Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (30.01.2017 - 05.02.2017)

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 30. jaanuar 2017

Algusega kell 13.30 avavad keskkonnaminister Marko Pomerants, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhatuse liige Veiko Kaufmann ressursitõhusate investeeringute toetamise vooru. Investeeringuteks saavad toetust taotleda äriühingud, kelle põhitegevusvaldkond on toiduainetööstus, puidutööstus, paberi-ja tselluloositööstus, mineraalsete materjalide töötlemine või mäetööstus. Toetuste eesmärk on suurendada Eesti töötleva tööstuse ettevõtete ressursitootlikust innovaatiliste lahenduste kasutuselevõtu kaudu.
Ürituse kava ja registreerimisinfo on siin, toetusvooru avamine toimub Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29, Tallinn). Toetusvooru kohta leiab rohkem infot KIKi kodulehelt.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, kadri.kauksi[at]envir[dot]ee, 5330 3448. 

Teisipäev, 31. jaanuar 2017

Algusega kell 12 toimub Kumu kunstimuuseumis (Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn) maapõuepoliitika põhialused 2050 strateegiadokumendi tutvustamine ning paneeldiskussioon.
Lisainfo: Kadri Masing, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, kadri.masing[at]envir[dot]ee, 626 2941, 5688 0386.


Keskkonnaministeeriumi külastab Nunavuti delegatsioon. Visiidi eesmärk on vahetada kogemusi ja luua võimalikke koostöösuhteid Eesti esindajatega. 

Kolmapäev, 1. veebruar 2017

Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub Eesti Jäätmekäitlejate Liiduga.

Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub Eesti Riigiametnike Klubiga.

Keskkonnaameti looduskaitse nõunik Kaja Lotman osaleb kolmapäevast reedeni toimuval Europarc Federation nõukogu koosolekul Mürizi rahvuspargis, Saksamaal. 

Neljapäev, 2. veebruar 2017

Algusega kell 18 on Loodusmuuseumi Öökulli akadeemias külas Urmas Tartes, kes räägib teemal "Elu külmkapis". Juttu tuleb talveputukatest, nende kohastumisest külmaks eluks ja lumel toimuvast eluvõrgustikust.
Rohkem infot Loodusmuuseumi kodulehel. 

Reede, 3. veebruar 2017

Algusega kell 11 toimub Lahemaa rahvuspargi koostöökogu ehituspärandi töögrupi kokkusaamine Eesti Vabaõhumuuseumis.
Eelnev registreerimine ja lisainfo: Ave Paulus, Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist, ave.paulus[at]keskkonnaamet[dot]ee, 5332 7893. 

Laupäev, 4. veebruar 2017

Algusega kell 11 tähistatakse Soomaa rahvuspargis rahvusvahelist märgalade päeva matka ja aruteluga soode taastamisest. Soomaa looduskeskuses tutvustatakse rahvuspargi soode taastamisprojekti,  matkatakse Tõramaa puisniidul, külastatakse vaatetorni ja räägitakse Soomaa elu ilust ja keerulisusest „viiendal aastaajal“.
Eelnev registreerimine ja lisainfo: Krista Kingumets, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, krista.kingumets[at]keskkonnaamet[dot]ee, 5562 4391. 

Pühapäev, 5. veebruar 2017

Algusega kell 11 tähistatakse Endla looduskaitsealal rahvusvahelist märgalade päeva matkaga Kaasikjärve raba taastamisalale ning tutvutakse soode taastamise vajalikkusega.
Eelnev registreerimine ja lisainfo: Elo Raspel, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, elo.raspel[at]keskkonnaamet[dot]ee, 5341 9205. 

Välisministeerium
Esmaspäev, 30. jaanuar 2017

30.01 toimub välisministeeriumis avatud taotlusvooru infopäev arengukoostöö projektide rahastamiseks Gruusias, Moldovas, Ukrainas, Valgevenes ja Afganistanis. Rohkem infot taotlusvooru kohta: http://vm.ee/et/taotlejale

 

Teisipäev, 31. jaanuar 2017

31.01 toimub e-Eesti esitluskeskuses avalik EuroDIG 2017 planeerimise koosolek, mille eesmärk on valida välja 6.-7. juunil Tallinnas toimuva interneti valitsemise konverentsi teemad. Oodatud on kõik, kes sooviksid kujundada juba kümnenda EuroDIG konverentsi sisu. Rohkem infot ja registreerimine: https://www.eurodig.org/index.php?id=112&no_cache=1


31.01 on välisminister Sven Mikser visiidil Soomes, kus ta kohtub Soome presidendi Sauli Niinistö, välisminister Timo Soini ning Eestit Helsingist katvate riikide suursaadikutega. Kohtumistel arutatakse Eesti ja Soome suhteid, julgeolekut Euroopas ja Läänemere regioonis, olukorda Ukrainas ja Süürias, arenguid Euroopa Liidus ning lähenevat Eesti EL eesistumist. Eesti ja Soome välisministril on kavas ka ühine pressikonverents.


31.01 osaleb eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas peaminister Jüri Ratase kohtumisel Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga.

Neljapäev, 2. veebruar 2017

2.02 kohtub välisminister Sven Mikser lahkuva Hispaania suursaadikuga Eestis Fernando García Casasega.


2.02 osaleb välisminister Sven Mikser Tartu rahu aastapäeva tseremoonial Vabadussõja võidusamba juures. Välisminister peab ka kõne Estonia kontserdisaalis aastapäevale pühendatud vastuvõtul.
 

Reede, 3. veebruar 2017

3.02 on välisminister Sven Mikser visiidil Stockholmis, kus ta kohtub Rootsi välisministri Margot Wallströmiga. Kohtumisel arutatakse Eesti ja Rootsi suhteid, julgeolekut, arenguid Euroopa Liidus ning tulevat Eesti Euroopa Liidu eesistumist. Samuti kohtub välisminister Rootsi EL asjade ja väliskaubandusministri Ann Lindega.


3.02 osaleb eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas peaminister Jüri Ratase delegatsioonis Vallettas toimuval Euroopa Ülemkogu mitteametlikul kohtumisel.