Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (11.09.2017 - 17.09.2017)

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 11. september 2017

Kell 14 osaleb maaeluminister Tarmo Tamm Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil, kus annab ülevaate Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikust kohtumisest AGRIFISH.

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Riigikogu XIII koosseisu 6. istungijärgu avaistungil.

Eesti toidu kuu raames üle-Eesti toimuvate ürituste programm: http://eestitoit.ee/et/kategooriad/eesti-toidu-kuu-2017.
 

Teisipäev, 12. september 2017

12.‒15. septembrini toimub Tallinnas Original Sokos Hotel Viru hotellis (Viru väljak 4) peaveterinaaride mitteametlik kohtumine. Lisainfo: Martin Altraja, 5343 6656, martin.altraja[at]vet.agri[dot]ee.

Kolmapäev, 13. september 2017

Maaeluministeeriumi väikeses saalis toimub Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) esindajatega maaeluministeeriumi ja OECD koostöös valmiva Eesti innovatsioonipoliitika ja põllumajandusvaldkonna innovatsioonisüsteemi ülevaatele Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi poolt koostatud taustaraporti arutelu.

Eesti toidu kuu raames toimub Tartumaal Eesti Põllumajandusmuuseumis (Ülenurme vald, Pargi 4)  lastele ja noortele kokakooli töötuba, kus õpitakse valmistama põnevaid ning maitsvaid suupisteid. Registreerimine ja lisainfo: epm[at]epm[dot]ee, 738 3810 www.epm.ee.

Neljapäev, 14. september 2017

Kell 13 osalevad toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai ja taimetervise osakonnajuhataja Sigmar Suu Maaeluministeeriumi väikeses saalis toimuval taimekaitsevahendite kasutamisega seonduvate ettepanekute ja vastavasisuliste õigusaktide muudatuste arutelul, kuhu on kutsutud põllumajandus- ja mesindusorganisatsioonid ning temaatikaga seotud ametiasutused.

Reede, 15. september 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Eesti künnimeistrivõistluste avamisel ja VIP künnivõistlusel Tartumaal Rõhu katsekeskuses ja Haage Agro põldudel. Info ürituse kohta: https://www.emu.ee/ylikoolist/uudised/kunnivoistlused-2017/.

Laupäev, 16. september 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Paunveres toimuval laadal.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 11. september 2017

Riigihalduse minister Jaak Aab ja rahandusminister Toomas Tõniste osalevad riigikogu täiskogu VI istungjärgu avaistungil.

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja rahanduskomisjoni istungil.

Teisipäev, 12. september 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste ja asekantsler Märten Ross kohtuvad Euroopa Kontrollikoja presidendi Klaus-Heiner Lehnega ja liikme Juhan Partsiga.

Riigihalduse minister Jaak Aab ja asekantsler Kaia Sarnet osalevad maavanemate korralisel koosolekul.

Rahandusminister Toomas Tõniste ja asekantsler Märten Ross kohtuvad Ühtse Kriisilahendusnõukogu (SRB) esimehe Elke Königiga.

Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuskabineti nõupidamisel.

Kolmapäev, 13. september 2017

Kell 13.30 tutvustavad rahandusministeeriumi sügisest majandusprognoosi ajakirjanikele rahandusminister Toomas Tõniste, rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja Sven Kirsipuu ja fiskaalpoliitika osakonna juhataja asetäitja Erki Lõhmuste. Pressikonverents toimub ministeeriumide ühishoones.

Kantsler Veiko Tali ja asekantslerid Dmitri Jegorov, Kaia Sarnet ja Kaie Koskaru-Nelk osalevad 13.-14. septembril Tallinnas toimuval tulevikutöö konverentsil "Uus reaalsus, uued lahendused".

Kantsler Veiko Tali ning asekantslerid Märten Ross ja Kaie Koskaru-Nelk esinevad ja osalevad 13.-15. septembril Tallinnas toimuval Eurofi Financial Forumil.

Asekantsler Raigo Uukkivi osaleb Eesti Raudtee nõukogu koosolekul.

Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuskabineti nõupidamisel.

Neljapäev, 14. september 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Kantsler Veiko Tali osaleb Riigimetsa Majandamise Keskuse nõukogu koosolekul.

Asekantsler Raigo Uukkivi osaleb 14.-15. septembril EL-i küberturvalisuse konverentsil Tallinnas.

Asekantsler Märten Ross kohtub Prantsusmaa pangaliidu esindajatega.

Reede, 15. september 2017

Rahandusminister Toomas Tõniste, kantsler Veiko Tali ja asekantsler Märten Ross osalevad 15.-16. septembril Tallinnas toimuval eurogrupi ning ELi majandus- ja rahandusministrite mitteametlikul kohtumisel (ECOFIN).

Riigihalduse minister Jaak Aab on visiidil Võrumaal, kus ta kohtub kohalike omavalitsuste juhtide ning maavalitsuse töötajatega. 

Välisministeerium
Esmaspäev, 11. september 2017

11.09 osaleb välisminister Sven Mikser ELi arenguministrite mitteametlikul kohtumisel Tallinnas. Kohtumine algab töölõunaga, kus arutatakse arengukoostöö võimaluste üle enamarenenud arenguriikidega, sealhulgas keskmise sissetulekuga riikidega. Kaks töösessiooni keskenduvad digitaalsusele arengukoostöös ja vastupanuvõimele.
Õhtusöögil arutavad ministrid Euroopa Liidu välisinvesteeringute kava. Lisainfo: https://www.eu2017.ee/et/political-meetings/arengukoostoo-ministrite-mit...
 

Teisipäev, 12. september 2017

12.-13.09 viibib välisminister Sven Mikser visiidil Kiievis, kus kohtub Ukraina presidendi Petro Porošenko, välisministri Pavlo Klimkiniga, ning Euroopa Liidu delegatsiooni juhi Hugues Mingarelliga. Minister osaleb ka idapartnerluse meediakonverentsil.

12.09 osaleb eriesindaja EL institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Liidu Nõukogu esindajana Euroopa Komisjoni, Euroopa Parlamendi ja EL Nõukogu kolmepoolsel delegeeritud aktide ja rakendusaktide eristamise kriteeriumite esimesel poliitilisel kohtumisel.

12.-13.09 esindab Matti Maasikas Euroopa Parlamendi plenaaristungil EL Nõukogu.

Neljapäev, 14. september 2017

14.09 on töövisiidil Taani Kuningriigi välisminister Anders Samuelsen, kes kohtub Eesti kolleegi Sven Mikseriga. Kohtumisel arutatakse kahe riigi suhteid, julgeolekupoliitikat ning Euroopa Liiduga seotud teemasid.