Peaminister Jüri Ratas

Jüri Ratas on peaminister alates 29.aprillist 2019. Ratas astus 2000. aastal Eesti Keskerakonda ja on alates 5. novembrist 2016 erakonna esimees. Ratas oli Eesti Vabariigi peaminister ka aastatel 2016-2019.

Jüri Ratas sündis 2. juulil 1978 Tallinnas, ta on abielus ning tütre ja kolme poja isa. Jüri Ratas on õppinud ärikorraldust, majandusteadust ning õigusteadust.

Valitsuskoalitsiooni kuuluvad Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja erakond Isamaa.


Loe veel

Valitsuse peamised eesmärgid

  • Peresõbralik Eesti, kus inimesed tunnevad end turvaliselt ja kindlalt. Valitsus tagab peredele kvaliteetsed teenused ja vajalikud toetused.
  • Sidus ühiskond, mille liikmed tunnevad end kaasatuna ja lõhed erinevate ühiskonna gruppide vahel vähenevad. Valitsus toetab rahvusgruppide õigust arendada oma kultuuri.
  • Teadmistepõhine majandus ja elukestva õppe arendamine. Valitsus peab oluliseks nii avaliku sektori teadus- ja arendustegevuse rahastuse tõstmist 1%ni SKTst.
  • Tõhus valitsemine, et riigiga suhtlemine oleks lihtne ja sujuv. Selleks arendab valitsus tarka e-riiki ning võtab prioriteediks riigireformi.
  • Turvaline ja kaitstud riik, kus kõigi põhiõigused ja -vabadused on võrdselt tagatud. Valitsus peab oluliseks, et riigikaitsesse tuleb eraldada vähemalt 2% SKTst, toetatakse siinset kaitsetööstust ja selle ekspordivõimet.