Minister

Hanno Pevkur

Hanno Pevkur
Ministerial Role Time
siseminister 09.04.2015 - 23.11.2016
siseminister 26.03.2014 - 09.04.2015
Regionaalminister 26.03.2014 - 02.07.2014
justiitsminister 10.12.2012 - 26.03.2014
sotsiaalminister 06.04.2011 - 10.12.2012
sotsiaalminister 23.02.2009 - 06.04.2011