Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (31.07.2017 - 06.08.2017)

Peaminister
Esmaspäev, 31. juuli 2017

12:00 Osalemine NATO liitlasüksuste rivistusel ja USA asepresidendi Mike Pence sõnavõtul.

Teisipäev, 1. august 2017

1. augustil viibib peaminister ringsõidul Prangli, Aegna ja Naissaarel.

Neljapäev, 3. august 2017

10:00 Valitsuse istung ja kabinetinõupidamine

12:00 Valitsuse pressikonverents

13:30 Kohtumine kodutütardega Stenbocki majas

14:00 Valitsuse kabinetinõupidamine

Reede, 4. august 2017

4. augustil viibib peaminister ringsõidul Vormsil.

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 31. juuli 2017

Kaitseminister Jüri Luik kohtub 30. ja 31. juulil USA asepresident Mike Pence’ga. 30. juulil toimub kohtumine Stenbocki majas koos peaminister Jüri Ratase ja välisminister Sven Mikseriga. Lisainfo: Susan Lilleväli, susan.lillevali[at]kaitseministeerium[dot]ee, 58667113

31. juulil kohtuvad kaitseminister Jüri Luik ja Kaitseväe juhata kin Riho Terras USA asepresident Mike Pence’ga Kaitseväe peastaabis, kus toimub briifing liitlaste suurendatud kohaloleku (eFP) teemal ning asepresident Pence’ kõne liitlassõduritele. Lisainfo: Roland Murof, rolan.murof[at]mil[dot]ee, 58553594

Teisipäev, 1. august 2017

Kaitseminister Jüri Luik külastab Võrus Taara linnakut, et tutvuda Kuperjanovi jalaväepataljoni ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli väljaõppetingimustega. Minister kohtub 2. jalaväebrigaadi ülema kolonel Eero Rebo, Ungari konsuli Hr Miklos Halmai, Võru maavanem Andres Kõivuga ning Ungari kaitseväe 25. jalaväebrigaadi 1. mehhaniseeritud pataljoni kompanii võitlejatega.
Lisainfo: Rauno Veri, rauno.veri[at]kaitseministeerium[dot]ee, 53408908

Kell 10:00 avatakse Pärnus, Rüütli platsil 1.-4. augustini Pärnumaal toimuv Admiral Pitka luurevõistlus. Lisainfo: ltn Merle Norit, merle.norit[at]kaitseliit[dot]ee, 5303 6414

Kolmapäev, 2. august 2017

Kaitseminister Jüri Luik külastab Tartus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusi ja 2. jalaväebrigaadi staapi Luunjas. Minister kohtub kolonel Enno Mõtsi, Balti Kaitsekolledži komandandi, kindralmajor Andis Dilāns’iga ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste põhikursuse kadettidega. Ministrit saadab brigaadikindral Indrek Sirel. Lisainfo: Rauno Veri, rauno.veri[at]kaitseministeerium[dot]ee, 53408908

Keskkonnaministeerium
Teisipäev, 1. august 2017

Teisipäevast laupäevani toimub Lahemaa ehituspärandi koolitus Muuksi külas Aedla talus. Koolitusel keskendutakse traditsioonilistele katustele, nende tegemisele, piirkondlikele eripäradele, värvimisele ja hooldusele. Laupäeval liitub sündmusega Lahemaa torupillipäevade rahvusvaheline seltskond – rahvamuusikud Lahemaalt, Šoti- ja Iirimaalt. Koolitust korraldab Keskkonnaamet, toetab SA KIK.
Lisainfo: Ave Paulus, Keskkonnaameti Põhja regiooni kultuuripärandi spetsialist, 5332 7893, ave.paulus[at]keskkonnaamet[dot]ee.

Neljapäev, 3. august 2017

Algusega kell 12 uuritakse Eesti Loodusmuuseumi Suvemuuseumis ürgmerd. Ühiselt minnakse ajarännakule näitusele „Müstiline ürgmeri“ ning tutvutakse seal nii juba ammu väljasurnud kui ka siiani elavate ürgloomadega.
Lisainfot leiab loodusmuuseumi kodulehelt.

Algusega kell 15 toimub Sadramõtsa looduskaitseala kaitse-eeskirja eelnõu avalik arutelu Rõuge vallamajas, kuhu on oodatud kohalikud elanikud, maaomanikud ja teised huvitatud isikud.
Lisainfo: Kerttu Elm, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, kerttu.elm[at]keskkonnaamet[dot]ee, 680 7913.

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 31. juuli 2017

Kultuuriministeerium korraldab septembris seoses Eesti EL eesistumisega kaks rahvusvahelist valdkondlikku konverentsi.
Konverents: "Sport, haridus, ülikool: ühendades jõud sportlaste topeltkarjääri ja aktiivse ühiskonna nimel", toimub 21.-22. septembril Tartus, ning keskendub sportlase topeltkarjäärile spordis ja hariduses. Konverentsil esitletakse, mida on seni Euroopa Liidus tehtud sportlaste topeltkarjääri teemal ning arutletakse, kuidas haridusasutused ja spordiorganisatsioonid saavad koos toimida ühtse sportlasi toetava süsteemina. Peaesinejad on  Rahvusvahelise Üliõpilasspordiliidu  (FISU) president Oleg Matitsin ja Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esimees, 2008. aasta Pekingi olümpiamängude ja 2005 aasta Izmiri universiaadi võitja Gerd Kanter, sõna saavad mitmed juhtivad valdkondlikud eksperdid, EL spordiorganisatsioonide esindajad ning poliitikakujundajad. Programm ja lähem info Kultuuriministeeriumi kodulehel.
Lisainfo: Tiina Möll, Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik, tiina.moll[at]kul[dot]ee, +352 525 7624
Koostöös Eesti Arhitektide Liiduga toimub 21. septembril  Tallinnas Vaba Laval Euroopa Arhitektuuripoliitikate Foorum (EFAP), mis pakub ülevaadet ruumilise planeerimise ja ehituskultuuri mõtteviisi viimastest arengutest. Tutvustatakse Euroopa riikide arhitektuuripoliitikate uuemaid mõttesuundi ning edulugusid nende elluviimisel. Konverentsi peakõneleja on nimekas arhitekt Massimiliano Fuksas. Üles astuvad mitmed väljapaistvad valdkondlikud Euroopa eksperdid ning poliitikakujundajad. Programm ja lähem info Kultuuriministeeriumi kodulehel.
Lisainfo: Indrek Rünkla, Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik, + 372 628 2207
indrek.rynkla[at]kul[dot]ee

Lp ajakirjanikud! Kutsume teid üles konverentsidel osalema ja teemasid kajastama. Mõlemale konverentsile on võimalik registreeruda kuni 12. septembrini. Eesti EL Nõukogu eesistumise pressile avatud ürituste kajastamiseks tuleb Eesti meediaväljaannete ajakirjanikel end akrediteerida ja üritustele registreerida. Üritustele pääsevad ainult ajakirjanikud, kes on end nii akrediteerinud kui ka registreerinud: Akrediteerimine Eesti pressile.
Soovitame end üritusele akrediteerida hiljemalt kaks nädalat enne ürituse algust. Viimase hetke akrediteerimine on piiratud.

Kolmapäev, 2. august 2017

Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts külastab festivali Homecoming.
Lisainfo: Madli-Liis Parts, Kultuuriministeeriumi muusikanõunik, madli-liis.parts[at]kul[dot]ee , 6 282 252

Neljapäev, 3. august 2017

Kell 10.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, maris.sild[at]kul[dot]ee, 6282338

Londonis Royal Albert Hall'is toimub Proms festivali raames kontsert, kus on Ühendkuningriigi esiettekandena kavas Erkki-Sven Tüüri teos " Flamma". Deutsche Kammerphiharmonie orkestrit dirigeerib Paavo Järvi. Kohal viibib ka heliooja ise.
Lisainfo: Kersti Kirs, Eesti kultuuriesindaja Londonis, kersti.kirs[at]mfa[dot]ee, +442078385386

Reede, 4. august 2017

Kultuuriminister Indrek Saar külastab Weekend festival Baltic 2017  Pärnus.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, maris.sild[at]kul[dot]ee, 6282338

Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts osaleb Birgitta festivali avamisel, kus kantakse ette festivali omaproduktsioon, J. Haydni „Aastaajad“.
Lisainfo: Madli-Liis Parts, Kultuuriministeeriumi muusikanõunik, madli-liis.parts[at]kul[dot]ee , 6 282 252

Laupäev, 5. august 2017

Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts külastab 20. sünnipäeva tähistavat Leigo Järvemuusika festivali, kus esineb ERSO maestro Neeme Järvi juhatusel.
Lisainfo: Madli-Liis Parts, Kultuuriministeeriumi muusikanõunik, madli-liis.parts[at]kul[dot]ee , 6 282 252

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Teisipäev, 1. august 2017

Minister Kadri Simson külastab Sillamäe Sadamat. Lisainfo: Mihkel Loide, 6256430, mihkel.loide[at]mkm[dot]ee

Neljapäev, 3. august 2017

Ministrid Kadri Simson ja Urve Palo osalevad valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Maaeluministeerium
Kolmapäev, 2. august 2017

2.‒4. augustini osalevad Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda ja loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonna juhataja Harles Kaup Leedus Balti riikide ja Poola peaveterinaaride kohtumisel, kus arutatakse sigade Aafrika katku, piiriüleste tauditõrjeprogrammide, loomakaitsealase tegevuse hetkeolukorra ja võimalike arengutega seotud küsimusi.

Neljapäev, 3. august 2017

Kell 10 osaleb taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu Riigikogu keskkonnakomisjoni arutelul, kus teemaks on Eesti mesindusorganisatsioonide pöördumine seoses mesilaste hukkumise ja pestitsiidide kasutamisega.

Rahandusministeerium
Teisipäev, 1. august 2017

Riigihalduse minister Jaak Aab on töövisiidil Lääne-Virumaal, kus kohtub kohalike omavalitsuste juhtidega.

Neljapäev, 3. august 2017

Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Välisministeerium
Esmaspäev, 31. juuli 2017

31.07 osaleb välisminister Sven Mikser Balti riikide presidentide kohtumisel Ameerika Ühendriikide asepresidendi Mike Pence’iga ning
läheb kuulama tema sõnavõttu Eestisse saadetud NATO lahingugrupile ja Eesti sõduritele.

Välisminister Sven Mikser puhkab 1.-4. augustini.


31.07 - 6.08 viibivad Eestis välisministeeriumi ja EV100 korraldustoimkonna koostöös läbiviidava projekti „100 sõpra“ raames 25 noort ajakirjanikku maailma erinevatest paikadest. Neljandat korda toimuval õppereisil osalejad valiti välja koostöös Eesti saatkondadega. Osalejad on pärit Ameerika Ühendriikidest, Austraaliast, Austriast, Egiptusest, Gruusiast, Hispaaniast, Iirimaalt, Itaaliast, Leedust, Lätist, Poolast, Portugalist, Prantsusmaalt, Rumeeniast, Saksamaalt, Šveitsist, Taanist, Türgist, Ukrainast, Venemaalt, ning Ühendkuningriigist. Ajakirjanikele on loengud Eesti sise-, välis- ja julgeolekupoliitika teemadel, samuti kohtutakse Eesti iduettevõtete esindajatega ning külalistele tutvustatakse e-Eesti projekte. Siin viibimise ajal külastavad ajakirjanikud ka Narvat ja Tartut. Ajakirjanikega kohtub peaminister Jüri Ratas ning välisminister Sven Mikser.

Täpsem info: http://vm.ee/en/100-friends