutelus „Political and economic consequencies of populism in Europe“. Lisainfo konverentsi kohta: www.rigaconference.lv/rcflf 

30.09  kohtub välisminister Sven Mikser Riias Šotimaa Euroopa-asjade ja arengukoostöö ministri Alasdair Allaniga, kellega arutatakse Eesti Euroopa Liidu eesistumist, digikoostööd ja Brexitiga seonduvat.