Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (03.10.2016 - 09.10.2016)

Peaminister
Esmaspäev, 3. oktoober 2016

Kell 11.30 Reformierakonna fraktsiooni nõupidamine

Teisipäev, 4. oktoober 2016

Kell 11.15 kohtumine uue Hollandi suursaadiku pr Karen Selma van Stegeren’iga

Kell 12.00 kohtumine uue Brasiilia suursaadiku hr Roberto Colin’iga

Kell 12.40 kohtumine uue Kreeka suursaadiku pr Maria Karnoutsou’ga

Kell 18.30 Presidendi õhtusöök valitsuse liikmetele

Neljapäev, 6. oktoober 2016

Kell 10.00  valitsuse istung

Kell 12.00  valitsuse pressikonverents

Kell 14.00  valitsuse kabinetinõupidamine

Reede, 7. oktoober 2016

Peaminister on ringkäigul Lääne-Virumaal, kus ta külastab Sisekaitseakadeemia Päästekolledži Päästekooli Väike-Maarjas ning kohtub Lääne-Virumaa omavalitsusjuhtide ning ettevõtjatega.

Õhtul avab peaminister Tartu Ülikooli Narva Kolledžis ürituse TeamLab@Ida-Viru.

Riigikantselei
Esmaspäev, 3. oktoober 2016

Kell 13 Eesti Vabariigi 100. aastapäeva visuaalse identiteedi  ja Eesti kui Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi identiteedi loovkonkursi võidutöö ja auhinnaliste kohtade väljakuulutamine Arhitektuurikatlas (Põhja puiestee 27a, Tallinn).
Esitlusel on kohal žürii esindajad, kes annavad ülevaate loovkonkursile laekunud ideekavanditest. Loovkonkursist saab lähemalt lugeda: https://riigikantselei.ee/et/uudised/avanes-eesti-vabariik-100-ja-euroop...

Ajakirjanikel palume oma osalemisest teatada hiljemalt esmaspäeval kell 11: Kristiina Tiimus, 53 0304 53, kristiina.tiimus[at]riigikantselei[dot]ee

Kolmapäev, 5. oktoober 2016

Kell 14.30 tippjuhtide valikukomisjoni koosolek Stenbocki majas. Komisjon vaatab läbi keskkonnaministeeriumi asekantsleri (4) ja kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsleri (13) ametikohtadele laekunud avaldused ja otsustab konkursside edasise käigu.  Lisainfo: Kristiina Tiimus, 53 0304 53, kristiina.tiimus[at]riigikantselei[dot]ee

Neljapäev, 6. oktoober 2016

Kell 10 valitsuse istung Stenbocki majas. Kommenteeritud päevakord http://valitsus.ee/et/uudised-istungite-info/istungite-paevakorrad

Kell 12 valitsuse pressikonverents Stenbocki majas. Otseülekanne aadressil http://valitsus.ee/et/pressikonverentsid

Haridus- ja teadusministeerium
Esmaspäev, 3. oktoober 2016

3.-6. oktoobrini viibib Eestis õppevisiidil Aserbaidžaani haridusministeeriumi delegatsioon. Visiit algab esmaspäeval kell 8.30 Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis, kus antakse ülevaade Eesti haridussüsteemist ja analüüsiosakonna juhataja Aune Valk tutvustab Elukestva õppe strateegiat. Teisipäeval kell 9 külastatakse Tartu Tamme Gümnaasiumi (Nooruse 9) ning ministeeriumi koolivõrgu juht Kalle Küttis räägib koolivõrgu korrastamisest ja riigigümnaasiumide rajamisest. Visiidi raames toimuvad kohtumised ka Hariduse Infotehnoloogia sihtasutuses, Kutsekojas ja TÜ haridusuuenduskeskuses.

Teisipäev, 4. oktoober 2016

Asekantsler Madis Lepajõe osaleb kell 17 Soome Instituudi 25. sünnipäeva tähistamisel Kultuurikatlas.

Kolmapäev, 5. oktoober 2016

Õpetajate päeval ja ettevõtlusnädala raames külastab minister Maris Lauri kell 11.30 Tallinna Tööstushariduskeskust (Sõpruse pst 182), kus peab ettevõtluse ja ettevõtlusõppe teemalise loengu.

Neljapäev, 6. oktoober 2016

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus korraldab seminari Võrgustik Võrgutab. Fookuses on õpetaja professionaalne areng ning oma kogemusi jagavad õpetajad, õppejõud ja koolijuhid. Seminar toimub Tallinnas Tehnopoli teadus- ja ärilinnakus algusega kell 9.30. Ajakava ja lähem info.

Reede, 7. oktoober 2016

Minister Maris Lauri kohtub kell 10 Riigikogus kultuuriminister Indrek Saare ja kultuurikomisjoni esimehe Laine Randjärvega noorte huvitegevuse toetamise teemal.

Laupäev, 8. oktoober 2016

Kell 19 algab Jõhvi Kontserdimajas üleriigiline Aasta Õpetaja auhinnagala "Eestimaa õpib ja tänab". Otseülekande laureaatide pidulikust tunnustamisest teeb Eesti Televisioon. Aasta Õpetaja gala eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad noorte heasse käekäiku ja kelle töö on teistele eeskujuks. Parimatest parimate väljaselgitamiseks tegid tööd maakondlikud komisjonid, kõrghariduse komisjon ja seejärel üleriigiline komisjon, kuhu kuulusid haridusega seotud organisatsioonide esindajad. Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium, sihtasutus Innove ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Lisainfo sündmuse kohta Aasta Õpetaja gala lehelt.
Loe nominentide kohta Huvitava Kooli blogist.

Justiitsministeerium
Esmaspäev, 3. oktoober 2016

3.-9. oktoobrini tähistatakse õigusemõistmise nädalat, mil jagatakse tasuta õigusnõu ja räägitakse tavapärasest enam kohtusüsteemi käekäigust - toimub õigusemõistmise teemaline ümarlaud, avatakse näitus "Õigusriik karikatuuris" ning peetakse õpilastele ja tudengitele suunatud loenguid ja võistlusi.

Teisipäev, 4. oktoober 2016

Justiitsminister Urmas Reinsalu pakub õigusemõistmise nädala raames tasuta õigusnõu Tartu kohtumajas algusega kell 13.00.
Justiitsminister allkirjastab Tartu visiidi käigus koostöölepingu Tartu Ülikooliga.

Neljapäev, 6. oktoober 2016

Justiitsminister Urmas Reinsalu osaleb vabariigi valitsuse istungil.

Kell 14 osaleb justiitsminister Urmas Reinsalu Jõhvis Riigiametnike klubi ümarlaual.

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 3. oktoober 2016

3. ja 4. oktoobril alustab Kaitseressursside Ameti kutsel ajateenistust üle tuhande kutsealuse, vabatahtlikuna ka kuni 6 neidu.

Lisainfo:
Kaitseressursside Ameti avalike suhete nõunik Anne Osvet, 717 0768 / 513 1924, press[at]kra[dot]ee,

1. jalaväebrigaadi teabeohvitser Sander Mändoja; tel.56977041; e-mail: sander.mandoja[at]mil[dot]ee;
2. jalaväebrigaadi teabeohvitser nooremleitnant Jaanika Ojakõiv; tel: 717 5016; e-mail: jaanika.ojakoiv[at]mil[dot]ee;
Toetuse väejuhatuse teabeohvitser nooremleitnant Taavi Laasik; tel. 7174003; e-mail: taavi.laasik[at]mil[dot]ee

Reede, 7. oktoober 2016

7.-8. oktoobril on Eestis visiidil Ukraina kaitseminister Stepan Poltorak. Lisainfo: pressiesindaja Andres Sang, 717 0167, 56 481 759, press[at]kaitseministeerium[dot]ee

7. oktoobril avab kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras Järvekülas Vabadussõja kangelase, kolme Vabadusristi kavaleri ning Kaitseliidu endise ülema kolonel Aleksander Seimani mälestuskivi. Lisainfo: nooremleitnant Simmo Saar, teabeohvitser, tel: 7171928; e-mail: Simmo.saar[at]mil[dot]ee 

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 3. oktoober 2016

Esmaspäeval külastab Keskkonnaministeeriumi Baieri Liidumaa parlamendisaadikute delegatsioon.

Keskkonnaameti nõunik Kaja Lotman osaleb esmaspäevast neljapäevani Valgevenes, Minskis Berni konventsiooni EMERALD  võrgustiku tutvustuse lõpuseminaril, kus koolitab Valgevene, Moldova ja Gruusia looduskaitse valdkonna inimesi, kuidas peaks toimima üks korralik looduskaitse andmebaas.
Lisainfo: Kaja Lotman, Keskkonnaameti nõunik, kaja.lotman[at]keskkonnaamet[dot]ee.

Keskkonnaameti nõunik Teet Koitjärv osaleb esmaspäevast kolmapäevani Belgias, Brüsselis toimuval rahvusvahelisel Euroopa Liidu õppusel EDREX DBX.
Lisainfo: Teet Koitjärv, Keskkonnaameti nõunik, teet.koitjarv[at]keskkonnaamet[dot]ee

Teisipäev, 4. oktoober 2016

Algusega kell 10.30 toimub Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis (Narva mnt 7a, Tallinn) EMAS keskkonnajuhtimissüsteemi ja Rohelise Kontori konverents. Rohelise Kontori süsteem on mõeldud organisatsioonidele, kes soovivad oma kontoritegevust tervislikumaks ja keskkonnahoidlikumaks muuta.
Lisainfo: Kadri Masing, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, kadri.masing[at]envir[dot]ee, 626 2941, 5688 0386.

Algusega kell 15 korraldab Keskkonnaamet valmimisjärgus oleva Kärasi looduskaitseala kaitsekorralduskava avalikkuse kaasamise koosoleku Lohusuu vabaajakeskuses (Avinurme tee 73, Lohusuu alevik, Ida-Virumaa).
Lisainfo: Iti Jürjendal, Viru regiooni kaitse planeerimise spetsialist, 733 4163, iti.jurjendal[at]keskkonnaamet[dot]ee.

Keskkonnaminister Marko Pomerants osaleb presidendi õhtusöögil. 

Kolmapäev, 5. oktoober 2016

Kolmapäeval toimub Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis (Narva mnt 7a, Tallinn) arutelu huvigruppidega keskkonnamõju hindamise direktiivi ülevõtmise teemal. Kolmapäevasel üritusel tutvustatakse seadusesse lisanduvaid uusi põhimõttelisi norme ning normide esialgset paigutust terviktekstis.
Lisainfo: Kadri Masing, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, kadri.masing[at]envir[dot]ee, 626 2941, 5688 0386. 

Neljapäev, 6. oktoober 2016

Neljapäevast laupäevani toimub Palmse mõisas Lahemaa rahvuspargi 45. juubeliaasta raames rahvusvaheline konverents „Kogukonnad, kultuurmaastikud ja pärand“. Konverents käsitleb kultuuripärandi ja kultuurmaastike jätkusuutlikkust, mille võtmeteguriks on kohalik kogukond ning säästev majandamine. Konverentsi avab Keskkonnaameti peadirektor Andres Onemar, õhtusel vastuvõtul peab tervituskõne ka keskkonnaminister Marko Pomerants.
Lisainfo ja päevakava Keskkonnaameti kodulehel.

Algusega kell 18 on Eesti Loodusmuuseumi Öökulli akadeemias külas loodusfilmide režissöör ja loodusemees Remek Meel ning teemaks mäger Eesti looduses. Räägime lähemalt sellest, kuidas mägra elu Eestis uuritakse ning millised on selliste uurimiste tulemused ehk kes mäger üldse on.

Laupäev, 8. oktoober 2016

Laupäevast pühapäevani korraldab Keskkonnaamet Karula rahvuspargis noore looduskaitsja sügisseminari, kus on kavas kanuudelt vaadelda Mustjõe ja Koiva jõe äärseid pärandkooslusi, käia traditsioonilises suitsusaunas, katsetada kamajahu tegemist ja teha tutvust hobutööga kui osakesega Karula piirkonna kultuuripärandist.
Lisainfo: Helen Kivisild, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, 525 1552, helen.kivisild[at]keskkonnaamet[dot]ee

Kultuuriministeerium
Teisipäev, 4. oktoober 2016

Kell 14.00 avab kultuuriminister Indrek Saar Rakvere Teatrikino.
Lisainfo: Hillar Sein, Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler, hillar.sein[at]kul[dot]ee, 6282221

4. oktoobril avatakse Suurbritannias Eesti saatkonnas Londonis  Merike Estna näitus  “The Memorial” . Koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) ja Temnikova Kasela galeriiga korraldatakse avamise aegu kontaktürituse  kunstimessil  London Frieze viibivatele kunstiprofessionaalidele. Üritust toetavad Välisministeerium,  Kultuuriministeerium ja EKKAK. Näitus jääb saatkonna saali avatuks 2017. a juulini.
Lisainfo: Kersti Kirs, Eesti kultuuriesindaja Londonis, kersti.kirs[at]mfa[dot]ee, + 44 207 838 5386

Kell 12.00 avatakse Soomes  Tampere lütseumis  Eesti Rahva Muuseumi (ERM) näitus "Soome-ugri ja samojeedi rahvad".
Lisainfo: Anu Kippasto, Eesti kultuuriesindaja Helsingis, anu.kippasto[at]mfa[dot]ee , +358 9 62202631

Kolmapäev, 5. oktoober 2016

Kell 17.00  ütleb kultuuriminister Indrek Saar avasõnad Eesti Arhitektuurimuuseumis avatava näituse EV 100 konkursi „Hea avalik ruum“ tulemustest, samuti avatakse muuseumi peasaalis Eesti Arhitektide Liidu kuraatorinäitus „Kuhu kadus euro?“, mis kajastab eurorahadega tehtud investeeringuid arhitektuuri.
Lisainfo: Veronika Valk, Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik, veronika.valk[at]kul[dot]ee, 6282207

5.-9. oktoobrini toimuvad Hispaanias Madriidis kinos Cine Dore filmipäevad „ESTilo nordico“. Linastuvad 5 filmi: Avafilmiks on Martti Helde „Risttuules“. Samuti linastuvad Toomas Hussari „Seenelkäik“, Ilmar Raagi  „Kertu“ , Andres ja Katrin maimiku  „Kirsitubakas“  ja Eesti-Soome koostööfilm „Vehkleja“ (režissöör: Klaus Härö). Kohal on režissöörid Toomas Hussar („Seenelkäik“) ja Katrin Maimik („Kirsitubakas“), avafilmi juhatab sisse ja vestlust modereerib  Tristan Priimägi. Filme korratakse oktoobri lõpus, 25.- 30. oktoobrini. Kultuuriministeerium kaasrahastab projekti toetusprogrammist „Eesti kultuur maailmas“.
Lisainfo: Karlo Funk, karlo.funk[at]einst[dot]ee, 56485966

Kell 19.00  toimub Moskvas A. Skrjabini muuseumis muusikafestivali „Peegel peeglis“ raames kontsert „Insomnia“.  Esitusele tuleb Arvo Pärdi, Galina Grigorjeva ja Pavel Karmanovi teosed. Osalevad Eesti muusikud. Loe lähemalt siin.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuuriesindaja Venemaal, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee, +79253237412

Neljapäev, 6. oktoober 2016

Kell 14.00 avab kultuuriminister Indrek Saar Tallinnas Kultuurikatlas toimuva rahvusvahelise projekti Design for Europe lõpukonverentsi “Powering innovation”
Lisainfo: Veronika Valk, Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik, veronika.valk[at]kul[dot]ee, 6282207

Kell 11.30-15.00 toimuval XI oskuskeelepäeval Eesti Rahvusraamatukogus esineb Kultuuriministeeriumi raamatukogunõunik Ülle Talihärm ettekandega „Säilituseksemplari seaduse mõistete ühisloome“.
Lisainfo: Ülle Talihärm, Kultuuriministeeriumi raamatukogunõunik, ulle.taliharm[at]kul[dot]ee,  6282244
6.-23. oktoobrini toimub Luksemburgis  CinEast filmifestival, mis keskendub Kesk- ja Ida-Euroopa filmidele. Sel aastal on festivalile Eesti filmidest valitud Elmo Nüganeni ajalooline mängufilm „1944“ ja Kadri Kõusaare „Ema“. Filmipublikuga on kohtumas Leo Kunnas, mängufilmi „1944“ käsikirja autor, ja Aet Laigu, mängufilmi „Ema“ produtsent. Vaata lisaks ürituse kohta siit.
Lisanfo: Eike Eller, Eesti kultuuriesindaja Belgias, eike.eller[at]mfa[dot]ee +324 7387 7867

6.-11. oktoobrini Pariisis, Prantsuse rahvuslikus Loodusmuuseumis toimuval rahvusvahelisel  teadusfilmide festivalil Pariscience, millel linastub Madis Ligema film „Kuidas ehitada kosmoselaeva“. Linastusele järgneb vestlus autoriga.
Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, Eesti kultuuriesindaja Pariisis, +331 5662 2205, rea.rannu[at]mfa[dot]ee

Laupäev, 8. oktoober 2016

8. oktoobril toimub Moskvas A. Solzhenitsõni majas Kuremäe kloostri 125. aastapäevale pühendatud fotonäituse avamine.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuuriesindaja Venemaal, +79253237412, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee

Pühapäev, 9. oktoober 2016

9.-19. oktoobril  avatakse Moskva teatris „Helikon-opera“ Tiiu Viljasaare ning Tauno Kangro näitused, mis toimuvad seoses Rahvusooper „Estonia“ gastrollidega Moskvas. Vaata ürituste kohta  lisaks siit.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuuriesindaja Venemaal, +79253237412, dimitri.mironov[at]mfa[dot]ee

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Esmaspäev, 3. oktoober 2016

3.-9. oktoobril toimub ettevõtlusnädal. Ettevõtlusnädala pikaajaliseks eesmärgiks on arendada inimestes ettevõtlikku eluhoiakut ja soosivat suhtumist ettevõtlusesse ning innustada kasvupotentsiaaliga ettevõtjaid astuma järgmisi samme. Ürituste kava: http://www.eas.ee/ettevotlusnadal/. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Minister Liisa Oviir osaleb ettevõtlusnädala avaseminaril Rakveres, kus osalevad Lääne-Virumaa ettevõtjad ning peamiseks teemaks on Eesti ettevõtjate ja teadusasutuste vahelised koostöövõimalused. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Minister Kristen Michal osaleb Briti suursaatkondade ja UK Trade & Investment poolt ellu kutsutud küberkonverentsil, kus osalevad küberturvalisuse eksperdid ja juhid Põhja- ja Baltimaadest ning Suurbritanniast. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda[at]mkm[dot]ee

Kolmapäev, 5. oktoober 2016

Minister Liisa Oviir kohtub ettevõtlusnädala ja projekti Ettevõtlikkus Kooli raames Pärnu Koidula Gümnaasiumi õpilastega. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Minister Liisa Oviir osaleb Pärnu majandusfoorumil „Väikeettevõtlus – Eesti majandusarengu alus“. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Minister Liisa Oviir osaleb Raplamaa majandusfoorumil „Investeeri Raplamaale! Investeeri teadusesse!“. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Reede, 7. oktoober 2016

Minister Liisa Oviir osaleb ravimifirma Teligent OÜ uue ravimite analüüsi meditsiinilabori avamisel Tehnopoli teaduspargis. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Minister Liisa Oviir avab rohetehnoloogia varase faasi idufirmade startup võistluse Climate Launchpad. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 3. oktoober 2016

Toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai, toiduohutuse osakonna juhataja Martin Minjajev ja taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu kohtuval Brüsselis Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse peadirektoraadi DG Sante asedirektor Ladislav Mikoga, et arutada Eesti EL eesistumisega seotud küsimusi.

Teisipäev, 4. oktoober 2016

4.-5. oktoobrini toimub Sangastes põllumajanduskultuuride geneetilise ressursi komisjoni koosolek, kus arutatakse muu hulgas säilitussortide turustamise ja geenipankade andmehalduse küsimusi.

Neljapäev, 6. oktoober 2016
 Minister Urmas Kruuse osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel. 
 
Kell 12.30 toimub Maaeluministeeriumi väikeses saalis teadmussiirde komisjoni istung, kus antakse ülevaade teadmussiirde pikaajaliste programmide rakendamise hetkeseisust, mesindusprogrammi tegevustest ning nõutamisteenuste osutamise lepingu täitmisest. Komisjoni juhib toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai. 
 
Kell 15 kohtub kalanduse ja välissuhete asekantsler Olavi Petron Maaeluministeeriumi väikses saalis Eesti  Kala- ja Vähikasvatajate Liidu esindajatega. Kohtumisel on arutuse all „Eesti vesiviljeluse sektori arengustrateegia 2014-2020“.
 
Kell 15.00 toimub Maaeluministeeriumis kohtumine Rahvusvahelise Mahepõllumajandusorganisatsioonide Föderatsiooni (IFOAM) Euroopa Liidu grupi president Eduardo Cuocoga. Kohtumisel on teemaks 2017. aastal Eestis toimuva Euroopa Mahepõllumajanduse kongressi ettevalmistus. 
Reede, 7. oktoober 2016
Toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai ning teadus ja arendusosakonna juhataja Külli Kaare osalevad Eesti Piimandusmuuseumis toimuval kohtumisel Maaeluministeeriumi haldusalas olevate muuseumite esindajatega.
 
Kell 11 toimub ministeeriumi suures saalis Eesti lambakasvatuse arengukava töögrupi kohtumine, kus on arutusel arengukava koostamise hetkeseis. Keskkonnaameti esindaja teeb ülevaate kiskjakahjudega seonduvast.
Pühapäev, 9. oktoober 2016

9. oktoobril antakse Leiburis avalöök 10.-14. oktoobrini Eestis esmakordselt toimuvale avatud toidutööstuste nädalale, kus suuremad toidutööstused kutsuvad kodumaise toidu sõpru endale külla tööstuste tegevusega tutvuma. Avatud tööstuste nädala raames on üle Eesti kokku avatud 18 toidutööstust ja seda veavad Maaeluministeerium, Eesti Toiduainetööstuse Liit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Lisainfo: www.eestitoit.ee .

9.-10. oktoobrini külastab Eestit 16 Soome ajakirjanikku. Ajakirjanikud tutvuvad pressireisi käigus Eesti toidu ja toidukultuuriga ning külastavad Eesti toidusektori ettevõtteid.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 3. oktoober 2016

Riigihalduse minister Arto Aas osaleb ETV hommikusaates „Terevisioon“.

Asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osaleb 2.–3. septembril Euroopa Liidu liikmesriikide ühtekuuluvuspoliitika eest vastutavate avaliku teenistuse tippjuhtide kohtumisel Bratislavas, mida korraldab Slovakkia eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus. 

Teisipäev, 4. oktoober 2016

Riigihalduse minister Arto Aas osaleb riigikohtu istungil haldusreformi seaduse üle Tartus.

Asekantsler Kaia Sarnet kohtub Jõhvi vallavanema Eduard Eastiga. 

Kolmapäev, 5. oktoober 2016

Asekantsler Kaia Sarnet kohtub Rakveres Lääne-Viru maavanema Marko Tormi ning Kadrina, Haljala, Vihula, Sõmeru ja Rakvere valla esindajatega

Neljapäev, 6. oktoober 2016

Rahandusminister Sven Sester ja asekantsler Märten Ross osalevad 5.–9. oktoobril Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ja Maailmapanga aastakoosolekul Washingtonis.

Riigihalduse minister Arto Aas ja asekantsler Kaia Sarnet osalevad 6.–7. oktoobril Baltimaade regionaalarengu ministrite kohtumisel Bauskas Lätis.

Asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osaleb kõrghariduse ja teaduse rahastamise rakkerühma koosolekul Tartus.

Kantsler Veiko Tali viibib puhkusel 28. septembrist 12. oktoobrini. Asekantsler Dmitri Jegorov viibib puhkusel 3.–5. oktoobril. 

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 3. oktoober 2016

Sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse ja tööala asekantsler Egle Käärats osalevad sotsiaal- ja töövaldkonna teemalises töötoas, kus tutvustatakse Bulgaaria ja Horvaatia kolleegidele töövõimereformi.

Sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse osaleb Soomes Põhja-Balti soolise võrdõiguslikkuse ministrite kohtumisel.

Terviseala asekantsler Maris Jesse osaleb 3. ja 4. oktoobril Bratislavas toimuval EPSCO kohtumisel.

Teisipäev, 4. oktoober 2016

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo tutvustab Tallinna Teletornis Rootsi kohalike omavalitsuste esindajatele Eesti digitaalteenuseid tervise- ja sotsiaalvaldkonnas ning koostöövõimalusi piiriüleste teenuste arendamisel. 

Kolmapäev, 5. oktoober 2016

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo osaleb rahvusvahelise IKT-kontserni CGI tervisevaldkonna juhtide kogemuste jagamise seminaril. Kohtumisel jagatakse erinevate riikide tervishoius kasutatavate lahenduste positiivseid ja negatiivseid kogemusi ning leitakse uusi võimalusi süsteemide arendamiseks.

Tööala asekantsler Egle Käärats osaleb OSKA koordinatsioonikogu korralisel koosolekul. 

Neljapäev, 6. oktoober 2016

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski esineb tervitussõnadega konverentsil „Nordic- Baltic Conference on Decent Work“.

Sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse osaleb konverentsil „Eesti julgeolek 2016 – minu panus“, mille üheks paneeliks on „Elanikkonnakaitse väljakutsed Eesti Vabariigis“.

Välisministeerium
Esmaspäev, 3. oktoober 2016

3.-4.10 külastab Eesti suursaadik Ukrainas Gert Antsu Lvivi. Suursaadikul on plaanis kohtumised Lvivi kuberneri Oleg Sinjutka ja Lvivi linnapea Andrei Sadovõiga. Lisaks esineb ta  Lvivi Ivan Franko nimelises riiklikus ülikoolis ning külastab Eesti arenguabi projekte. 

Teisipäev, 4. oktoober 2016

4.10 kohtub välisminister Jürgen Ligi ÜRO humanitaarabi koordineerimisameti (OCHA) juhi Rudolf Mülleriga. Kohtumisel arutatakse humanitaarkriisi Süürias, olukorda Ida-Ukrainas ning OCHA rolli humanitaarkriiside koordineerimisel.

4.10 kohtub välisminister Jürgen Ligi Ühendkuningriigi suursaadiku Theresa Bubbear´iga.

4.10 kohtub välisminister Jürgen Ligi Prantsusmaa suursaadiku Claudia Delmas-Schereriga.

4.-5.10 osaleb väliskaubanduspoliitika ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart Eesti delegatsiooni juhina Afganistani teemalisel konverentsil Brüsselis. Konverentsi korraldavad Afganistani valitsus ja Euroopa Liit. Konverentsi raames on plaanis leppida kokku uus rahvusvahelise koostöö raamistik Afganistani toetamiseks 2020. aastani. 

Kolmapäev, 5. oktoober 2016

5.10 viibib välisminister Jürgen Ligi tutvumisvisiidil Lätis. Kavas on kohtumised Läti välisministri Edgars Rinkevicsi, peaministri Maris Kucinskise ja parlamendi esimehe Inara Murniecega. Kohtumistel arutatakse Eesti ja Läti suhteid, Euroopa Liidu tulevikku, idapartnerlusega seonduvaid küsimusi, rändekriisi, Eesti eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus ja olukorda Ukrainas. Välisministrid annavad ka ühise pressikonverentsi. Kavas on lisaks NATO Strateegilise Kommunikatsiooni Keskuse külastus ning kohtumine keskuse direktori Janis Sartsiga.   

Neljapäev, 6. oktoober 2016

6.10 viibib välisminister Jürgen Ligi tutvumisvisiidil Leedus. Välisminister kohtub Leedu välisministri Linas Linkeviciuse ja parlamendi välisasjade komisjoni esimehe Benediktas Juodkaga. Kohtumistel tulevad kõne alla Eesti ja Leedu suhted, Euroopa Liidu tulevik, koostöö energia küsimustes, rändekriis, Eesti eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus ja olukord Ukrainas. Välisministrid annavad ka ühise pressikonverentsi.

Reede, 7. oktoober 2016

7.10 kohtub välisminister Jürgen Ligi Euroopa Liidu riikide suursaadikutega Tallinnas.