Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (25.03.2019 - 31.03.2019)

Siseministeerium
Esmaspäev, 25. märts 2019

• Siseminister Katri Raik osaleb märtsiküüditamise mälestustseremoonial Eesti kommunismiohvrite memoriaalis Maarjamäel.

Kolmapäev, 27. märts 2019

• Siseministeeriumit külastab Moldova siseministeeriumi delegatsioon. Tegemist on õppevisiidiga, mille raames soovivad Moldova ametnikud kuulda, kuidas on Eestis korraldatud kriisireguleerimispoliitika, ennetustegevused ja järeltegevused hädaolukorra puhul. Lisaks külastab delegatsioon ka päästeametit, häirekeskust ja sisekaitseakadeemiat.

Neljapäev, 28. märts 2019

• Siseminister Katri Raik osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.


• Siseminister Katri Raik osaleb Postimehe korraldataval arvamusliidrite lõunal.


• Kell 9 tutvustab Maarja Käger Balti Uuringute Instituudist vabatahtlikus tegevuses osalemise uuringu tulemusi. Siseministeeriumi tellitud uuring annab ülevaate vabatahtlikus tegevuses osalemise muutustest ajas, valdkonna probleemidest ning võimalikest arengutest. Muuhulgas selgub, et viimase viie aastaga on vabatahtlike osakaal Eestis tunduvalt kasvanud ja samas eelistatakse aina enam ühele organisatsioonile pühendumise asemel lühikesi n-ö tööampse erinevates organisatsioonides. Tegemist on mahuka uuringuga, mille raames viidi Turu-Uuringute ASi abil läbi esinduslik Eesti elanikkonna küsitlus ja kaardistati vabatahtlikke kaasavate organisatsioonide kaasamise võimekust. Uuringut tutvustatakse siseministeeriumi suures saalis (IV korrusel). Ajakirjanikud on tutvustusele oodatud.
Kontakt: kommunikatsiooninõunik Merje Klopets, tel 5212 892.

Reede, 29. märts 2019

• Reedel algusega kell 9.30 toimub KUMUs (Weizenbergi 34/ Valge 1, Tallinn) arvult juba seitsmes Põhja- ja Baltimaade rändekonverents. Konverents keskendub traditsiooniliselt rändepoliitika väljakutsetele ja võimalustele ning seekord eelkõige hariduse rollile välismaalaste lõimumisel uude ühiskonda ja tööturule. Avasõnad ütleb siseminister Katri Raik. Teiste ekspertide seas esineb konverentsil ettekandega Birgit Lüüs siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonnast. Birgit Lüüs räägib lähemalt õpirändega seotud võimalustest ja väljakutsetest. Loe lähemalt siit: https://www.norden.ee/et/regionaalne-koostoo/rahvastiku-areng/raendekonv...


• Kell 12 osaleb siseminister Katri Raik päästeameti Lihula päästekomando pidulikul avamisel.