Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (28.03.2016 - 03.04.2016)

Peaminister
Esmaspäev, 28. märts 2016

Kell 13.00 valitsusliidu nõupidamine

Teisipäev, 29. märts 2016

Kell 12.00 kohtumine Eesti Panga esindajatega

Neljapäev, 31. märts 2016

Kell 10.00 valitsuse istung ja kabinetinõupidamine

Kell 12.00 valitsuse pressikonverents

Kell 16.00 valitsuse kabinetinõupidamine

Reede, 1. aprill 2016

10.30 – Meeting with the European Commission’s Commissioner for Agriculture, Mr. Phil Hogan

Reede, 1. aprill 2016

Kell 10.30 kohtumine  Euroopa Komisjoni põllumajandusvoliniku hr Phil Hogan'iga

Riigikantselei
Neljapäev, 31. märts 2016

Kell 10 valitsuse istung. Kommenteeritud päevakord http://valitsus.ee/et/uudised-istungite-info/istungite-paevakorrad

Kell 12 valitsuse pressikonverents. Otseülekanne aadressil http://valitsus.ee/et/pressikonverentsid

Kell 16 valitsuse kabinetinõupidamine

Haridus- ja teadusministeerium
Kolmapäev, 30. märts 2016

Kell 11 algab Tartus Dorpati konverentsikeskuses Huvitava Kooli parimate praktikate päev „Koostöö ja valikud“. Kogemusi ja edulugusid jagavad kuues töötoas Haapsalu koolid, Kilingi-Nõmme Gümnaasium, Kiviõli I Keskkool, Konguta kool, Tallinna Inglise Kolledž ja Viljandi Gümnaasium. Töötubade teemad juhatavad sisse Tallinna ja Tartu ülikooli haridusuurijad.
Ettevõtmise korraldab Haridus- ja Teadusministeerium koos Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskusega.
Lisainfo

Neljapäev, 31. märts 2016

Kell 10 algab huvikoolide kaasamise ja arengu programmi inspiratsioonipäev “Kõik on võimalik! Huviharidus päästab maailma”. Avasõnad ütleb ministeeriumi noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi. Inspiratsioonipäev toimub Tallinna Lauluväljaku Klaassaalis ja selle korraldab sihtasutuse Archimedes Noorteagentuur.

Reede, 1. aprill 2016

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Janar Holm ütleb tervitussõnad Eesti Lastevanemate Liidu rahvusvahelisel hariduskonverentsil „Põhjamaade kogemus lapsevanema rollist haridussüsteemis". Konverents algab kell 10 Kaval-Antsu talus (Paldiski mnt. 1).

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 28. märts 2016

28. märtsist 1. aprillini viib 2. jalaväebrigaad läbi õppuse Lõunatorm. Lisainfo: nooremleitnant Jaanika Ojakõiv; 2. jalaväebrigaadi teabeohvitser; tel: 717 5016; e-mail: jaanika.ojakoiv[at]mil[dot]ee

28. märtsist 1. aprillini on Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kolonel Martin Herem tutvumisvisiidil Gruusia sõjakoolis. Lisainfo: Lauri Rikas, KVÜÕA turundusspetsialist; tel. 7176204; e-mail: lauri.rikas[at]mil[dot]ee
 

Kolmapäev, 30. märts 2016

Mereväe laevastiku külastab tuukri- ja toetuslaev Tasuja sõpruslinna Kundat. Visiidi käigus külastatakse Kunda lasteaeda ja Ühisgümnaasiumit, kus laevameeskond tutvustab oma laeva, teenistust mereväes ning õppimisvõimalusi Kõrgemas sõjakoolis. Lisainfo: leitnant Aivo Vahemets; mereväe teabeohvitser; tel. 7177207; e-mail: aivo.vahemets[at]mil[dot]ee

Reede, 1. aprill 2016

Tartus toimub Sõjakooli vilistlaste kokkutulek kuhu on kutsutud kooli neli esimest lendu, kes lõpetasid Eesti Riigikaitse Akadeemia Kaitsekolledži aastatel 1996-1999. Lisainfo: Lauri Rikas, KVÜÕA turundusspetsialist; tel. 7176204; e-mail: lauri.rikas[at]mil[dot]ee

1. -5. aprillini külastab Eestit Marylandi Rahvuskaardi ülem kin-mjr Linda Singh. Lisainfo: major Tanel Rütman, 717 9100 / 5105584, tanel.rutman[at]kaitseliit[dot]ee

Laupäev, 2. aprill 2016

Läänemaal peetakse patrullvõistlust Valge Laev. Lisainfo: major Tanel Rütman, 717 9100 / 5105584, tanel.rutman[at]kaitseliit[dot]ee

Keskkonnaministeerium
Teisipäev, 29. märts 2016

Algusega kell 10.30 toimub Keskkonnaameti veeteemaline teabepäev Haapsalu Keskkonnaameti kontoris (Kiltsi tee 10, Haapsalu). Ettevõtjatele ja kohalikele omavalitsustele suunatud üritusel räägitakse kaevude rajamisest ja lammutamisest, põhja- ja pinnaveekogumite seisundist ja selle hindamisest, majapidamiste reovee käitlemisest ning veekogude seisundi parandamiseks vajalikest meetmetest.
Lisainfot leiab aadressilt http://www.keskkonnaamet.ee/uudised-ja-artiklid/veeteemaline-teabepaev-h....

Algusega kell 16 toimub Luitemaa looduskaitseala ja hoiuala kaitsekorralduskava koostamisprotsessi raames avalikkuse kaasamise koosolek Häädemeeste Seltsimajas (Suurküla tn 2, Häädemeeste alevik). Koosolekule on oodatud maaomanikud, kohalikud elanikud, ettevõtjad ja teised asjast huvitatud.
Lisainfo: Jana Galadi, Keskkonnaameti Pärnu-Viljandi regiooni kaitse planeerimise spetsialist, jana.galadi[at]keskkonnaamet[dot]ee, 447 7379. 

Kolmapäev, 30. märts 2016

Keskkonnaminister Marko Pomerants külastab Lääne-Viru maavalitsust ning annab seal avalik loengu teemal „Keskkonnavaldkonna teemadest 2016. aasta kevadel“.

Kolmapäeval toimub Kiviõlis kaasamise ja kommunikatsiooni seminar "Keskkonnakaitse ja linnaruum Ida-Viru maakonnas", kus tutvustatakse KIKi toel elluviidud projekte ja KIKist toetuste saamise võimalusi. Täpsemalt seminari kohta leiab aadressilt http://www.sscw.ee/index.php?id=14091.
Lisainfo: Bruno Uustal, bruno.uustal[at]kik[dot]ee, 505 4530.

Algusega kell 18 korraldab Keskkonnaamet Põlvamaa keskkonnamaja suures saalis (Kalevi 1a, Räpina) loodusõhtu „Rasvatihane ja teised tihased“. Loodusõhtul räägib tihaseaasta koordinaator Margus Ots aasta linnust rasvatihasest, aga ka kõigist teistest Eestis elavatest tihastest.
Lisainfo: Mari Kala, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist,799 0914, mari.kala[at]keskkonnaamet[dot]ee

Neljapäev, 31. märts 2016

Algusega kell 18 toimub Loodusmuuseumis Öökulli akadeemia, kus sel korral on külas bioloog ja loodusfotograaf Urmas Tartes.
Lisainfo: Kätlyn Metsmaa, Loodusmuuseumi kommunikatsioonijuht, katlyn.metsmaa[at]loodusmuuseum[dot]ee, 641 1739, 5698 0425. 

Reede, 1. aprill 2016

Algusega kell 10 toimub Mustamäel, Akadeemia tee 21, TTÜ Küberneetika majas XXIV Aprillikonverents teemal „Maapõuekasutus ja keskkonnahoid“. Konverentsi korraldab OÜ Eesti Geoloogiakeskus. Konverentsi 18 suulist ja 12 stendiettekannet tutvustavad maapõue ja maavarade uurimise ning keskkonnakaitsega seotud probleeme.
Lisainfo: Maie Pärnamäe, 6720094 ja OÜ Eesti Geoloogiakeskuse kodulehel www.egk.ee.

Maaeluministeerium
Teisipäev, 29. märts 2016

 Kell 11 toimub Jänedal Maamajanduse Infokeskuse suures saalis 24. juulil toimuva üle-eestilise avatud talude päeva infopäev osalevatele taludele ning põllumajandustootjatele. Lisainfo ja registreerimine Maamajanduse Infokeskuse kodulehel

Kell 14 toimub Eesti Jahimeeste Seltsi majas (Tallinn, Kuristiku 7) seakatku infopäev jahimeestele, kus antakse juhiseid sigade Aafrika katku tõrjumiseks metsas. Esimesest infopäevast tehakse veebiülekanne. Lisainfo ja registreerimine Eesti Jahimeeste Seltsi kodulehel www.ejs.ee 

Kolmapäev, 30. märts 2016

Kell 9 toimub Põllumajandusameti Viljandi keskuse saalis (Vabaduse plats 4) infopäev söödakäitlejatele, kus peateema on sigade Aafrika katku viiruse leviku riskide maandamine teravilja käitlemisel ja sööda tootmisel. Lisainfo: Eda Ernes, tel. 6256 126, eda.ernes[at]agri[dot]ee

Minister Urmas Kruuse osaleb 30.-31. märtsini Leedus, Kaunases toimuval põllumajandusnäitusel AgroBalt 2016 ja poliitikafoorumil „Rethinking the food supply chain“.

Neljapäev, 31. märts 2016

Maaeluministeeriumi ja Veterinaar- ja Toiduameti eestvedamisel toimub Tallinnas, Eesti Jahimeeste Seltsi majas Euroopa Komisjoni veterinaarekspertide, jahimeeste ja seakatku tõrjes osalevate Eesti ametkondade esindajate kohtumine, kus arutatakse seakatku tõkestamise võimalusi metssigade seas. 

Reede, 1. aprill 2016

Eestis viibib ametlikul visiidil Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Phil Hogan, kes kohtub Maaeluministeeriumis minister Urmas Kruusega. Kohtumisel on teemaks turuolukord Euroopa Liidu põllumajandussektoris, Euroopa Komisjoni ettepanekud kriisi leevendamiseks, Eesti teemad Euroopa Liidu eesistumise perioodiks. Volinik kohtub ka peaminister Taavi Rõivase, Riigikogu maaelukomisjoni liikmete ja põllumajandussektori esindajatega.

Toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai osaleb ja teeb ettekande Olustvere lossis toimuval Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli poolt korraldataval konverentsil „Põllumees kui tippjuht“.

Rahandusministeerium
Teisipäev, 29. märts 2016

  Rahandusminister Sven Sester ja kantsler Veiko Tali osalevad sotsiaalkindlustusreformi komisjoni koosolekul sotsiaalministeeriumis.

Kolmapäev, 30. märts 2016

Riigihalduse minister Arto Aas osaleb haldusreformi ekspertkomisjoni koosolekul rahandusministeeriumis. Komisjoni päevakorras on haldusreformi valdkonnaseaduste ettevalmistamine ning omavalitsuste ülesanded.

Regionaalvaldkonna asekantsler Kaia Sarnet osaleb Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu koosolekul.

Finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross osaleb Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF)  Põhja- ja Baltimaade valijaskonna kohtumisel Kopenhaagenis.

Fiskaalpoliitika osakonna juhataja Sven Kirsipuu osaleb tööjõuvajaduse seire- ja prognoosisüsteem OSKA koordinatsioonikogu kohtumisel Kutsekojas.

Neljapäev, 31. märts 2016

Rahandusminister Sven Sester kohtub Tallinnas visiidil viibiva Norra Euroopa Majanduspiirkonna ja Euroopa Liidu asjade ministri Elisabeth Aspakeriga.

Halduspoliitika asekantsler Agris Peedu osaleb Eesti Lootsi nõukogu koosolekul.

Reede, 1. aprill 2016

Rahandusministeerium tähistab 20 aasta möödumist riigikassa taastamisest. Sündmusel esinevad rahandusminister Sven Sester ja majandusekspert Heido Vitsur.

Fiskaalpoliitika osakonna juhataja Sven Kirsipuu osaleb SA Jõgeva Haigla nõukogu koosolekul.
 

Siseministeerium
Teisipäev, 29. märts 2016

29.-30. märts viibib sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort Viinis ja kohtub Austria Siseministeeriumi ning Austria Välisministeeriumi kolleegidega. Pooled arutavad mitmeid maailma ja EL julgeolekut puudutavaid teemasid.    

Sotsiaalministeerium
Teisipäev, 29. märts 2016

Tööala asekantsler Egle Käärats osaleb Õiguskantsleri Kantseleis toimuval ümarlaual „21. sajandi muutunud töösuhted“.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski osaleb sotsiaalkindlustusreformi komisjoni koosolekul.

Rahvatervise osakonna juhataja Katrin Karolin osaleb Terviseameti uue büroo- ja laborihoone nurgakivi asetamise tseremoonial.

Kolmapäev, 30. märts 2016

Tööala asekantsler Egle Käärats osaleb OSKA koordinatsiooninõukogu koosolekul.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kohtub Põhja-Eesti Pimedate Ühinguga.

Võrdsuspoliitikate osakonna juhataja Katri Eespere ja osakonna programmi koordinaator Pille Ruul osalevad ettekannetega Norra projekti „Ühtse süsteemi ülesehitamine lähisuhtevägivalla tõkestamiseks Eestis” lõpuseminar

Neljapäev, 31. märts 2016

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kohtub Toidupanga juhi Piet Boerefijn’ga.

Sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse osaleb ja peab avakõne Astangu 20. rahvusvahelisel konverentsil. 

Reede, 1. aprill 2016

 Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski külastab Saaremaa Ühisgümnaasiumi, Töötukassa Saaremaa osakonda ning Kuressaare Haiglat.
 

Välisministeerium
Esmaspäev, 28. märts 2016

28.-29.03 kohtub välisminister Marina Kaljurand Ukraina välisministri Pavlo Klimkiniga, kes viibib ametlikul visiidil Eestis. Kohtumise peamisteks teemadeks on Ukraina ja Eesti kahepoolsed suhted, olukord Ida-Ukrainas, Ukraina reformiprotsess ja integratsioon Euroopa Liiduga ning koostöö rahvusvahelistes organisatsioonides. Lisaks oma kolleegile kohtub Ukraina välisminister ka president Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Taavi Rõivase ja riigikogu esimehe Eiki Nestoriga.

Välisministeeriumis toimub Lennart Meri büsti avamine. Skulptuur on kingitus välisministeeriumile Jaak ja Mikk Lippmaa erakogust. Avamisel osalevad ka Lennart Meri perekond, endised välisministrid ja Lennart Meriga koos töötanud kolleegid.

Teisipäev, 29. märts 2016

Marina Kaljurand osaleb kohvikus Must Puudel Tallinn Music Weeki korraldatud arutelul „Naised ja rahu: kas naine on sõjas ohver, sanitar või sõdur?“. Arutelul räägitakse globaalsetest humanitaarkriisidest ja sellest, mis rolli mängib sugu konfliktis ja konfliktijärgses ülesehituses. Rohkem infot: http://tmw.ee/et/programm/jutud 

Neljapäev, 31. märts 2016

Marina Kaljurand avab tervitussõnadega Eesti NATO Ühingu korraldatud rahvusvahelise konverentsi „NATO & EL ümarlaud 2016“. Konverents on suunatud bakalaureuse- ja magistriõppe tudengitele, mille raames toimuvad esimesel päeval välisministeeriumis loengud NATOst ja Euroopa Liidust, rahvusvahelisest julgeoleku- ja välispoliitikast ning välispoliitika tulevikusuundumustest. Järgneval kahel päeval toimub Saka mõisas NATO töö simulatsioon, mis paneb osalejad NATO liikmesriigi rolli ning suurendab tudengite väitlusoskusi ja teadmisi kaitsepoliitikast ning -koostööst. 

Välisminister Marina Kaljurand avab Kumus konverentsi „Sisserände uued suundumused ning lõimimise väljakutsed Põhja- ja Baltimaades“. Konverentsi korraldaja on Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus.

Marina Kaljurand kohtub Eestis visiidil oleva Norra Euroopa Liidu asjade ja Põhjala koostöö ministri Elisabeth Aspakeriga. Kohtumise päevakorras on aktuaalsed kahepoolsed, regionaalsed ja EL teemad. Minister Aspaker kohtub visiidi raames ka Eesti rahandusministri ja Riigikogu väliskomisjoniga.

Reede, 1. aprill 2016

Marina Kaljurand osaleb Tallinn Music Weeki raames toimuva foorumi Creativity for Change võrdsete võimaluste paneeli arutelus koos kunstniku, filmitegija ja aktivisti iO Tillet Wrighti ja Läti Euro-Pride 2015 kaaskorraldaja Kaspars Zalitisega. Lisainfo: http://creativityforchangeforum.com/#schedule