Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (22.05.2017 - 28.05.2017)

Peaminister
Esmaspäev, 22. mai 2017

Seoses Eesti Euroopa Liidu eesistumisega viibib peaminister 22. - 24. maini ringsõidul Bratislavas, Budapestis, Prahas, Ljubljanas ja Bukarestis. Ringsõidu käigus toimuvad kohtumised Slovakkia, Ungari, Tšehhi, Sloveenia, Rumeenia valitsusjuhtidega.
Lisainfo: Ave Tampere, valitsuse meedianõunik, 5688 4345 või ave.tampere[at]riigikantselei[dot]ee

Neljapäev, 25. mai 2017

25. mail viibib peaminister NATO riigipeade ja valitsusjuhtide tippkohtumisel Brüsselis.
Lisainfo: Ave Tampere, valitsuse meedianõunik, 5688 4345 või ave.tampere[at]riigikantselei[dot]ee

Haridus- ja teadusministeerium
Esmaspäev, 22. mai 2017

Noorte ja välissuhete asekantsler Madis Lepajõe ning üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets osalevad Brüsselis Euroopa Liidu haridus- ja noorteministrite nõukogus.

Teisipäev, 23. mai 2017

Minister Mailis Reps ning üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets kohtuvad Euroopa Parlamendi tööhõivekomisjoni delegatsiooniga kell 13 ministeeriumi Tallinna esinduses.

Kolmapäev, 24. mai 2017

Kell 14 tutvustatakse Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis Eesti keeleseisundi uuringu tulemusi.

Neljapäev, 25. mai 2017

Minister Mailis Reps osaleb valitsuse istungil.
Riigikeele õpet toetavate ametiasutuste esindajad kohtuvad Jõhvis Ida-Virumaa omavalitsuste esindajatega, et arutada sealseid keeleõppe vajadusi ja võimalusi. Kohtumine algab kell 11 Ida-Viru maavalitsuse saalis.

Reede, 26. mai 2017

Kantsler Tea Varrak osaleb Tartus Eesti Rahva Muuseumi nõukojas ning külastab koos kõrghariduse ja teaduse asekantsleri Indrek Reimandiga Eesti Teadusagentuuri.
Üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets osaleb Lääne-Eesti tööstusjuhtide konverentsil Pärnus ja võtab sõna paneeldiskussioonis “Peamised tegurid majanduskasvuks”. Lähem info: http://www.sasak.ee/est/uudised/laane-eesti-toostuskonverents

Justiitsministeerium
Teisipäev, 23. mai 2017

Justiitsminister Urmas Reinsalu võtab vastu Ukraina korruptsioonitõrje büroo delegatsiooni. Ukrainlased on Eestis 22.-26. maini ning tutvuvad Eesti kogemusega korruptsioonivastase võitluse vallas.
Asekantslerid Kai Härmand ja Kristel Siitam-Nyiri kohtuvad kõrgetasemeliste esindajatega Rootsi justiits- ja siseministeeriumist.

Kolmapäev, 24. mai 2017

Asekantsler Kristel Siitam-Nyiri osaleb Brüsselis CATS (Kriminaalasjades tehtava politsei- ja õigusalase koostöö kooskõlastuskomitee) kohtumisel. Kuna tegemist on viimase kohtumisega Malta eesistumise ajal, tutvustab Siitam-Nyiri ka Eesti eesistumise plaane.

Neljapäev, 25. mai 2017

Justiitsminister Urmas Reinsalu osaleb valitsuse istungil.
Asekantsler Kristel Siitam-Nyiri osaleb Eesti kohtuekspertiisi instituudi (EKEI) nõukogul.

Reede, 26. mai 2017

Asekantsler Kristel Siitam-Nyiri selgitab Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis Euroopa Prokuratuuri (EPPO) tõhustatud koostööga liitumise teemat.

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 22. mai 2017

Algusega kell 11 toimub Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis ministeeriumi ja Keskkonnaameti koostöös korraldatud loodusturismi foorum.
Lisainfot leiab Keskkonnaameti kodulehelt või Sille Ader, Keskkonnaameti pressiesindaja, sille.ader[at]keskkonnaamet[dot]ee, 5745 0332.

Esmaspäevast kolmapäevani on Eestis visiidil Euroopa Parlamendi keskkonnakomisjoni delegatsioon. Visiidi raames on delegatsioonil erinevaid kohtumisi ning peamiselt keskendutakse kliimamuutuste ja säästlike lahendustega seotud teemadele. Muuhulgas külastab delegatsioon ka Uuskasutuskeskust ning Eesti Pandipakendit. Delegatsioon tutvub Lahemaal ka Eesti loodusega, kus räägitakse ökosüsteemi teenustest.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja, berit-helena.lamp[at]envir[dot]ee, 626 2910, 5303 6253.

Kolmapäev, 24. mai 2017

Keskkonnaminister Marko Pomerants ja kalavarude osakonna juhataja Kaire Märtin on visiidil Helsingis, kus kohtuvad Soome põllumajanduse ja metsanduse ministri Jari Leppäga ning parlamendi metsanduse ja põllumajanduse komitee liikmetega.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, kadri.kauksi[at]envir[dot]ee, 626 2832, 5330 3448.

Algusega kell 15 toimub Tartu Erinevate Tubade Klubis KIKi tudengite energia- ja ressursisäästukonkursi Negavatt superfinaal.
Lisainfo: Negavati projektijuht Kadi Mitt, kadi.mitt[at]kik[dot]ee, 524 2602 või Negavati kodulehelt.

Neljapäev, 25. mai 2017

Algusega kell 13 osalevad KIKi toetuste üksuse juht Priit Parktal ja juhtivkoordinaator Siim Umbleja Päästeameti paakautode, konteinerautode ja paakkonteinerite vastuvõtuüritusel Lasnamäe päästekomandos. KIK toetab Päästeametit keskkonnaõnnetustele reageerimiseks vajaliku tehnika soetamist 27 760 000 euroga. Projekti tulemusena suureneb ameti metsa- ja maastikupõlengute likvideerimisvõimekus. Toetusrahast 85 protsenti ehk 23 596 000 eurot tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist ning 15 protsenti riikliku kaasfinantseeringuna. Toetusmeetme töötas välja Siseministeerium.
Lisainfo: KIKi juhtivkoordinaator Siim Umbleja, siim.umbleja[at]kik[dot]ee, 516 5943.

Neljapäeval avatakse Eesti Loodusmuuseumi hoovis keraamiliste skulptuuride näitus „Mis oleks kui…?“. Näitus on inspireeritud salapärasest ookeanist ning mere põhjas elutsevatest asukatest, see kutsub otsima ja mõtestama ilu ja täislikkust, avastama väliseid vorme ning mõtlema looduse ja inimese kohastumise üle muutuvad maailmas. Näituse autorid on Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna keraamika osakonna magistrandid Oksana Teder ja Helena Tuudelepp.
Lisainfot leiab loodusmuuseumi kodulehelt.

Neljapäeval toimub Muhumaal südamekuu matk projekti „Elu alvaritele“ Lõetsa projektialale. Matka juhendavad Keskkonnaameti projektikoordinaatorid Annely Esko ja Bert Holm.
Lisainfo: Annely Esko, annely.esko[at]keskkonnaamet[dot]ee, 511 6738.

Reede, 26. mai 2017

Algusega kell 9.45 toimub Tallinna Botaanikaaia Talveaias suursaadikute vastuvõtt, kus keskkonnaminister Marko Pomerants ja Keskkonnaministeeriumi asekantslerid tutvustavad suursaadikutele olulisi keskkonnavaldkonna teemasid ning seal hulgas ka Eesti eesistumise keskkonna prioriteete.

Algusega kell 15 toimub Eesti Loodusmuuseumi Uudishimulike klubi loodusmatk. Matk viib osalejad uurima erinevaid taimekooslusi Lasnamäe paekaldal, Lauluväljakul ja Maarjamäel. Matk on osa Looduskaitsekuu üritustest ning seda viib läbi Eesti Loodusmuuseumi botaanik Jana-Maria Habicht. Osaleda saab muuseumipiletiga ning osalemiseks on vajalik registreerimine – registreeri ennast matkale siin.

ell 19 osaleb KIKi projektispetsialist Reet Utsu Rõuge vallas Viitina pargi rekonstrueerimisjärgsel pidulikul avamisel. KIK toetas pargi rekonstrueerimist Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist 153 349 euroga ja keskkonnaprogrammist 27 062 euroga. Ühtlasi saab Rõuge Vallavalitsus kätte KIKi maakonnasipelga tiitli Rõuge Ööbikuorgu rajatud vaatetorni „Pesapuu“ ja korrastatud külastuskompleksi eest.

Laupäev, 27. mai 2017

Lahemaa rahvuspargi, Kuusalu ja Vihula valdade küladel algab värvikampaania "Eesti Vabariik 100 kingitus „Lööme külad lille““, mille käigus kutsume kõiki kohalikke elanikke oma kodusid kauniks värvima. Kampaanias osalemiseks on vajalik läbida tasuta korraldatav värvikoolitus, kust iga osaleja saab tunnistuse, mis annab õiguse ka värvi ostmise sooduskampaanias osalemiseks. Esimene koolitus toimub 27. mail Võsul ja teine 28. mail Kolgakülas.
Lisainfo ja registreerimine Keskkonnaameti kodulehel.

Laupäeval toimub Valgamaal, Tellingumäel sündmuste sarja „Mis on puude taga?“ raames pärandkultuuri päev. Räägitakse pärandkultuuri kaardistamisest, pärandkultuuriraja loomisest pärandkultuuri asjatundja eestvõttel ja pärandkultuuri-objektidega arvestamisest RMK tegevuste kavandamisel. Ühiselt rekonstrueeritakse Koiva pärandkultuuriraja laudrajalõiku.
Lisainfo: Tarmo Denks, RMK külastuskorraldusosakonna Lõuna-Eesti piirkonna juhataja, tarmo.denks[at]rmk[dot]ee, tel 518 4294.

Pühapäev, 28. mai 2017

Algusega kell 12 osalevad KIKi juhataja Veiko Kaufmann, toetuste üksuse juht Priit Parktal ja koordinaator Evelin Kurmiste Anija mõisapargi pidulikul avamisel. KIK toetas mõisapargi rekonstrueerimist Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist 199 909 euroga. Ühtlasi saab Anija Vallavalitsus kätte KIKi maakonnasipelga tiitli Kehra raudteepeatuse ühendamise eest erinevate liikumisviisidega.
Lisainfo: KIKi koordinaator Evelin Kurmiste, evelin.kurmiste[at]kik[dot]ee, 504 0651.

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 22. mai 2017

Kell 13.30 annab kultuuriminister Indrek Saar Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetele ülevaate 23. mail Brüsselis toimuva Euroopa Liidu kultuuri-, audiovisuaal- ja spordivaldkonna ministrite nõukogu päevakorrapunktidest.
Lisainfo: Heili Jõe, Kultuuriministeeriumi Euroopa Liidu asjade nõunik, heili.joe[at]kul[dot]ee, 5623 7991.

Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli peab ettekande ja osaleb paneeldiskussioonis 22.-23. maini Vabal Laval toimuval rahvusvahelisel konverentsil „Etenduskunstide tulevik: teatrivälja avardumine“.
Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, katre.vali[at]kul[dot]ee, 526 3275.
 

Teisipäev, 23. mai 2017

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb Euroopa Liidu kultuuri-, audiovisuaal- ja spordivaldkonna ministrite nõukogu istungil Brüsselis. Muuhulgas on nõukogu istungi päevakorras ka Eesti eesistumise prioriteetide tutvustamine.
Lisainfo: Heili Jõe, Kultuuriministeeriumi Euroopa Liidu asjade nõunik, heili.joe[at]kul[dot]ee, 5623 7991.

Kolmapäev, 24. mai 2017

Seoses Tallinnas toimuva rahvusvahelise kirjandusfestivaliga HeadRead ja ka ettevalmistustega järgmise aasta Londoni raamatumessi peakülalise staatuseks saabub Eesti Kirjanduse Teabekeskuse kutsel siia mitmepäevasele visiidile suur grupp väliskirjastajaid, kes tutvuvad lähemalt Eesti kirjanikega. Lisaks külastavad Eestit Londoni raamatumessi ja Briti Nõukogu esindajad. Toimuvad kohtumised kultuuriminister Indrek Saare ja kirjanike liidu esimehe Tiit Aleksejeviga, käiakse erinevates kirjastustes, Eesti Lastekirjanduse Keskuses, kuulatakse siinsete kirjanike esinemisi.
Lisainfo: Asta Trummel, Kultuuriministeeriumi kirjandusnõunik, asta.trummel[at]kul[dot]ee, 514 4666.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste osakonna peaspetsialist Marju Niinemaa teeb Balti konservaatorite XI triennaalil ettekande Tallinna piirkonna muuseumihoidlate analüüsist.
Balti riikide pärandiasjatundjate konverents toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis 24.-27. maini ning seda korraldab Eesti Konservaatorite Ühing.
Lisainfo: Marju Niinemaa, kultuuriväärtuste osakonna peaspetsialist, marju.niinemaa[at]kul[dot]ee, 528 3770.
Lisainfo triennaali kohta: Marike Laht, Eesti Konservaatorite Ühingu juht, e-post: marike.laht[at]evm[dot]ee

Kell 13.00 saadetakse Kadriorust presidendilossi juurest teele tänavuse laste ja noorte kultuuriaasta suvine suursündmus, elamustuur Laste Vabariik.
Elamustuur liigub ringi ratastel ning ühendab endas teatri, mängu ja töötoad. Igas peatuspaigas saab näha just Laste Vabariigi jaoks valminud etendust, avastada Eestit omanäolisel labürint-mängualal ning proovida oma käte osavust ja mõtte erksust töötubades. Ainulaadsel autolaval astuvad kõikjal üles ka kohalikud lapsed ja noored. Viie kuu jooksul jõuab Laste Vabariik enam kui viiekümnesse Eesti paika.
Lisainfo: Marju Kask, laste ja noorte kultuuriaasta 2017 projektijuht, marju[at]elk[dot]ee, 522 8659.

Neljapäev, 25. mai 2017

Peterburis esitletakse kultuuriajakirja „Zvezda“ erinumbrit, mis on pühendatud Euroopa Liidu maade, sh Eesti kirjandusele.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuuriesindaja Moskvas, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee, +749 573 73640.

Laupäev, 27. mai 2017

Peterburis toimuvate Baltimaade Filmipäevade raames linastub Kadri Kõusaare mängufilm “Ema” (2016), publikuga on kohtumas peaosatäitja Tiina Mälberg.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuuriesindaja Moskvas, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee, +749 573 73640.

Pariisis Ménilmontant´i kvartalis toimub kirjandussündmus „Kirjanduse öö“, kus Eestit esindab Indrek Hargla oma värskelt prantsuse keeles ilmunud „Apteeker Melchior ja Tallinna kroonika“ tõlkega. Tekste raamatust loeb ja vestlust aitab vahendada Melchiori lugude tõlkija Jean Pascal Ollivry. Eelnevatel aastatel on sama sündmuse raames tutvustatud Katrina Kalda, Mehis Heinsaare ja Jaan Kaplinski teoseid.
Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, Eesti kultuuriesindaja Pariisis, rea.rannu-ideon[at]mfa[dot]ee, +33156622205

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Esmaspäev, 22. mai 2017

Ministrid Kadri Simson ja Urve Palo tutvustavad Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil Eesti seisukohti 29.-30. mail 2017 toimuval Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu kohtumisel.

Minister Kadri Simson kohtub Euroopa Komisjoni transpordidirektoraadi investeeringute üksuse direktori Herald Ruijtersiga. Lisainfo: Laura Laaster, 6256428, laura.laaster[at]mkm[dot]ee

Minister Kadri Simson kohtub Euroopa Parlamendi transpordi- ja turismikomisjoni liikmetega. Lisainfo: Laura Laaster, 6256428, laura.laaster[at]mkm[dot]ee

Minister Urve Palo kohtub Pimedate Ööde Filmifestivali direktori Tiina Lokiga. Lisainfo: Emilie Toomela, 6256470, emilie.toomela[at]mkm[dot]ee

Teisipäev, 23. mai 2017

Minister Urve Palo kohtub Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu esindajate ja Tieto Estonia AS tegevjuhi Anneli Heinsooga. Lisainfo: Emilie Toomela, 6256470, emilie.toomela[at]mkm[dot]ee

Neljapäev, 25. mai 2017

Ministrid Kadri Simson ja Urve Palo osalevad valitsuse istungil.

Minister Kadri Simson osaleb Vastutustundliku Ettevõtluse Galal. Lisainfo: Laura Laaster, 6256428, laura.laaster[at]mkm[dot]ee 

Minister Urve Palo osaleb Ajujahi finaalsaate filmimisel. Lisainfo: Emilie Toomela, 6256470, emilie.toomela[at]mkm[dot]ee

Reede, 26. mai 2017

Minister Kadri Simson kohtub Euroopa Komisjoni Põhjamere ja Balti transpordivõrgustiku koordinaatori Catherine Trautmanniga. Lisainfo: Laura Laaster, 6256428, laura.laaster[at]mkm[dot]ee

Minister Kadri Simson avab Riigikogu konverentsisaalis Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu konverentsi „Developing transport connections and infrastructure in the Region: A Gateway to Europe”. Lisainfo: Laura Laaster, 6256428, laura.laaster[at]mkm[dot]ee

Minister Kadri Simson esineb konverentsil „Tööstus Lääne-Eesti majanduskasvu allikana“ ning Eesti Pereettevõtjate Liidu aastapäeva seminaril ettekannetega. Lisainfo: Laura Laaster, 6256428, laura.laaster[at]mkm[dot]ee

Minister Urve Palo on visiidil Viljandis, kus külastab ettevõtteid. Lisainfo: Emilie Toomela, 6256470, emilie.toomela[at]mkm[dot]ee

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 22. mai 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm,  Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti, põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban  ja kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron osalevad 21.-23. mail Maltal põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikul kohtumisel.

Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda osaleb 21. – 26. mail Prantsusmaal Pariisis Maailma Loomatervise Organisatsiooni (OIE) korralisel istungil, kus arutatakse riikideüleste standardite kehtestamise võimalusi loomahaiguste ennetamises, loomadega kauplemises, loomade heaolus ning loomatervishoiu valdkonnas üldisemalt. Lisainfo: Martin Altraja, Veterinaar- ja Toiduameti pressiesindaja, tel 5343 6656

Neljapäev, 25. mai 2017

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Vabariigi Valitsuse istungil.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 22. mai 2017

Rahandusminister Sven Sester ja asekantsler Märten Ross osalevad euroala rahandusministrite ehk eurorühma kohtumisel Brüsselis.

Asekantsler Kaia Sarnet osaleb haldusreformi Lõuna-Eesti piirkondliku komisjoni koosolekul Tartus. 

Teisipäev, 23. mai 2017

Rahandusminister Sven Sester ja asekantsler Märten Ross osalevad Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu (Ecofin) istungil Brüsselis.

Riigihalduse minister Mihhail Korb on visiidil Lääne maakonnas, kus kohtub kohalike omavalitsuste juhtidega.

Asekantsler Dmitri Jegorov külastab 23.–24. mail Läänemaad koos maksupoliitika ning tolli- ja aktsiisipoliitika osakonna ametnikega.

Asekantsler Raigo Uukkivi külastab Paidet ja kohtub Järva maasekretäri Rainer Eidemilleri ning Paide linnavalitsuse esindajatega ja tutvub riigiasutuste kinnisvaraobjektidega Paides.

Kolmapäev, 24. mai 2017

Rahandusminister Sven Sester osaleb Maailmapanga Põhjamaade ja Baltimaade valijaskonna juhatajate kohtumisel Maailmapanga presidendi Jim Yong Kimiga.

Kantsler Veiko Tali kohtub Tallinna külastava Saksamaa parlamendi Euroopa asjade komisjoni delegatsiooniga, mida juhib liidupäeva liige Michael Stübgen ja kuhu kuuluvad liidupäeva liikmed Detlef Seif, Christoph Bergner, Norbert Spinrath, Dorothee Schlegel ning Manuel Sarrazin.

Asekantsler Märten Ross kohtub Saksamaa rahandusministeeriumi peasekretäri Thomas Steffeniga Berliinis.

Neljapäev, 25. mai 2017

 Rahandusminister Sven Sester ütleb avasõnad ja asekantsler Dmitri Jegorov esineb ettekandega venekeelsel Tallinna majandusfoorumil (Таллиннский экономический форум) Apollo kinos (Tammsaare tee 104a).

Reede, 26. mai 2017

Rahandusminister Sven Sester viibib puhkusel, ministrit asendab kaitseminister Margus Tsahkna.

Kantsler Veiko Tali osaleb riigi äriühingute nõukogu liikmete nimetamiskomitee koosolekul.  

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 22. mai 2017

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva külastab Tallinna Tondi Põhikooli tervisepäeva, mille raames avatakse pidulikult uute spetsiaalsete kiikedega mänguväljak ning arutletakse valdkonna murekohtade üle.

Minister Iva kohtub Prantsuse suursaadikuga Claudia Delmas-Scherer’iga

Terviseala asekantsler Maris Jesse on kolmepäevasel visiidil Genfis, kus osaleb Maailma Terviseassamblee töös. Lisainfo: http://www.who.int/mediacentre/events/2017/wha70/en/

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo on Brüsselis, kus osaleb European Business Summit’i e-tervise tuleviku teemalises paneelis. Lisainfo: http://www.ebsummit.eu/index

Teisipäev, 23. mai 2017

Asekantsler Aaviksoo on Rostockis, kus jagab 13. Saksamaa tervisemajanduse konverentsi osalejatele Eesti e-tervise valdkonna kogemusi. Lisainfo: http://www.konferenz-gesundheitswirtschaft.de/programm-23-mai/

Kolmapäev, 24. mai 2017

Minister Iva kohtub Euroopa Parlamendi tööhõive ja sotsiaalkomiteega.

Minister Iva kohtub Viljandimaa eakatega Viljandis ja Abja-Paluojal.

Kantsler Marika Priske osaleb AS Hoolekandeteenused nõukogu koosolekul.

Neljapäev, 25. mai 2017

Minister Iva osaleb Vabariigi Valitsuse istungil.

Minister Iva esineb Türil Väärikate ülikool lõpetamisel.

Asekantsler Aaviksoo on Dublinis, kus avab Future Health Summit’i ja esineb kõnega muutuste kujundamisest (ingl transforming change). Lisainfo: https://www.futurehealthsummit.com/

Reede, 26. mai 2017

Minister Iva esineb sõnavõtuga Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse kohanemis-ja tööõppekursuste lõpuaktusel.

Asekantsler Jesse osaleb Jõgeva haigla nõukogu istungil.