Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (06.02.2017 - 12.02.2017)

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 6. veebruar 2017

Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub Moldova suursaadikuga Eestis, proua Inga Ionesiiga.

Esmaspäevast kuni 3. märtsini saab esitada nutikaid ideid KIKi tudengite ressursisäästukonkursile Negavatt. Oodatud on ideed, mis aitavad kõrgkoolis või selle linnakus energiat ja keskkonda säästa. Neist parimad tehakse kuni 10 000 euro eest teoks.
Lisainfo: www.negavatt.ee ja projektijuht Kadi Mitt, kadi.mitt[at]kik[dot]ee või 524 2602.

Teisipäev, 7. veebruar 2017

Teisipäeval ja kolmapäeval kohtub keskkonnaminister Marko Pomerants Bulgaaria ja Austria keskkonnaministritega, et arutada trio eesistumisega seonduvaid prioriteete ning koostöökohti. 

Keskkonnaministeeriumi välisõhu osakonna juhataja Heidi Koger, KIKi programmispetsialist Kaja Riiberg ja Ida-Virumaa projektispetsialist Bruno Uustal osalevad Narvas Eesti Energia õlitehases toimuval välisõhu seirejaama avamisüritusel. Seirejaama eesmärk on täiendada Eesti seirejaamade võrgustikku ja võimaldada teha selgemaid järeldusi Ida-Virumaa tööstuspiirkonna välisõhu kvaliteedi kohta. Jaam sai püstitatud Eesti Energia ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse koostöö tulemusena.

Kolmapäev, 8. veebruar 2017

 Algusega kell 11 toimub Kohtla-Järve linnavalitsuse saalis (Keskallee 19) uuringu "Välisõhu kvaliteedi, lõhnahäiringu ning saasteainete heitkoguste hindamine Kohtla-Järve linnas Järve linnaosa piirkonnas" tulemuste tutvustamine. Uuringu läbiviija Eesti Keskkonnauuringute Keskus tutvustab mõõtmiste tulemusi ning uuringu tellinud Keskkonnainspektsioon räägib järgnevatest tegevustest, mis on mõeldud piirkonna välisõhu kvaliteedi parandamiseks.
Lisainfo: Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul, leili.tuul[at]kki[dot]ee, tel 5347 9214.


Algusega kell 14 toimub Ida-Viru Maavalitsuse saalis (Jõhvi 1) KIKi keskkonnateadlikkuse programmi infopäev. Oodatud kõik maakonna haridusasutused, kes planeerivad keskkonnaprogrammi taotlusvoorust toetust taotleda.
Lisainfo ja registreerumine KIKi kodulehel või KIKi Ida-Virumaa projektispetsialist Bruno Uustal, 627 4337, bruno.uustal[at]kik[dot]ee.


Algusega kell 14 toimub Tartu Keskkonnaameti saalis (Aleksandri 14) KIKi keskkonnateadlikkuse programmi infopäev. Oodatud kõik maakonna haridusasutused, kes planeerivad keskkonnaprogrammi taotlusvoorust toetust taotleda.
Lisainfo ja registreerumine KIKi kodulehel või KIKi Tartumaa projektispetsialist Gea Kiiver, 627 4339, gea.kiiver[at]kik[dot]ee

Neljapäev, 9. veebruar 2017

Keskkonnaministeeriumi asekantsler Meelis Münt osaleb keskkonnapeadirektorite kohtumisel, kus arutatakse veebruari lõpus toimuva keskkonnanõukogu, ringmajanduse ning säästva arengu eesmärkide rakendamise teemadel.


Keskkonnaamet korraldab Pärnumaa õpetajatele Pärnus keskkonnahariduse ümarlaua „Kuidas toimida hädasoleva metsloomaga?“. Arutlusele tulevad märgalade elustikuga seotud probleemid, näiteks lindude ja hüljeste häirimine, veelindude toitmine jne.
Lisainfo: Merike Palginõmm, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, merike.palginomm[at]keskkonnaamet[dot]ee, 5340 4486.


Algusega kell 18 toimub Loodusmuuseumis järjekordne Öökulli akadeemia, kus sel korral on teemaks Balti ürgmeri. Öökulli akadeemia on seotud Loodusmuuseumi uue näitusega „Müstiline ürgmeri“, mis kutsub sukelduma ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevani, tutvustades rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist, siin elanud taimi ja loomi kui kliimamuutusi.
 

Laupäev, 11. veebruar 2017

Keskkonnaamet korraldab märgalade olulisuse tutvustamiseks räätsamatka Lagesoos, Valgamaal, kuhu on oodatud kõik matkahuvilised.
Lisainfo ja registreerimine: Margit Turb, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist,  margit.turb[at]keskkonnaamet[dot]ee, 518 6747.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 6. veebruar 2017

Riigihalduse minister Mihhail Korb vastab arupärimisele riigikogus riigi kinnisvara haldamise kohta.

Teisipäev, 7. veebruar 2017

Riigihalduse minister Mihhail Korb külastab Ida-Virumaal Kiviõli, Sillamäe ja Narva linnavalitsusi ning kohtub nende omavalitsusjuhtidega.


Rahandusminister Sven Sester külastab Harjumaad ja kohtub Paldiski linnajuhtidega, tutvub Paldiski Põhjasadama, Arvo Pärdi keskuse ja Laulasmaa kooliga. 

Kolmapäev, 8. veebruar 2017

Rahandusminister Sven Sester ja riigihalduse minister Mihhail Korb osalevad nelja ministri kohtumisel, kus antakse ülevaade nullbürokraatia sh riigiasutuste sisebürokraatia vähendamisest.


Rahandusminister Sven Sester annab koolitunni riigi rahanduse kohta Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis.


Rahandusminister Sven Sester esineb ettekandega väärtpaberituru seaduse ja finantsinspektsiooni seaduse muutmise seaduse eelnõu (359 SE) esimesel lugemisel riigikogus. 

Reede, 10. veebruar 2017

Rahandusminister Sven Sester osaleb Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondi (EFSI) tagatisel sõlmitava laenulepingu allkirjastamisel Euroopa Investeerimispanga ning ettevõtte Skeleton Technologies vahel Swissôtelis, Tallinnas.

Riigihalduse minister Mihhail Korb kohtub Järvamaal Paide ja Rapla kohalike omavalitsuste esindajatega.