Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (18.01.2016 - 24.01.2016)

Välisministeerium
Esmaspäev, 18. jaanuar 2016

Välisminister Marina Kaljurand osaleb Brüsselis toimuval Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel. Välisministrid arutavad olukorda Süürias ja Iraagis ning võitlust Daeshiga. Lisaks räägitakse olukorrast Ukrainas, keskendudes Ukraina reformiprotsessile ning selle toetamisele. 
Lisainfot: http://www.consilium.europa.eu/en/meetings/fac/2016/01/18/

Samuti osaleb välisminister Kaljurand ka Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikel kohtumistel Ukraina välisministri Pavlo Klimkiniga ning Makedoonia välisministri Nikola Poposkiga.

Välisminister Kaljurannal on plaanis Brüsselis ka kahepoolne kohtumine Poola välisministri Witold Waszczykowskiga.

Välisminister Marina Kaljurandosaleb  Brüsselis toimuval Euroopa Liidu üldasjade nõukogu istungil. Kohtumisel tutvustatakse Hollandi eesistumise prioriteete ning veebruarikuu Euroopa Ülemkogu esialgset päevakorda.
Lisainfot: http://www.consilium.europa.eu/en/meetings/gac/2016/01/18/ 

Teisipäev, 19. jaanuar 2016

Genfis oimub ÜRO inimõiguste nõukogu üldise perioodilise ülevaatuse (Universal Periodic Review - UPR) raames Eesti inimõiguste olukorda kirjeldava ja hindava teise raporti rahvusvaheline avalik esitlus. Välisminister Marina Kaljurand esineb sõnavõtuga.  Esimene Eesti ülevaatus toimus 2. veebruaril 2011.
Lisainfot: http://www.vm.ee/et/tegevused-eesmargid/inimoigused/eesti-upr
Otseülekanne: http://goo.gl/Pbje6Z

Välisminister kohtub Genfis veel ka ÜRO inimõiguste ülemvoliniku Zeid Ra’ad Al Husseiniga, ÜRO Genfi esinduse juhi Michael Mølleriga ning ÜRO humanitaarasjade koordineerimisameti OCHA juhi dr Rudolf Mülleriga.

Kolmapäev, 20. jaanuar 2016

Välisministeeriumi kantsler Rainer Saks viibib visiidil Riias, kus ta kohtub oma Läti kolleegi Andrejs Pildegovicsiga. 

Samuti külastab kantsler Riias asuvat NATO strateegilise kommunikatsiooni oivakeskust.

Neljapäev, 21. jaanuar 2016

Tallinnas toimuvad Eesti ja Valgevene välisministeeriumite vahelised poliitilised konsultatsioonid. Arutatakse kahepoolseid poliitilisi ja majandussuhteid, samuti kultuurialast koostööd ning arengukoostööd.

Reede, 22. jaanuar 2016

Välisminister Marina Kaljurand ja välisministeeriumi juhtkond kohtuvad Riigikogu väliskomisjoniga, et arutada Eesti välispoliitika prioriteete.

Välisminister Marina Kaljurand osaleb Eesti Pangas toimuval Jaan Poska meenemündi ja postmargi esitlusel.

Välisminister Marina Kaljurand kohtub MTÜ Tegusad Eesti Noored esindajatega.