Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (20.02.2017 - 26.02.2017)

Siseministeerium
Esmaspäev, 20. veebruar 2017

Minister Andres Anvelt peab tervituskõne ning annab üle tänukirjad Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud Politsei- ja Piirivalveameti aktusel KUMU-s.

Sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort, ELVO nõunik Karin Tahvonen ja JUPO nõunik Tiina Kaart on Helsingis kohtumisel Soome Siseministeeriumi esindajatega. Asekantsler teeb ettekande KAPO reformist ning kohtub politseiosakonna juhi hr. Kauko Aaltomaaga, et arutada mõlemapoolseid tööküsimusi.

Teisipäev, 21. veebruar 2017

Siseminister Andres Anvelt osaleb riigikogu õiguskomisjoni ja põhiseaduskomisjoni ühisistungil, kus tutvustab Eesti eesistumisprioriteete, mille koondnime „Turvaline ja kaitstud Euroopa“ all on nii Euroopa sisejulgeolekut puudutav kui ka välistegevus. Sisejulgeoleku valdkonnas on prioriteediks võitlus terrorismi ja organiseeritud kuritegevusega, nüüdisaegsete IT-lahenduste ja andmebaaside kasutuselevõtt, välispiiride kaitse, rändevoogude ohjamine, seaduslik ränne ja õiglane varjupaigapoliitika. Samuti tutvustab minister õiguskomisjonile kandidaati Häirekeskuse peadirektori kohale Kätlin Alvelat.

Minister kohtub Eesti Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsariga, et arutada välistööjõu teemasid.

Siseministeeriumi varade asekantsler Riho Kuppart osaleb Brüsselis EL Komisjoni eestveetaval High Level Expert Group (HLEG) kohtumisel. Kohtumise peateema on ühtse päringuliidese (Single search Interface), biomeetria võrdluse teenuse, andmete keskse repositooriumi, standardiseeritud sõnumivahetuslahenduse ning teiste siseturvalisuse valdkonna IT-lahenduste koostalitusvõime küsimused. Varade asekantslerit saadab infohaldusosakonna juhataja Rene Vihalem.

Kolmapäev, 22. veebruar 2017

Minister Andres Anvelt osaleb Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud Sisekaitseakadeemia rivistusel, kus annab üle tänukirjad teenekatele akadeemia õppejõududele. Õhtul toimub ka EV aastapäevale pühendatud Siseministeeriumi pidulik kontsert-aktus.

Neljapäev, 23. veebruar 2017

Siseminister Andres Anvelt osaleb valitsuse istungil ning sellele järgneval valitsuskabineti nõupidamisel.

Korrakaitse- ja kodakondsuspoliitika asekantsler Raivo Küüt kohtub Soome, Rootsi, Taani ja Eesti piirkondliku koordinaatori Simo Kohoneni ja Liisa Palootsiga. Tegemist on viisakusvisiidiga ning arutusel on koostöö ümberasustamise vallas.