Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (20.02.2017 - 26.02.2017)

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 20. veebruar 2017

Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub andmekaitseinspektsiooni peadirektori Viljar Peebuga.

Keskkonnaministeeriumi asekantsler Meelis Münt kohtub Iirimaa suursaadiku Frank Floodi ning Austria suursaadiku Doris Danleriga. Kohtumisel räägitakse Eesti kliimastrateegiaga seonduvast.

KIK avab uue taotlusvooru biometaani tarnimise taristu ning uute tankimisvõimaluste rajamiseks. Toetust antakse projektidele, mis panustavad biometaani tarnimisse ja tankimisvõimaluse pakkumisse avalikus lahus- või võrgutanklas. Toetust saavad taotleda juriidilised isikud kuni 6. aprillini 2017. Toetust antakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist. Toetusmeetme töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Lisainfo KIKi kodulehelt.

Teisipäev, 21. veebruar 2017

Keskkonnaminister Marko Pomerants sõidab visiidile Pärnumaale ning külastab muuhulgas ka Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkursil osalenud poodi Paljas Pala.

Neljapäev, 23. veebruar 2017

kell 11 avatakse Loodusmuuseumis pingviinide paraad – igal aastal hakatakse veebruarikuus rääkima pingviinide paraadist… aga kas pingviinid päriselt ka kokku tulevad ja marssima hakkavad? Neljapäevast pühapäevani uuritakse, kas pingviinid oskavad marssida; kui pingviinid oskavad marssida, siis miks nad seda teevad; kas vees saab ka marssida; kas pingviinid peavad paraade ja kas nende jaoks on paraadide pidamine kallis ning mida pingviinid üldse kalliks peavad.
Lisainfot leiab Loodusmuuseumi kodulehelt: http://www.loodusmuuseum.ee/pingviinide-paraad

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 20. veebruar 2017

kell 11:10 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Riigikogu kultuurikomisjoni koosolekul, kus ta annab komisjoni liikmetele ülevaate visioonidokumendi „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ 2016. aasta tegevustest.
Kultuuripoliitika põhialuste 2016. aasta aruandega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi kodulehel http://www.kul.ee/et/tegevused/kultuur-2020.
Vaata lisaks: http://www.kul.ee/et/uudised/kultuuripoliitika-aastakone-riigikogus-22-v...
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, maris.sild[at]kul[dot]ee, 5693 8678.

Teisipäev, 21. veebruar 2017

kell 12:00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Eesti Teatriliidu Koolimäe loomemaja avamisel. Pärast loomemaja avamist toimub Koolimäel ka Eesti Etendusasutuste Liidu igakuine koosolek.
Lisainfo: Katre Väli, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik, katre.vali[at]kul[dot]ee, 526 3275.

Kolmapäev, 22. veebruar 2017

kell 13:00 vastab kultuuriminister Indrek Saar Riigikogu infotunnis parlamendiliikmete küsimustele.

kell 14:00 algaval Riigikogu täiskogu istungil on kavas visioonidokumendi „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ 2016. aasta aruanne, ettekandjaks kultuuriminister Indrek Saar.
Kultuuripoliitika põhialuste 2016. aasta aruandega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi kodulehel http://www.kul.ee/et/tegevused/kultuur-2020
Vaata lisaks: http://www.kul.ee/et/uudised/kultuuripoliitika-aastakone-riigikogus-22-v...
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, maris.sild[at]kul[dot]ee, 5693 8678.

Eesti Suursaatkonnas Helsingis avatakse Peeter Lauritsa fotonäitus „Sugupuu“. Avamine on kutsetega, külastajaid oodatakse näitusele alates 23. veebruarist kuni juuni lõpuni.
Lisainfo: Anu Kippasto, Eesti kultuuriesindaja Helsingis, anu.kippasto[at]mfa[dot]ee, +358 962202631

Neljapäev, 23. veebruar 2017

kell 15:00 osaleb Kultuuriministeeriumi raamatukogunõunik Ülle Talihärm Tallinna Keskraamatukogu 110. aastapäeva tähistamisel Salme Kultuurikeskuses.
Lisainfo: Ülle Talihärm, raamatukogunõunik, ulle.taliharm[at]kul[dot]ee, 5558 8110.

Reede, 24. veebruar 2017

kell 13:30 antakse Teaduste Akadeemia saalis üle tänavused riiklikud kultuuri- ja spordipreemiad. Kultuuri elutööpreemia laureaadid on tänavu Neeme Järvi, Lembit Ulfsak ja Kalle Kasemaa, spordi elutööpreemiad saavad Rein Haljand ja Rein Kirsipuu.
Lisaks antakse üle riigi teaduspreemiad ja Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhind.
Vaata lisaks: pressiteade kultuuripreemiate kohta: http://www.kul.ee/et/uudised/riikliku-kultuuri-elutoopreemia-laureaadid-... pressiteade spordipreemiate kohta: http://www.kul.ee/et/uudised/riiklikud-spordi-elutoopreemiad-palvisid-re...

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 20. veebruar 2017

Rahandusminister Sven Sester ning finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross on Brüsselis euroala rahandusministrite ehk eurorühma kohtumisel.
http://www.consilium.europa.eu/et/meetings/eurogroup/2017/02/20/

Teisipäev, 21. veebruar 2017

Rahandusminister Sven Sester ning finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross on Brüsselis Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu (Ecofini) kohtumisel.
http://www.consilium.europa.eu/et/meetings/ecofin/2017/02/21/

Rahandusminister Sven Sester kohtub Brüsselis Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipiga.

Riigihalduse minister Mihhail Korb on visiidil Harjumaal, kus kohtub Paldiski linna, Rae valla ja Anija valla juhtidega.

Kolmapäev, 22. veebruar 2017

Rahandusminister Sven Sester osaleb Riigikogu täiskogus alkoholi-; tubaka-; kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõu (380 SE) esimesel lugemisel.

Riigihalduse minister Mihhail Korb annab Euroakadeemias loengu ja Läänemere gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tunni.

Neljapäev, 23. veebruar 2017

Rahandusminister Sven Sester ja riigihalduse minister Mihhail Korb osalevad valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Rahandusminister Sven Sester avab esmakordselt kokkutuleva riigi äriühingute nõukogu liikmete nimetamiskomitee koosoleku, koosolekul osaleb rahandusministeeriumi esindajana kantsler Veiko Tali.

Kantsler Veiko Tali osaleb Eesti Energia nõukogu koosolekul.

Riigihalduse minister Mihhail Korb annab tunni Tallinna Juudi Koolis ja Kuristiku gümnaasiumis.

Reede, 24. veebruar 2017

Rahandusminister Sven Sester ja riigihalduse minister Mihhail Korb osalevad Eesti Vabariigi 99. aastapäeva lipuheiskamisel Toompeal Kuberneri aias ja pidulikul vastuvõtul Estonia teatris.