Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (18.01.2016 - 24.01.2016)

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 18. jaanuar 2016

Esmaspäevast reedeni külastab Eestit OECD missioon, mis on koostamas Eesti kohta keskkonnaülevaadet. OECD delegatsioon kohtub teiste seas keskkonnaministri Marko Pomerantsi ja keskkonnaministeeriumi esindajatega. Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, berit-helena.lamp[at]envir[dot]ee, 626 2910, 5303 6253.

Algusega kell 15 toimub Kuressaares (Saaremaa ühisgümnaasiumi keskkonnahariduskeskuses) KIKi teabepäev, kus räägitakse keskkonnateadlikkuse programmi toetatavatest tegevustest. Lisainfo: Terje Volke, terje.volke[at]kik[dot]ee tel 627 4324.

Teisipäev, 19. jaanuar 2016

Algusega kell 14 toimub Põlvas (Pesa hotelli konverentsisaalis) KIKi teabepäev, kus räägitakse keskkonnateadlikkuse programmi toetatavatest tegevustest.
Lisainfo: Piret Sepp, piret.sepp[at]kik[dot]ee, tel 627 4321.

Neljapäev, 21. jaanuar 2016

Algusega kell 18 kutsume kõiki reisihuvilisi rändama Loodusmuuseumi Öökulli akadeemiasse koos Hendrik Relvega Aafrika savanni ja tutvust tegema sealse loomariigiga. Lisainfo: Agnes Karlson, agnes[at]loodusmuuseum[dot]ee, 5373 1799.

Reede, 22. jaanuar 2016

Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub Jõelähtme valla esindajatega. Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, berit-helena.lamp[at]envir[dot]ee, 626 2910, 5303 6253.

Algusega kell 13 toimub Võrus (Kesklinna kooli konverentsisaalis) KIKi teabepäev, kus räägitakse keskkonnateadlikkuse programmi toetatavatest tegevustest. Lisainfo: Reet Utsu, reet.utsu[at]kik[dot]ee, tel 627 4328.

Algusega kell 10.30 toimub Ida-Virumaal Aseris (Rannu külalistemajas) KIKi teabepäev, kus räägitakse veemajanduse, jäätmekäitluse ja atmosfääriõhu kaitse programmi toetatavatest tegevustest. Lisainfo: Bruno Uustal, bruno.uustal[at]kik[dot]ee, tel 627 4337.

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 18. jaanuar 2016

Kl 11.00 tutvustab kultuuriminister Indrek Saar Riigikogu kultuurikomisjonile säilituseksemplari seaduse eelnõu. Lisainfo: Ülle Talihärm, Kultuuriministeeriumi raamatukogunõunik, ulle.taliharm[at]kul[dot]ee, 55588110

Kl 13.30 toimub Kultuuriministeeriumi suures saalis (Suur-Karja 23) Kultuuriministeeriumi ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldatav ümarlaud disainikasutuse edendamise teemal. Ümarlaud keskendub ettevõtja vaatele ning disaini rollile ettevõtja arendustegevustes. Lisainfo: Anu-Maaja Pallok, kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik, anu-maaja.pallok[at]kul[dot]ee, tel. 5209628.

Kl 18:00 kultuuriminister Indrek Saar esineb tervitusega Briti suursaatkonna ja Briti Nõukogu poolt  korraldatud William Shakespeare’i  400. surma-aastapäevale pühendatud Shakespeare Lives teema-aasta avaüritusel Draamateatris. Lisainfo: Kai-Ines Nelson, Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik, kai-ines.nelson[at]kul[dot]ee, 55689644

Teisipäev, 19. jaanuar 2016

19. jaanuaril avatakse Saksamaal, Eesti saatkonnas Berliinis Annika Haasi fotonäitus „Meie, mustlased“. Näituse külaliskunstnikuks on väljapaistev Soome fotograaf Kiba Lumberg, kes ise mustlasena dokumenteerib oma suguvõsa liikmeid. Väljapanek toob esile Eesti ja Soome mustlaskogukonna erineva ühiskondliku staatuse ja olmekultuuri, kuid rõhutab ka selle rahva sarnaseid jooni erinevatel maadel. Näituse kuraator on Harry Liivrand. Näitus jääb avatuks 13. aprillini. Lisainfo: Harry Liivrand, Eesti kultuuriesindaja Berliinis, harry.liivrand[at]mfa[dot]ee, tel: +493 025 460604

Neljapäev, 21. jaanuar 2016

Kell 19:00 ütleb kultuuriminister Indrek Saar Paide Kultuurikeskuses toimuva Eesti Kultuurkapitali preemiad 2015 gala avasõnad ning osaleb Kultuurkapitali aastapreemiate üleandmisel. Lisainfo: Kai-Ines Nelson, Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik, kai-ines.nelson[at]kul[dot]ee, 55689644

21.-23. jaanuarini  toimub Helsingis Soome Rahvusteatris festival Jää äärel. Festival toimub Jäänreunan kansat (Jää-ääre rahvad ) teatriprojekti osana, mis uurib soome-ugri keelte, kultuuride ja rahvaste identiteeti ja nähtavust maailmas. Eestist astuvad festivali programmis üles kammerkoor Voces Musicales, Anne Türnpu ja Eva Klemets etendusega ”Isuri eepos” ja Taarka Pärimusteater etendusega ”Non-stop SETO”. Lisainfo: Anu Kippasto, Eesti kultuuriesindaja Helsingis, anu.kippasto[at]mfa[dot]ee; +358 9 62202631