Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (28.11.2016 - 04.12.2016)

Peaminister
Teisipäev, 29. november 2016

Kell 18.00 kohtumine Malta peaministri hr Joseph Muscat’ga

kell 19.00 peaministrite ühine pressikonverents

Neljapäev, 1. detsember 2016

Kell 10.00  valitsuse istung

Kell 12.00  valitsuse pressikonverents

Kell 14.00  valitsuse kabinetinõupidamine

Riigikantselei
Kolmapäev, 30. november 2016

Kell 11-16 Eesti säästva arengu komisjoni, Riigikantselei ja Riigikogu konverents “Eesti tuleviku teekaart” Riigikogu konverentsisaalis. Konverentsil tutvustatakse säästva arengu komisjoni algatatud Eesti säästva arengu strateegia "Säästev Eesti 21" aja- ja asjakohasuse analüüsi tulemusi. Töös analüüsitakse 2005. aastal Riigikogus vastu võetud Eesti säästva arengu strateegiat uute globaalsete arengutrendide, Eesti arengu ja ÜRO säästva arengu tegevuskava 2030 eesmärkide kontekstis. Lisaks tutvustatakse Soome lahendust jätkusuutliku arengu eesmärkide elluviimisel.
Lisainfo: Kristiina Tiimus, 53 0304 53, kristiina.tiimus[at]riigikantselei[dot]ee

Neljapäev, 1. detsember 2016

Kell 10 valitsuse istung Stenbocki majas. Kommenteeritud päevakord http://valitsus.ee/et/uudised-istungite-info/istungite-paevakorrad

Kell 12 valitsuse pressikonverents Stenbocki majas. Otseülekanne aadressil http://valitsus.ee/et/pressikonverentsid

Kell 14 valitsuskabineti nõupidamine Stenbocki majas

Haridus- ja teadusministeerium
Teisipäev, 29. november 2016

Minister Mailis Reps osaleb Brüsselis EL konkurentsivõime nõukogu raames toimuval teadusministrite kohtumisel, mille peateemad on noorteadlaste toetamine ja teadlaskarjääri atraktiivsuse suurendamine ning teaduskoostöö kolmandate riikidega.

Kell 9.30-16.30 toimub Nordic Hotel Forumis (Viru väljak 3) konverents „Töökohapõhine õpe – tööandja võimalus“, mille avab kutsehariduse osakonna juhataja Helen Põllo. 

29.-30. novembril toimub Huvitava Kooli sügiskonverents Tartus Tamme Gümnaasiumis ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Tähelepanu all on õppimise ruum – füüsiline, vaimne, sotsiaalne, emotsionaalne ja virtuaalne. Konverentsi avab üldharidusosakonna asejuhataja ja Huvitava Kooli koordinaator Pille Liblik. 

Kolmapäev, 30. november 2016

Minister Mailis Reps osaleb Brüsseli IV Euroopa koolis Eesti sektsiooni avamisel. Brüsselis elavate ja töötavate eesti perede lastel on nüüd võimalus saada haridust emakeeles.

Kell 10-17 toimub Tallink Spa&Conference hotellis (Sadama 11a) konverents „Oskuste hindamine 2106. Kas töötatud aastad või tõendatud oskused?“. Konverentsil räägitakse tulevikuoskustest, avatakse kompetentside hindamise uusi suundi ning jagatakse Eesti ja Soome parimaid kogemusi oskuste hindamisel. Konverentsi avab kantsler Janar Holm, kokkuvõtte teeb üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets. Konverents lõpeb Kutsekoja 15. sünnipäeva tähistamisega. 

Neljapäev, 1. detsember 2016

Koolivõrgu juht Kalle Küttis osaleb kell 14 Urvaste Kooli juubelil.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus korraldab „Võrgustik Võrgutab“ sarjas seminari „Tulevik algab meist“, kus räägitakse õppijate kui õpetajate digipädevustest. Seminar toimub kell 9.30-16.30 Eesti Infotehnoloogia Kolledžis (Raja 4C). 

1.-2. detsembril toimub Eesti Näituste Messikeskuses noorte infomess Teeviit, kus tutvustatakse erinevaid haridusvõimalusi, tööelu tulevikutrende jpm noortele huvipakkuvat. Lisaks pealava programmile toimuvad tegevused väikelavadel ja töötubades. Peakorraldaja on Eesti Noorsootöö Keskus.

1.-2. detsembril toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis lasteaiaõpetajate eesti keele koolitusseminar „Naer ja nutt on kaksikvennad“. Tänavu on seminari keskmes emotsioonid – kuidas tunnetest rääkida ja nendega toime tulla.

1.-3. detsembril toimub Rootsis Göteborgis kutsemeistrivõistlus EuroSkills 2016. Võistlusel osaleb ligikaudu 500 noort meistrit 30 riigist ning mõõtu võetakse 25 erialal. Eestist osaleb 14 kutseõppurit, kes on edukalt osalenud Eesti kutsevõistlustel. Seni on Eesti koondis EuroSkillsist osa võtnud neljal korral ja koju on toodud 27 medalit. Iga kahe aasta tagant toimuv EuroSkills on noortele üks tähtsaimaid kutseoskuste testimise ja näitamise kohti. Noorte treeninguid ja osavõttu rahvusvahelistel võistlustel korraldab sihtasutus Innove, Eesti esinduse juht võistlustel on ministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Helen Põllo. 

Reede, 2. detsember 2016

Kell 12 tutvustavad minister Mailis Reps ja analüüsiosakonna juhataja Aune Valk ministeeriumi Tallinna esinduses ministeeriumi aasta-analüüsi Eesti hariduse tugevustest ja väljakutsetest. Analüüsis tuuakse esile seitse peamist väljakutset, millele pakutakse ka võimalikke lahendusi.

Üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets ja välissuhete asekantsler Madis Lepajõe kohtuvad Euroopa Komisjoni hariduse ja kultuuri peadirektori Martine Reicherts’iga kell 9.30 ministeeriumi Tallinna esinduses. Reicherts tutvub Eesti kui tulevase eesistujariigi prioriteetide ja plaanidega. Kohtumine Haridus- ja Teadusministeeriumis on üks osa visiidist ning selle sisuks on hariduse ja noortevaldkonna prioriteedid.

Koolivõrgu juht Kalle Küttis osaleb Nõo Kooli 330. aastapäeva tähistamisel.

Kaitseministeerium
Teisipäev, 29. november 2016

Ämaris paiknevast lennubaasist suundub rahutagamisoperatsioonile Liibanoni Eesti jalaväerühm ESTPLA-22. Lisainfo: kapten Arvo Jõesalu, Kaitseväe peastaabi pressijaoskonna ülem, 717 1921, arvo.joesalu[at]mil[dot]ee

Kolmapäev, 30. november 2016

Liibanonist rahutagamisoperatsioonilt naaseb jalaväerühm ESTPLA-21. Lisainfo: kapten Arvo Jõesalu, Kaitseväe peastaabi pressijaoskonna ülem, 717 1921, arvo.joesalu[at]mil[dot]ee

Neljapäev, 1. detsember 2016

Kõrgema Sõjakooli langenud kadettide mälestusrivistus Tallinnas Tondil. Lisainfo: kapten Kristjan Kostabi, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste meedia- ja turundusgrupi ülem, 717 6204, kristjan.kostabi[at]mil[dot]ee 

Reede, 2. detsember 2016

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse 10. konverents Swisshotelis. Lisainfo: kapten Kristjan Kostabi, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste meedia- ja turundusgrupi ülem, 717 6204, kristjan.kostabi[at]mil[dot]ee

Kaitseliit korraldab 2.-4. detsembril Läänemaal õppuse Orkaan 2016. Lisainfo: leitnant Merle Norit, Kaitseliidu Peastaabi avalike suhete osakonna nooremstaabiohvitser, 717 9108, 53 036 414, merle.norit[at]kaitseliit[dot]ee 
 

Pühapäev, 4. detsember 2016

Õppuselt Iron Sword saabuvad Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad ja tegevväelased. Lisainfo: nooremleitnant Jaanika Ojakõiv, 2. jalaväebrigaadi teabeohvitser, 717 5016, jaanika.ojakoiv[at]mil[dot]ee

Keskkonnaministeerium
Kolmapäev, 30. november 2016

Õppuselt Iron Sword saabuvad Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad ja tegevväelased. Lisainfo: nooremleitnant Jaanika Ojakõiv, 2. jalaväebrigaadi teabeohvitser, 717 5016, jaanika.ojakoiv[at]mil[dot]ee

Neljapäev, 1. detsember 2016

Neljapäevast reedeni toimub Tallinnas XIX Eesti-Vene piiriveekogude kaitse ja kasutamise ühiskomisjoni istung, kus sel korral on päevakorras küsimused Eesti-Vene piiriveekogude veeressursi kasutamisest ja nende seisundist – räägitakse Narva hüdroelektrijaama rajatiste tehnilisest seisukorrast, Vene poolel olevast Narva veehoidla kasutuseeskirjast jpm. Komisjoni Eesti poole tööd juhib Keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv, Vene poole delegatsiooni juhib Föderaalse Veeressursside agentuuri juhi asetäitja Tatjana Bokova.

Maa-ameti geodeesia osakonna nõunik Karin Kollo juhib Tallinna Tehnikagümnaasiumis UNESCO ühendatud koolide konverentsil vestlusringi temal "Struve meridiaanikaar". Konverentsil tutvustatakse UNESCO kaitse all olevaid objekte, üks neist on ka 200 aastat tagasi Maa kuju ja suuruseks läbi viidud geodeetiline mõõtmine, mida juhendas maailmakuulus astronoom ja geodeet Friedrich Georg Wilhelm Struve. Struve kaare säilinud punktid on alates 2005. aastast UNESCO kaitse all. Eestist kuuluvad kultuuripärandi nimekirja Tartu Tähetorn ja Simuna-Võivere baasjoone otspunktid.
Lisainfo: Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens[at]maaamet[dot]ee.

Algusega kell 18 toimub Öökulli akadeemia, kus on külas Tallinna Tehnikaülikooli Mäeinstituudi dotsent Mall Orru, kes räägib teemal "Eesti loodusliku turba (6000 aastat vana) kasutamise võimalused taastusravis nii kliinikutes kui ka kodustes tingimustes".

Reede, 2. detsember 2016

Keskkonnaminister Marko Pomerants osaleb Mehhikos Cancúnis toimuval kõrgetasemelisel konverentsil, mille eesmärk on vastu võtta ministrite deklaratsioon elurikkuse lõimimise vajadusest erinevatesse ressursikasutuse valdkondadesse.

Algusega kell 11 toimub loopealsete taastamise projekti „Elu alvaritele“ aastalõpu koosolek Muhu saarel restoranis "Koost Muhu Resto". Tutvustame 2016. aastal Muhus läbi viidud loopealsete taastamistöid ja järgmise aasta plaane ning räägime lambast kui tõhusast karjamaa hooldajast.
Lisainfo: Annely Esko, Keskkonnaameti projektikoordinaator, annely.esko[at]keskkonnaamet[dot]ee, 511 6738.

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 28. november 2016

Kultuuriminister Indrek Saar on visiidil Läänemaal Lihulas. Visiidil külastab minister Lihula mõisa, kultuurimaja, gümnaasiumi, muusika-ja kunstikooli ja  Metsküla kooli ja kohtub Lihula vallavolikogu esimehe Jaak Kastepõlluga ja vallavanema Varje Ojala-Toosiga.
Lisainfo: Silver Meikar, kultuuriministri nõunik, silver.meikar[at]kul[dot]ee, 6282338

Kell 13.00 toimub Kultuuriministeeriumis Faro konventsiooniga liitumise töörühma koosolek. Kõne all on kultuuripärand ja infoühiskond.
Lisainfo: Liina Jänes, Kultuuriministeeriumi muinsuskaitsenõunik, liina.janes[at]kul[dot]ee, 6282381

Kell 15.00 toimub Kultuuriministeeriumi suures saalis kultuuri rahvusvahelistumise uuringu vaheseminar, kus Civitta uurijad tutvustavad uuringu esimest etappi.
Lisainfo: Reet Remmel, Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik, reet.remmel[at]kul[dot]ee, 6282249

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn ning spordiosakonna nõunik Margus Klaan viibivad kuni 30. novembrini Ungaris Budapestis Euroopa Nõukogu spordi valdkonna ministrite konverentsil.
Lisainfo: Margus Klaan, Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik, margus.klaan[at]kul[dot]ee, 6282328

Teisipäev, 29. november 2016

Kell 10:00 avab kultuuriminister Indrek Saar Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) rahvusvahelise konverentsi "Lõimumise väljakutsed radikaliseeruvas maailmas".
Lisainfo: Piret Hartman, kultuuriministri nõunik, piret.hartman[at]kul[dot]ee, 6282338

Kolmapäev, 30. november 2016

Kell 15:00 kohtub kultuuriminister Indrek Saar Kultuuriministeeriumis  Kultuuri Koja esindajatega.
Lisainfo: Hillar Sein, Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler, hillar.sein[at]kul[dot]ee, 6282221

Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli osaleb Von Krahli Teatris toimuval Panso preemia üleandmisel.
Lisainfo: Katre Väli, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik, katre.vali[at]kul[dot]ee, 6282212

EMP mõisakoolide programmijuht Riin Alatalu viibib Brüsselis, kus koos Brüsseli IV Euroopa Kooli eestikeelse sektsiooni piduliku avamisega avatakse ka mõisakoolide näitus „Mõisast kooliks. Eesti mõisakoolid“. Eesti Arhitektuurimuuseumi ja Kultuuriministeeriumi koostöös valminud näitus jutustab loo Eesti mõisakoolide tekkimisest 1919. aasta maareformi tulemusena kuni tänapäevani ning kultuuripärandi mõjust inimestele.  Näitust kureerib Pille Epner.
Lisainfo: Riin Alatalu, EMP mõisakoolide programmijuht, riin.alatalu[at]kul[dot]ee, 6282253

Eesti kirjastused KPD ja Aleksandra  osalevad kuni 4. detsembrini Moskva raamatumessil Non/Fiction. 1. detsembril toimub kirjandusõhtu ka Eesti saatkonnas, kus esitletakse kirjastuste uusi raamatuid.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Moskva kultuurinõunik, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee, +749 573 73640

5. detsembrini toimub Prantsusmaal Montreuilis noortekirjanduse mess (Salon du livre et de la presse jeunesse), kus on kohal mitmed eesti (laste)kirjanikud.
Lisainfo : Rea Rannu-Ideon, Pariisi kultuurinõunik, rea.rannu-ideon[at]mfa[dot]ee, +331 5662 2205

Neljapäev, 1. detsember 2016

Kell 20:00 kohtub kultuuriminister Indrek Saar Euroopa Komisjoni hariduse, kultuuri ja spordi peadirektoraadi juhi Martine Reichertsiga. Kõne all on Eesti Euroopa Liidu eesistumine.
Lisainfo: Heili Jõe, Kultuuriministeeriumi Euroopa Liidu asjade nõunik, heili.joe[at]kul[dot]ee, 6282228

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits osaleb ja teeb SA Eesti Vabaõhumuuseum Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuse Kanut konverentsil ettekande kultuuripärandi digiteerimise teemal.
Lisainfo: Tarvi Sits, Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler, tarvi.sits[at]kul[dot]ee, 6282210

Reede, 2. detsember 2016

Kell 11:00 avab kultuuriminister Indrek Saar Eesti Puuetega Inimeste Koja konverentsi  „Turism ja vaba aeg – kas kättesaadav kõigile? Puuetega inimeste piiriülene liikumine – üks EL põhiõigusi“.  Konverents toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis.
Lisainfo: Silver Meikar, kultuuriministri nõunik, silver.meikar[at]kul[dot]ee, 6282338

11. detsembrini annab teater NO etendusi Pariisi regioonis asuvas Nanterre-Amandiers teatris. Viiel korral mängitakse etendust „Mu naine vihastas“ ja kolmel korral etendust „Kõnts“. 
Lisainfo : Rea Rannu-Ideon, Pariisi kultuurinõunik, rea.rannu-ideon[at]mfa[dot]ee, +331 5662 2205

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 28. november 2016

Kell 13 esitletakse Maaeluministeeriumi väikeses saalis Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) poolt 2016. aastal läbiviidud kala ja kalatoodete tarbimise uuringut. Tulemusi esitleb Marje Josing (EKI), kommenteerivad maaeluminister Martin Repinski, kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ning Eesti Kalaliidu juhataja Valdur Noormägi.

Kolmapäev, 30. november 2016

Maaeluminister Martin Repinski osaleb Türi Kultuurikeskuses toimuval Eestimaa Talupidajate Keskliidu kongressil „Üks mõisnik üle maa?“. 

Reede, 2. detsember 2016

Maaeluminister Martin Repinski osaleb Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) kliendinõukogu istungil. 

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 28. november 2016

Rahandusminister Sven Sester külastab 28.-29. novembril Põlvamaad ja kohtub kohalike omavalitsuste esindajate ning ettevõtjatega.

Asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osaleb Eesti Loto nõukogu koosolekul. 

Teisipäev, 29. november 2016

Riigihalduse minister Mihhail Korb külastab Ida-Virumaad ja kohtub kohalike omavalitsuste esindajatega. 

Asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osaleb Põhja-Eesti Regionaalhaigla nõukogu koosolekul. 

Kolmapäev, 30. november 2016

Asekantsler Kaia Sarnet osaleb Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse nõukogu koosolekul.

Kantsler Veiko Tali osaleb Riigimetsa Majandamise Keskuse auditikomitee koosolekul.

Reede, 2. detsember 2016

Riigihalduse minister Mihhail Korb külastab Jõgevamaad ja kohtub kohalike omavalitsuste esindajatega.

Rahandusminister Sven Sester ja kantsler Veiko Tali osalevad Finantsinspektsiooni nõukogu koosolekul. 

Sotsiaalministeerium
Kolmapäev, 30. november 2016

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kohtub Rootsi Euroopa Liidu asjade ja kaubandusministri Ann Lindega.

Välisministeerium
Esmaspäev, 28. november 2016

28.11-02.12 osaleb välisministeeriumi nõunik Marina Kaljurand Genfis toimuval ÜRO küberekspertide rühma (Group of Governmental Experts on the Developments in the Field of Information and Telecommunication in the Context of International Security) töögrupis, milles arutatakse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia võimaluste kohaldamise üle rahvusvahelise õiguse ning julgeoleku kontekstis. Samuti esineb Kaljurand Genfi Julgeolekupoliitika Keskuses sõnavõtuga valitsuse rollist e-tehnoloogiate rakendamisel ning digitaalsetest saatkondadest.

28.11 osaleb välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart Brüsselis Euroopa Liidu arenguministrite kohtumisel, kus arutatakse EL suhete raamistikku Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani riikidega pärast aastat 2020 ning rände ja arengukoostööga seonduvat.

28.11 toimuvad Tallinnas Eesti ja Makedoonia välisministeeriumi Euroopa Liidu konsultatsioonid. Kohtumisel käsitletakse Makedoonia EL integratsiooni, rännet ja Eesti EL eesistumise prioriteete. Eesti delegatsiooni eesotsas on välisministeeriumi Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wirén, Makedoonia delegatsiooni juhib asevälisminister Ilija Isajlovski. Samuti kohtub Makedoonia asevälisministriga valitsuse eriesindaja EL institutsioonide juures Matti Maasikas.

28.-29.11 osaleb välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal Pariisis Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) globaalstrateegia kohtumisel, kus arutatakse maailmamajanduse hetkeseisu, globaliseerumise hüvesid ja murekohti ühiskondade elujärje parandamisel ning sealjuures ka kübervõimaluste kasutamist.

Teisipäev, 29. november 2016

29.11 osaleb välisminister Sven Mikser Tallinnas visiidil oleva Malta peaminister Joseph Muscati kohtumisel peaminister Jüri Ratasega. Kohtumisel arutatakse Malta EL eesistumise prioriteete ja räägitakse aktuaalsetel Euroopa Liidu teemadel.

29.-30.11 osaleb poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu Washingtonis Põhja-Euroopa ja Balti riikide ühise koostööformaadi e-PINE (Enhanced Partnership in Northern Europe) poliitikadirektorite kohtumisel, kus arutatakse aktuaalseid küsimusi atlandiüleses koostöös, energiajulgeolekut, rändeküsimusi ning olukorda Venemaal. Samuti osaleb Teesalu Balti riikide ja USA julgeolekupoliitika kohtumisel, kus käsitletakse nelja riigi praktilisi koostöövõimalusi erinevates julgeolekupoliitika valdkondades. 

Kolmapäev, 30. november 2016

30.11 kohtuvad valitsuse eriesindaja EL institutsioonide juures Matti Maasikas ning välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart Tallinnas Rootsi Euroopa Liidu küsimuste ja rahvusvahelise kaubanduse ministri Ann Lindega. Kohtumisel arutatakse aktuaalseid Euroopa Liidu teemasid, Eesti EL eesistumist ning rahvusvahelist kaubandust.

Neljapäev, 1. detsember 2016

01.12 kohtub valitsuse eriesindaja EL institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Parlamendi peasekretäri Klaus Wellega, kellega käsitletakse Euroopa Liidu Nõukogu esindamist Euroopa Parlamendis Eesti eesistumise ajal. 

Reede, 2. detsember 2016

02.12 toimuvad Riias Eesti ja Läti välisministeeriumi Euroopa Liidu osakondade konsultatsioonid, kus arutatakse Eesti ettevalmistusi EL eesistumiseks, EL tulevikku, rännet, laienemist ja regionaalset koostööd. Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wirén, Läti delegatsiooni eesotsas on Läti välisministeeriumi aseriigisekretär Euroopa küsimustes Inga Skujina.