Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (11.09.2017 - 17.09.2017)

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 11. september 2017

Esmaspäevast kolmapäevani toimub Tallinnas mitteametlik Euroopa Liidu metsandusdirektorite kohtumine.

Algusega kell 14 toimub Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuine 46, Tartu) keskkonnahariduse infopäev. Infopäevadele on oodatud nii lasteaia- kui kooliõpetajad, huvijuhid, koolijuhid kui ka teised huvilised. Infopäev on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.
Lisainfot leiab keskkonnaameti kodulehelt.

Teisipäev, 12. september 2017

Algusega kell 14 toimub Põlva gümnaasiumis (Piiri 1, Põlva) keskkonnahariduse infopäev. Infopäevadele on oodatud nii lasteaia- kui kooliõpetajad, huvijuhid, koolijuhid kui ka teised huvilised. Infopäev on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.
Lisainfot leiab keskkonnaameti kodulehelt.

Algusega kell 16 on Toompargis Tallinna Tudengipäevade raames avatud maastikurada, mida saab läbida oma nutiseadme abil. Maastikumängus ootavad osalejaid küsimused looduse ja metsa kohta.
Lisainfo: Liina Karrofeldt, RMK loodusõppe teemajuht, liina.karrofeldt[at]rmk[dot]ee, 5305 0999 ja maastikumängu ürituse lehelt.

Algusega kell 20.30 toimub Kadrioru pargis Eesti Loodusmuuseumi igasügisene nahkhiireretk.
Lisainfot leiab loodusmuuseumi kodulehelt.

Kolmapäev, 13. september 2017

Algusega kell 14 toimub Võru Kreutzwaldi koolis (Kooli 7, Võru) keskkonnahariduse infopäev. Infopäevadele on oodatud nii lasteaia- kui kooliõpetajad, huvijuhid, koolijuhid kui ka teised huvilised. Infopäev on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.

Neljapäev, 14. september 2017

Algusega kell 13 toimub Valga maavalitsuses (Kesk 12, Valga) keskkonnahariduse infopäev. Infopäevadele on oodatud nii lasteaia- kui kooliõpetajad, huvijuhid, koolijuhid kui ka teised huvilised. Infopäev on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.

Algusega kell 18 toimub Eesti Loodusmuuseumis järjekordne Öökulli akadeemia, kus sel korral on külas mükoloog Sergei Põlme. Loengu teema on “Seeni uurimas Iraanist Paapua Uus-Guineani“. Akadeemias kuuleb põnevaid reisijutte seeneproovide korjamise ekspeditsioonidest looduslikult ja kultuuriliselt kaugetesse kohtadesse Aasias ja Okeaanias.
Lisainfot leiab loodusmuuseumi kodulehelt.

Reede, 15. september 2017

Keskkonnaminister Siim Kiisler osaleb Kanadas Montrealis toimuval kliimateemalisel tippkohtumisel. Kohtumist korraldavad koos Euroopa Liit, Kanada ja Hiina.

15. septembrist 24. septembrini on Eesti Loodusmuuseumi hoovis avatud sügisene seenenäitus, mis sel korral kannab juubelihõngulist järjekorranumbrit 55. Kümme päeva kestval väljapanekul on eksponeeritud nii söödavad, mittesöödavad, tinglikult söödavad kui ka mürgised seeneliigid.
Lisainfot leiab loodusmuuseumi kodulehelt.

Laupäev, 16. september 2017

Laupäeval ja pühapäeval korraldab Keskkonnaamet Vilsandi rahvuspargi noore looduskaitsja koolitusprogrammi sügisseminari, mille raames võetakse ette süstaretk rahvuspargi väikesaartele ning tutvutakse Saaremaa erinevate pankade ja seal olevate kivististega. Retki juhendavad Simmo Kikkas ja Sirje Azarov.
Lisainfo: Maris Sepp, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, maris.sepp[at]keskkonnaamet[dot]ee, 5304 7882.

Välisministeerium
Esmaspäev, 11. september 2017

11.09 osaleb välisminister Sven Mikser ELi arenguministrite mitteametlikul kohtumisel Tallinnas. Kohtumine algab töölõunaga, kus arutatakse arengukoostöö võimaluste üle enamarenenud arenguriikidega, sealhulgas keskmise sissetulekuga riikidega. Kaks töösessiooni keskenduvad digitaalsusele arengukoostöös ja vastupanuvõimele.
Õhtusöögil arutavad ministrid Euroopa Liidu välisinvesteeringute kava. Lisainfo: https://www.eu2017.ee/et/political-meetings/arengukoostoo-ministrite-mit...
 

Teisipäev, 12. september 2017

12.-13.09 viibib välisminister Sven Mikser visiidil Kiievis, kus kohtub Ukraina presidendi Petro Porošenko, välisministri Pavlo Klimkiniga, ning Euroopa Liidu delegatsiooni juhi Hugues Mingarelliga. Minister osaleb ka idapartnerluse meediakonverentsil.

12.09 osaleb eriesindaja EL institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Liidu Nõukogu esindajana Euroopa Komisjoni, Euroopa Parlamendi ja EL Nõukogu kolmepoolsel delegeeritud aktide ja rakendusaktide eristamise kriteeriumite esimesel poliitilisel kohtumisel.

12.-13.09 esindab Matti Maasikas Euroopa Parlamendi plenaaristungil EL Nõukogu.

Neljapäev, 14. september 2017

14.09 on töövisiidil Taani Kuningriigi välisminister Anders Samuelsen, kes kohtub Eesti kolleegi Sven Mikseriga. Kohtumisel arutatakse kahe riigi suhteid, julgeolekupoliitikat ning Euroopa Liiduga seotud teemasid.