Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (10.04.2017 - 16.04.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 10. aprill 2017

10.04 on Eestis töövisiidil Šveitsi Konföderatsiooni president Doris Leuthard. Visiidi kavas on kohtumised president Kersti Kaljulaidi, peaminister Jüri Ratase, välisminister Sven Mikseri ning majandus- ja taristuminister Kadri Simsoniga. Kohtumistel arutatakse Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist, Šveitsi suhteid ELiga, Brexitit, olukorda Ukrainas ning NATOga seotud teemasid. Samuti kõneldakse e-valitsemisest ning küberkoostööst.

10.04 viibib Eestis töövisiidil Kirgiisi Vabariigi välisminister Erlan Abdyldaev. Kavas on kohtumised Riigikogu esimehe Eiki Nestori, välisminister Sven Mikseri ja Eesti-Kõrgõzstani parlamendirühma esimehe Deniss Boroditšiga. Kohtumistel arutatakse Eesti ja Kõrgõzstani suhteid, julgeolekuolukorda, Kõrgõzstani suhteid Euroopa Liiduga ja koostöö tihendamise võimalusi.

10.-11.04 viibib Eestis töövisiidil Rumeenia Vabariigi välisminister Teodor Meleșcanu. Kavas on kohtumised Riigikogu esimehe Eiki Nestori, peaminister Jüri Ratase ja välisminister Sven Mikseriga. Kohtumistel arutatakse Eesti ja Rumeenia suhteid, koostööd NATOs, olukorda Ukrainas, Lähis-Ida rahuprotsessi ning eelseisvat Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumist. Välisministrid avavad ka Rumeenia saatkonna Tallinnas.
ka Rumeenia saatkonna Tallinnas.

Kolmapäev, 12. aprill 2017

12.04 on välisminister Sven Mikser visiidil Varssavis, kus toimub Idapartnerluse ja Visegrádi riikide (Poola, Slovakkia, Tšehhi Vabariik, Ungari) välisministrite kohtumine. Lisaks on kavas kahepoolsed kohtumised Poola ja Tšehhi välisministritega, kus muu hulgas arutatakse eelseisvat Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist, Brexitit ja regionaalset koostööd.