Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (30.01.2017 - 05.02.2017)

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 30. jaanuar 2017

Algusega kell 13.30 avavad keskkonnaminister Marko Pomerants, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhatuse liige Veiko Kaufmann ressursitõhusate investeeringute toetamise vooru. Investeeringuteks saavad toetust taotleda äriühingud, kelle põhitegevusvaldkond on toiduainetööstus, puidutööstus, paberi-ja tselluloositööstus, mineraalsete materjalide töötlemine või mäetööstus. Toetuste eesmärk on suurendada Eesti töötleva tööstuse ettevõtete ressursitootlikust innovaatiliste lahenduste kasutuselevõtu kaudu.
Ürituse kava ja registreerimisinfo on siin, toetusvooru avamine toimub Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29, Tallinn). Toetusvooru kohta leiab rohkem infot KIKi kodulehelt.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, kadri.kauksi[at]envir[dot]ee, 5330 3448. 

Teisipäev, 31. jaanuar 2017

Algusega kell 12 toimub Kumu kunstimuuseumis (Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn) maapõuepoliitika põhialused 2050 strateegiadokumendi tutvustamine ning paneeldiskussioon.
Lisainfo: Kadri Masing, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, kadri.masing[at]envir[dot]ee, 626 2941, 5688 0386.


Keskkonnaministeeriumi külastab Nunavuti delegatsioon. Visiidi eesmärk on vahetada kogemusi ja luua võimalikke koostöösuhteid Eesti esindajatega. 

Kolmapäev, 1. veebruar 2017

Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub Eesti Jäätmekäitlejate Liiduga.

Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub Eesti Riigiametnike Klubiga.

Keskkonnaameti looduskaitse nõunik Kaja Lotman osaleb kolmapäevast reedeni toimuval Europarc Federation nõukogu koosolekul Mürizi rahvuspargis, Saksamaal. 

Neljapäev, 2. veebruar 2017

Algusega kell 18 on Loodusmuuseumi Öökulli akadeemias külas Urmas Tartes, kes räägib teemal "Elu külmkapis". Juttu tuleb talveputukatest, nende kohastumisest külmaks eluks ja lumel toimuvast eluvõrgustikust.
Rohkem infot Loodusmuuseumi kodulehel. 

Reede, 3. veebruar 2017

Algusega kell 11 toimub Lahemaa rahvuspargi koostöökogu ehituspärandi töögrupi kokkusaamine Eesti Vabaõhumuuseumis.
Eelnev registreerimine ja lisainfo: Ave Paulus, Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist, ave.paulus[at]keskkonnaamet[dot]ee, 5332 7893. 

Laupäev, 4. veebruar 2017

Algusega kell 11 tähistatakse Soomaa rahvuspargis rahvusvahelist märgalade päeva matka ja aruteluga soode taastamisest. Soomaa looduskeskuses tutvustatakse rahvuspargi soode taastamisprojekti,  matkatakse Tõramaa puisniidul, külastatakse vaatetorni ja räägitakse Soomaa elu ilust ja keerulisusest „viiendal aastaajal“.
Eelnev registreerimine ja lisainfo: Krista Kingumets, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, krista.kingumets[at]keskkonnaamet[dot]ee, 5562 4391. 

Pühapäev, 5. veebruar 2017

Algusega kell 11 tähistatakse Endla looduskaitsealal rahvusvahelist märgalade päeva matkaga Kaasikjärve raba taastamisalale ning tutvutakse soode taastamise vajalikkusega.
Eelnev registreerimine ja lisainfo: Elo Raspel, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, elo.raspel[at]keskkonnaamet[dot]ee, 5341 9205. 

Siseministeerium
Teisipäev, 31. jaanuar 2017

Sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort ja päästepoliitika asekantsler Hannes Kont osalevad riigikaitseõiguse teemalistel mõttetalgutel ehk tuleviku arutelupäeval, mis toimub justiitsministeeriumi ja rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse eestvedamisel.


Kohtumise arutelu keskmes on fundamentaalsed riigikaitsega seotud teemad, mida on analüüsitud riigikaitseõiguse revisjoni projekti raames. Näiteks terviklik riigi ohuolukordade ja eriolukordade süsteem ning juhtimiskorralduse ja riigiasutuste omavaheline rollijaotus eriolukordades.


Korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt ning kodakondsus- ja rändepoliitika osakonnajuhataja asetäitja Liana Roosmaa kohtuvad Itaalia suursaadiku Filippo Formicaga, et arutada võimalikku koostööd ümberpaigutamise teemal.


Rahvastiku toimingute osakonnajuhataja Enel Pungas, tema asetäitja õiguse alal Mairis Kungla ning õigusnõunik Mari Käbi on visiidil Soome rahvastikuregistrikeskuses ja rahandusministeeriumis, et arutada kahe riigi rahvastikuregistrite andmevahetuslepingu tingimusi. Delegatsiooniga kohtub lisaks Eesti suursaatkonna konsul Helsingis Liina Viies ja välisministeeriumi õigusosakonna nõunik Mariliis Sepp.

Neljapäev, 2. veebruar 2017

Minister võtab osa Tallinna 21. kooli poolt korraldatud Tartu rahulepingu aastapäeva tähistamisest.

Reede, 3. veebruar 2017

Siseminister Andres Anvelt külastab Pärnumaad. Visiidi raames avab minister kell 14.30 uue lasketiiru Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse õppeüksuses.


Sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort kohtub Hollandi sise- ja justiitsministeeriumi delegatsiooniga, eesotsas asekantsler hr Arie Ijzermani, AEEL nõunik Mieneke de Ruiteri ja ministeeriumi nõunik Janneke Zaaliga. Kohtumise eesmärk on jagada kogemusi ning arutada Euroopa Liidu nõukogu eesistumist ja koostööd sisejulgeolekualase operatiivkoostöö alalise komitee (COSI) raames.