Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (06.06.2016 - 12.06.2016)

Peaminister
Esmaspäev, 6. juuni 2016

Kell 10.00 Reformierakonna fraktsiooni nõupidamine
Kell 13.00 valitsusliidu nõupidamine
Kell 15.00 arupärimistele vastamine Riigikogus

Teisipäev, 7. juuni 2016

Kell 11.00 kohtumine lahkuva Brasiilia suursaadiku  hr Vergniaud Elyseu Filho’ga
Kell 16.30 mitteformaalne kohtumine Läti peaministri hr Māris Kučinskis’ega
Kell 18.00 osaleb peaminister kuninganna Elisabeth II 90. sünnipäevale ja suursaadik hr Christopher Bruce Holtby ametiaja lõppemise puhul korraldataval vastuvõtul

Kolmapäev, 8. juuni 2016

Kell 13.00 infotund Riigikogus
Kell 15.00 kohtumine uue Moldova suursaadiku pr Inga Ionesii’ga

Neljapäev, 9. juuni 2016

Kell 10.00 valitsuse istung
Kell 12.00 valitsuse pressikonverents

Reede, 10. juuni 2016

Kell 13.00 EL eesistujamaa lõuna Eestis resideeruvatele EL saadikutele 

Riigikantselei
Neljapäev, 9. juuni 2016

Kell 10 valitsuse istung Stenbocki majas. Kommenteeritud päevakord http://valitsus.ee/et/uudised-istungite-info/istungite-paevakorrad

Kell 12 valitsuse pressikonverents Stenbocki majas. Otseülekanne aadressil http://valitsus.ee/et/pressikonverentsid

Kell 14 valitsuskabineti nõupidamine Stenbocki majas

Haridus- ja teadusministeerium
Esmaspäev, 6. juuni 2016

Esmaspäeval, 6. juunil algusega kell 9.30 toimub Kutsekojas OSKA teemahommik, kus tutvustatakse tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosi OSKA esimesi tulemusi kolmes valdkonnas: IKT, metsandus ja puidutööstus ning utarvestusala. Teemahommikul osalemiseks ja materjalidega tutvumiseks külastage veebilehte: oska.kutsekoda.ee

Kell 14 koguneb Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses Huvitava Kooli nõukoda. Nõukojas tehakse kokkuvõtteid selle kohta, mida on tõstatatud regionaalsetes mõttekodades, räägitakse algatuse laienemisest – koolide ja partnerite huvitavatest tegevustest jne.

Kell 15 osaleb minister Jürgen Ligi Gustav Adolfi Sihtasuse haridusteemalisel ümarlauakohtumisel.

Kolmapäev, 8. juuni 2016

Kell 10 toimub Eesti Rahvusringhäälingu ETV 4. stuudios Euroopa Majanduspiirkonna toetuste programmi “Riskilapsed ja –noored” lõpusündmus. Konverentsil tehakse kokkuvõtteid programmi tulemustest ning tunnustatakse projektide elluviijaid ja partnereid. Programmi toel osales huvi- ja teistes noorsootöö tegevustes üle 20 000 noore, kellel varem see võimalus puudus. Samas avatakse ka Pärnu poisi Aleksandri, kes programmi toel endale juhendaja sai, fotonäitus. Lisainfo: www.entk.ee/riskilapsedjanoored

Kell 14.00 allkirjastavad minister Jürgen Ligi ja Rae vallavanem Mart Võrklaev Jüri Gümnaasiumis ühiste kavatsuste kokkuleppe, millega väljendatakse kindlat tahet asuda pidama läbirääkimisi riigigümnaasiumi asutamiseks.

Kolmapäeval ja neljapäeval, 8.-9. juunil toimub Tartus, Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis programmi „Kiusamisest vaba kool“ koolitusseminar Tartu-,  Põlva-, Võru-, Valga- ja Jõgevamaa koolidele. Seminari korraldab Eesti Lastekaitse Liit.

Neljapäev, 9. juuni 2016

Minister Jürgen Ligi osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.
Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe võtab osa Bratislavas toimuvast Euroopa Liidu riikide hariduse kõrgetasemelise grupi koosolekust, kus arutatakse oskuste strateegia algatusi.

Reede, 10. juuni 2016

Kell 11 avab Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Janar Holm Tallinnas, Nordic Hotel Forumis konverentsi „Täiskasvanute koolitajad. Kes me oleme?“. Konverentsil mõtestatakse täiskasvanute koolitajate töö tähendust ja mõju nüüdisajal ning tulevikus. Konverentsil esinevad andragoogika õppejõud, koolitajad jt.

Kell 13.00 tutvustatakse Tallinna Ülikoolis noorte noorsootööga rahulolu uuringu tulemusi. Ernst & Young Baltic uuris 2015. aastal noorsootöös osalenud 7–26aastaste noorte rahulolu huviringide, malevate, laagrite, noorteorganisatsioonide jms. Uuringus osales pea 3000 noort.

Justiitsministeerium
Esmaspäev, 6. juuni 2016

Kell 14 annab justiitsministrile ametivande uus kohtunikuabi Tiina Kullamä, kes asub tööle Tartu maakohtu kinnistusosakonda. Viimati nimetas justiitsminister kohtunikuabi ametisse aastal 2011.

Kolmapäev, 8. juuni 2016

Kell 12 kohtub justiitsminister Urmas Reinsalu Jaapani suursaadiku Yoko Yanagisawa´ga.

8. juunil toimub telemajas Euroopa Majanduspiirkonna toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored“ lõpukonverents. Konverentsil esineb sõnavõtuga ka justiitsminister Urmas Reinsalu. Programmi viisid ellu haridus- ja teadusministeerium, justiitsministeerium, sotsiaalministeerium ja Eesti Noorsootöö Keskus.

Neljapäev, 9. juuni 2016

Justiitsminister Urmas Reinsalu osaleb Luxembourg’is toimuval Euroopa Liidu justiits- ja siseküsimuste nõukogul.

Reede, 10. juuni 2016

Justiitsminister Urmas Reinsalu esineb sõnavõtuga Tallinnas Hiltoni hotellis toimuval õiguskonverentsil „Quo vadis, Eesti õigusruum?“. 

Kaitseministeerium
Teisipäev, 7. juuni 2016

7.-9. juunini toimub Tallinnas NATO infotehnoloogia- ja kommunikatsioonivaldkonnale keskenduv kaitsetööstuse konverents NITEC. Konverentsi meediaüritus toimub 7. juunil algusega kell 12.30. Lisainfo: pressiesindaja Andres Sang, press[at]kaitseministeerium[dot]ee, tel: 717 0167, mob: 56 481 759

Neljapäev, 9. juuni 2016

9. juunist alates liiguvad õppuse Saber Strike raames läbi Eesti Ameerika Ühendriikide maaväe üksused ja teevad linnades peatusi, et suhelda kohaliku kogukonnaga ning tutvustada oma tehnikat ja relvastust. 9. juunil on üritused Valgas ja Tartus, 11. juunil Sillamäel, 14. juunil Pärnus, 23. juunil Võrus. Lisainfo: nooremleitnant Roland Murof, tel: 5855 3594, roland.murof[at]mil[dot]ee

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 6. juuni 2016

Esmaspäevast reedeni külastab Eestit kolmeliikmeline Valloonia delegatsioon, kelle peamine eesmärk on tutvuda Eesti kogemustega avalikkuse kaasamise vallas säästva arengu teemadel.
 

Teisipäev, 7. juuni 2016

Algusega kell 10 toimub Keskkonnaministeeriumis (Narva mnt 7a, Tallinn) merekeskkonna kaitseks koostatud merestrateegia meetmekava avalik arutelu.

Keskkonnaminister Marko Pomerants ning Keskkonnaministeeriumi delegatsioon viibivad teisipäevast reedeni Gruusias Batumis ÜRO keskkonnaministrite kohtumisel, mis toimub “Keskkond Euroopa jaoks” (Environment for Europe) partnerlusprotssesi raames. Konverentsi peateemad on majanduse üleeuroopaline rohestamine ja õhukvaliteedi parandamine parema keskkonna ja inimeste tervise heaks.
 

Kolmapäev, 8. juuni 2016

Keskkonnaameti peadirektor Andres Onemar ja peadirektori asetäitja Erik Kosenkranius kohtuvad Eestis visiidil oleva Jaapani äridelegatsiooniga, kes tutvustavad Jaapanis välja töötatud uuenduslikku keskkonnatehnoloogiat taastuvenergia kasutamisel.
Lisainfo: Sille Ader, Keskkonnaameti pressiesindaja, sille.ader[at]keskkonnaamet[dot]ee, 680 7440, 5745 0332.

Algusega kell 15 avatakse TÜ Akadeemilises Spordiklubis keskkonnasõbralik jõusaal tudengitele. Tegemist on KIKi energiasäästukonkursi Negavatt möödunud aasta kolmanda koha saanud tudengite projektiga, kes nüüd oma idee ellu viivad. Spordiklubis avatakse kümme jalgratast, millega sõitmisel toodetakse elektrit. Üks ratas toodab keskeltläbi 100W tunnis, millega saaks põlema panna näiteks 20 LED-lampi. Jalgrataste kasutamine on tudengitele tasuta.
Lisainfo: Negavati projektijuht Helin Sööt, helin.soot[at]kik[dot]ee, 5699 8575.

KIK avab oma Facebooki lehel traditsioonilise Maakonnasipelga konkursi, et välja selgitada 2015. aasta parimad keskkonnaprojektid igas Eesti maakonnas. Hääletada saab kuni 16. juunini.
Lisainfo: KIKi kommunikatsioonijuht Elina Kink, elina.kink[at]kik[dot]ee, 5687 5797.

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 6. juuni 2016

Kell 13.00 avab kultuuriminister Indrek Saar Eesti Arhitektuurikeskuses (Põhja pst 27a, Tallinn) kultuuriajakirjandust hõlmava meediasotsioloogilise uuringu „Kultuuriajakirjanduse sisu ja kasutajaskond“ tulemusi tutvustava seminari. Kaheaastase uuringu tulemusi tutvustavad Tartu Ülikooli teadlased Marju Lauristin, Peeter Vihalemm ja Ragne Kõuts-Klemm.
Kultuuriministeeriumi tellimusel 2014. aasta sügisel algatatud ja Tartu Ülikooli läbiviidav uuring võtab vaatluse alla nii kultuuriajakirjanduse sisu kui ka kasutajaskonna, otsides vastuseid küsimusele, kuidas täidab Eesti kultuuriajakirjandus oma rolli kultuuri ja ühiskonna sidustajana. Seminarilt teeb veebiülekande Postimees.
Lugupeetud ajakirjanikud! Kajastussoovidega ja lisainfoks palume pöörduda : Kai-Ines Nelson, Kultuuriminsteeriumi kommunikatsiooninõunik, kai-ines.nelson[at]kul[dot]ee; 55689644

5.-11. juunini osalevad Kultuuriministeeriumi kunstiväärtuste osakonna peaspetsialistid Marju Niinemaa ja Kadri Nigulas Lätis Cēsises Balti museoloogiakoolis, kus keskendutakse muuseumide kogumispõhimõtetele. Museoloogiakoolis osalevad kolme Balti riigi muuseumide töötajad, igast riigist 10 inimest.
Lisainfo: Marju Niinemaa, Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste osakonna peaspetsialist,Marju.Niinemaa[at]kul[dot]ee, 6282230

Teisipäev, 7. juuni 2016

Kultuuriminister Indrek Saar on visiidil Valgamaal, kus kohtub sealse  kultuuri- ja spordirahvaga.
Lisainfo: Silver Meikar, kultuuriministri nõunik, silver.meikar[at]kul[dot]ee, 5278089

7.-10. juunini toimuval Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu kogude toimkonna visiidil Stockholmi osaleb Kultuuriministeeriumi raamatukogunõunik Ülle Talihärm. Visiidi eesmärgiks on külastada Rootsi raamatukogusid, et tutvuda teadus- ja rahvaraamatukogude teenuste arenduse ning ühistegevusega ja  raamatukogude kogude kujundamisega. Raamatukogudest külastatakse Stockholmi Linnaraamatukogu, Rootsi Muusika- ja teatriraamatukogu, Rootsi Rahvusraamatukogu ja Stockholmi Ülikooli Raamatukogu.
Lisainfo: Ülle Talihärm, Kultuuriministeeriumi raamatukogunõunik, ulle.taliharm[at]kul[dot]ee, 55588110

Kolmapäev, 8. juuni 2016

Kell 9.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungil, mille päevakorras on Riigikontrolli kontrolliaruande „Eesti Rahvusringhäälingu juhtimine ja rahastamine“ arutelu.
Lisainfo: Piret Hartman, kultuuriministri nõunik, piret.hartman[at]kul[dot]ee, 5340 5002

Kell 13.00 vastab kultuuriminister Indrek Saar saadikute küsimustele Riigikogu infotunnis.
Lisainfo: Piret Hartman, kultuuriministri nõunik, piret.hartman[at]kul[dot]ee, 5340 5002

Kell 11.30 osaleb Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) infopäeval, mis on suunatud loomemajanduse taristu ja tehnoloogilise võimekuse arendamise toetusest huvitatud potentsiaalsetele taotlejatele. Tegemist on loomemajanduse arendamise meetme ühe tegevussuunaga ning EAS avab kõnealuse taotlusvooru 13.06.2016. Infopäev toimub aadressil Lasnamäe 2 II korruse saalis. Vaata lisaks infot SIIT.
Lisainfo: Katrin Pööra, EASi toetusprogrammide koordinaator,katrin.poora[at]eas[dot]ee; 627 9710

8.-9. juunini Helsingis toimuval Euroopa Liidu ekspertgrupi „Spordivõistlustega manipuleerimise vastane võitlus“ kohtumisel osalevad Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn ja ministeeriumi spordiosakonna nõunik Margus Klaan.
Lisainfo:  Tarvi Pürn, Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler, tarvi.pyrn[at]kul[dot]ee, 6282206

Neljapäev, 9. juuni 2016

Kell 8.30 toimub sihtasutuse Eesti Kunstimuuseum asutamine kultuuriminister Indrek Saare osalusel.
Lisainfo: Tarvi Sits, Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler, tarvi.sits[at]kul[dot]ee; 5124253

Kell 10.30 osaleb kultuuriminister Indrek Saar sõnavõtuga mälestusteenistusel Tallinna Jaani kirikus seoses Marie Underi säilmete sängitamisega Tallinna Rahumäe kalmistule.
Lisainfo: Madis Järv,  Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja asetäitja, madis.jarv[at]kul[dot]ee, 6282256
9-11. juunini viibib kultuuriminister Indrek Saar visiidil Peterburis seoses kodanikudiplomaatia initsiatiiviga "1000 eestlast Peterburis".
Lisainfo: Madis Järv,  Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja asetäitja, madis.jarv[at]kul[dot]ee, 6282256
Reede, 10. juuni

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Anne-Ly Reimaa osaleb Läti poliitikauuringute keskuse Providuse eestvedamisel Lätis Riias toimuval konverentsil „The Nation State and Migration in the Baltics: Getting to Terms with the Past and the Future” (Albert Hotel Dzirnavu 33)  ja sõnavõtuga konverentsi diskussioonipaneelis „Discussing the identity of the Baltic States: what we see is what we get?“
Lisainfo: Anne-Ly Reimaa, Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler, anne-ly.reimaa[at]kul[dot]ee, 5223305
 

Pühapäev, 12. juuni 2016

Kultuuriminister Indrek Saar külastab II Naiste Tantsupidu „Mehe Lugu“  Jõgeval.
Lisainfo: Eino Pedanik, Kultuuriministeeriumi rahvakultuurinõunik, eino.pedanik[at]kul[dot]ee ; 6282227

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Esmaspäev, 6. juuni 2016

Minister Kristen Michal osaleb Luksemburgis energeetikaministrite nõukogu kohtumisel. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda[at]mkm[dot]ee 

Minister Liisa Oviir osaleb 6.-10. juunil Ningbos Hiinas Kesk- ja Ida-Euroopa ning Hiina kaubandusministrite kohtumisel arutamaks kaubandus- ja majanduskoostöö küsimusi. Ministrit saadab visiidil äridelegatsioon ja visiidi esimestel päevadel toimuvad ärikohtumised ning ettevõtete külastused. Lisainfo: Kadri Tonka, 6256493, kadri.tonka[at]mkm[dot]ee
 

Teisipäev, 7. juuni 2016

Minister Kristen Michal osaleb Luksemburgis transpordiministrite nõukogu kohtumisel. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda[at]mkm[dot]ee 

Kolmapäev, 8. juuni 2016

Minister Kristen Michal osaleb Riigikogus E-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste seaduse eelnõu (237 SE) esimesel lugemisel. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda[at]mkm[dot]ee

Neljapäev, 9. juuni 2016

Minister Kristen Michal avab Riigi Infosüsteemi Ameti aastakonverentsi „E-riik 2018“. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda[at]mkm[dot]ee

Minister Kristen Michal osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda[at]mkm[dot]ee

Reede, 10. juuni 2016

Minister Kristen Michal osaleb lennuühenduste ekspertgrupi kohtumisel. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda[at]mkm[dot]ee

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 6. juuni 2016

Kell 11 osalevad toiduohutuse asekantsler Toomas Kevvai ja taimetervise osakonna nõunik Evelin Hillep Riigikogu maaelukomisjoni istungil, kus arutatakse Erakonna Eestimaa Rohelised, MTÜ Noored Rohelised ja Eesti Rohelise Liikumise algatatud kollektiivset pöördumist glüfosaadi kasutamise keelustamiseks Eestis.

Kell 10 toimub Hiiumaal, Kärdla Kultuurikeskuses Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014-2020 toetuste infopäev. Infopäeval tehakse ülevaade fondi toetusvõimalustest, lähiajal avatavatest meetmetest ja toetustingimustest ning Hiiumaa kalanduspiirkonna plaanidest toetuste kasutamisel. Päevakava ja registreerumine http://goo.gl/TozxPw. 

Teisipäev, 7. juuni 2016

Minister Urmas Kruuse külastab Põllumajandusametit ja Põllumajandusuuringute Keskust. 

kell 14 osaleb Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Indrek Halliste Riigikogu maaelukomisjoni istungil, kus annab ülevaate Veterinaar- ja Toiduameti ennetustegevustest ning valmisolekust võimalikeks sigade Aafrika katku puhanguteks eeloleval suvel.

Kell 10 toimub Nelijärve puhkekeskuses Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014-2020 toetuste infopäev. Infopäeval tehakse ülevaade fondi toetusvõimalustest, lähiajal avatavatest meetmetest ja toetustingimustest ning Harjumaa kalanduspiirkonna plaanidest toetuste kasutamisel. Päevakava ja registreerumine http://goo.gl/TozxPw. 

Kolmapäev, 8. juuni 2016

Kell 13 arutatakse Maaeluministeeriumi väikses saalis kohtumisel huvigruppidega võimalusi keemiliste, eelkõige glüfosaadipõhiste taimekaitsevahendite kasutamise piiramiseks või keelamiseks avalikes kohtades nagu maanteedel, raudteel, trammiteedel, gaasitrassidel, haljasaladel, spordiväljakutel ning tervishoiu- ja lasteasutuste ümbruses. 

Neljapäev, 9. juuni 2016

Kell 13 arutatakse Maaeluministeeriumi väikses saalis kohtumisel huvigruppidega võimalusi keemiliste, eelkõige glüfosaadipõhiste taimekaitsevahendite kasutamise piiramiseks või keelamiseks avalikes kohtades nagu maanteedel, raudteel, trammiteedel, gaasitrassidel, haljasaladel, spordiväljakutel ning tervishoiu- ja lasteasutuste ümbruses. 

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 6. juuni 2016

Rahandusminister Sven Sester osaleb Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) ning rahandusministeeriumi koostööna toimuval  panga rahastamisvõimalusi tutvustaval seminaril ettevõtjatele.

Teisipäev, 7. juuni 2016

Rahandusminister Sven Sester peab kõne riigikogu istungil olulise tähtsusega riikliku küsimuse, riigieelarve kontrolli erikomisjoni raporti "Fiskaalpoliitika paradigma võimalikest muutustest Eesti parlamentaarses süsteemis" arutelul.

Rahandusminister Sven Sester osaleb Eesti Panga nõukogu koosolekul.

Haldusreformi piirkondliku komisjoni liikmed annavad ülevaate ühinemisläbirääkimistest Lõuna-Eestis ning lisaks tutvustatakse haldusreformi edasisi samme kell 13.30 Tartu Maavalitsuses, Riia maantee 15. Täpsem info ja registreerimine armo.vask[at]fin[dot]ee või telefonil 5666 8581.
 

Kolmapäev, 8. juuni 2016

Rahandusminister Sven Sester osaleb 9.–10. juunil Euroopa ning Aasia (ASEM) rahandusministrite kohtumisel Mongoolias.

Riigihalduse minister Arto Aas kohtub Saksamaa Baden-Württembergi liidumaa kohalike omavalitsuste esindusorganisatsiooni esindajatega.

Asekantsler Kaie Koskaru-Nelk ütleb avasõnad Euroopa Liidu mitmeaastase finantsraamistiku ja ühtekuuluvuspoliitika seisukohtade ühisel arutelul Läti ja Leedu kolleegidega Tallinnas.

Asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osaleb 8.–10. juunil Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) riikide kõrgemate eelarveametnike töögrupi 37. aastakoosolekul Stockholmis.

Neljapäev, 9. juuni 2016

Riigihalduse minister Arto Aas kohtub Jaapani suursaadiku Yoko Yanagisawaga.

Asekantsler Dmitri Jegorov osaleb ümarlaual „Aktsiisikaubad ja salaturg“. 

Reede, 10. juuni 2016

Kantsler Veiko Tali osaleb Töötukassa auditikomitee koosolekul.

Asekantsler Agris Peedu osaleb SA Tehvandi Spordikeskuse nõukogu koosolekul. 

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 6. juuni 2016

Sotsiaalministeeriumis toimub Eesti Konkjunktuuriinstituudi alkoholituru, - tarbimise ja -poliitika uuringut tutvustav pressikonverents, kus osalevad tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing ja Tervise Arengu Instituudi direktor Maris Jesse.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski vastab Riigikogu liikmete arupärimisele Eesti tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkuse kohta.

Tööala asekantsler Egle Käärats osaleb vahemikus 6.-7. juuni Tartus töövõime hindamise teemalisel koolitusel.

Teisipäev, 7. juuni 2016

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ja tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski osalevad kuninganna Elizabeth II 90. sünnipäeva tähistamisel.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kohtub Norra suursaadikuga. Kohtumise teemadeks on sooline võrdõiguslikkus ja sooline palgalõhe.

E-teenuste ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo osaleb vahemikus 7.-10. juuni Amsterdamis e-tervise seminaril.

Kolmapäev, 8. juuni 2016

Sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse osaleb SA Õigusteenuste Büroo 15. sünnipäeval Okupatsioonide muuseumis.

Neljapäev, 9. juuni 2016

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski viibib vahemikus 9.-10. juuni Hiiumaal. 

Reede, 10. juuni 2016

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kohtub Jaapani suursaadikuga.

Sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse osaleb Eesti Puuetega Inimeste Koja sünnipäeval.

Tööala asekantsler Egle Käärats kohtub Eesti Tööandjate Keskliidu esindajatega, et arutada Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise teemasid.
 

Välisministeerium
Esmaspäev, 6. juuni 2016

Välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö küsimuste asekantsler Mart Laanemäe kohtub Prahas Tšehhi Euroopa asjade riigisekretäri Tomáš Prouzaga. Kohtumisel arutatakse Eesti ja Tšehhi suhteid, idapartnerlust, regionaalset koostööd ning suhteid Venemaaga.

Teisipäev, 7. juuni 2016

Välisminister Marina Kaljurand annab Riigikogus riigikaitsekomisjonile ülevaate 19.-20. mail toimunud NATO välisministrite kohtumisest.

Kolmapäev, 8. juuni 2016

Marina Kaljurand tutvustab välisministeeriumis Eesti Tööandjate Keskliidule Eesti välispoliitika tegevussuundi.

Varssavis toimub Läänemeremaade Nõukogu asevälisministrite kohtumine. Kohtumisel arutatakse Läänemere regiooni väljakutseid, võimalusi ning hetkeolukorda, regionaalset koostööd ja tulevikuväljavaateid. Eestit esindab kohtumisel Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö küsimuste asekantsler Mart Laanemäe.

Tallinnas toimuvad Eesti ja Serbia välisministeeriumi vahelised konsultatsioonid. Konsultatsioonidel keskendutakse Euroopa Liidu laienemise temaatikale, kuid arutelu alla tulevad ka Eesti ja Serbia suhted, Eesti ja Serbia seisukohad erinevaid ELi ida- ja lõunanaabruses paiknevaid riike puudutavates küsimustes ning ränne. Eesti delegatsiooni juhib Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö osakonna peadirektor Aino Lepik von Wirén ning Serbia delegatsiooni juhib Serbia välisministeeriumi abiminister EL teemade alal Marina Jovicevic.

Välisminister Marina Kaljurand kohtub Noarootsi gümnaasiumi diplomaatia valikkursuse õpilastega.

8.-9.06 kohtub välisminister Marina Kaljurand Tallinnas ametlikul visiidil oleva Ukraina välisministri Pavlo Klimkiniga. Kohtumise peamisteks teemadeks on Ukraina ja Eesti suhted, olukord Ida-Ukrainas, Ukraina reformiprotsess ja integratsioon Euroopa Liiduga ning koostöö rahvusvahelistes organisatsioonides. Välisminister Klimkin kohtub veel president Toomas Hendrik Ilvesega, Riigikogu esimehe Eiki Nestoriga, Ukraina kohaliku kogukonnaga Ukraina Kultuurikeskuses ning Ida-Ukrainas lahingutes viga saanud Ukraina sõjaväelastega Seli Tervisekeskuses. 9.06 toimub ka Eesti ja Ukraina välisministri ühine pressikonverents. 

Neljapäev, 9. juuni 2016

9.-10.06 esineb välisminister Kaljurand kõnega Brüsselis toimuval interneti valitsemise arutelul EuroDIG2016 (European Dialogue on Internet Governance), mis on oma valdkonna peamiseks Euroopa tasandil toimuva kaasava arutelu ja mõttevahetuse platvormiks ning mille korraldamisse panustab ka Eesti Euroopa Nõukogu eesistujamaana. Välisminister Kaljurand võtab üle ka EuroDIGi korraldamise teatepulga ning 2017. aastal toimub suurüritus Eestis.
Lisainfo: http://www.eurodig.org/eurodig-2016/