Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (30.01.2017 - 05.02.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 30. jaanuar 2017

30.01 toimub välisministeeriumis avatud taotlusvooru infopäev arengukoostöö projektide rahastamiseks Gruusias, Moldovas, Ukrainas, Valgevenes ja Afganistanis. Rohkem infot taotlusvooru kohta: http://vm.ee/et/taotlejale

 

Teisipäev, 31. jaanuar 2017

31.01 toimub e-Eesti esitluskeskuses avalik EuroDIG 2017 planeerimise koosolek, mille eesmärk on valida välja 6.-7. juunil Tallinnas toimuva interneti valitsemise konverentsi teemad. Oodatud on kõik, kes sooviksid kujundada juba kümnenda EuroDIG konverentsi sisu. Rohkem infot ja registreerimine: https://www.eurodig.org/index.php?id=112&no_cache=1


31.01 on välisminister Sven Mikser visiidil Soomes, kus ta kohtub Soome presidendi Sauli Niinistö, välisminister Timo Soini ning Eestit Helsingist katvate riikide suursaadikutega. Kohtumistel arutatakse Eesti ja Soome suhteid, julgeolekut Euroopas ja Läänemere regioonis, olukorda Ukrainas ja Süürias, arenguid Euroopa Liidus ning lähenevat Eesti EL eesistumist. Eesti ja Soome välisministril on kavas ka ühine pressikonverents.


31.01 osaleb eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas peaminister Jüri Ratase kohtumisel Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga.

Neljapäev, 2. veebruar 2017

2.02 kohtub välisminister Sven Mikser lahkuva Hispaania suursaadikuga Eestis Fernando García Casasega.


2.02 osaleb välisminister Sven Mikser Tartu rahu aastapäeva tseremoonial Vabadussõja võidusamba juures. Välisminister peab ka kõne Estonia kontserdisaalis aastapäevale pühendatud vastuvõtul.
 

Reede, 3. veebruar 2017

3.02 on välisminister Sven Mikser visiidil Stockholmis, kus ta kohtub Rootsi välisministri Margot Wallströmiga. Kohtumisel arutatakse Eesti ja Rootsi suhteid, julgeolekut, arenguid Euroopa Liidus ning tulevat Eesti Euroopa Liidu eesistumist. Samuti kohtub välisminister Rootsi EL asjade ja väliskaubandusministri Ann Lindega.


3.02 osaleb eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas peaminister Jüri Ratase delegatsioonis Vallettas toimuval Euroopa Ülemkogu mitteametlikul kohtumisel.