Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (10.10.2016 - 16.10.2016)

Peaminister
Esmaspäev, 10. oktoober 2016
Kell 10.00 Reformierakonna fraktsiooni nõupidamine

Kell 13.45 valitsusliidu nõupidamine

Kell 15.00 Vabariigi Presidendi ametivande andmine

Kell 16.00 arupärimisele vastamine

Kell 17.00 vastuvõtt seoses Vabariigi Presidendi ametisseastumisega
Teisipäev, 11. oktoober 2016

Peaminister viibib 11.-12. oktoober visiidil Rootsi Kuningriigis.
Peaminister kohtub Rootsis kroonprintsess Victoria ja prints Danieliga, peaminister hr Stefan Löfveniga ja digitaalarengu ministri hr Lars-Johan Peter Erikssoniga.Peaminister külastab ettevõtteid, kohtub välisinvestoritega ja peab kõne Rootsi suurettevõtetele suunatud konverentsil “Digital Transformation”.

12.-14.oktoober viibib peaminister visiidil Taani Kuningriigis.
Peaminister kohtub Tema Majesteedi kuninganna Margrethe II-ga, parlamendi esimehe pr Pia Kjaaersgaardiga, peaminister hr Lars Løkke Rasmusseniga ja kaitseminister hr Peter Christenseniga. Peaminister teeb ettekanded Taani Tööstuskoja äriseminaril, Taani tippjuhtide klubile ja startup kogukonnale. Samuti peab peaminister kõne Eesti-Taani disainifoorumil ning kohtub välisinvestoritega ja kohaliku eestlaste kogukonnaga.

Peaministrit saadab visiidil äridelegatsioon, kuhu kuulub 31 ettevõtet.
Äridelegatsiooni visiit on ette valmistatud koostöös EASiga.

Lisainfo: Ave Tampere, valitsuse meedianõunik, tel 5688 4345 või ave.tampere[at]riigikantselei[dot]ee

Haridus- ja teadusministeerium
Esmaspäev, 10. oktoober 2016

Minister Maris Lauri ja kantsler Janar Holm osalevad presidendi ametisse astumise tseremoonial.

Teisipäev, 11. oktoober 2016

Minister Maris Lauri kohtub kell 12 Tallinna Ülikoolis rektor Tiit Landiga.

Kolmapäev, 12. oktoober 2016

Kell 10 tutvustatakse Rahvusraamatukogus õppevara kaardistamise tulemusi aineühenduste ja kirjastuste esindajatele.

Neljapäev, 13. oktoober 2016

Kell 13 on minister Maris Lauri ning kõrghariduse ja teaduse asekantsler Indrek Reimand Riigikogu kultuurikomisjonis, kus arutatakse ülikooliseaduse muudatusi.

Reede, 14. oktoober 2016

Riigikogu konverentsisaalis toimub teaduspoliitika konverents „Teadus kui riigi arengumootor“, mille arutelu keskendub teaduse ja ettevõtluse ühisosa suurendamisele. Avasõnad ütleb kell 10 minister Maris Lauri. Lähem info.

Minister Maris Lauri kohtub kell 11 ministeeriumi Tallinna esinduses Eesti Noorteühenduste Liidu esindajatega.

Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis algab kell 10 emakeeleõpetajate sügiskonverents „Õppijakeskne emakeeleõpetus“. Lähem info.

Algab täiskasvanud õppija nädal (TÕN), mille raames toimuvad Eesti erinevates paikades täiskasvanuharidust populariseerivad ja õppimisvõimalusi tutvustavad tegevused. Nädala avab tunnustusüritus, kus kuulutatakse välja aasta õppija, koolitaja, koolitussõbralik organisatsioon ja koolitussõbralik omavalitsus. Sündmus toimub TÜ Narva Kolledžis algusega kell 11, ministeeriumi esindab üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets.TÕN-i lõpetab 21. oktoobril XX täiskasvanuhariduse foorum Tallinnas. Lähem info.

Laupäev, 15. oktoober 2016

Algab üle-euroopaline programmeerimisnädal Code Week, mis kestab 23. oktoobrini. Nädala eesmärk on tutvustada programmeerimist lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Kellel on soov ja huvi edendada tehnoloogiaharidust, on oodatud andma oma panus ja korraldama programmeerimisteemalisi üritusi. Lähem info.

Justiitsministeerium
Esmaspäev, 10. oktoober 2016

Justiitsminister Urmas Reinsalu osaleb riigikogus presidendi ametivande andmisel ning Kadrioru kunstimuuseumis toimuval presidendi ametisseastumise vastuvõtul.

Kolmapäev, 12. oktoober 2016

Kell 12 toimub justiitsministeeriumis pressibriif, kus räägitakse korduvkurjategijate karistuste karmistamiseks ette nähtud meetmetest. Briifil tutvustavad meetmeid justiitsminister Urmas Reinsalu, kriminaalpoliitika asekantsler Kristel Siitam-Nyiri ja analüüsitalituse juhataja Jako Salla.

Neljapäev, 13. oktoober 2016

Justiitsminister Urmas Reinsalu osaleb vabariigi valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel. 
12.-14. oktoobrini toimuvad Tartus 34. õigusteadlaste päevad „Inimene-Õigus-Maailm“.

Reede, 14. oktoober 2016

Justiitsminister Urmas Reinsalu osaleb mitteametlikul justiits- ja siseküsimuste nõukogul Luksemburgis.

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 10. oktoober 2016

10.-14. oktoobrini osalevad Eesti sõjalaevad EML Admiral Cowan ja EML Ugandi Soomes õppusel Baltic Shield 2016, kus harjutatakse pardarelvadest laskmist ja rannikuvetes navigeerimist. Lisainfo: reamees Karl Alfred Baumeister, mereväe teabeohvitser; 5854 0982; karl.baumeister[at]mil[dot]ee

Teisipäev, 11. oktoober 2016

11. oktoobri keskpäeval maandub Ämari lennubaasis NATO eelhoiatuse ja õhuruumi juhtimise süsteemi lennuk (AWACS) E-3. Ajakirjanikel on võimalik tutvuda lennukiga ning NATO AWACS lennukite üksuse tegevusega. Lisainfo: Alar Laats, Õhuväe teavitusspetsialist; tel. 7173604; e-mail: alar.laats[at]mil[dot]ee

11. oktoobril tähistatakse Julius Kuperjanovi sünniaastapäeva. Kuperjanovi pataljon asetab pärja Võrus Taara linnakus leitnant Kuperjanovi büsti juurde kell 8.15 koos pataljoni rivistusega ja Tartus Kuperjanovi mälestusmärgi jalamile Raadi kalmistul kell 11. Lisainfo: nooremleitnant Jaanika Ojakõiv; 2. jalaväebrigaadi teabeohvitser; tel: 717 5016; e-mail: jaanika.ojakoiv[at]mil[dot]ee

Kolmapäev, 12. oktoober 2016

12. oktoobril tutvustatakse Tapa linnakus Hollandist hangitud jalaväe lahingumasinaid CV9035.
Lisainfo: reamees Sander Mändoja, 1. jalaväebrigaadi teabeohvitseri ülesannetes; tel.56977041; e-mail: sander.mandoja[at]mil[dot]ee

Neljapäev, 13. oktoober 2016

13.-14. oktoobril peetakse Tallinnas iga-aastane NATO tuumapoolitika sümpoosion. Lisainfo: pressiesindaja Andres Sang, press[at]kaitseministeerium[dot]ee, 717 0167, 56 481 759.

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 10. oktoober 2016

Keskkonnaminister Marko Pomerants osaleb Luksemburgis toimuval EL kalandus-ja põllumajanduse nõukogu istungil, kus kinnitatakse Läänemere 2017. aasta kalapüügivõimalused.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, berit-helena.lamp[at]envir[dot]ee, 626 2910, 5303 6253.

Esmaspäev on viimane päev, et esitada taotlusi vooluveekogude tervendamise projektidele. Taotlusvooru rahastatakse KIKi kaudu Ühtekuuluvusfondist ning meetme töötas välja Keskkonnaministeerium. Taotlusvoorust toetatakse kalapääsude rajamist, rekonstrueerimist ning kalade rännet takistavate paisude eemaldamist jõgedel, mis on nimetatud keskkonnaministri määruses „Lõhe, jõeforelli, meriforelli ja harjuse kudemis- ja elupaikade nimistu.”
Lisainfo: Ööle Janson, projektikoordinaator, 627 4191, oole.janson[at]kik[dot]ee.

Algusega kell 17 osalevad KIKi juhatuse liige Veiko Kaufmann ning projektikoordinaatorid Ülle Välk ja Eerika Purgel Rõuge Ööbikuorus vaatetorni „Pesapuu“ ja uue ilme saanud Ööbikuoru külastuskompleksi avamisel. Külalistaristu uuendamist ning vaatetorni rajamist rahastas KIK Ühtekuuluvusfondist ja siseriiklikust keskkonnaprogrammist kokku 138 255 euroga.
Lisainfo: Ülle Välk, 627 4154, ulle.valk[at]kik[dot]ee.

Kolmapäev, 12. oktoober 2016

Kõik õpetajad ja teised keskkonnahariduse huvilised on oodatud loodusvaatluste seminarile, mis toimub algusega kell 12 Keskkonnaameti Kuressaare kontoris (Tallinna 22, Kuressaare). Seminaril tutvustatakse loodusvaatlusi kui õppetöö üht meetodit kooli- või huvitöö täiendamiseks.

Neljapäev, 13. oktoober 2016

Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits ning ameti spetsialistid esinevad ettekannetega Eesti Geoinformaatika Seltsi aastakonverentsil ESTGIS 2016.  MTÜ Eesti Geoinformaatika Selts ühendab geoinformaatikuid, kartograafe ja nendega seotud teisi erialaspetsialiste. Seltsi eesmärk on kaasa aidata geoinformaatika valdkonna arengule, tehes selleks ka rahvusvahelist koostööd.
Lisainfo: Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens[at]maaamet[dot]ee

Algusega kell 15 avatakse RMK peamajas (Toompuiestee 24, Tallinn) Vereta jahi fotonäitus ning kuulutatakse välja ka tänavune võitja.

Algusega kell 18 toimub Eesti Loodusmuuseumi venekeelne Öökulli akadeemia, kus bioloog Jekaterina Pesotski räägib Läänemerest ja selles peituvatest ohtudest. Lisaks uurime Öökulli akadeemias lähemalt seda, millised mitte meie jaoks väga tavapäraseid ja levinud mereasukaid võime üllatuslikult oma koduses Läänemeres kohata.

Neljapäevast alates on Pernova Loodusmajas üleval Eesti Loodusmuuseumi näituse „Õised Tiivulised“ ööliblikate osa, mis eksponeerib kolmesada erinevat ööliblika liiki. Huvilisi ootab majja loodud metsakeskkond, mis viib öiste tiivuliste salapärasesse ja põnevasse maailma. Lisaks saab näitusel saab vaadata ööliblika kino, kuulata ööliblikate hääli ning osaleda visuaalsel liblikaekspeditsioonil.

Reede, 14. oktoober 2016

Algusega kell 10 toimub Karula piirkonna ajaloolise maakasutuse seminar Karula rahvuspargi keskuses (Ähijärve küla, Antsla vald). Lisainfo Keskkonnaameti kodulehel.

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 10. oktoober 2016

Kell 13.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar tervitusega Kultuuriministeeriumi suures saalis toimuval festivali "Kuldne Mask" Eestis pressikonverentsil.
Lisainfo: Katre Väli, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik, katre.vali[at]kul[dot]ee, 6282212

Kell 15.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Vabariigi Presidendi ametivande andmise tseremoonial Riigikogus.
Lisainfo: Piret Hartman, kultuuriministri nõunik, piret.hartman[at]kul[dot]ee, 6282338

Kell 19.00 ütleb kultuuriminister Indrek Saar tervitussõnad festivali „ Kuldne Mask“ avaetenduse  „Joobnud“ (Peterburi  Suur  Draamateater, Lavastaja: Andrei Mogutši) eel Rahvusooper Estonias. 
Lisainfo: Katre Väli, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik, katre.vali[at]kul[dot]ee, 6282212

10. ja 12. oktoobril linastub 60. BFI London Film Festivali "Dare" alamprogrammis Eesti-Laose-Prantsuse koostööna valminud film "Kalleim õde" ( Dearest Sister), (režissöör Mattie Do)
10.oktoobri linastuse järel toimuval kohtumisel  kinopublikuga vastavad publiku küsimustele Mattie Do ja näitleja Tambet Tuisk. Üritust toetavad Välisministeerium, Kulka ja Eesti saatkond Londonis. 
Lisainfo: Sten-Kristian Saluveer, Oree Films, sten[at]oreefilms[dot]com

10.-19. oktoobril avatakse Moskva teatris Helikon-opera Tiiu Viljasaare ning Tauno Kangro näitused. Üritused on pühendatud Rahvusooper „Estonia“ gastrollidele Moskvas. Loe lisaks siit.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuuriesindaja Venemaal, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee, +79253237412

10. oktoobril toimub Moskva Rahvusvahelise Muusikamaja Teatrisaalis muusikafestivali „Spiegel im Spiegel“ lõppkontsert.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuuriesindaja Venemaal, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee, +79253237412

Teisipäev, 11. oktoober 2016
Kell 10.00 toimub kultuuriminister Indrek Saare kohtumine Kultuuriministeeriumi allasutuste juhtidega Kultuuriministeeriumis, et rääkida 2017. aasta riigieelarvest ning kultuuritöötajate palkadest. 
Lisainfo: Piret Hartman, kultuuriministri nõunik, piret.hartman[at]kul[dot]ee, 6282338
 
Kell 12.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar  Eesti Etendusasutuste Liidu (EETEAL) koosolekul Eesti Draamateatris. Kohtumise teemadeks on 2017. aasta riigieelarve menetlemine ning etendusasutuse seaduse muutmine.
Lisainfo: Hillar Sein, Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler, hillar.sein[at]kul[dot]ee, 6282221
 
Kell 14.00 toimub kultuuriminister Indrek Saare korraline kohtumine Kultuuri Koja ja Loomeliitudega.
Lisainfo: Hillar Sein, Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler, hillar.sein[at]kul[dot]ee, 6282221
Kolmapäev, 12. oktoober 2016

Venemaal Saranski jazz-festivalil esineb Joel Remmeli Trio.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuuriesindaja Venemaal, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee, +79253237412

Neljapäev, 13. oktoober 2016

Kell 10.00 algaval valitsuse istungil tutvustab kultuuriminister Indrek Saar Sport 2030 aruannet.
Lisainfo: Piret Hartman, kultuuriministri nõunik, piret.hartman[at]kul[dot]ee, 6282338

Reede, 14. oktoober 2016

Kell 10.00 kohtuvad Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene ja kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits Tartu Kunstimuuseumi esindajatega. Arutusel on Tartu Kunstimuuseumi ruumidega seotud küsimused. 
Lisainfo: Mirjam Rääbis, Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik, mirjam.raabis[at]kul[dot]ee, 6282335

Kell 13.00 toimub Kultuuriministeeriumi arutelu tantsuvaldkonna organisatsioonidega, kus teemaks kultuuri- ja hariduspoliitika tantsuvaldkondlik terviksüsteem. Ümarlaual osalevad erinevad tantsuvaldkonna noorte huvi- ja eelkutseharidusega tegelejate esindajad, professionaalse tantsukogemuse ja publiku kasvatamise projektidega tegelevate organisatsioonide esindajad ja  tantsuvaldkonna ühendused (Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsunõukogu, Hiiumaa Tantsufestival, NoTaFe, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ning Tallinna Ülikool).
Lisainfo: Katre Väli, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik, katre.vali[at]kul[dot]ee, 6282212

Kell 15.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Muinsuskaitseameti 23. sünnipäeva seminaril ja tunnustamisüritusel „Kaitsmata pärand“ Niguliste muuseumis.
Lisainfo: Piret Hartman, kultuuriministri nõunik, piret.hartman[at]kul[dot]ee, 6282338

14.-16. oktoobrini toimuvad  Venemaal Moskva Helikon-Operas Rahvusooper Estonia külalisetendused. Loe lisaks etenduste kohta siit.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuuriesindaja Venemaal, +79253237412, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee

Laupäev, 15. oktoober 2016

Kell 10.00−17.00 Tartus Eesti Rahva Muuseumis toimuval Hõimupäevadele pühendatud konverentsil “Soome-ugri muuseumid –kuidas edas?“ ütleb tervitussõnad Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Anne-Ly Reimaa.
Lisainfo: MTÜ Fenno-Ugria Asutus, info[at]fennougria[dot]ee, 644 5119

Strasbourgi kinos Cinema Odyssée  avatakse Eesti filminädalad „Quinzaine du cinéma estonien“. Programmis on Veiko Õunpuu „Sügisball“, Ilmar Raagi „Kertu“, Martti Helde „Risttuules“, linastub Margus Paju koguperemängufilm „Supilinna salaselts“ ning Toomas Järveti dokumentaalfilm „Karmil pinnal“. Filmipäevad toimuvad koostöös Strasbourgi  kinoga Cinema Odyssée, Eesti  esindusega Euroopa Nõukogu juures,  Kultuuriministeeriumi ja Eesti Filmi Instituudiga ning on osa  Eesti Euroopa Nõukogu eesistumise kultuuriprogrammist.  Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, Eesti kultuuriesindaja Pariisis, +331 5662 2205, rea.rannu[at]mfa[dot]ee 

Pühapäev, 16. oktoober 2016

16.oktoobril toimub Tallinnas  Kultuurikatlas  Hõimupäevade peakontsert.
Lisainfo: MTÜ Fenno-Ugria Asutus, info[at]fennougria[dot]ee, 644 5119

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Esmaspäev, 10. oktoober 2016

Minister Kristen Michal osaleb Vabariigi Presidendi ametivande andmisel.

Ministrid Kristen Michal ja Liisa Oviir vastavad Riigikogu arupärimistele.

Minister Liisa Oviir osaleb Riigikogu rahanduskomisjoni istungil.

Teisipäev, 11. oktoober 2016

Minister Kristen Michal osaleb Riigikogu majandus- ja rahanduskomisjonide istungitel.

Minister Kristen Michal osaleb tehnoloogiaettevõtte ABB uue globaalse äriteenuste keskuse avamisel. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda[at]mkm[dot]ee

Minister Liisa Oviir osaleb Tööstuse Äriplaani konverentsil paneelarutelus „Kiire palgakasv – tööstuse äriplaani oht või loomulik osa“. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Minister Liisa Oviir osaleb American Chamber of Commerce Estonia õhtusöögil „Women in Leadership“. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee
Kolmapäev, 12.10

Minister Liisa Oviir kohtub Soome suursaadiku Kirsti Narineniga.. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Neljapäev, 13. oktoober 2016

Ministrid Kristen Michal ja Liisa Oviir osalevad valitsuse istungil.

Minister Kristen Michal osaleb KUMUs rahvusvahelisel konverentsil „Business case: Rail Baltic“. Rohkem infot: https://www.facebook.com/events/1767623886841259/ Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda[at]mkm[dot]ee

Ministrid Kristen Michal ja Liisa Oviir osalevad EAS-i Aasta Ettevõte 2016 auhinnagalal. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee
Reede, 14.10

Minister Kristen Michal osaleb Pärnu Kaubandus- ja Tööstuskoja ärihommikul. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda[at]mkm[dot]ee

Minister Liisa Oviir osaleb uue ministeeriumide ühishoone sarikapeol. Sarikapidu on ehitajatele korraldatav tänuüritus, millega tähistatakse ühe olulise ehitusetapi lõppu. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee
Asutuste eelinfo:

Tehnilise Järelevalve Ameti peadirektor osaleb 14. oktoobril Taanis, Kopenhaagenis toimuval Põhja- ja Baltimaade sideregulaatorite ja suuremate telekommunikatsiooni ettevõtete nõupidamisel, kus peamisteks teemadeks on võrgu neutraalsus ja rändlusteenus. Lisainfo: Anu Võlma, 5011585, anu.volma[at]tja[dot]ee

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 10. oktoober 2016

Põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban ja toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai kohtuvad Brüsselis põllumajanduse ja maaelu arengu peadirektoraadi DG AGRI asedirektorite Joost Korte ja Mihail Dumitru ning Euroopa Parlamendi põllumajanduskomisjoni sekretariaadi juhi Philippe Musquariga.Kell 11 osaleb Põllumajandusameti peadirektor Egon Palts Riigikogu maaelukomisjoni istungil, kus annab ülevaate Põllumajandusameti tegevusest. Lisainfo: PMA pressiesindaja Annika Kubja, tel. 5883 6975, annika.kubja[at]pma.agri[dot]ee

 

10.-14. oktoobrini toimub Eestis esmakordselt avatud toidutööstuste nädal. Külalisi võtab vastu 18 toidutööstust, kes korraldavad nädala jooksul kokku üle 80 ekskursiooni. Lisainfo ja registreerimine: http://eestitoit.ee/et/content/avatud-toostuste-nadal

Teisipäev, 11. oktoober 2016

11.-12. oktoobrini osaleb Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda Brüsselis toimuval Euroopa Liidu peaveterinaararstide töökohtumisel. Lisainfo: VTA pressiesindaja Martin Altraja, tel 5343 6656, martin.altraja[at]vet.agri[dot]ee

Kolmapäev, 12. oktoober 2016

Kell 10 koguneb Maaeluministeeriumi suures saalis Eesti toidu ümarlaud, kus antakse ülevaade Eesti toidu tutvustamise ja müügiedenduse kava „Eesti toit 2015-2020“ raames ellu viidud tegevustest. Kohtumise fookuses on algatused, mis on siiani aidanud Eesti toidule rahvusvahelist tähelepanu tuua ning koostöös sektoriga kavandatavad tulevased tegevused.

 

Kell 14 külastavad Maaeluministeeriumi seitse Gruusia ajakirjanikku. Ajakirjanikega kohtub välissuhete osakonna juhataja Ruve Šank, kes annab ülevaate Eesti põllumajanduse arengust Euroopa Liiduga liitumise kontekstis.

Laupäev, 15. oktoober 2016

kell 12 osaleb Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti teravilja- ja rapsikasvatajate ühistu Kevili Rõngu terminali avamisel.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 10. oktoober 2016

Rahandusminister Sven Sester ning finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross osalevad 10.-11. oktoobrini Luxembourgis euroala rahandusministrite ja Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu (Ecofin) kohtumistel.

Riigihalduse minister Arto Aas tutvustab rahanduskomisjonile riigihalduse järgmise aasta eelarvet.

Riigihalduse minister Arto Aas osaleb riigireformi juhtrühma koosolekul riigikogus.

Statistikaamet tutvustab leibkonna eelmise aasta tarbimiskulutusi kell 11 toimuval pressikonverentsil.

Teisipäev, 11. oktoober 2016

Riigihalduse minister Arto Aas osaleb maavanemate kohtumisel rahandusministeeriumis.

Eelarvepoliitika asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osaleb Eesti Kunstimuuseumi nõukogu koosolekul.

Kolmapäev, 12. oktoober 2016

Rahandusminister Sven Sester esineb kõnega 2016. aasta riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu (296 SE), raamatupidamisseaduse muutmise seaduse eelnõu (259 SE) ja hasartmänguseaduse muutmise seaduse eelnõu (260 SE) esimesel lugemisel riigikogus.

Riigihalduse minister Arto Aas vastab riigikogu infotunnis riigikogu liikmete küsimustele.

Neljapäev, 13. oktoober 2016

Rahandusminister Sven Sester ja riigihalduse minister Arto Aas osalevad valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Rahandusminister Sven Sester ja riigihalduse minister Arto Aas osalevad Eesti Parima Ettevõtte galal Kultuurikatlas.

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 10. oktoober 2016

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna osaleb Vabariigi Presidendi vastuvõtul.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski osaleb Riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil seoses ravikindlustuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (301 SE) ettevalmistamisega esimeseks lugemiseks.

Minister Ossinovski osaleb Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil.

Kolmapäev, 12. oktoober 2016

Minister Ossinovski peaministri ülesannetes ja minister Tsahkna osalevad Riigikogu infotunnis.

Minister Ossinovski osaleb Riigikogu istungil seoses rakkude, kudede ja elundite hankimise, käitlemise ja siirdamise seaduse ning riigilõivu seaduse eelnõu (278 SE) esimese lugemisega.

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo osaleb Behavioural eHealth seminaril Tallinnas, kus USA, Euroopa ja Aasia ettevõtted jagavad oma kogemusi tervisekäitumisega seotud digitaalteenuste arendamisel.

Neljapäev, 13. oktoober 2016

Asekantsler Aaviksoo teeb ettekande Euroopa Parlamendi tööstuse, väliskaubanduse, teaduse ja energia komitee ning keskkonna-, tervise- ja tarbijakaitsekomitee ühisel mTervise teemalisel avalikul kuulamisel.

Minister Tsahkna ning minister Ossinovski osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ning valitsuskabineti nõupidamisel.

Tööala asekantsler Egle Käärats osaleb 13. ja 14. oktoobril 34. Eesti õigusteadlaste päevadel, kus teeb ettekande teemal „Paindlikud töösuhted. Millises suunas tasub painutada?“

Välisministeerium
Teisipäev, 11. oktoober 2016

11.-12.10 on välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler Kyllike Sillaste-Elling Belgradis Eesti ja Serbia vahelistel julgeolekupoliitika konsultatsioonidel, kus arutatakse julgeolekuolukorda Euroopas ja Lääne-Balkanil, rännet ning Serbia suhteid Euroopa Liidu ja NATOga. Asekantsler osaleb ka Belgrade Security Forumi propaganda ja strateegilise kommunikatsiooni arutelus. Rohkem infot: http://www.belgradeforum.org/

11.10 on välisminister Jürgen Ligi Strasbourgis Euroopa Nõukogu Parlamentaarsel Assambleel (ENPA). Euroopa Nõukogu eesistujana esineb Ligi ENPA Alalise Komitee istungil sõnavõtuga ning vastab parlamendi saadikute küsimustele. Samuti kohtub välisminister Ligi Euroopa Nõukogu peasekretäri Thorbjørn Jaglandi, Inimõiguste Kohtu presidendi Guido Raimondi ja ENPA presidendi Pedro Agramuntiga.

Neljapäev, 13. oktoober 2016

13.-14.10 viibib välisminister Jürgen Ligi Bangkokis Euroopa Liidu ning Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) välisministrite kohtumisel, kus arutatakse arenguid ELis ja ASEAN riikide piirkonnas ning vaagitakse edasise koostöö võimalusi kahe organisatsiooni vahel. Muuhulgas tulevad kõne alla aktuaalsed regionaalsed ja rahvusvahelised julgeolekuküsimused. Eesti välisminister esineb kohtumisel sõnavõtuga, milles keskendub kaubandusküsimustele ja digitaalse sidususe arendamisele. Lisaks on välisministril kavas rida kahepoolseid kohtumisi.