Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (04.09.2017 - 10.09.2017)

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 4. september 2017

4. septembril algab Miinisadamas kahenädalane mereväe laevastiku tuukrigrupi reservõppekogunemine Alpha, millest võtavad osa ligi kümme varasemat tegevväelast. Lisainfo: Karl Alfred Baumeister, 5854 0982, karl.baumeister[at]mil[dot]ee

Teisipäev, 5. september 2017

5.-6. septembril toimub Tallinnas iga-aastane julgeolekuteemaline konverents ABCD. Lisainfo: Susan Lilleväli, 5866 7113, susan.lillevali[at]kaitseministeerium[dot]ee

5. septembril kell 14.00 toimub Ämari lennubaasis NATO õhuturberotatsiooni üleandmistseremoonia. Hispaania õhuväe lennusalgalt võtab missiooni üle hävitajaid F-16 kasutav Belgia õhukomponendi lennusalk. Lisainfo: Alar Laats, 5621 5885, alar.laats[at]mil[dot]ee

5. septembril külastab Ungari maaväeülem Ungari kompaniid Taara linnakus. Lisainfo: Urmas Abel, 5666 0628, urmas.abel[at]mil[dot]ee

Kolmapäev, 6. september 2017

6.-7. septembril toimub Tallinnas EL kaitseministrite mitteametlik kohtumine, mille raames viiakse 7. septembril kaitseministritele läbi strateegiline küberõppus EU CYBRID 2017. Lisainfo: Susan Lilleväli, 5866 7113, susan.lillevali[at]kaitseministeerium[dot]ee; Andres Sang, 5648 1759, andres.sang[at]kaitseministeerium[dot]ee

6. septembril külastab Ungari kaitseminister Taara linnakut. Lisainfo: Urmas Abel, 5666 0628, urmas.abel[at]mil[dot]ee

Neljapäev, 7. september 2017

7. septembril tähistab Kaitseliidu vanim malev Sakala oma 100. sünnipäeva. Ugala teatris esietendub selleks puhuks loodud Siim Maateni lavastatud näitemäng „Kummardage Lipud“. Lisainfo: Sakala maleva pealik major Ahto Alas, ahto.alas[at]kaitseliit[dot]ee, 5137402

7. septembril külastab Tapa linnakut Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly. Tapal kohtub ta siin teenivate prantsuse kaitseväelaste ja 1. jalaväebrigaadi juhtkonnaga. Lisainfo: Sander Mändoja, 5697 7041, sander.mandoja[at]mil[dot]ee

Reede, 8. september 2017

8. kuni 10. septembrini toimub Kirde maakaitseringkonna koostööõppus Põhjakonn Ida- ja Lääne-Virumaal. Lisaks Kaitseliidu üksustele osalevad õppusel 1. jalaväebrigaadi Briti ja Prantsuse, Ameerika Ühendriikide, Ungari, Läti, Leedu ja Kanada üksused. Lisainfo: Neeme Brus, neeme.brus[at]kaitseliit[dot]ee, 5012301

8. septembril kell 11:00 toimub Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijate vande andmine Taara linnakus. Lisainfo: Urmas Abel, 5666 0628, urmas.abel[at]mil[dot]ee

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 4. september 2017

Kell 13.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar töökohaspordikuu avaüritusel „Sportlik lõunapaus!”  Telliskivi Loomelinnakus. Töökohaspordikuud veavad eest Eesti Olümpiakomitee, Kultuuriministeerium ja Ühendus Sport Kõigile. Teemakuu eesmärk on teadvustada liikuva eluviisi olulisust, selle positiivset mõju ning võimalusi üleüldise efektiivsuse tõstmiseks ettevõttes.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 6 282 338, maris.sild[at]kul[dot]ee

Kultuuriministeeriumi spordinõunikud Margus Klaan ja Kairis Ulp osalevad Brüsselis Euroopa Liidu spordi töögrupi kohtumisel. 5. ja 6. septembril kohtutakse Brüsselis Euroopa Komisjoni, nõukogu sekretariaadi ja liikmesriikide esindajatega.
Lisainfo: Margus Klaan, Kultuuriministeeriumi spordinõunik, 6 282 328, margus.klaan[at]kul[dot]ee

Teisipäev, 5. september 2017

Kell 14.00 osalevad Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Kadri Jauram ja audiovisuaalnõunik Mati Kaalep  Eesti Filmi Instituudi pressipäeval Eesti Filmimuuseumis. Esitletakse 2017. aasta teisel poolaastal esilinastuvaid uusi filme. Ekraanil on värskete Eesti filmide ning uuemate Euroopa levifilmide treilerid.
Lisainfo: Mati Kaalep, Kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõunik, 6 282 238, mati.kaalep[at]kul[dot]ee, Birgit Pohlak, Eesti Filmi Instituudi büroojuht, 627 60 60, birgit.pohlak[at]filmi[dot]ee

5.- 9. september toimub Tartus Eesti Teatri festival Draama. 7. septembril osaleb Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli festivali raames toimuval konverentsil „Milleks teater?“ Teatri funktsioonid 21. sajandil“ ettekandega „Kelle rõõmuks on teater 21. sajandi Eestis?“. Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituut ning Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute ühendus ning see on pühendatud Tartu Ülikooli teatriteaduse eriala 25. sünnipäevale.
Lisainfo: Katre Väli, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik, 6 282 212, katre.vali[at]kul[dot]ee

Kolmapäev, 6. september 2017

Venemaal Moskvas galeriis TRIUMPH  avatakse Kaido Ole näitus.
Lisainfo: Dmitri Mironov, kultuurinõunik Moskvas, +749 573 73640, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee

6.-10. septembrini osalevad Eesti kirjastused KPD, Aleksandra ja Avita Venemaal Moskva rahvusvahelisel raamatumessil.
Lisainfo: Dmitri Mironov, kultuurinõunik Moskvas, +749 573 73640, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee

Neljapäev, 7. september 2017

Kell 10.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, maris.sild[at]kul[dot]ee, 6282338.

Reede, 8. september 2017

Prantsusmaal Pariisi südalinnas galeriis Residences avatakse disaininädala raames Eesti ehtedisainile pühendatud näitus. Näitust korraldab Eesti disaini platvorm NID, kuraator on ehtekunstnik Darja Popolitova. Osalevad ehtekunstnikud: Sille Luiga, Merlin Meremaa, Maarja Niinemägi, Darja Popolitova, Kairi Sirendi ja Tanel Veenre.
Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, kultuurinõunik Pariisis, +33156622205, rea.rannu-ideon[at]mfa[dot]ee ning www.ev100.ee/et/eesti-ehtedisaini-naitus-offset-pariisi-disaininadalal

Laupäev, 9. september 2017

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse nõunik Anne-Ly Reimaa osaleb Soomes Helsingi Eesti Majas toimuval Soomes tegutsevate eesti kultuuriseltside infopäeval ning tutvustab Kultuuriministeeriumi tegevusi, mis on suunatud väliseestlasele.
Lisainfo: Anne-Ly Reimaa, Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna nõunik, 6 282 217, anne-ly.reimaa[at]kul[dot]ee