Mõtle kaasa!
 

See on suur pilt, mille joonistame lõpuks koos kokku. Me tahame jõuda olukorda, kus ohutaseme kerkides teab igaüks, kuidas ta käituma peab selleks, et ohutase ei tõuseks punaseni. - Kaja Kallas, 8. aprill 2021

Peaminister Kaja Kallas tegi poliitilise avalduse Riigikogu ees ning Riigikantselei saatis avalikule kooskõlastusele kavaeelnõu, kuidas võiksime edaspidi ühiskonnana koroonaviiruse kontekstis toimida ja tugevamaks saada, ning ettepanekud, kuidas võiks ohu vähendamiseks käituda riik, iga inimene, organisatsioon ja ettevõte. Kava kinnitab valitsus pärast avalikku konsultatsiooni 22. aprillil.

Ühiskonnaelu korraldamise kava koroonaviiruse leviku tingimustes

Eelnõuga saab tutvuda Eelnõude Infosüsteemis (EIS)

Peaministri poliitilise avalduse täistekst

Kaja Kallas esines 8. aprillil 2021 Riigikogu ees
 

Koroonaviiruse leviku riskitasemed

Teadusnõukoja soovituste põhjal kokku lepitud mõõdikud


 

Peaminister Kaja Kallas

Kaja Kallas on Eesti Vabariigi peaminister alates 26. jaanuarist 2021. Kallas astus 2011. aastal Eesti Reformierakonda ja on alates 14. aprillist 2018 erakonna esimees.

Kaja Kallas sündis 18. juunil 1977 Tallinnas, ta on abielus ning peres kasvab kaks poega ja üks tütar. Kaja Kallas lõpetas 1999. aastal Tartu Ülikool õigusteaduse erialal ning astus 2007. aastal Estonian Business School’i magistriõppesse.

Valitsuskoalitsiooni kuuluvad Eesti Reformierakond ja Eesti Keskerakond.

100 päeva plaan

Järgmisel sajal päeval tegeleb valitsus nii COVID-19 kriisi kriitiliste küsimuste lahendamisega, kui tulevikku vaatavate Eesti elu edasiviivate strateegiliste ülesannetega. Meie pideva tähelepanu keskmes on nii Eesti inimese, majanduse kui keskkonna hea käekäik.

Kaja Kallas, 11.02.2021

Valitsuse 100 päeva plaan on tegevuste loend, mida ministrid on otsustanud ellu viia ametisoleku esimese saja päeva jooksul , so ajavahemikul 26. jaanuar kuni 5. mail 2021. Plaan sisaldab 70 ülesannet ning nende elluviimise eest vastutavad ministrid.

Valitsuskoalitsiooni peamised eesmärgid on:

  • COVID-19 pandeemiast väljumine
  • Terved ja hoitud inimesed
  • Tark majandus
  • Roheline Eesti
  • Haritud ja nutikad inimesed
  • Aktiivne ja kaitstud Eesti
  • Tasakaalus Eesti
  • Avatud ja turvaline õigusriik